nerwica na punkcie rozmow w toku

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: nerwica na punkcie rozmow w toku

przez linka 06 kwi 2010, 23:19
amfce napisał(a):Oczywiscie oburzona jest wiejskimi lejdis, pewnie dla niej to niski poziom aby na dyskotece zaliczyc nie tylko kilka drinkow

Dla mnie .....tak za niski.

CN no my też na czacie go wielbimy :uklon: :yeah:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez majstero 06 kwi 2010, 23:35
God's Top 10 napisał(a):Brałeś pod uwagę branżę polskich seriali ? :hide: Albo lektorów (czy jak ich tam zwał), którzy zapowiadają na każde Święta Bożego Narodzenia powtórkę "Kevina samego w domu" (tudzież "Kevina samego w Nowym Jorku") z równym entuzjazmem jak premierę przed wieloma, wieloma laty ? :mrgreen:

Masz całkowitą racje, jednak można bardziej upaść :uklon:
Majster napisał(a):
linka napisał(a):Phi, ja tam ją lubię - czy można gorzej upaść - pewnie, kur*ić się albo kraść moi drodzy.
Ja tez do niej nic nie mam, w koncu praca to praca. Jest rolą w tym kombinacie, epizodem, kolejnym lisciem opadlym na sciezke, na pewno nienajgorszym :D

kurfa też mówi że praca to praca.
linka napisał(a):Ciekawa jestem czy bylibyście w stanie wymyślić konstruktywny, ciekawy, edukacyjny, na poziomie temat i zrealizować go tak, żeby ktoś chciał oglądać wasz program. Czy potrafilibyście skonstruować serię pytań powiązanych logicznie :roll: Wbrew pozorom czasem poruszane cą ciekawe i szokujące tematy a często można się uśmiać.

Akurat sklecenie parę sensownych albo sensacyjnych (bo na pewno lepiej się sprzedają) zdań w moim przypadku jest jak Pan Pikus. Niestety moja oszałamiająca kariera nie doszła do skutku z powodu wady wymowy :why: :why:
Ostatnio królują łyżwiarze , śpiewacy , Rysiek "umyj ręce" z klanu, i tym oto sposobem nie starcza czasu na jakiś wartościowy program, bo cała reszta jest goofna warta.
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez depresyjny86 06 kwi 2010, 23:54
Akurat sklecenie parę sensownych albo sensacyjnych (bo na pewno lepiej się sprzedają) zdań w moim przypadku jest jak Pan Pikus.

Cóż za pewność siebie :twisted: :mrgreen:

Swoją drogą ciekawe czy ktoś założy kiedyś temat o tytule : "Nerwica na punkcie programu "Warto rozmawiać" " :papa: :mrgreen:
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bunny_wrrr 07 kwi 2010, 00:04
Śmiertelniczka napisał(a):Jest ten odcinek w internecie?
IceMan napisał(a):Tu kiedyś wrzuciłem, ostatnio sprawdzałem i link działa ;)
http://www.forum.nerwica.com/post81140.html#p81140
nadal dziala ;)
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

przez tomakotunio 07 kwi 2010, 00:27
Niektóre programy już dawno powinny zejść z anteny i "Rozmowy w toku" się do nich zaliczają. Co przełączę na TVN i akurat trafię na ten program, to poruszane są 3 rodzaje tematów:
- kobiet wyglądających jak wieloryb, narzekających jak to się głodzą, stosują diety kapuściane, grejpfrutowe itp., a nie mogą nic schudnąć, a przecież każdy w miarę inteligentny człowiek wie, że głodówki niszczą człowieka, rujnują metabolizm, prowadzą do efektu "jojo". Tylko zbilansowana dieta przynosi efekty;
- prostytutek/blachar które to chwalą się jakie to są wspaniałe, piękne oraz "wyluzowane";
- operacji plastycznych albo co gorsza spapranych operacji plastycznych.

O prowadzącej i "psychologach" to już wogóle nie ma co się wypowiadać, ogólnie żenada i tyle. A kiedyś to był całkiem w porządku program...

przez Gods Top 10 07 kwi 2010, 11:05
linka napisał(a):Ciekawa jestem czy bylibyście w stanie wymyślić konstruktywny, ciekawy, edukacyjny, na poziomie temat i zrealizować go tak, żeby ktoś chciał oglądać wasz program. Czy potrafilibyście skonstruować serię pytań powiązanych logicznie
linuś, linieczko, stosowanie się do argumentów typu "jeśli coś się nie podoba, zrób to sam", niechybnie doprowadziłoby do nasilenia się chorób na tle nerwowym w społeczeństwie. :hide:
W zgodzie z tą zasadą, indywidualny człowiek powinien zajmować się produkcją żywności np. innej, niż ta która jest dodatkiem do konserwantów i "poprawiaczy smaku", powinien również samodzielnie się leczyć, pielęgnować, wymierzać sprawiedliwość, produkować wszelkie urządzenia/sprzęty, łapać bandziorów, szyć ubrania itd. :roll:
Na całe szczęście istnieje alternatywa dla tego typu "dziennikarstwa". :uklon:

linka napisał(a):człowiek się dowiaduje w jakim stanie jest polskie społeczeństwo
Wg mnie to byłby błąd, by z tego typu programów wysnuwać wnioski o stanie społeczeństwa. A to z tego prostego powodu, że w tych programach pojawiają się wyłącznie osoby i tematy "nośne", w ściśle określony sposób "szczególne".
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez linka 07 kwi 2010, 11:14
Ja wiem, że nie wolno tak, robić - ale to moje zboczenie zawodowe. Naprawdę trudno czasem coś konstruktywnego sklecić w dziennikarstwie - co nie znaczy, że należy czytać fakt i/lub super ekspres.

Dla mnie to program o tyle rozrywkowy, że pozwala mojej ciekawości na odrobinę tandety :mrgreen:, jak już powiedziałam, nie sądzę iż jest to program opiniotwórczy, nie powinien być, ale pewnie część ludzi traktuje go w ten właśnie sposób (zupełnie jak fakt). Jest to poniekąd przerażające i powinno się go traktować z przymrużeniem oka.

Wydaje mi się, że psioczenie na niego jest nie na miejscu bo dużo więcej "krzywdy" w społeczeństwie mogą przynieść takie programy jak: Warto Rozmawiać czy Chwila prawdy. w pierwszym przypadku to przekrzywianie rzeczywistości na własną korzyść, prowadzący program publicystyczny zobowiązany jest do obiektywnego przekazywania jak najbardziej rzetelnych faktów - a pan Pospieszalski łamie absolutnie wszystkie obowiązki dziennikarza w tym to co wymieniłam, w drugim przypadku ujawnia się nasz instynkt wielkiego Brata ( co już Orwell zauważył), kochamy podglądać, zaglądać ludziom do łóżka, do łazienki, w ich sekrety, lubimy gdy wiją się jak piskorze w ogniu niedyskretnych pytań - zdziczenie obyczajów? Brak ograniczeń etycznych? Tragedia jak dla mnie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Gods Top 10 07 kwi 2010, 11:50
linusiu, linuniu, gdy napisałem o alternatywie dla tego typu dziennikarstwa nie miałem na myśli jednego talk-showu jako alternatywę dla drugiego ;)
Dla "Rozmów w tŁoku", wcale nie musi być alternatywą "Warto Rozrabiać", albo ten trzeci program (którego nie znam, a którego nazwa kojarzy mi się z tytułem telenoweli brazylijskiej).

Ponadto odnoszę wrażenie, że sama wpadłaś w tę pułapkę, którą opisujesz opisujesz w ten sposób:
linka napisał(a):Naprawdę trudno czasem coś konstruktywnego sklecić w dziennikarstwie
...
nie sądzę iż jest to program opiniotwórczy, nie powinien być, ale pewnie część ludzi traktuje go w ten właśnie sposób
Mianowicie (wg mnie) chodzi o brak świadomości, że "można inaczej", że ambitniejsze dziennikarstwo w Polsce istnieje.

linka napisał(a):w drugim przypadku ujawnia się nasz instynkt wielkiego Brata ( co już Orwell zauważył), kochamy podglądać, zaglądać ludziom do łóżka, do łazienki, w ich sekrety, lubimy gdy wiją się jak piskorze w ogniu niedyskretnych pytań - zdziczenie obyczajów? Brak ograniczeń etycznych? Tragedia jak dla mnie.
I znów powtórzę: można inaczej - potrzeba zaglądania pod pierzynę nie występuje u wszystkich ludzi.
W. Wharton "Stado"

przez magdalenabmw 07 kwi 2010, 12:06
A wiecie co ja Wam powiem?

Oglądam 'Rozmowy w Toku' codziennie od kilku lat, Ewa Drzyzga jest cholernie inteligentną i miłą osobą, mam w dupie że mnie potępicie że to oglądam <hahaah :papa: >, ale jestem kurą domową i mam prawo, o !

Obrazek

A autor tematu ma problem nie z 'Rozmowami w Toku' a z KOBIETAMI, a raczej sam ze sobą bo uważa kobiety za coś gorszego, za podrzędny gatunek.

Psychiatra i psycholog, nic więcej tu nie pomoże.

[Dodane po edycji:]

p.s. A do Springera co macie :?: :!: :evil: Miałam jechać na spotkanie z nim, ale niestety nie mogłam firmy zostawić, był w Szczecinku w zeszłym roku bo jego rodzina ma tam korzenie i przyjechał na obchody miasta :mrgreen: :yeah:
magdalenabmw

przez linka 07 kwi 2010, 12:23
No tak, God's ale czy sam gatunek Talk Show kiedykolwiek pretendentował do "ambitnego dziennikarstwa" ? Na tle zachodnich wzorców i tak wychodzimy bardzo poważnie...... oczywiście zawsze znajdzie się grupa ludzi ( niestety niszowa sprawa) która poza karmą dla oczu i uciech będzie szukać także pokarmu dla umysłu....niestety na próżno szukać u nas alternatywy..... to tak jak z filmami, dobre ambitne kino zapodawane jest w Polsce o wspaniałych godzinach od 0.30 do 3-4 nad ranem........ żebym nie wiem jak chciała to nie obejrzę bo wstaję rano na zajęcia.

U nas ambitne dziennikarstwo kojarzy się z gazetą: Polityka, Rzeczpospolita itd, czasem brakuje mi dobrej publicystyki w telewizji, takiej kulturalnej, społecznej ( nie Uwaga tvn czy inne faktowe bzdety) ciekawej, wciągającej, rzetelnej, przedstawiającej historię obiektywnie od wszytskich stron. Niestety za to mamy Na wspólnej, Klan, Kiepskich ........

Ja osobiscie rekompensuję sobie to masą filmów dokumentalnych ( Planete, National Geographic ).

[Dodane po edycji:]

magdalenabmw napisał(a): A do Springera co macie :?: :!:

Ja osobiście uwielbiam to oglądać :mrgreen: :mrgreen:
Jedna z moich dewiacji :twisted:
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 07 kwi 2010, 12:33
linka napisał(a):Ja osobiscie rekompensuję sobie to masą filmów dokumentalnych ( Planete, National Geographic ).

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Ja też tak mam, ale akurat 'Na wspólnej' to uwielbiam oglądać :smile: Mniej więcej w dzień oglądam komercyjną papkę bez głębszego przekazu, a nocami oglądam dokumenty na 'ambitniejszych' kanałach :smile: I tak jakoś sobie równoważę rozrywkę z czymś na poziomie co by do reszty nie zgłupieć ;) :P

A Jerry jest za*ebisy :mrgreen: :great:
magdalenabmw

przez Gods Top 10 07 kwi 2010, 13:41
linka napisał(a):czy sam gatunek Talk Show kiedykolwiek pretendentował do "ambitnego dziennikarstwa" ?
Wg mnie nieprzypadkowo kreuje się twórców i prowadzących tego typu programy, na "gwiazdy dziennikarstwa" ;)

linka napisał(a):niestety na próżno szukać u nas alternatywy
linkosiu, zależy gdzie się szuka ;)

linka napisał(a):dobre ambitne kino zapodawane jest w Polsce o wspaniałych godzinach od 0.30 do 3-4 nad ranem........ żebym nie wiem jak chciała to nie obejrzę bo wstaję rano na zajęcia.
Napisałaś tak, jakby:
a) nie było możliwości technicznych nagrania takiego filmu na dysk twardy lub płytę DVD tak, jak niegdyś nagrywało się na kasety VHS;
b) jakby TV miała być jedynym źródłem ambitnej kinematografii.

linka napisał(a):U nas ambitne dziennikarstwo kojarzy się z gazetą: Polityka, Rzeczpospolita itd, czasem brakuje mi dobrej publicystyki w telewizji, takiej kulturalnej, społecznej ( nie Uwaga tvn czy inne faktowe bzdety) ciekawej, wciągającej, rzetelnej, przedstawiającej historię obiektywnie od wszytskich stron.
lineczko, bez urazy, ale takie są Twoje skojarzenia, nie jedyne na świecie. ;) I znów sprawa sprowadza się do tego, gdzie poszukuje się tego, co odpowiada indywidualnym oczekiwaniom :yeah:
W. Wharton "Stado"

przez linka 07 kwi 2010, 14:25
Tylko widzisz ja ogarniam problem ogólnospołecznie, opinia jest jak dupa każdy ma swoja, a ja będąc na studiach dziennikarskich czasem czytam jakieś ankiety, sondaże dotyczące telewizji i prasy i w moich postach opisuję to o czym czytam.
Więc jak piszę o tym, ze dobre filmy są puszczane późno i o dziwnych porach to skupiam się na tym, a nie że można je jakoś inaczej usyskać. Chodzi mi o misję telewizji ....
Jak piszę, że ambitne dziennikarstwo kojarzy się z nudnymi gazetami - to nie dlatego, ze tak mnie się wydaję ;) ale tak wynika z sondaży.
Swoją drogą proszę podaj mi alternatywny program, w telewizji, dla rozmów w toku który wart będzie oglądania, nie jest nadawany i dziwnych porach - proszzz?
Przyjaciel forum

przez Gods Top 10 07 kwi 2010, 15:51
Sondaże, ankiety skupiają się na tendencjach najsilniejszych, najczęstszych, przy okazji najczęściej zdawkowo wspominając lub wręcz milcząc o tendencjach mniejszościowych. Także jeśli istotnie problem miałby być "ogarnięty ogólnospołecznie", warto zwrócić uwagę również na to, co występuje w mniejszej (ale bynajmniej nie "gorszej") skali. Czyli w tym konkretnym temacie nie skupiać się wyłącznie na tym, co emitują pojedyncze stacje TV lub co drukuje kilka tytułów prasowych. :mhm:
To, o czym nie wspominasz, a co wg mnie jest zaprzeczeniem tezy o tym, jakoby nie było lepszej alternatywy dla w/w typów programów, jest radio. W moim przypadku jest to Radiowa Trójka, w której znajduję wiele merytorycznych, opiniotwórczych audycji o rozległej tematyce. :uklon:
Oczywiście nie zamierzam twierdzić, że to "jedyna droga", jedyne medium, które dość skutecznie opiera się polityce medialnej "bez ambicji". :nono:

Osobiście za program alternatywny dla "Rozmów w toku" uważam np. "Klub Trójki" (pn-cz po 21-tej - m.in. tematyka społeczna, historyczna i kulturalna), "Jestem feministą" (nd po 19-tej, choć czasem o tej porze bywają adaptacje teatralne - tematyka chyba oczywista ?), również od niedawna audycja "Trójka po trzeciej" (pn-pt 15-16) albo popołudniowe "Zapraszamy do Trójki" (pn-pt 16-19 - tematyka społeczna wraz z reportażem po 18.15 najczęściej ukazującym jak świat jest zróżnicowany, a przez to ciekawy).
Ale to kwestia tego, co kto lubi.

Oprócz tego są jeszcze media internetowe...

W każdym razie alternatywa istnieje, choć czasem trudniej ją dostrzec :great:
W. Wharton "Stado"

Sortuj wg