TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez CórkaNocy 20 wrz 2013, 09:15
depas, dlatego, ze wenla kasuje mi większość lęków i życie bez nich jest takie dużo łatwiejsze,gdyby nie te lęki to bym w ogóle nie sięgała po nią, u mnie jest tak, że lęki tworzą się, gdy mam mało serotoniny a za dużo noradrenaliny, więc jedno muszę wybrać a póki co wolę jednak życie bez lęku. a tianeptynę trochę bez sensu brać z wenlą bo nie po to sobie zwiększam serotoninę, żeby sobie ją obniżyć

Tańczący z lękami, dokładnie, jak 80-latek, takie uczucie. ja to nieraz klnę pod nosem ze zmęczenia jak mam wyjść obok do sklepu, tego np. na wellbutrinie w ogóle nie mialam, bo nawet biegać mogłam, a teraz to jak spaceruję to myślę, że marzę tylko o tym, żeby usiąść

ale poza tym nie będę tak ''psioczyć'' na wenlę, bo ją i tak bardzo lubię za kasację lęków, już nawet zmniejsza mi się ta anhedonia którą miałam jak na początku do niej wróciłam i trochę motywacja wraca, jest dużo mniejsza emocjonalność, ale czasem to jest na plus, bo mniej przeżywam stres, mniej to do mnie dochodzi

a Ty brałeś chyba wenlę? dlaczego jej nie bierzesz?
CórkaNocy

przez Tańczący z lękami 20 wrz 2013, 09:54
trochę za bardzo mnie nakręcała, ale myślę o powrocie do niej, ale w małej daweczce 37,5-75max zamiast serty, żeby ze spaniem nie mieć problemów.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez ladywind 20 wrz 2013, 09:59
Odkąd nie biore mirty kilkanascie razy budze się w nocy.

Poza tym co jest w tej tianpetynie takiego fajnego, że tak zachwalacie?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 20 wrz 2013, 10:26
ladywind, działanie na dopaminę, przynajmniej w moim przypadku
CórkaNocy

przez ladywind 20 wrz 2013, 10:33
CórkaNocy, to na anhedonie byłby fajnym lekiem.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 20 wrz 2013, 10:34
ladywind, dla mnie na anhedonie on był bardzo fajny i na zmęczenie
CórkaNocy

przez ladywind 20 wrz 2013, 10:36
CórkaNocy, a brałas lamotrygine?

przez CórkaNocy 20 wrz 2013, 10:42
ladywind, pisałam, że miałam brać, ale ostatecznie jej nie wzięłam, bo nie chcę się faszerować trzema lekami naraz, obecnie mam już coraz mniejszy problem z anhedonią czy obniżonym nastrojem, nie mam wahań nastroju
CórkaNocy

przez ladywind 20 wrz 2013, 10:46
CórkaNocy, ja biore, ale zbyt krótko by ocenić efekt działania, natomiast mam problemy ze spaniem.
Ciekawa jestem czy pomoże na anhedonie, bo za nią odpowiada dopamina, natomiast lamo nie podnosi dopaminy.

przez miko84 20 wrz 2013, 19:01
ladywind wg teorii nie powinna pomóc na anhedonię a nawet powinna ją pogorszyć, ale to tylko teoria :)

Ja mam do Was pytanie. W ulotce tianeptyny pisze, że nie polecają jej brać z mianseryną bo to zmniejsza skuteczność leku. Czy podobnie jest z mirtazapiną? Napisałem pytanie do Servier ale ciule nie odpowiedzieli.
miko84

przez CórkaNocy 20 wrz 2013, 19:09
miko84, ja brałam z mirtą i nie widziałam w mojej ulotce, żeby były inne interakcje niż z mao
poza tym tianeptyna ma krótki okres półtrwania i jak weźmiesz ostatnią tabletkę kilka godz. przed braniem mirty to nie powinno być problemu
CórkaNocy

przez miko84 20 wrz 2013, 19:11
Ok, dzięki :) Pisze o mianserynie ale mirta ma trochę inne działanie.
miko84

przez depas 21 wrz 2013, 04:05
Też czytałem o tym znoszącym się działaniu tianeptyny i mianseryny. To dodatkowo wpłynęło na moje plany sugerowania doktorowi tianeptyny i zmiany mirty na mianserynę właśnie. Ech. Biorąc pod uwagę jak podobne - przynajmniej teoretycznie - mają być miansa z mirtą, można wysnuć wniosek że mirta również w połączeniu z taneptyną może mieć ujemny wpływ na jej skuteczność. No ale tak samo powinno być teoretycznie z każdym połączeniem ssri/snri + tianeptyna. Chociaż wydaje mi się że z wenlafaksyną może być inaczej, jako że w wyższej dawce ma ona działać bardziej na noradrenalinę a nawet dopaminę niż serotoninę. Hmmmm.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 21 wrz 2013, 09:39
Dziwne jest to, że nie pisze właśnie o SSRI/SNRI. Ale leki teoretycznie się wykluczają. A co chcesz zmienić ten zestaw na tianeptynę + inny lek? Czemu chcesz zmienić mirtę na miansę? Przecież działają podobnie.
miko84

Sortuj wg