Psychotropy: brać czy nie brać?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Czarny Pan 14 lis 2013, 18:19
Cześć, to mój pierwszy post na forum i chcę się was o coś poradzić.
W zeszły piątek byłem u lekarza psychiatry i lekarz (właściwie lekarka) przepisała mi Deprexolet i Fluoksetyne. Mam brać po jednej tabletce dziennie.
Mam stwierdzoną depresje i stany lękowe mieszane.
Mam jednak pewne obawy co do stosowania tych leków, a mianowicie czy skutki uboczne nie będą przeszkadzały mi w normalnym życiu? np.prowadzenie samochodu, treningi, uczenie się na studia itp.
Na wtorek mam wizytę u psychologa i nie wiem czy brać te psychotropy czy zdać się na psychologa?
Ostatnio edytowano 14 lis 2013, 22:01 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zmieniono dział.

przez karoll007 14 lis 2013, 18:36
To wszystko zależy od tego jak bardzo twoje objawy są nasilone, jeśli są bardzo silne, niestety psycholog tylko nie pomoże. Np. ja jak wpadam w depresję to bez leków nawet nie jestem w stanie wyjsc nigdzie, czasem nawet do lazienki. Skonsultuj sie z psychologiem on oceni czy tylko terapia wystarczy.
“We can't win against obsession. They care, we don't. They win.” 
“They love without measure those whom they will soon hate without reason.” 
Lit
Anafranil
Rispolept

przez Czarny Pan 15 lis 2013, 18:11
Właściwie ciekawi mnie jakich realnych skutków ubocznych i oczekiwanych mogę się spodziewać. Bo gdzieś czytam, że wszystko jest ok, chce się żyć, a później czytam o apatii i gapieniu się cały dzień w sufit. I nie wiem w co wierzyć i czy warto jeszcze mieszać sobie w głowie lekami.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 15 lis 2013, 18:27
Wszystko zależy od leków i od tego jak na ciebie zadziałają. Na jednych taki lek działa dobrze, na drugich inny, nie ma reguły. Objawy uboczne mijają zazwyczaj po ok 2 tygodniach, nieliczne - te mało uciążliwe jak np. suchość w ustach dłużej. Na początku możesz się spodziewać nudności, powiększonych źrenic, bólu głowy, kołatania serca lub wzmożonej potliwości. Tak jak mówię powinno to minąć po ok 2 tygodniach. Może się jednak okazać, że lek jest nie dla ciebie i występują jakieś upierdliwe skutki uboczne, wtedy idziesz do lekarza i zmieniasz lek na inny. Przez 2-3 dni możesz sobie darować prowadzenie auta, żeby zobaczyć jak reagujesz. Jak nie będzie się nic działo śmiało wsiadaj za kółko, ja biorę leki już 3 rok i codziennie dojeżdżam do pracy i jeżdżę w dalsze trasy. Co do nauki czy sportu też nie ma przeciwwskazań, jak będziesz czuł się "zmulony" po prostu zmienisz lek na inny i po kłopocie. Jest taki wybór leków na rynku, że to naprawdę nie problem. Ja trafiła w swój, który nie zamula, a wręcz pobudza i jest ok. Ale decyzja należy do ciebie.

przez Siding Spring 15 lis 2013, 18:31
Nie brac i nie sluchac bioracych. Pozdrawiam.

przez Czarny Pan 15 lis 2013, 18:31
Dzięki bardzo MalaMi właśnie o taką odpowiedz mi chodziło :smile:

-- 15 lis 2013, 17:33 --

lubudubu- możesz rozwinąć/uzasadnić?

przez MalaMi1001 15 lis 2013, 18:33
Czarny Pan napisał(a):Dzięki bardzo MalaMi właśnie o taką odpowiedz mi chodziło :smile:

Bardzo proszę.

przez freda 15 lis 2013, 18:38
Czarny Pan, na mnie psychoterapia nie działa,więc pozostały leki.pomagają mi i dzięki nim żyję normalnie :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez UnityMitford 16 lis 2013, 13:14
lubudubu napisał(a):Nie brac i nie sluchac bioracych. Pozdrawiam.

podpinam się całym sercem pod tą wypowiedź
UnityMitford

przez Zupapomidorowa 16 lis 2013, 13:17
UnityMitford napisał(a):
lubudubu napisał(a):Nie brac i nie sluchac bioracych. Pozdrawiam.

podpinam się całym sercem pod tą wypowiedź

I ja. Leki chyba bardziej mnie wymęczyły i zostawiły spustoszenie w moim organizmie niż to było warte.
Dawniej Luktar

przez jetodik 16 lis 2013, 13:41
moglibyście rozwinąć wypowiedzi negujące branie leków, to znaczy chociaż pokrótce napisać jakie leki braliście i jak na Was wpłynęły?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Lord Kapucyn 16 lis 2013, 13:49
Czarny Pan,

Czarny Pan, Deprexolet sprzedają w tabletkach 10mg oraz 30mg. To będzie zależeć od dawki, ale ogólnie mianseryna(Deprexolet) poprzez silny odwrotny agonizm receptora histaminowego H1 może powodować zmulenie i nadmierną ospałość w ciągu dnia(nawet jeśli zażyjesz ją na wieczór to rano możesz obudzić się "na kacu"). Poprzez wspomniany odwrotny agonizm rec. H1 i antagonizm receptora 5-HT2c zwiększa apetyt=można przytyć. Jeżeli chodzi o SSRI to poprzez wpływ na receptory 5-HT1a, 5-HT2a, 5-HT2c, 5-HT3(nie jest jeszcze wyjaśniony dokładny mechanizm) może się objawić w postaci "chemicznej kastracji" czyli seksualnych dysfunkcji.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Zupapomidorowa 16 lis 2013, 13:52
Dark Passenger, a czemu przez Seronil i inne leki jemu podobne pierw schudłam a później przytyłam? I czy to możliwe, że jak powiedział lekarz pierwszego kontaktu - niedoczynność tarczycy i chorobę autoimmunologiczną - hashimoto - mogłam dorobić się przez te leki?
Dawniej Luktar

przez UnityMitford 16 lis 2013, 13:53
jetodik napisał(a):moglibyście rozwinąć wypowiedzi negujące branie leków, to znaczy chociaż pokrótce napisać jakie leki braliście i jak na Was wpłynęły?

nie mam wielkich doświadczeń, bo tak jak szybko zaczęłam kuracje lekami tak szybko ją skończyłam, ale czytając dużo i rozmawiając z ludźmi doszłam do wniosków, które najlepiej zamknąć w zdaniu: leki nie uleczają, uleczyć musimy się sami
wiadomo, że są przypadki kiedy leki są NIEZBĘDNE i wcale tego nie neguję
ale póki ma się siłę i samodzielność, nie warto się faszerować. przechodziłam bardzo ciężkie ataki i momenty, ale wszystkie minęły, każda chwila rozpoczyna się i kończy, każdej można stawić czoła. im więcej razy zrobisz to samodzielnie, tym jesteś silniejszy - zdrowszy
UnityMitford

Sortuj wg