Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, PaniNatura napisał(a):

Lekarz zapisał mi Lamitrin obok Bioxetinu, ale jakoś waham się go użyć, czytałam, że to lek na padaczkę, więc czy ty sobie bardziej nie pogorsze w glowie

A co mają leki na padaczkę do pogarszania w głowie? One mają raczej za zadanie poprawić, nie ważne czy w padaczce czy w innych zastosowaniach. I niekoniecznie dobrze doczytałaś, bo padaczka to tylko jedno ze wskazań do stosowania lamotryginy, a jest ich więcej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PaniNatura napisał(a):

Lekarz zapisał mi Lamitrin obok Bioxetinu, ale jakoś waham się go użyć, czytałam, że to lek na padaczkę, więc czy ty sobie bardziej nie pogorsze w glowie

Ja biorę laomtryginę razem z Bioxetinem. Lamitrin jest między innymi na padaczkę i CHAD. Ja go biorę na stany depresyjne w schizofrenii bo po prostu dobrze na mnie działa. Nic ci się bardziej w głowie nie pogorszy, nie martw się o to. Lekarz wie, co zapisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość tych problemów z lekami. Mój lekarz jest nieodpowiedzialny.

Lamotrygina jest na padaczkę i CHAD. Ale biorę go i dobrze na nim rokuję. 

Ale mądry lekarz  mój zapisywał mi nie na 100% pomimo, że nie choruję ani na padaczkę ani na Chad.

No i ostatnio psychiatra mój ogarnął, że jednak źle robił i musi mi przepisać na 100%. A w aptece teraz się pytali dlaczego tak itd. To mama mówi, a aptekarz że w takim razie trzeba zapłacić różnicę jaka była przy tej pomyłce. Nie było tego dużo, bo 70 zł. Ale no... i teraz zamiast za lek płacić z 9 zł będę płacić niecałe 40zł, na miesiąc wyjdzie 80 zł za jeden lek. A gdzie reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cynthia trochę nie rozumiem oburzenia. Wiedziałaś, że masz niesłuszną refundację. Lekarz tylko wyprostował swój błąd, bo żaden lekarz nie chce mieć problemów z NFZ. A przy dawkowaniu 2x dziennie po 100mg  lamotrygina nie wychodzi jakoś bardzo drogo na miesiąc, bo niecałe 50zł. Kwestia tylko wybrania odpowiedniego preparatu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, acherontia styx napisał(a):

Wiedziałaś, że masz niesłuszną refundację.

właśnie tego nie wiedziałam i dowiedziałam się dopiero parę dni temu.

lamo biorę 3 dziennie i obliczyłam sobie jakby to na miesiąc wypadało. Żadne niecałe 50 zł. Może w twojej aptece tak, ale u mnie lamo 100 mg kosztuje niecałe 40 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cynthia napisał(a):

właśnie tego nie wiedziałam i dowiedziałam się dopiero parę dni temu.

lamo biorę 3 dziennie i obliczyłam sobie jakby to na miesiąc wypadało. Żadne niecałe 50 zł. Może w twojej aptece tak, ale u mnie lamo 100 mg kosztuje niecałe 40 zł

Nie, lamo w każdej aptece kosztuje tyle samo (różnice mogą być dosłownie groszowe). 
Mam cennik poszczególnych preparatów: 
Epitrigine 100 (30 tabl.) : 24,81zł
Lamitrin (30 tabl.): 30,36zł

Dla porównania Lamitrin 60 tabletek kosztuje 58,21zł a Lamotrix 90 tabl. 71,13zł. Mówię oczywiście o cenach bez refundacji.

Zresztą nawet z refundacją można przepłacać, bo ja za zapas Lamitrinu na miesiąc z refundacją płaciłam na początku ok. 30 zł, kiedyś pani w aptece ściągnęła mi zamiennik i zapas na 1,5 mca mam za 3,20zł. 
Przecież nie ma obowiązku wykupywania leku dokładnie pod tą nazwą handlową co na recepcie, nazwa międzynarodowa musi się zgadzać. Kwestia zapytania w aptece o tańsze zamienniki.

 

EDIT: mogą być różnice dość spore w hurtowaniach w cenach, ale no jak już apteka zamawia z najdroższej hurtowni to chyba trzeba zmienić aptekę ;) 

 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jurecki napisał(a):

Bierz Symle jest tańsza.

Najbardziej to się opłacają duże opakowania po 90 tabletek. Lamotrix (w sumie tylko on ma opakowania po 90 tabl.) kosztuje ok 75zł bez refundacji. Z refundacją 3,20zł

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jurecki napisał(a):

A dla kogo jest refundacja?

Padaczka, CHAD i napady padaczkowe indukowane przerzutami w obrębie OUN. 

Ja dostałam refundację bo mi wyniki EEG wychodziły na pograniczu epilepsji, mimo, że biorę lamo na coś innego niż epi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co odstawiłem lamotryginę którą brałem dwa lata w dawkach 200-400 mg i nie odczuwam tego wcale, ani śladu problemów. Tak jak biorąc ją nic nie czułem tak i po odstawieniu nic się nie dzieje. Jednak w moim wypadku nie umywa się do karbamazepiny która działa na mnie nawet doraźnie, a próbowałem wszystkich stabilizatorów w tym nawet topiramatu, który pamiętam że bardzo ciężko wchodził ale ostatecznie było czuć sporą różnicę na plus, chociaż było to tak dawno że nie pamiętam nawet dlaczego przestałem go brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dostałem lamictal jako dodatek do SSRI i już po tyg czuje działanie, narazie dawka tylko 25mg niedługo zwiększam do 50mg. Mam takie pytanie do Was, którzy macie już większe doświadczenie z tym lekiem, czy on sam bez SSRI wystarcza w waszym przypadku na nerwicę i lęki czy niekoniecznie i musi być brany razem z jakimś antydepresantem. Dzięki i pozdro 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×