Czujecie się na siłach zakładać rodziny?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Zupapomidorowa 11 mar 2014, 01:45
Tomcio Nerwica, czyli klapaucius. A topiłeś simy w basenie? By the way, jak się sprawuje pralka - dziewczyna zadowolona? :P
Dawniej Luktar

przez Adam Smith 11 mar 2014, 01:50
Luktar, zdarzało się, chyba nawet próbowałem je rzucić pod samochód, ale nie wiem czy sie udało. Pralka dla mnie, dziewczynom to je robie pranie, ale mózgu z moim charakterem ;)
Adam Smith

przez Tiber_Septim 11 mar 2014, 03:14
Aurora92 napisał(a):Nie sprawdziłabym się jako żona, a już na pewno nie jako matka. O ile udałoby mi się zajść w ciążę, a potem ją donosić, to potem nie potrafiłabym się zająć dzieckiem. A w miarę tego, jak by ono rosło, byłoby coraz gorzej. Zresztą po co miałabym zakładać rodzinę, skoro nie znalazłabym żadnej sensownej pracy, która byłaby w stanie zapewnić byt rodzinie?

Nie patrz na życie wyłącznie z perspektywy swojej depresji i obecnej sytuacji... Ja kiedyś siedziałem zamknięty od środka w pokoju, który przypominał chlew, wszędzie resztki jedzenia, brudne naczynia, nigdy nieścielony barłóg. wymykałem się stamtąd tylko w celach fizjologicznych albo żeby szybko zabrać ze stołu dawno już zimny obiad. Zacząłem tak wegetować tuż po maturze, kiedy popadłem w obłęd i zerwałem z dziewczyną i wszystkimi znajomymi. Wtedy wydawało mi się że takie będzie całe moje życie - że zdechnę jak zwierzę w tym syfie. I jednak stanąłem na nogi, znalazłem dobrą pracę, wyprowadziłem się, usamodzielniłem... Z obiektywnego punktu widzenia wiodę wygodne, beztroskie życie. Jedyne problemy to te urojone w mojej głowie. Zaczynam nawet wierzyć że byłbym w stanie założyć rodzinę, ale jedyne co potrzebuję to ta jedyna - wrażliwa kobieta, która będzie w stanie mnie zrozumieć i mnie "naprawi" :bezradny:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zupapomidorowa 11 mar 2014, 03:18
Tiber_Septim, żadna kobieta nie ma takiej siły żeby Cię naprawić, o ile to nie jest psychoterapeutka.
Dawniej Luktar

przez Reiben 11 mar 2014, 03:42
chyba taką rodzinę jak gość z mojego awataru :mrgreen:
Reiben

przez Tiber_Septim 11 mar 2014, 03:48
Luktar, myślisz że nie byłem u psychoterapeuty? Dla mnie to wszystko bullshit.

przez SmutnaTęcza 11 mar 2014, 17:37
Tiber_Septim, nie wiem, czy mam depresję, nie wiem, czy w ogóle cokolwiek mi dolega. Być może to tylko lenistwo i samotność. Zresztą skoro nikt mnie dotychczas nie chciał, to nie założę rodziny nawet, gdybym chciała. Z drugiej strony jednak wolałabym mieć tylko ukochaną osobę, z którą zwiedzałabym świat. Bylibyśmy tylko dla siebie, bez żadnych dzieciaków.

przez inbvo 11 mar 2014, 18:04
Aurora92 napisał(a):Z drugiej strony jednak wolałabym mieć tylko ukochaną osobę, z którą zwiedzałabym świat. Bylibyśmy tylko dla siebie, bez żadnych dzieciaków.
Właśnie... ja chyba do dzieci powołania nie mam. Nie to że nie lubię czy coś.. po prostu się na to nie czuję na siłach..
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez mark123 11 mar 2014, 18:54
Ja nawet, gdybym chciał wejść w związek, to i tak raczej żadna kobieta nie chciałaby być z taką osobą, jak ja; a dzieci to definitywnie nie wchodzą w grę, nie chcę się z nimi użerać.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez freda 11 mar 2014, 19:04
mam fajną rodznkę:kiedy przychodzą gorsze dni wiem,że nie mogę zostać w łóżku ,tylko wstać i do roboty,bo muszę wszystko ogarnąć.dziękuję za to Bogu :yeah:
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Zupapomidorowa 11 mar 2014, 19:07
freda, zazdroszczę. Dlaczego inni mogą mieć rodzinę a dla innych to Mont Everest?
Dawniej Luktar

przez carlosbueno 11 mar 2014, 19:54
Aurora92, Też chciałbym zwiedzić świat, nawet sam ale z ukochaną byłoby pewnie jeszcze lepiej. Ale jest jeden mały a raczej wielki problem do tego trzeba mieć sporo kasy, no i umieć załatwiać różne sprawy a u mnie z tym ciężko.
Ja już wszystkim na około mówię że nie chcę mieć rodziny, że za biedny jestem na żonę i dzieci a nawet na dziewczynę. A teraz to nawet czasu zbytnio nie mam. Teraz tylko jak wypiję alko czuję jakąkolwiek chęć na dziewczyny ;)
Największy Forumowy Maruda

przez monk.2000 11 mar 2014, 19:59
carlosbueno, moja mama sporo podróżuje. Mogę sobie pooglądać zdjęcia i poczytać historie. Mam o tyle dobrze, że jakbym dobrze pogadał to bym mnie wciągnęła w jakiś wyjazd.

Podróżowanie to fajna sprawa. Ale fundusze rzeczywiście jakieś wymagane. Choć są i tacy co na wariackich papierach jadą i sobie dorabiają gdzieś po drodze.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez SmutnaTęcza 11 mar 2014, 20:02
carlosbueno, ja o podróżach mogę najwyżej pomarzyć. Na razie były to tylko wycieczki szkolne, w tym jedna zagraniczna, ale wszystko było tam na szybko, nie można było niczego dokładnie pooglądać i trzeba było się ściśle trzymać planu. NUDA.

Sortuj wg