Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Asentra, Zomiren a tycie

przez Sandraaa26 21 maja 2010, 04:24
witam wszystkich,
słuchajcie czy od brania Asentry można mieć zwiększony apetyt?:( wzięłam dopiero 10 tabletek ale ciągle chce mi się jeść a już mam sporą nadwagę i muszę to kontrolować. Czy za zwiększony apetyt może odpowiadać też branie benzo jak np Zomiren - (biorę od 5 dni 0,5 mg dziennie więc niedużo) ????? poradźcie coś bo niedługo zacznę się toczyć:P
pozdrawiam

Re: Asentra, Zomiren a tycie

przez paradoksy 21 maja 2010, 11:20
Sandraaa26, prędzej po benzo możesz mieć apetyt
po sertralinie zazwyczaj nie ma apetytu w ogóle, ale na pewno nie powoduje zwiększenia go.
paradoksy

przez Magdaa 21 maja 2010, 11:41
Ciężko powiedzieć. Ja na Asertinie schudłam 7kg w dwa miesiące. Z 63kg na 56kg. Ale mam znajomą co jadła też Asertin i przytyła. Natomiast na benzo nie chce mi się jeść.
Teraz też biorę SSRI (Ty Asertin a ja Depralin) jak Ty i też benzo jak Ty (też Xanax) ale prawie nic nie jem.

Więc to kwestia chyba indywidualna każdego organizmu.
Magdaa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 21 maja 2010, 15:17
Sandra,moze byc tez tak,zwiekszony apetyt to poczatkowy objaw uboczny,ktory minie,tak czasem bywa stawiala bym bardziej na Zomiren niz Asentre ,ale zgadzam sie z Magda,co organizm to inna reakcja Sama znam moze2 osoby,ktore przytyly na Asentrze,jakies3-5kg,ale reszta chudnie Jak bralam kiedys A to nie przytylam,troche schudlam Zomiren tez biore i nie tyjeTakze na razie spokojnie,10 dni brania to bardzo krotko iapetyt za pare dni,wroci do normy
Life is brutal!

Sertralina 100mg

tycie po lekach

przez wieslawpas 03 cze 2010, 14:12
Witam,

Biore seroksat do roku, w tym czasie przytylem. Tyje sie po takich lekach po porstu. Czy jest jakis sposb na to zeby nie tyc.
Ten syf zaczyna deformowac mi cialo i wpedza w dola. Co robic? Cwiczenia pomoga czy to i tak nic nie da?

Wieslaw

Re: tycie po lekach

przez KrzysztofT 04 cze 2010, 15:27
Niestety, ale w czasie trwania kuracjii żadne ćwiczenie ci nie pomogą. Dopiero, kiedy skończysz brać leki, to siłownia, ćwiczenia, itd. i zbijesz wagę bez efektu jojo. Wiem to po sobie.

przez cytrynka84 04 cze 2010, 16:34
Wieslawpas ,a ile mniej więcej przytyles na seroxacie?
Też go dzisiaj dostałam.

przez Shadowmere 04 cze 2010, 16:41
cytrynka84, to już nie jesz anafranilu?
Shadowmere

przez cytrynka84 04 cze 2010, 17:35
Shadowmere sprawdź pw

przez Magdaa 04 cze 2010, 17:41
Wg mnie po lekach samych się nie tyje, bo taka tabletka ma mało kalorii. Co najwyżej może zwiększyć apetyt albo może zatrzymać wodę w organizmie tak jak tabletki hormonalne? Nie wiem. Bierzesz leki-> masz lepszy nastrój-> masz lepszy nastrój-> jesz. Proste ;)
Magdaa

przez *Wiola* 04 cze 2010, 19:22
Magdaa napisał(a):Wg mnie po lekach samych się nie tyje, bo taka tabletka ma mało kalorii. Co najwyżej może zwiększyć apetyt albo może zatrzymać wodę w organizmie tak jak tabletki hormonalne? Nie wiem. Bierzesz leki-> masz lepszy nastrój-> masz lepszy nastrój-> jesz. Proste ;)

Niestety ale tak nie jest. Te prochy wpływają na hormony(nie wiem jak ) i tyje się mimo zmniejszenia ilości jedzenia. Wiem sama po sobie. Na anafranilu mam takie momenty ,że przybywa mi kilogramów od samego powietrza. Teraz jem dosłownie 1/4 tego co kiedyś żeby waga była w miarę zadowalająca. Miałam kiedyś przygodę z lerivonem i on faktycznie zwiększał znacznie apetyt. Po odstawieniu szybko udało mi się wrócić do normalnej wagi, bez większych wyrzeczeń.
Moderator

przez *Monika* 04 cze 2010, 19:39
wiola173, a jak się czujesz? Mało Ciebie na forum ostatnio.......
Obrazek
Główny Moderator

przez *Wiola* 04 cze 2010, 19:43
Monika
Różnie, ale zmniejszyłam sobie anafranil do połówki. To trochę za mało, ale w ten sposób walczę ze skutkami ubocznymi. Właśnie między innymi po to , żeby latem po ludzku wyglądać:) Na forum zaglądam regularnie, tylko już mi się pisać za bardzo nie chce:)
Moderator

przez *Monika* 04 cze 2010, 19:49
wiola173,
Różnie powiadasz/?
U mnie jakby gorzej. Właśnie siedzę i ryczę, często tak mam ostatnio. Czuje sie bardzo samotnie. W ogóle do d.upy. Mam napięcia, brak motywacji do czegokolwiek..........nie wiem ile jeszcze tak pociągnę. Martwię się o siebie..............

[Dodane po edycji:]

Ja nie biorę zadnych leków.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg