Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez Abbey 03 wrz 2013, 16:12
New-Tenuis napisał(a):
monk.2000 napisał(a):Niestety, gdy kładę się do łóżka zasypiam po 5 minutach.

Zazdroszczę.

Ja też zazdroszczę, z moimi lękami nocnymi zasypianie to jakiś koszmar, poza miejscem zamieszkania jak ręką odjął, a jak ktoś na chroniczne problemy z zasypianiem poleca jakieś substancje w aptekach bez recepty/herbatki "uspokajające", to nie wiem czy się śmiać, czy płakać... Kawał dzieciństwa mnie tym faszerowano, a i tak więcej się usypiałam, niż spałam... :pirate:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez nerwa 03 wrz 2013, 16:15
deader napisał(a):A mnie to trochę dziwi, bo z jednej strony rozumiem zasadę "primum non nocere", ale z drugiej strony - do lekarza udają się chyba osoby które mają prawdziwy problem ze snem i najczęściej wyczerpali już wszystkie "znachorskie" pomysły.

no tak, ale wiesz jak to dziala... zaczynasz brac leki, ciagle nie mozesz spac, wiec ciagle je bierzesz. W pewnym momencie ta sama dawka juz na ciebie nie dziala i bierzesz coraz wiecej. Potem jak probojesz odstawic to brak snu to jest twoj najmniejszy problem, bo zaczynaja sie mega lęki i takie tam rozne. Wiec naprawde z tym to trzeba uwazac...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez another_memory 03 wrz 2013, 16:20
a słyszeliście o czymś takim jak syndrom niespokojnych nóg? Brzmi nawet dość zabawnie a podobno potrafi ostro złamać człowieka. :? moje kolezanki z pracy, ktore sa w ciazy opowiadaly, ze mialy taka przypadlosc przez kilka tygodni ale nie zdarza sie to tylko ciezarnym. Zwiazane jest miedzy innymi z nadmiernym stresem lub jakimis uwarunkowaniami neurologicznymi. W kazdym razie sen z powiek spedza mi juz samo myslenie o tej przypadlosci. Dlaczego tak latwo wkrecam sobie kazda, nawet malo realna glupote? Pozamiatane..
And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mark987 03 wrz 2013, 17:32
Witam.
Najczęstszym błędem, który chyba popełniamy, jest to, że leżymy bezcelowo w łóżku, przewracając się z boku na bok i rozmyślając. Jeśli sen nie nadchodzi po kilkunastu minutach, lepiej wstać i zająć się czymś a kłaść się kiedy rzeczywiście czujemy znużenie. Warto też się zastanowić czy spełniamy podstawowe warunki higieny snu. Jak ktoś wspomniał tabletki nie załatwiają sprawy i działają doraźnie. Leki nasenne nowej generacji działają szybko i krótko, co powoduje, że następnego dnia nie odczuwamy ich działania. Jeśli są brane 2-3 razy w tygodniu nie mają działania uzależniającego. Jednak pamiętajmy że "leczą" skutek a nie przyczynę. Dlatego przy bezsenności przewlekłej, może warto zastanowić się nad pójściem do specjalisty i podjęciem ewentualnej terapii.

przez deader 03 wrz 2013, 18:23
mark987 napisał(a):Najczęstszym błędem, który chyba popełniamy, jest to, że leżymy bezcelowo w łóżku, przewracając się z boku na bok i rozmyślając. Jeśli sen nie nadchodzi po kilkunastu minutach, lepiej wstać i zająć się czymś a kłaść się kiedy rzeczywiście czujemy znużenie.

U mnie problem jest taki że jestem "nocny zwierz", a potrzebuję wstawać rano do pracy. Jakbym czekał aż mi się zachce spać to miałbym przed sobą uroczą perspektywę 3-4 godzin snu, co jednak jest dość małą dawką.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez New-Tenuis 03 wrz 2013, 18:26
deader napisał(a):U mnie problem jest taki że jestem "nocny zwierz".

No to zupełnie tak jak ja.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

przez Wintersunset 03 wrz 2013, 18:31
Moje problemy ze snem wróciły jakieś dwa miesiące, wywołane taką a nie inną sytuacją zewnętrzną. Wcześniej były okresowo, ale na pewno nie w takim nasileniu. Na sytuację zewnętrzną nie mam za bardzo wpływu, spałam co drugą noc, zasypiając po bardzo długim, bezsennym zaleganiu w łóżku. Lekarz zapisał hydroksyzynę uspokajająco i nasen, czyli zolpidem, który miałam brać doraźnie... Niestety, hydro nie działa na mnie prawie wcale, to drugie pod warunkiem wzięcia podwójnej dawki. Teraz leki się kończą i trochę się czuję w czarnej doopie, bo koniec końców śpię, jak coś wezmę, jak nie wezmę, to zarywam noc w najlepszym razie trwając w takim męczącym półśnie, później nieprzytomna zarywam też dzień, bo przysypiam. Nie sądzę, żeby tak się dało funkcjonować na dłuższą metę, przetrwać pewnie tak, bo nie takie rzeczy ludzie przetrzymują, ale żyć jakoś normalnie już nie bardzo. W ogóle brałabym te prochy olewając chwilowo możliwość uzależnienia, ale w listku jest coraz mniej :/. Ewentualnie w zaśnięciu pomaga też alkohol, ale z kolei po tym sen jest płytki i trwa w najlepszym przypadku 4-5 godzin, czyli dużo za mało.

Nie wiem, co począć z tym fantem. Oczywiście rzeczy związane z higieną snu przerabiałam, ale jak wspominałam - nie w tym tkwi źródło problemu.

przez nerwa 03 wrz 2013, 20:34
another_memory napisał(a):a słyszeliście o czymś takim jak syndrom niespokojnych nóg? Brzmi nawet dość zabawnie a podobno potrafi ostro złamać człowieka. :? moje kolezanki z pracy, ktore sa w ciazy opowiadaly, ze mialy taka przypadlosc przez kilka tygodni ale nie zdarza sie to tylko ciezarnym. Zwiazane jest miedzy innymi z nadmiernym stresem lub jakimis uwarunkowaniami neurologicznymi. W kazdym razie sen z powiek spedza mi juz samo myslenie o tej przypadlosci. Dlaczego tak latwo wkrecam sobie kazda, nawet malo realna glupote? Pozamiatane..

ja nawet ostatnio taki temat załozyłam tylko o tym! :)
Zdarza mi sie od czasu do czasu, i jest to straszne! Masz wrazenie, ze caly czas musisz ruszac nogami (takie jakby... wiercenie czy łąskotanie wewnatrz kosci). Na szczescie mi to sie zdarza przewaznie przy jakiejs zmianie pogody (z tego co zauwazylam, jak strasznie wieje). Ostatnio troche pomogl mi wieczorem naprzemienny (zimno-cieply) prysznic na nogi a potem posmarowalam olejkiem mentolowym olbas-oil. Wczesniej tez pomagalo mi np. odkrycie nóg spod kołdy i dalam rade zasypiac. Ostatnio dwa razy mnie tak złapało, ze cala noc z głowy...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez hania33 03 wrz 2013, 20:36
nerwa,

Ja to mam cały czas...myślę , ze po lekach.. :(
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez nerwa 03 wrz 2013, 20:41
hania33, no wlasnie tez czytalam, ze po lekach to jest mozliwe... ale naprawde wpółczuje Ci, bo to jest strasznie uczucie... niby nie boli, niby takie niepozorne, ale potrafi zepsuc caly dzien i noc...

przez hania33 03 wrz 2013, 20:43
nerwa,

Tak przedtem nie miałam tego, teraz pulsowanie jakieś pod skora. 'I te nogi latają...Lecz próbuje spać jakoś..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez pimpek82 04 wrz 2013, 17:15
u mnie raz,dwa w tygodniu zdarza się jak położę się do łóżka,że robi mi się strasznie zimno,dostaję tików ciała i w pewnym momencie jak zamykam oczy nie wiem czy już śpię czy nie śpię mam dziwne uczucie, że zabrakło mi powietrza i muszę wziąć oddech.potrafi się powtórzyć ze dwa razy.po tym już nie mogę zasnąć.przełykam nerwowo ślinę,boję się,robi mi się gorąco i serducho zaczyna szybciej bić.meczę się z takim niepokojem przez jakiś czas,nie mogę już zasnąć,póki nie wezmę sobie czegoś uspokajającego.

przez niosaca_radosc 04 wrz 2013, 19:34
deader napisał(a):
mark987 napisał(a):Najczęstszym błędem, który chyba popełniamy, jest to, że leżymy bezcelowo w łóżku, przewracając się z boku na bok i rozmyślając. Jeśli sen nie nadchodzi po kilkunastu minutach, lepiej wstać i zająć się czymś a kłaść się kiedy rzeczywiście czujemy znużenie.

U mnie problem jest taki że jestem "nocny zwierz", a potrzebuję wstawać rano do pracy. Jakbym czekał aż mi się zachce spać to miałbym przed sobą uroczą perspektywę 3-4 godzin snu, co jednak jest dość małą dawką.
Kilka dni i organizm sam się przestawi.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez sheldon20 10 wrz 2013, 15:24
Śpie lepiej ,ale rewelacji nie ma

Sortuj wg