Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Asentra, Zomiren a tycie

przez Sandraaa26 21 maja 2010, 04:24
witam wszystkich,
słuchajcie czy od brania Asentry można mieć zwiększony apetyt?:( wzięłam dopiero 10 tabletek ale ciągle chce mi się jeść a już mam sporą nadwagę i muszę to kontrolować. Czy za zwiększony apetyt może odpowiadać też branie benzo jak np Zomiren - (biorę od 5 dni 0,5 mg dziennie więc niedużo) ????? poradźcie coś bo niedługo zacznę się toczyć:P
pozdrawiam
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
26 kwi 2010, 01:08

Re: Asentra, Zomiren a tycie

przez paradoksy 21 maja 2010, 11:20
Sandraaa26, prędzej po benzo możesz mieć apetyt
po sertralinie zazwyczaj nie ma apetytu w ogóle, ale na pewno nie powoduje zwiększenia go.
paradoksy
Offline

Re: Asentra, Zomiren a tycie

przez Magdaa 21 maja 2010, 11:41
Ciężko powiedzieć. Ja na Asertinie schudłam 7kg w dwa miesiące. Z 63kg na 56kg. Ale mam znajomą co jadła też Asertin i przytyła. Natomiast na benzo nie chce mi się jeść.
Teraz też biorę SSRI (Ty Asertin a ja Depralin) jak Ty i też benzo jak Ty (też Xanax) ale prawie nic nie jem.

Więc to kwestia chyba indywidualna każdego organizmu.
Magdaa
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Asentra, Zomiren a tycie

przez cytrynka84 21 maja 2010, 15:17
Sandra,moze byc tez tak,zwiekszony apetyt to poczatkowy objaw uboczny,ktory minie,tak czasem bywa stawiala bym bardziej na Zomiren niz Asentre ,ale zgadzam sie z Magda,co organizm to inna reakcja Sama znam moze2 osoby,ktore przytyly na Asentrze,jakies3-5kg,ale reszta chudnie Jak bralam kiedys A to nie przytylam,troche schudlam Zomiren tez biore i nie tyjeTakze na razie spokojnie,10 dni brania to bardzo krotko iapetyt za pare dni,wroci do normy
Life is brutal!

Wenlafaxyna 225mg
Mirtazapina 45mg
Baclofenum 75mg
Offline
Posty
2001
Dołączył(a)
23 sty 2010, 14:05

tycie po lekach

Avatar użytkownika
przez wieslawpas 03 cze 2010, 14:12
Witam,

Biore seroksat do roku, w tym czasie przytylem. Tyje sie po takich lekach po porstu. Czy jest jakis sposb na to zeby nie tyc.
Ten syf zaczyna deformowac mi cialo i wpedza w dola. Co robic? Cwiczenia pomoga czy to i tak nic nie da?

Wieslaw
Avatar użytkownika
Offline
Posty
7848
Dołączył(a)
06 maja 2009, 18:35

Re: tycie po lekach

Avatar użytkownika
przez KrzysztofT 04 cze 2010, 15:27
Niestety, ale w czasie trwania kuracjii żadne ćwiczenie ci nie pomogą. Dopiero, kiedy skończysz brać leki, to siłownia, ćwiczenia, itd. i zbijesz wagę bez efektu jojo. Wiem to po sobie.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
180
Dołączył(a)
10 lip 2006, 18:15
Lokalizacja
Skoczów

Re: tycie po lekach

przez cytrynka84 04 cze 2010, 16:34
Wieslawpas ,a ile mniej więcej przytyles na seroxacie?
Też go dzisiaj dostałam.
Offline
Posty
2001
Dołączył(a)
23 sty 2010, 14:05

Re: tycie po lekach

przez Shadowmere 04 cze 2010, 16:41
cytrynka84, to już nie jesz anafranilu?
Shadowmere
Offline

Re: tycie po lekach

przez cytrynka84 04 cze 2010, 17:35
Shadowmere sprawdź pw
Offline
Posty
2001
Dołączył(a)
23 sty 2010, 14:05

Re: tycie po lekach

przez Magdaa 04 cze 2010, 17:41
Wg mnie po lekach samych się nie tyje, bo taka tabletka ma mało kalorii. Co najwyżej może zwiększyć apetyt albo może zatrzymać wodę w organizmie tak jak tabletki hormonalne? Nie wiem. Bierzesz leki-> masz lepszy nastrój-> masz lepszy nastrój-> jesz. Proste ;)
Magdaa
Offline

Re: tycie po lekach

Avatar użytkownika
przez *Wiola* 04 cze 2010, 19:22
Magdaa napisał(a):Wg mnie po lekach samych się nie tyje, bo taka tabletka ma mało kalorii. Co najwyżej może zwiększyć apetyt albo może zatrzymać wodę w organizmie tak jak tabletki hormonalne? Nie wiem. Bierzesz leki-> masz lepszy nastrój-> masz lepszy nastrój-> jesz. Proste ;)

Niestety ale tak nie jest. Te prochy wpływają na hormony(nie wiem jak ) i tyje się mimo zmniejszenia ilości jedzenia. Wiem sama po sobie. Na anafranilu mam takie momenty ,że przybywa mi kilogramów od samego powietrza. Teraz jem dosłownie 1/4 tego co kiedyś żeby waga była w miarę zadowalająca. Miałam kiedyś przygodę z lerivonem i on faktycznie zwiększał znacznie apetyt. Po odstawieniu szybko udało mi się wrócić do normalnej wagi, bez większych wyrzeczeń.
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
18129
Dołączył(a)
10 lis 2009, 14:14

Re: tycie po lekach

Avatar użytkownika
przez *Monika* 04 cze 2010, 19:39
wiola173, a jak się czujesz? Mało Ciebie na forum ostatnio.......
Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
Główny Moderator
Posty
18853
Dołączył(a)
16 paź 2009, 19:20
Lokalizacja
Ślązaczka z krwi i kości

Re: tycie po lekach

Avatar użytkownika
przez *Wiola* 04 cze 2010, 19:43
Monika
Różnie, ale zmniejszyłam sobie anafranil do połówki. To trochę za mało, ale w ten sposób walczę ze skutkami ubocznymi. Właśnie między innymi po to , żeby latem po ludzku wyglądać:) Na forum zaglądam regularnie, tylko już mi się pisać za bardzo nie chce:)
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
18129
Dołączył(a)
10 lis 2009, 14:14

Re: tycie po lekach

Avatar użytkownika
przez *Monika* 04 cze 2010, 19:49
wiola173,
Różnie powiadasz/?
U mnie jakby gorzej. Właśnie siedzę i ryczę, często tak mam ostatnio. Czuje sie bardzo samotnie. W ogóle do d.upy. Mam napięcia, brak motywacji do czegokolwiek..........nie wiem ile jeszcze tak pociągnę. Martwię się o siebie..............

[Dodane po edycji:]

Ja nie biorę zadnych leków.
Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
Główny Moderator
Posty
18853
Dołączył(a)
16 paź 2009, 19:20
Lokalizacja
Ślązaczka z krwi i kości

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Przeskocz do