Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dominik999 napisał(a):

Mam pytanie rano 200mg lami i lekarz kazał mi stopniowo wchodzić co 25mg na wieczór do 100mg tą dawka wieczorna ma stabilizować nastrój na noc ?

Pytanie do lekarza. Pytasz co chwile o inne leki, to może warto z lekarzem porozmawiać. Nie wiemy co lekarz ma celu dając Ci takie a nie inne dawki lamo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lamotryginą jestem od 7 lat, 80% czasu w dawce 100mg w moim przypadku generalnie dobrze stabilizuje nastrój i jest dobrym dopełnieniem do SSRI. Właściwie to lamotryginę zacząłem brać na derealizację i depersonalizację. Niemniej bywało, że nie zawsze było tak kolorowo i wszelkie próby zmniejszenia dawki poniżej 75mg kiepsko znosiłem, praktycznie od razu na następny dzień czułem różnicę. Paradoksalnie nie taki "zwykły" lek i to chyba nie tylko moje doświadczenie, że z tego specyfiku ciężko się schodzi (a odstawiałem wiele rzeczy), poza tym ze względu na sposób jego eliminacji wchodzi w interakcję z wieloma innymi lekami.

Edytowane przez Delta_Machine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam forum i mam pytanie, mieliście tak, że Lamo początkowo pogorszyła funkcje poznawcze a później to minęło? 

Ja brałam ją pół roku temu i nie zwróciłam wtedy na to uwagi, raczej mi się poprawiły a teraz mam taką przeplatankę, którą mogą wywoływać inne leki, dlatego jestem ciekawa jak to jest u was. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2024 o 14:24, Dominik999 napisał(a):

Mam pytanie rano 200mg lami i lekarz kazał mi stopniowo wchodzić co 25mg na wieczór do 100mg tą dawka wieczorna ma stabilizować nastrój na noc ?

 

Myślę, że to bardziej w celu zrównoważenia dobowego dawkowania, bo jak rozumiem początkowo miałeś 200mg na rano i potem lekarz postanowił ci zwiększyć dawkę do 300mg, poprzez dodanie tych 100mg na wieczór. Przyjmuje się, że jednorazowa dawka lamotryginy nie powinna przekraczać 200mg. Lamotryginy można przyjmować zarówno całą dawkę rano, jak i dwie dawki w ciągu dnia - jedna rano i jedna wieczorem. Lamotrygina nie ma wpływu na sen, nie wyrównuje "nastroju na noc". 

10 minut temu, Leighana napisał(a):

Czy po lamotryginie może psuć się cera?

Biorę Brintelix, lamotryginę i pregabalinę.

I zaczął się dramat. Krostki na plecach, ramionach, policzkach.

Który z tych leków może powodować taki wysyp? 😳

 

Spośród wymienionych przez ciebie leków, biorąc pod uwagę informacje z ulotek informacyjnych, ryzyko wystąpienia zmian skórnych niesie ze sobą stosowanie każdego z tych leków. Przestawia się to następująco:

 

Lamotrygina

bardzo często: wysypka skórna / niezbyt często: łysienie / rzadko: zespół Stevensa-Johnsona / bardzo rzadko: martwica toksyczno-rozpływna naskórka, zespół nadwrażliwości polekowej z eozynofilią oraz objawami ogólnoustrojowymi

 

Pregabalina

niezbyt często: wysypka grudkowa, pokrzywka, świąd / rzadko: zespół Stevensa-Johnsona, zimne poty.

 

Wortioksetyna

często: świąd, włącznie z uogólnionym świądem / niezbyt często: nocne poty / częstość nieznana: obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Leighana napisał(a):

Czy po lamotryginie może psuć się cera?

Biorę Brintelix, lamotryginę i pregabalinę.

I zaczął się dramat. Krostki na plecach, ramionach, policzkach.

Który z tych leków może powodować taki wysyp? 😳

Za mało danych żeby coś powiedzieć. Lamo lubi czasem powodować wysypki alergiczne, ale czy to akurat wysypka czy coś zupełnie innego to my Ci nie powiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy lek jaki brałemw. Miałem myśli samobójcze przez 6 lat prawie codziennie, a połączenie parogen 60mg + lamotrigine 200mg sprawiło, że już od roku nie miałem prawie żadnej myśli samobójczej

mega ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MiśMały napisał(a):

Czy ten lek:

1. Pomaga w zwykłych depresjach, jeśli nie ma się chadu.

2. Pomaga w redukcji apatii i anhedonii.

3. Jakie mixy są najlepsze z lamo.

4. Czy dawki 300mg i 400mg coś dodatkowo wnoszą?

 

1. Lamotryginę stosuje się jako stabilizator nastroju w epizodach depresyjnych (zapobiega "dołkom", stabilizuje nastrój od dołu) w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej lub choroby afektywnej jednobiegunowej (czyli depresji nawracającej). W "zwykłych" epizodach depresji (zgodnie ze wskazaniami rejestracyjnymi) nie stosuje się jej jako podstawowy lek. Ona ma przede wszystkim zapobiegać dalszym nawrotom niż leczyć dany epizod depresji. 

 

2. Tego nie wiem, ale podejrzewam, że raczej specjalnie tego nie robi. U mnie na takie rzeczy nie działa.

 

3. Najczęściej przepisuję się lamotryginę w połączeniach z lekami SSRI/SNRI plus dodatkowo z neuroleptykami atypowymi, ponieważ nasila ich działanie.

 

4. Przyjmuje się, że dawka maksymalna we wskazaniach psychiatrycznych to 200mg/d. Poniżej 100mg ona nie ma żadnego działania. Zdarza się, że lekarze wypisują dawki większe niż 200mg/d ale zdaniem mojego psychiatry to nic nie wnosi. 

Edytowane przez eleniq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie poniewaz od jakichs okolo 3 tygodni biore lamotrygine w dawce 25mg. Lecze sie na fobie spoleczna , lekka depreche . W 2 tygodniu przez jakies 4 dni czulem sie swietnie poprostu naturalnie czulem sie normalnie pozniej to dzialanie zniknęło. Wczesniej nie mialem zadnych skutkow ubocznych ani nic . Lecz od przedwczoraj mam jakies objawy grypopodobne tzn goraczka ,kaszel,bol glowy choc nie caly czas. Na poczatku myslalem ze poprostu zwykla grypa ale przeczytalem w ulotce ze to moga byc pierwsze objawy sjs i tych innych strasznych chorob.  Czy ktos mial podobnie ? Bralem mase lekow i przenigdy nie mialem takich skutkow ubocznych. Dodam ze biore go z wellbutrinem 150mg i pregabalina w dawce 2x150 . Dzieki za odpowiedzi.

Edytowane przez dontstoprunman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×