LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez niestety 10 maja 2014, 10:05
ok, dzięki. będę łamać ;)
a w ogóle lamo to świetny lek. Niby nic nie czuć, a wszystko staje się bardziej przejrzyste

przez Marian_Paździoch 10 maja 2014, 10:11
Jak chodzi o łamianie lamo to podziałka jest w zamienniku o nazwie Lamilept. 3,20zł za opakowanie 100mg.
Marian_Paździoch

przez one-half 11 maja 2014, 18:36
Jak to odstawic? Od dlugiego czasu jestem na 200 mg. Czy redukcja o 50 mg co 5 dni to dobre tempo?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 11 maja 2014, 19:07
one-half, wydaje mi się, ze tak
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez elfrid 11 maja 2014, 19:37
one-half, a czemu chcesz odstawić? Myślisz, że sama fluoksetyna "da radę"?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 11 maja 2014, 19:48
Odstawianie lamotryginy jest bardzo bolesne, przynajmniej dla mnie. Kiedyś uparłem się, że odstawię i będę ciągnął na samej kwetiapinie. Zjechałem z 200 do 150 i byłem w mega, mega dolinie.
Dziś do leczenia dołączam gabapentynę. Widzę, że nie wchodzi w reakcje z lamo, więc może warto spróbować. Wiele osób chwali ją jako dobry lek na wolnopłynący lęk.
Marian_Paździoch

przez amelia83 11 maja 2014, 19:52
ja poki co jestem bardzo zadowolona z lamo za mieiac pewnie zwieksze do 200 chyba ze tak bedzie spoko
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez inez3 11 maja 2014, 20:22
czy ktoś tu bierze Lamitrin? Też macie problem z dostaniem go w aptece? Kolejny raz byłam w kilku i wszędzie info, że nawet w hurtowaniach nie ma. W końcu dorwałam zamiennik Lamotrix... Masakra jakaś.

przez amelia83 11 maja 2014, 20:24
inez3, ja bezproblemu dostalam w 1 wszej aptece lamitrin
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez inez3 11 maja 2014, 20:28
No to ja nie wiem o co chodzi u mnie, za każdym razem nie ma. Cóż, dobrze, że zamiennik się trafił...

przez amelia83 11 maja 2014, 20:29
inez3, nom :smile:
M. Luther King

przez inez3 11 maja 2014, 20:39
Niby nie mam problemów z zamiennikami, lek główny ciągle dostaje inny :P, ale tu mam jakieś obawy, nie wiem czemu, przecież to jest to samo...

przez one-half 11 maja 2014, 20:43
elfrid napisał(a):one-half, a czemu chcesz odstawić? Myślisz, że sama fluoksetyna "da radę"?

Tak mysle. Bylem na samej lamotryginie (nie liczac niskich dawek neuroleptykow ktore w ogole nie dzialaly na moja depresje) ok. roku i mam pewnosc, ze ten lek mi nic nie daje, wiec po co mam sie nim faszerowac? Ogolnie watpie w antydepresyjne dzialanie neuroleptykow, przeciwpadaczkowych (oprocz lamotryginy bralem takze Depakine) i litu, ktory tez bralem. Przynajmniej u mnie. Pomagaly i pomagaja mi tylko tymoleptyki a w ich boostowanie przez normotymiki jakos nie za bardzo wierze (mowie na wlasnym przykladzie).

Nie ma co sie oszukiwac, te leki to nie sa cukierki, niosa ze soba skutki uboczne. Depakina nic mi nie pomogla, a wybitnie ryje watrobe. Stracilem tez po niej sporo wlosow i przytylem do 100 kg (moja normalna waga to 70-73 kg). Lamotrygina jest stosunkowo nowa i jeszcze w pelni nie poznano skutkow jej dlugoterminowego stosowania. Ludzie (zarowno zaburzeni psychicznie, jak i epileptycy) skarza sie na kilka skutkow ubocznych o ktorych nie ma mowy w ulotce, a ktore sa charakterystyczne dla wszystkich antykonwulsantow (tremor, wypadanie wlosow). Jesli odstawie i nie bedzie zadnej roznicy, to po co mam to brac? Zawsze moge wrocic jak cos.

przez elfrid 11 maja 2014, 21:17
one-half, jasne, że nie ma sensu brać leku, który nic nie daje. Tylko działanie stabilizatorów jest na tyle subtelne, w zakresie wyrównania nastroju, że odczuwa się różnicę dopiero po odstawieniu (a na lamo długo się wchodzi, więc powrót nie jest taki prosty).
Co do potencjalizacji leków przeciwdepresyjnych też mam wątpliwości czy leki przeciwpadaczkowe wzmacniają ich działanie. Raczej stanowią kropkę nad i dla pacjentów, których za bardzo nosi albo nastrój się waha.
Natomiast neuroleptyki atypowe to zupełnie inna bajka. Moim zdaniem rewelacyjnie uzupełniają SSRI/SNRI i stanowią przyszłość w leczeniu depresji. Brałem samą paroksetynę (20mg), brałem kwetiapinę (300mg) solo; ale dopiero ich połączenie zaczyna przynosić zainteresowanie życiem, codziennymi sprawami, a jednocześnie spokój, bez sztucznego napędu i zmniejszonej potrzeby snu.
Coraz więcej badań wskazuje, że augmentacja leków przeciwdepresyjnych przez neuroleptyki atypowe (zwłaszcza kwetiapinę, też olanzapinę) u pacjentów, którzy na samych LPD nie doświadczyli całkowitego ustąpienia objawów depresji i pełnej remisji; przynosi dodatkową korzyść poprzez synergię działania tych grup leków (podobnie jak połączenia SSRI/SNRI+mianseryna,mirtazapina). Także pytanie które i w jakiej dawce neurolpetyki brałeś oraz w połączeniu z jakim tymoleptykiem.
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg