Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Stark 21 lut 2012, 00:18
Hmm, choroba wcale nie wyklucza tego że nikogo nie znajdziecie, wręcz przeciwnie, zawsze jest szansa... choroba tego nie wyklucza.

Sam jestem "normalny" (tj, nie mam żadnych depresji,nerwic) A i tak pewnie nikogo nie znajdę, Samo nic od siebie nie przyjdzie, zresztą nawet jeśli, to nie mam praktycznie nic do zaoferowania. (wygląd,charakter,zaradność - tego wszystkiego mam tylko trochę). Nie wiem, czy faktycznie jestem tak beznadziejny, czy nie, ale jak widać, skoro nawet sam chyba nie chce się zmienić, (chcę,ale jestem leniwy z natury, na dodatek sceptyczny jak diabli) . Czasy wrażliwych idiotów, (jakim jestem) minęły. Nie wiem czy jest sens szukać kogoś, skoro i tak by się to rozpadło z mojej winy po jakimś czasie.....

Nawet jeśli jesteście chorzy, to wciąż macie szansę... w moim przypadku wątpię bym kiedyś kogokolwiek znalazł.....

Życzliwość, to chyba za mało by komukolwiek zapewnić szczęście....

Mówię tu w moim przypadku, nie znaczy to że każdy "wrażliwy" nikogo nie znajdzie...
Stark

Samotność

przez cookiecrisp 21 lut 2012, 00:39
arhol napisał(a):Czasy wrażliwych idiotów, (jakim jestem) minęły.
mnie się akurat wydaje, że właśnie z powodu deficytu może być wzięcie na ludzi wrażliwych ^^ (na idiotów oczywiście nie :mrgreen: )
oceniając po Twoim poście - czytałam tylko ten jeden, więc jeśli się mylę, nie bierz tego do siebie - problemem u Ciebie jest raczej narzekanie i niezadowolenie ze świata. helołłł, ja mam newicę lękową od kilku lat, za sobą okaleczenia, depresje, próby samobójcze, hipochondię-lekomanię :D , a ostatnio mam fazę na pro-ana i obsesyjne liczenie kalorii - a mimo tego potrafię brać się do kupy każdego dnia (no, prawie :smile: ) i stawiać światu czoła... tym bardziej powinieneś Ty, tzw. "normalny". uśmiech i trochę pozytywnej energii :mrgreen: a przyciągniesz do siebie ludzi

Samotność

przez SadSlav 21 lut 2012, 00:40
arhol, nie może być aż tak źle. Wrażliwość przeszkadza w życiu, to fakt ale jakoś można wyjść na prostą. Przynajmniej masz chyba mniej problemów od innych, więc masz też mniej siebie do pokonania.
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Stark 21 lut 2012, 00:53
cookiecrisp, Narzekanie.... ok, niezadowolenie ze świata, tu już nie, świat jest jaki jest, sam sobie jestem winien... napewno nie zwalam swojego stanu na innych, bo to tylko moja i wyłącznie moja wina, co do "idioty" była to przenośnia, Staram się nie robić głupstw... bardziej mi chodziło o to że czasem mi się wydaje że już niema na tym świecie "prawdziwej" przyjaźni czy miłości, a nawet jeśli jest, to prędzej mi meteor na łeb spadnie niż mnie spotka, właśnie przez moje nastawienie.

Chciałbym komuś dać szczęście, ale i sam go nie oczekiwać, a podświadomie oczekuję że ta 2 osoba, gdybym ją pokochał,czy się zaprzyjaźnił i zaufał, okaże to samo, nie wiem czy to złe... mi się wydaje żałosne. (nie żebym "gardził" takimi ludźmi), sam w sobie tym gardzę.
Stark

Samotność

przez Kalebx3 21 lut 2012, 00:54
Arhol , to bardzo Ci współczuję ( naprawdę) ,że jeszcze przed startem jesteś pewny na 100%,że nie dasz rady ukończyć tego " biegu", a gdyby nawet ,to zrobisz wszystko ,aby być ostatnim( w myśl zasady " dla ostatnich gości ,już tylko ości").
Na dzień dzisiejszy ( sorry), masz już swoje trzy życiowe połówki :pesymizm ,czarnowidztwo i chyba przede wszystkim lęk. No cóż ,z takim myśleniem pozostaje Ci się już tylko do końca życia męczyć z renatą grabowską, niestety.
Wiesz ,chodziłem dzisiaj po mieście i widziałem kilka ładnych( samych też) dziewczyn. I powiedziałem sam do siebie ,ależ Kobiety są piękne i przecudowne . Potrafią swoją delikatnością zmiękczyć ten męski ,twardy ,ołowiany świat. Potrafią dać mężczyżnie wiele seksualnych ( i nie tylko takich) przyjemności ,w całym swym magnetycznym powabie i "nieziemskim" wręcz czarze, pomóc mu ( ze wzajemnością ) wypełnić pustkę żywota. I tylko głupcy pozbiawiają się tego sami z siebie ,tylko dlatego ,że sie boją- po prostu dno,ale to każdego wybór. "Piękne są Kobiety" to moją dzisiejsza sentencja dnia. Jednak ich uroda szybko przemija ,jak kwiat i jego piękno. To tyle.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Samotność

przez Kiya 21 lut 2012, 01:01
arhol napisał(a):(...) Sam jestem "normalny" (tj, nie mam żadnych depresji,nerwic) (...).

No chyba jednak nie tak do końca, skoro coś Cię do tego forum przyciągnęło.
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez *Monika* 21 lut 2012, 01:06
arhol napisał(a): świat jest jaki jest, sam sobie jestem winien... napewno nie zwalam swojego stanu na innych, bo to tylko moja i wyłącznie moja wina,

Na pewno sam się nie wychowałeś, wychowali Cię rodzice w oparciu o jakieś kanony. Na pewno, jak każdy, po drodze popełnili błędy. Może stąd te trudności Twoje, z którymi dzisiaj się borykasz?
Obrazek
Główny Moderator

Samotność

przez Stark 21 lut 2012, 01:13
Kiya, Być może jestem na granicy czegoś, póki co czuję że nie muszę iść do specjalisty,czy brać leków, o to mi chodziło mówiąc "normalny", to co we mnie siedzi, nie jest normalne raczej.
paweł3, To nie do końca tak że, do wszystkiego podchodzę pesymistycznie,łatwo się zniechęcam, ale nie skreślam z góry pomysłów ludzi,ich marzeń itp, wręcz przeciwnie, wierzę że im się uda osiągnąć szczęście, i życzę im tego z całego serca.
*Monika*, Wątpię, na pewno nie mogę nic zarzucić rodzinie, czy winić ich za mój stan,to tylko moja, i wyłącznie moja odpowiedzialność, zresztą, mają swoje problemy i sprawy, niezbyt mi się widzi jeszcze zatruwać im czas sobą,rodzina dla mnie zawsze była w porządku,to prędzej ja ich zawiodłem wiele razy, niźli oni mnie...

W samego siebie nie potrafię uwierzyć,albo nie chce? Nie wiem,może faktycznie nie zasługuje na szczęście, albo tak sobie mówię... ciężko mi samemu podjąć inicjatywę,chętnie przyłączam się do ludzi, do ich pomysłów, chcąc im pomóc, ale też wewnętrznie oczekuje że też mi pomogą,albo podziękują, Przez to czuje się jak pasożyt po prostu...

Ludzie mogą ode mnie oczekiwać, i pewnie będę próbował podołać ich oczekiwaniom.

Po prostu,mogę być wykorzystany,być może zdaje sobie z tego sprawę, i łudze się że ta osoba która by mnie wykorzystała (obojętnie w czym) jest mi za to wdzięczna,ale nie wiem czy tak jest, czuję że nie mam prawa do tej wdzięczności czy czegokolwiek innego...
Ostatnio edytowano 21 lut 2012, 01:20 przez Stark, łącznie edytowano 1 raz
Stark

Samotność

przez *Monika* 21 lut 2012, 01:19
arhol, Możesz mieć miską samoocenę, efekt wychowania rodziców.
Zgadzasz się z tym przypuszczeniem?
Obrazek
Główny Moderator

Samotność

przez Stark 21 lut 2012, 01:23
*Monika*, Nie wiem,raczej nie, czasem mnie i brata porównywano do innych, lepszych osób, ale to bardziej dla żartu, zresztą po braciaku spływa to jak prysznic :roll: .

Sam do siebie zbyt wszystko biorę, po prostu, niską samoocenę jakbym miał "wbudowaną".
Stark

Samotność

przez carlosbueno 21 lut 2012, 01:25
Arhol to co piszesz wygląda na dystymię to że optymistycznie patrzysz na innych a pesymistycznie na siebie nie czyni Cię optymistą
Największy Forumowy Maruda

Samotność

przez Stark 21 lut 2012, 01:33
carlosbueno, Poczytałem, większość się zgadza.
Taa już to widzę, "hej mamo" chyba mam coś nie tak pod czaszką i chyba mam Dystymie...
Nie, nie bardzo.
Nie podoba mi się to o wpływie tego na życie bliskich, to mój problem, a ktokolwiek inny nie zasługuje abym mu zaśmiecał tym głowę. Ludzie mają swoje problemy, nie chcę dorzucać swoich,ewentualnie na odwrót, mogę komuś pomóc....
Stark

Samotność

przez carlosbueno 21 lut 2012, 10:53
Masz rację wynajdowanie sobie jednostek chorobowych nic nie daje a właściwie jest szkodliwe czyni poniekąd Cię więźniem tych chorób, zaburzeń i jest wytłumaczeniem dla pogodzenia się ze swoimi słabościami. Wiem że moje problemy są niczym wobec problemów, chorób które mają inne osoby a mimo to owe osoby są dużo bardziej aktywne, pomocne innym niż ja skupiony na sobie egocentryk z wydumanymi często problemami.
Największy Forumowy Maruda

Samotność

przez Sorrow 21 lut 2012, 15:54
Człowiek którego byt jest zagrożony jest nieskończenie samotny. Boże niech w końcu będzie ten marzec i niech wszystko będzie jasne.

Sortuj wg