CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez zima 06 mar 2015, 00:19
marwil, a do mnie to nic nie napisales
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez marwil 06 mar 2015, 00:29
jak to nie.. "poczekaj aż Body Miller podje Wellbutrinu",
Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godziny ;)
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez zima 06 mar 2015, 00:30
marwil, ale to bylo kilka postow temu :P
benzo one day dancer
live yourself.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bode Miller 06 mar 2015, 14:22
Wróciłem od lekarza. Przepisał mi kolejną receptę na Escitalopram. Kazał jeszcze miesiąc brać. Argumentował to ,że ten lek jest do długotrwałego leczenia depresji i trzeba poczekać minimum 6 miesięcy. Zapytałem o Wellbutrin. Powiedział ,że nie ma przyjemnych doświadczeń z tym lekiem i do kompleksowego leczenia depresji średnio się nadaje. Ale jeżeli chcę to przy kolejnej wizycie mi go wypiszę i spróbujemy. Mówił też o jakimś nowym leku antydepresyjnym, który niedawno wszedł na rynek. Kosztuje 170 zł za paczkę Brintellix czy jakoś tak i nie jest refundowany. Podobno żaden jego pacjent się na ten lek nie zdecydował ,bo jest za drogi. Ja byłbym tym pierwszym. Jeżeli miałby mi pomóc to chętnie bym się podjął kuracji tym specyfikiem. Hajs nie gra roli. Zostawiłem mu też druczek ,żeby mi wypełnił na stopień umiarkowany.
Bode Miller

przez Widmo 06 mar 2015, 15:03

przez INTEL 1 06 mar 2015, 16:21
...nie mam podpisu...

przez zima 06 mar 2015, 16:45
Wellbutrinu to nie chcial przepisac, a jakies nowe gowno firmy z ktora pewnie ma podpisana umowę to ochoczo wciska.
Obrazek
benzo one day dancer
live yourself.

przez INTEL 1 06 mar 2015, 19:01
Widmo napisał(a):Chcialbym Cie zapytac o stany mieszane.
Z jednej strony spotyka sie opis, ze jest to np. to depresyjny z podnieceniem (wszystkie elementy depresji tylko zamiast zahamowania ruchowego – podniecenie) lub stan maniakalny z afektem lękowym (gonitwa myślowa, podniecenie ruchowe, ale zamiast wesołości smutek)"

Napiszę Ci jak wygląda to u mnie

Na początek definicja z Wiki, ktora najbardziej pasuje do moich krzywych jazd.

"Epizod afektywny mieszany – szybkie zmiany stanu nastroju, od depresji do manii, zmieniające się w ciągu godzin lub z dnia na dzień
Podręcznik Mercka (Merck Manual of Diagnosis and Therapy) wyróżnia dwa główne typy stanów mieszanych:

dysforyczna mania – epizod maniakalny z nałożonymi niektórymi symptomami depresji
pobudzona depresja – depresja z nałożonymi elementami hipomanii, z których najbardziej widoczny jest podwyższony napęd

Stany mieszane należą do najniebezpieczniejszych faz w przebiegu zaburzeń afektywnych. Podobnie jak w depresji pojawiają się wtedy endogenne i egzogenne myśli samobójcze, wynikające często z zaburzonej oceny siebie i otoczenia

Współczynnik podejmowanych prób samobójczych w stanach mieszanych jest kilkakrotnie wyższy niż w depresji. Współczynnik dokonanych samobójstw jest kilkanaście razy wyższy"

Patrząc na skrajne stany z jakimi muszę się zmagać wytłuszczona część cytatu jest celna i przerażająca.

W moim przypadku nie ma mowy o rapid cycling czy nawet ultra do potęgi "n-tej" cycling :D
Nie ma "wahań" czy "ultrawahań".
Dysforyczna mania - to najbardziej trafne określenie.
Absolutnie wszystkie objawy cięzkiej depresji ktore są stale podsycane przez negatywne aspekty (hipo)manii (niczym "nitro" w filmowych supersamochodach kierowanych przez superbohaterów ). Gonitwa myśli koncentrująca się praktycznie tylko i wyłącznie na myślach samobójczych tak realistycznych że słyszę trzask pękającego kręgosłupa przy wieszaniu czy też huk miażdżonego samochodu. Dosłownie kilka strasznych zdań i wyobrażeń zapętlonych w głowie bez końca. Lęk i napięcie. Bezsenność. Napęd, ktorego nijak nie da się zutylizować. Pomaga tylko benzo zalane wódką. Ktoś powie-neuroleptyk .... gówno prawda. Neuroleptyk wygasi napęd, ale tak strasznie pogłebia depresję że na samą myśl dostaję teraz gęsiej skórki.
Wielogodzinne chodzenie od jednego okna do drugiego. Jedna dłoń miażdży drugą stale. Obie sa po pewnym czasie lodowate. Mija godzina, dwie, trzy a obłęd nie ustępuje. Przy każdym podejściu do okna trzeba zwalczyć tą przerażającą pewnośc że wyskoczysz. Ale nie. Udało się. Tylko że kolejne zbliżenie się do okna będzie za jakieś kilkadziesiąt sekund. Tabletka benzo, pół butelki wódki i po chwili napęd zwalnia, lecz się nie zatrzymuje. Zlany potem kładziesz się na tapczan i na siłę starasz się zasnąć. Ból psychiczny jest nie do opisania. Mija jakiś czas i sie wybudzasz, chociaż tak naprawdę nie spałeś. Okazuje się że minęło raptem kilkadziesiąt minut i jazda zaczyna się od nowa.
Wyobraź sobie sytuację, kiedy siedzisz przed salą operacyjną w ktorej trwa skrajnie poważna operacja kogoś z Twoich najbliższych. Operacja ostatniej szansy. Wyobraź sobie to napięcie i pobudzenie jednocześnie. To bezsilne chodzenie w kółko i wyłamywanie palców. Bardzo nieprzyjemne napięcie w brzuchu. Wyobraź sobie ten moment kiedy otwierają się drzwi i już za chwilę od lekarza usłyszysz czy ta bliska Ci osoba żyje , czy tez niestety... Podlej to cięzką depresją, beznadzieją, myślami samobójczymi. I wyobraź sobie że bez uchwytnej przyczyny czujesz się tak od tygodnia, miesiąca, roku, czterech lat BEZ PRZERWY. I pełna świadomośc tego co się z Tobą dzieje i co gorsza tego , że nijak nikt nie potrafi Ci pomóc...

Na szczęście lamo przygasiło ten ogień. Na tyle, że tu jeszcze jestem.
Jest lepiej. Z tym że gdyby nie piekło tamtych dni to nie mając porównania śmiało mógłbym napisać że teraz jest chujovo.
Ale chujovo jest nie zawsze. Czasami jest znośnie. Ale czy to dobrze? Te krotkie chwile znośności rozhartowują mnie na czas, kiedy znośnie zamienia się w piekło. A piekla jest znacznie więcej niż znośności. I nie wiem czy dla tych krotkich chwil znośności znosić o wiele dłuższe okresy chujovości.
Nie wiem...

Samobójstwo to balsam dla każdego kwantu udręczonego umysłu i ciała.
...nie mam podpisu...

przez Widmo 06 mar 2015, 20:10
INTEL,
Widmo napisał(a):http://online.synapsis.pl/Slowniczek/Stan-mieszany.html
Zawsze mi sie wydawalo, ze takie przeskoki dot. odmiany rapid cycling lub ultra-rapid cycling.

Hmmm pytalem a w zasadzie nie doczytalem tekstu w linku ktory podalem.
"Zainteresowanie stanami mieszanymi wynika więc z rosnącej wnikliwości diagnostycznej i opisywana nowych odmian choroby afektywnej dwubiegunowej (CHAD), a zwłaszcza tych, w których stany mieszane występują szczególnie często (np. choroba afektywna dwubiegunowa z szybką i bardzo szybką zmianą faz)."
Czyli takie szybkie przeskoki faz tez mozna nazwac stanami mieszanymi chociaz faktycznie, bezposrednie nalozenie faz jest
zdecydowanie czyms najgorszym.

Nie wiem na ile to jest prawidlowosc ale przeskoki nastroju zauwazam przy wychodzeniu z okresu obnizonego nastroju i przy wchodzeniu do niego. Podobnie moze byc przy podwyzszonym ale trwa on krocej wiec tlo glownie stanowi nastroj obnizony.
Wyglada to tak, ze nastroj sie stopniowo obniza, choc nie osiaga skrajnych rzeczy a na jego tle pojawiaja sie normalne momenty i podwyzszonego nastroju. Po osiagnieciu jakiegos tam poziomu minus, stopniowo nastepuja coraz czestsze i dluzsze okresy poprawy ale i wyskoki w zbyt podwyzszony nastroj i po jakims czasie wraca sie do lepszej gorszej stabilizacji.

przez Bode Miller 06 mar 2015, 21:44
zima, ty takie podpierdółki widzę tutaj robisz do mnie i chłopaków :D. Ale wiadomo nie ma co dyskutować przecież o filozofii Kanta. Co do lekarza to myślę ,że wielu konowałów ma podpisane umowy z jakimiś firmami farmaceutycznymi. Sam widziałem jak w szpitalu do doktora przyłazili przedstawiciele handlowi tych firm. To tak jak pracownicy Saturna. Przychodzi jakiś gościu i daje im lewy hajs jak pogonią więcej Telewizorów Samsunga zamiast Telewizorów innej firmy. Tak samo lekarze przepisują leki za dodatkowy %.
Bode Miller

przez zima 06 mar 2015, 23:03
Bode Miller, chciałam rozruszac towarzystwo Obrazek

-- 06 mar 2015, 22:05 --

zaraz...a do jakich chlopakow. w tym watku tylko do Ciebie
benzo one day dancer
live yourself.

przez INTEL 1 06 mar 2015, 23:24
Tak, tak
U mnie również zaczęły pojawiać się zimowe fantazje... :D
...nie mam podpisu...

przez zima 06 mar 2015, 23:29
Obrazek
benzo one day dancer
live yourself.

przez Nicholas1981 06 mar 2015, 23:33
zima, oj oj, bo w końcu trafisz na takiego chadowca, który nie będzie miał depresji tylko manię, a wiesz co robimy w manii
Nicholas1981

Sortuj wg