Sex, drugs & podstawy cz. 1

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Sex, drugs & Forumowa Encyklika Psychofarmakologiczna

przez padaka 14 paź 2015, 17:55
ginkgo biloba
Tego nie wolno brać z trazodonem.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Ricah 14 paź 2015, 18:27
Szczerze mowiac nie wiedzialem o tym, dlatego dzieki. Stosuje stosunkowo mala dawke ginkgo, stad nie odczuwam roznicy, ale gdyby cos zlego sie dzialo, to przynajmniej bede znal winowajce.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez maniek123321 15 paź 2015, 07:58
Swietna robota!
Po nieudanych probach z wiekszoscia lekow p.depresyjnych wiem ze potrzebuje wiecej acetylocholiny :-)
I j/w chyba podam linka w kopercie lekarzowi ktory nie zechce wypisac m.in. metylofenidatu na depresje.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 15 paź 2015, 08:42
Ricah również zauważyłem podobne zjawisko. Teraz na wenlafaksynie nie mam za dużo marzeń sennych ale jak się pojawią to jestem w nich zdrowy, odczuwam emocje, nie czuję lęku itd. Wydaje mi się, że ma to duży związek z tym, że podczas snu układ nerwowy nie jest tak pobudzony jak w stanie czuwania i dużo z objawów które mamy jest spowodowana zablokowaniem z powodu lęku i stresu. Stres i lęk zaburzają mocno działanie mózgu.

Co do witaminy c to zauważyłem u siebie, że przy wzięciu wysokiej dawki około 1 grama mam poprawę nastroju, ale niestety szybko goni mnie do kibelka. Spróbuję za jakiś czas od małych dawek i stopniowo zwiększać. Nie sądzę by działanie witaminy c miało związek ze stresem oksydacyjnym, wg. mnie witamina w wyższej dawce ma przełożenie na jakieś neuroprzekaźniki.

"Brain serotonin concentration in the vitamin C-supplemented scopolamine-treated group was significantly higher than that in the scopolamine-treated group."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11814146
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Ricah 15 paź 2015, 11:11
Dobrze wiedziec, ze to nie zdarza sie tylko mnie, tylko jest na pewno jakims wskaznikiem. Ja ogolem nie mam marzen sennych, ale wlasnie wtedy, gdy stosuje duzo antyoksydantow (wlasnie wit C, E czy zielona herbata), to sny mi sie pojawiaja i wlasnie jest tam lepiej. Nie jestem w stanie stwierdzic, czy odczuwanie emocji w snach ma zwiazek z antyoksydantami czy ze samym pojawieniem sie marzen sennych, bo bez antyoksydantow nie mam snow. Nawet mirtazapina nie potrafila wywolac we mnie tego, choc bardzo wiele osob mowi o wielu i barwnych snach przy tym leku.

Sama witamina C jest antyoksydantem, tylko stosowana w malych ilosciach nie bedzie to odczuwalne. Nie ma wiekszego zagrozenia przy przedawkowaniu tej substancji, takze mozna stosowac w wyzszych dawkach. A skoro Ciebie przeczyszcza, moze zainwestuj w wit C o przedluzonym uwalnianiu? Jakis czas temu mialem 500mg w takiej postaci wlasnie i nie bylo to az tak super drogie.

Jednakze blokada acetylocholinoesterazy przez witamine C moze byc czesciowo odpowiedzia, gdyz acetylocholina pomaga przejsc z NREM do REM. Z drugiej zas strony, skoro podnosi poziom serotoniny, to by sie klocilo, bo przerywa ona faze REM, dodatkowo moje objawy sie pogarszaja przy podwyzszaniu tego neuromodulatora. Jednak wciaz brak mi pewnego wytlumaczenia dlaczego w snie odczuwam emocje. Jezeli Ty odczuwasz normalnie emocje w snie (bez zadnych wspomagaczy, wlasnie szczegolnie antyoksydantow), to pewnie masz racje z mniejsza aktywnoscia mozgu, przynajmniej tak mysle.

Mimo wszystko, bylby ktos w stanie odeslac mnie do jakiegos dobrego artykulu, literatury lub rozpisac sie na temat stresu oksydacyjnego?
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Psychopharm 15 paź 2015, 12:53
Odczuwam te emocje teraz gdy jestem na wenli, w ciągu dnia jest kiepsko z tym więc musi być jakaś różnica między snem a czuwaniem.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez bmwfan 17 paź 2015, 21:42
Czy jest jakiś lek, który w jakimś stopniu jest w stanie przywrócić starą dobrą pamięć i zdolności psychofizyczne? Mam 20 lat, zdrowy, przebadany mózg, a czuje się jakbym lada dzień miał dostać Alzheimera

-- 17 paź 2015, 22:16 --

gdzieś czytałem, że najważniejsza na pamięć jest acetylocholina i pytanie:czy jeśli mam przebadany zdrowy mózg, to jest jakiś sens inwestować w nootropy?

przez maniek123321 18 paź 2015, 11:26
bmwfan, jest sens, tylko warto poczekac na jakis skuteczny nootrop
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Grabarz666 04 gru 2015, 16:05
bmwfan napisał(a):Czy jest jakiś lek, który w jakimś stopniu jest w stanie przywrócić starą dobrą pamięć i zdolności psychofizyczne? Mam 20 lat, zdrowy, przebadany mózg, a czuje się jakbym lada dzień miał dostać Alzheimera

Fluwoksamina - agonista receptorów sigma-1.

przez Pablo5HT1 17 lut 2016, 18:00
@ Psychopharm, witamina C obniża kortyzol lub inaczej... powoduje, że może być łatwiej obniżany lub słabiej podnoszony przez stres...

-- 17 lut 2016, 17:02 --

maniek123321 napisał(a):Swietna robota!
Po nieudanych probach z wiekszoscia lekow p.depresyjnych wiem ze potrzebuje wiecej acetylocholiny :-)
I j/w chyba podam linka w kopercie lekarzowi ktory nie zechce wypisac m.in. metylofenidatu na depresje.

Skoro tak to "skołuj" gdzieś w necie np. deanol.

Sortuj wg