RISPERIDON (Rispolept,Disaperid,Risperon,Rispolux,Risset)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
27
42%

Nie
6
9%

Zaszkodził
31
48%

Liczba głosów : 64

przez alone05 23 wrz 2016, 15:12
właśnie mam ten lek w domu, mam pustkę w głowie, libido zerowe, ale właściwie w czym to przeszkadza, przecież chorzy psychicznie i tak nie mają żadnego seksu

-- 23 wrz 2016, 14:13 --

właśnie mam ten lek w domu, mam pustkę w głowie, libido zerowe, ale właściwie w czym to przeszkadza, przecież chorzy psychicznie i tak nie mają żadnego seksu

-- 23 wrz 2016, 14:14 --

-- 23 wrz 2016, 14:15 --

przez Ḍryāgan 23 wrz 2016, 20:44
przecież chorzy psychicznie i tak nie mają żadnego seksu
a to niby dlaczego? Seks to jedna z niewielu przyjemności, jakie można mieć. Generalnie to nie choroba psychiczna upośledza czynności seksualne (no może w depresji się nie chce seksu), tylko te durne leki
Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych. [E. Cioran, Wyznania i anatemy, Kraków 2006]

przez robercik567 26 paź 2016, 02:51
Ostatnio lekarz zmienil mi na 2mg risperidone, I czuje sie po nim znow niedobrze. Odczuwam stany derealizacji wszystko jest takie obce, I w ogole nic nie tyje od tego leku jeszcze do tego oczy mi sie robia wrazliwe na swiatlo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ernest00 26 paź 2016, 17:01
Ja pamietam jak ten lek dostawalem w szpitalu w dawce 1 mg 2x dziennie. Ale ten lek mnie aktywizowal w cholere. Pobudzenie psycho-ruchowe było przez lekarzy nieakceptowane bo z zalozenia mialo byc odwrotnie.
Nawet clopixol depot sobie nie radzil. Ale sa benzodiazepiny ktore uspokajaly mnie juz w nieduzych dawkach. Niestety niechetnie mi je dawano, a szkoda bo ich dzialanie satysfakcjonowalo lekarzy i dostawalem az do wyjscia, niestety na wyjsciu dostalem 1 paczke rolek i tyle. Oczywiscie wpakowali mi te 60 tabletek risperidonu 1mg.
Ogolnie zle wspominam ten lek. Po wyczerpaniu zapasu rolek powrocilem do rispoleptu ale pewnego razu tak sie wkurzylem ze nie moge spac po nim ze lyknałem sobie 4 tabletki. Oczywiscie toksykologia i ciezki powrot do siebie. Nie ma na to odtrutki. Ciezkie zatrucie przezywalem przez prawie 5 dni. Jakbym 5 dni był caly czas upity srogim alkoholem. Masakra
"Kupić wielką sztabę złota, wykuć w niej kibel, zesrać się i spuścić wodę łzami zazdrośników"

przez NoMoreDepression 26 paź 2016, 18:10
4 tabletki 1mg, czyli razem 4mg, czy więcej tego było?

przez ernest00 26 paź 2016, 20:01
4x1mg dokładnie i nic wiecej. Ale dawka 1mg na poczatek i po 30min kolejne 3mg. Przy moich zaburzeniach lekowych spowodowało to straszna sytuacje w glowie. A do schizofreni mi daleko, a przez długi okres nie mogłem sie tej diagnozy pozbyc. Dopiero inny szpital zanegował. Oj działo sie dzialo

przez NoMoreDepression 26 paź 2016, 20:36
To mi w szpitalu tyle dawali na dzień. 2 + 2mg. Tez mi postawili diagnoze schizofrenii i tez mysle ze mi do niej daleko. Po risperidonie czulem coraz wiekszy niepokoj, ktory codziennie zglaszalem, a oni to traktowali jako objaw schizofrenii jeszcze mi zwiekszajac dawke :|

przez ernest00 26 paź 2016, 21:00
Bo tak to dziala, ja na przelomie 3 tygodni zostalem struty najsilniejszymi nuerosami jakie chyba sa w polsce. Zaczeli od relanium w pupe na przyjeciu (co by sie jakos ze mna dogadac chyba :lol: ) a skonczylo sie na clopixolu acuphase. Pozniej na kolejnych pobytach wlaczyli troche benzo co bardzo mi pomagalo. Ale pojawila sie nieszczesna consta. Totalnie rozwalila moja psychike i cialo. Pozniej doszli do wnoisku ze chyba lecza mnie zlymi lekami bo wlasciwie z nieczego mnie nie wyleczli tylko poglebiono moje stany i lęki. I tu pojawily sie benzodiazepiny. I zolpidem. Dzieki benzo wyleczyłem sie z bardzo duzej ilosci nieprzyjemnych objawow. Oczywiscie łaczac to z terapia, ale to nastapilo duzo pozniej, pierw farmakologia była. Zaczeto uzywac antydepresantow.
Aktualnie biore tylko zestaw z podpisu, czasem zamieniajac zolpic na cos zupelnie innego co by nie nabic tolerancji i sie nie uzaleznic. Moja choroba to glownie bezsennosc.
A wracajac jeszcze do risperidonu, to jest swietnym lamaczem wszelakich sfrustrowanych leczeniem ludzi. Jak sie jest na zamknietym to bardzo chetnie go podaja, nie mowiac juz o slawnym halo? kto tam? Haloperidol

przez NoMoreDepression 28 paź 2016, 18:47
No ja w małej dawce jeszcze go byłem w stanie przeżyć (0,5mg), ale jak zwiększyli do 4mg to zaczęła się bezsenność, akatyzja, lęk. W pewnym momencie nawet zacząłem sobie nawet coś wkręcać, że koleś obok na pewno mi coś dosypuje do picia - tak jakby risperidon wręcz indukował psychozę, bo wcześniej tego nie miałem. Inna sprawa, że koleś był faktycznie trochę zdegenerowany i grzebał mi w rzeczach ;)
Cieszę się, że nie miałem okazji do tej pory spróbować halo i oby tak zostało.

RYSPERYDON (Orizon)

przez dominika11 15 lut 2017, 14:22
Ktoś zażywa ten lek? Ile mg?
Pomógł Wam?
Skutki uboczne-występowały?

RYSPERYDON (Orizon)

przez ziomus0812 15 lut 2017, 14:40
paroksetyna [arketis] 20mg
Ma ktoś jakieś pozytywne doświadczenia z neuroleptykami na fobię społeczną / nerwicę lękową?

przez Grażyna Pierzyna 01 kwi 2017, 20:26
Hej, biorę rispo od dwóch miesięcy 1mg na noc. Pomaga przy zaburzeniu borderline, łagodzi paranoje. Rekreacyjnie zdarza mi się brać stymulanty. Można przy tym ćpać, czy lepiej odstawiać (wolałabym nie)? Z alko nie ma reakcji niepokojących, ale nie wiem jak z innymi używkami ... Tylko nie piszcie, że to nie ma sensu (farmakoterapia plus ćpanie), bo o tym wiem.

przez ernest00 01 kwi 2017, 21:12
Oczekujesz jakiejś naukowej odpowiedzi? Powiązań? Układów? Pewnie znajdzie się ktoś kto Ci jej udzieli. Myślę jednak, że sama sobie odpowiedziałaś najbardziej logicznie jak się da. Inne tłumaczenia nie mają sensu, bo będą tylko wyrzekaniem się prawdy. Bądź ustępowaniu leczenia na rzecz ćpania. Także tak. Wiesz dużo. To tak jak życie łączy się ze śmiercią. Teoretycznie nie ma to sensu. Ale każdy gdzieś to wie. Jak to jest. Pozdrawiam
"Kupić wielką sztabę złota, wykuć w niej kibel, zesrać się i spuścić wodę łzami zazdrośników"

przez jakub358 12 kwi 2017, 03:54
Ja tego leku nie polecam ze względu na zmiany hormonalne.
Brałem go ponad 2 miesiące i po prostu bolał mnie sutek. Zrobili mi badania na prolaktynę i była zawyżona. Odstawiłem i problem zniknął. Nie ma co się oszukiwać, rispo podbija prolkę. Lecz trzeba przyznać, że w małej dawce (brałem 1mg), ładnie działał na objawy negatywne. Do tego naprawdę pobudzał wyobraźnię i polepszał funkcje kognitywne. Ale są lepsze neuroleptyki, tak czy siak
Wenlafaksyna [225mg] + Abilify [7,5mg] + Trittico [150mg] +
Chloroprotiksen [doraźnie] + czasami Lorafen, lub Haloperidon

Sortuj wg