LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez Follow_ 16 lip 2014, 20:52
Od początku kwietnia.
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

przez amelia83 16 lip 2014, 20:53
follow_the_reaper, to juz powinna zaskoczyc u mnie bardzo szybko sie poprawiło na lamo, jaka masz dawke
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Follow_ 16 lip 2014, 21:16
75 mg, do tego escilatopramum i ketrel <3
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amelia83 16 lip 2014, 21:29
follow_the_reaper, moze to jest za mało, :roll:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez evil never dies 16 lip 2014, 21:50
refren napisał(a):
A czemu odstawiłeś lamo? I jak się na niej czułeś? Miałeś kiedyś za dobry nastrój, nadaktywność?

Lamo odstawiłem z powodu wysypki skórnej (decyzja lekarza ale jak pisali inni forumowicze trochę chyba "na wszelki wypadek"). Na samej wenli miałem dość duże wahania nastroju, od myśli samobojczych po stany hipomaniakalne. Zmiany mw w cyklu dwutygodniowym, okres depry dłuższy ok.10 dni potem 2-4 dni do gooory i znowu w dół .... i tak w kółko. Po dodaniu lamo wahania praktycznie sie nie pojawiały i ładnie się ustabilizowalem na w miarę fajnym poziomie. Lamo bralem 2 miechy (przez pierwszy wprowadzalem dodając po 25 mg co tydzień, a drugi juz cały czas brałem 100 mg). Na lamo z wenlą mialem sporadyczne skoki do góry i chyba wcale dołów.
Cholera wie czy to CHAD czy nie, poczekałbym jeszcze z miesiąc i po obserwował jak bedzie na samej wenli, czy pojawią się skoki.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez Popiół 16 lip 2014, 23:27
amelia83, w jakim sensie się u Ciebie szybko poprawiło po lamotryginie ?
Popiół

przez abrakadabra xx 16 lip 2014, 23:29
Dostałem lamotryginę na stabilizację nastroju. Brałem to przez kilka miesięcy w dawce 3x100mg. Sam nie wiem czy coś mi pomagał, niby trochę tak. Kilka dni temu mi się skończył i coraz gorzej się czuję. Nie jestem pewien co tak naprawdę mi jest. Miałem dzisiaj coś w rodzaju ataku nerwicy, odczuwałem nasilenie lęków. Całe ciało miałem spięte, wydawało mi się że zaraz padnę na podłogę i szlag mnie trafi. Poszedłem do znajomego i załatwiłem sobie tabletkę relanium. Na chwilę mi przeszło usnąłem na dwie godziny a teraz znów mam poczucie jakby "coś" miało się stać. Mam to od kilku dni, nie za bardzo mogę się skupić na czytanym tekście, uczucie osłabienia i jednocześnie jakiegoś dziwnego pobudzenia, strasznie nieprzyjemnego. Czy to mogą być właśnie objawy odstawienne tego leku? Please help.
abrakadabra xx

przez evil never dies 17 lip 2014, 07:18
advanced napisał(a):Sam nie wiem czy coś mi pomagał,

Z moich obserwacji po odstawieniu lamo wynika, że jej działanie dostrzega się dopiero po odstawieniu (jak przestanie działać :-). Czyli krótko mówiąc, lamo działa jakby w tle, nienachalnie, a jak przestaniesz brać to jest przejebane. U mnie z dnia na dzień coraz większy zjazd, dzisiaj od rana jest tragedia, dół jak tarza + myśli... . Dobrze, że jutro idę do lekarza, Zobaczymy.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez coma 17 lip 2014, 09:20
Obawiam się, że mnie lamo nie stabilizuje już :-| jakieś dziwne rzeczy dzieją się od kilku dni, co jakiś czas mam depresyjne myśli, anhedonię, rozpacz a potem skok do góry, wczoraj w ciągu dnia miałam 3 razy zmianę nastroju , rano górka, pozniej deprecha, i wieczorem górka, taka, że ketrel nawet na mnie nie zadziałał usypiająco ... przecież to niemożliwe przy takim zestawie leków, nie wiem co jest grane, dowiem się na dzisiejszej wizycie u psychiatry
PEACE & LOVE

przez DCPMM 17 lip 2014, 12:48
coma napisał(a):DCPMM, brałeś klomipraminę?

Chyba nie. Na pewno brałem doksepinę (krótko) i chyba coś jeszcze z grupy trójpierścieniowych, ale nie jestem pewien.
Obawiam się tych leków, bo one jadą już "po wszystkim", z niewielką selektywnością.

-- 17 lip 2014, 11:51 --

coma napisał(a):Obawiam się, że mnie lamo nie stabilizuje już :-| jakieś dziwne rzeczy dzieją się od kilku dni, co jakiś czas mam depresyjne myśli, anhedonię, rozpacz a potem skok do góry, wczoraj w ciągu dnia miałam 3 razy zmianę nastroju , rano górka, pozniej deprecha, i wieczorem górka, taka, że ketrel nawet na mnie nie zadziałał usypiająco ... przecież to niemożliwe przy takim zestawie leków, nie wiem co jest grane, dowiem się na dzisiejszej wizycie u psychiatry

Faktycznie zestaw i dawki wydają się potężne. Może coś Ci lekarz pozmienia. A może właśnie czegoś jest zbyt dużo?
Twój ChAD to typ 1? Miewałaś manie czy tylko hipomanie?

przez amelia83 17 lip 2014, 17:48
Popiół napisał(a):amelia83, w jakim sensie się u Ciebie szybko poprawiło po lamotryginie ?

przeciwdepresyjnie bo to moj zasadniczy problem

-- 17 lip 2014, 17:57 --

i na emocje...wiecej odczuwam, nie jestem taka wypukana z uczuć jak wczesniej wróciły miłość radość tęsknota itp rowniez ból czy smutek tez, wczesniej byłam zobojetniała bardziej na wszystko wylane
M. Luther King

przez coma 17 lip 2014, 19:52
DCPMM napisał(a):Faktycznie zestaw i dawki wydają się potężne. Może coś Ci lekarz pozmienia. A może właśnie czegoś jest zbyt dużo?
Twój ChAD to typ 1? Miewałaś manie czy tylko hipomanie?

DCPMM, Nie wiem jaki typ, nie znam się, miałam bardzo trudną do ogarnięcia, długotrwałą hipomanie i nadal mam jej resztki dlatego od dzisiaj biorę uwaga uwaga..... 600mg kwetiapiny :mrgreen: i jestem uziemiona :why:
PEACE & LOVE

przez amelia83 17 lip 2014, 19:58
coma, 600 :shock:
M. Luther King

przez coma 17 lip 2014, 20:07
amelia83, no, rano 200mg i wieczorem 400mg :mrgreen: módlcie się za mnie, ja nie wierzę, ale Wy się za mnie módlcie :mrgreen:
PEACE & LOVE

Sortuj wg