Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychotropy: brać czy nie brać?


Czarny Pan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, właściwie dopiero teraz przeczytałem większość postów w tym temacie. Dzięki za zainteresowanie.

 

Byłem u psychologa i powiedział żeby brać leki chociaż 10dni na próbę. Zgodziłem się. Chociaż zwlekałem jeszcze kilka dni. Obecnie jestem w trakcie trzeciego dnia kuracji fluo 20mg rano i deprexolet 30mg wieczorem. Czuje się tragicznie. Nie wiem czy kontynuować kurację.

 

Kilka spostrzeżeń, które zapisałem w ramach mojego e-pamiętnika:

 

Dzień trzeci na fluoksetynie.

 

Kurwa, nic mi się nie chce, mógłbym spać cały dzień. Nie mogę nic czytać bo nie potrafię przetworzyć przeczytanych informacji. Wracam kilkukrotnie do czytanego tekstu i tak daje to mały skutek. Siedzę teraz przed kompem i czuję, że mam ciężką głowę. Czuję jakby w środku niej była jakaś ciężka i gęsta mgła, która mnie zamula. Jestem tak obojętny, że nic mnie nie rusza. Ktoś do mnie mówi, czy się uśmiecha, a ja go ignoruje. Powinienem teraz coś zjeść, ale wali mnie to. Nie chce mi się nic czytać, jeść, trenować, innych też mam w dupie, Mógłbym teraz siedzieć przed tym kompem i się w niego wpatrywać od tak po prostu albo spać. Właściwie wszystko mi jedno.

 

Jedyną rzeczą dzięki teraz robie cokolwiek (piszę to teraz, przeczytam kilka stron książki i nie zasnę) jest to, że na poziomie logicznym wiem, że teoretycznie są to efekty uboczne stosowania leków. Gdzieś tam tli się we mnie nadzieja na lepszą (a na pewno inną) przyszłość. Ale właściwie już przestaje wierzyć, że kiedyś będzie lepiej.

 

 

 

Czy to normalne samopoczucie na lekach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny Pan, to co piszesz to norma przy wchodzeniu na lek. Nie zrażaj się i kontynuuj . Uboki mogą się ciągnąć nawet do dwóch msc. licząc od czasu osiągnięcia już dawki docelowej. Inną sprawą jest to że wszedłeś na lek stanowczo za szybko i dlatego masz tak pod górkę na początku. To twój pierwszy lek i powinieneś zaczynać od 10mg/d , a nie od całej tabletki 20mg. Statystyczny lekarz to są wałkoń i niewiele go obchodzi jak będziesz się czuł na początku, ew. da Ci benzo/l.nasenny i grzecznie zasugeruje, że to za tobą - brązowe/białe , 2m na 80cm to drzwi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku fluoksetyny zależy to od generyka. No np. Seronil można podzielić na pół według podziałki na tabletce(czy nawet jest sprzedawany w wersji 10mg), a już np. Andepin jest w takich a la kapsułkach z granulatem/proszkiem w środku- i co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie fluo mam w kapsułkach. Inna sprawa, że leki daje się chyba też odpowiednio do wagi, a ja mam 190cm/105kg.

 

Dark Passenger, Na pierwszej stronie pisałeś, że deprexolet ma silne działanie "zamulające". Powiedziałem lekarce, że mam kłopoty ze snem. Może powinienem brać pół tabletki na noc zamiast całej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie fluo mam w kapsułkach. Inna sprawa, że leki daje się chyba też odpowiednio do wagi, a ja mam 190cm/105kg.

 

Dark Passenger, Na pierwszej stronie pisałeś, że deprexolet ma silne działanie "zamulające". Powiedziałem lekarce, że mam kłopoty ze snem. Może powinienem brać pół tabletki na noc zamiast całej?

 

No właśnie mimo, że mianseryna(Deprexolet) jest ogólnie sama w sobie antydepresantem i stosuje się ją do augmentowania(potencjalizowanie działania) terapii SSRI(np. fluoksetyna) to też przepisuje się ją jako "lek nasenny" na problemy ze spaniem. Ale to już zależy od zamysłu lekarki- czy dała Ci to w roli procha nasennego czy potencjalizowania fluoksetyny(czy jednego i drugiego)- nie śmiem wnikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, wizytę u niej mam w teraz w piątek. Do tego czasu polecę kuracje tak jak zapisała i podczas wizyty z nią o tym porozmawiam. Chociaż spanie po kilkanaście godzin dziennie i mimo tego wszystkiego poczucie senności jest irytujące. A czy sądzisz, że przyjmowanie samej fluoksetyny bez deprexoletu nie powodowałoby takiego uczucia senności?

Szczerze mówiąc trudno teraz funkcjonować. Będzie trzeba chyba po prostu zacisnąć zęby i podążać zwykłym planem dnia mimo senności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy sądzisz, że przyjmowanie samej fluoksetyny bez deprexoletu nie powodowałoby takiego uczucia senności?

 

Myślę, że tak, bo w większej mierze ta senność może być właśnie winą odwrotnego agonizmu wobec rec. H1 przez mianserynę(Deprexolet).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×