ARYPIPRAZOL (Abilify)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
32
50%

Nie
12
19%

Zaszkodził
20
31%

Liczba głosów : 64

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez kamyla 20 lip 2013, 07:28
Czy jest tu ktoś z Wrocławia,, komu lekarz przepisał abilify, ale nie na schizofrenie ani CHAD? Może być prywatnie oczywiście.

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Shannon 03 sie 2013, 13:27
Ile utrzymywały się u Was skutki uboczne po tym leku?
Biorę 4 tygodnie, nadal jestem zmęczona, przymulona i w nocy o 5.00 budzę się z bólem żołądka nie mogąc zasnąć. Ktoś tak miał?
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Marek1977 05 sie 2013, 00:04
Aripiprazol to ciekawa substancja z conajmniej dwóch ważnych moim zdaniem względów-po pierwsze oddziałuje na receptory serotoninowe i dopaminergiczne,po drugie zaś -jest tych receptorów częściowym agonistom.Dlaczego częściowy agonizm jest tak ważny?-aripiprazol jest częściowym agonistom receptora serotoninowego 5HT1a oraz dopaminowego D2. Częściowy agonista DA i 5HT powoduje u osób które mają niedobór tychże neurotransmiterów ich zwiększenie,zaś u ludzi którzy mają nadczynność tychże neurotransmiterów -zmniejszenie ich poziomu.Częściowy agonizm to bardzo wartościowa charakterystyka tej substancji-Abilify przywraca właściwą homeostazę serotoniny i dopaminy w mózgu-sprawdza się ten efekt w niskich dawkach tego leku(np.7,5mg).
Conscientia est, necesse est

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez depresyjny 06 sie 2013, 18:16
Czy ten lek dziala podobnie jak rispolept, pernazyna czy inaczej? Bo na mnie te 2 dzialaly tragicznie otepiajaco. Jak dziala abilify tak na chlopski rozum? Czy moze byc to dla mnie alternatywa dla poteznego anafralu?
depresyjny

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez zzYxx 07 sie 2013, 02:41
Z tego co mi wiadomo, w niskich dawkach (7,5mg - 15mg) działa jako aktywizator/odhamowuje. Jest tutaj kilka osób, którym przywrócił normalne życie. Spekuluję, że będzie to mój przyszły lek.
The Walking Dead.

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez kamyla 07 sie 2013, 08:59
zzYxx napisał(a):Z tego co mi wiadomo, w niskich dawkach (7,5mg - 15mg) działa jako aktywizator/odhamowuje. Jest tutaj kilka osób, którym przywrócił normalne życie. Spekuluję, że będzie to mój przyszły lek.

Skąd weźmiesz ten lek? Bo to jest moja największa zagadka. Lekarz nie chce mi tego przepisać, ponieważ refundowane jest tylko na schizofrenie i CHAD. A inni dostają to bez problemu. Inne neuroleptyki powodują u mnie masę efektów ubocznych, głównie nawroty bulimii, na którą też się leczę. Już nie wiem gdzie mam szukać :?

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez wino.nocy 07 sie 2013, 09:04
Ten lek jest przereklamowany. Podchodziłem do niego 3 razy i za każdym razem, kończyło się to potwornym zmęczeniem. Wiele osób narzeka na ten skutek uboczny.

A inni dostają to bez problemu. Już nie wiem gdzie mam szukać :?
Lekarz nie ma prawa wypisać refundowanej recepty, jeśli nie masz, którejś z tych chorób.

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez kamyla 07 sie 2013, 10:46
Wiem, że nie ma prawa. Ale przejrzyj forum, ile osób dostało ten lek, mnie mając ani schizofrenii ani ChAD.

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Elyse 07 sie 2013, 17:29
wino.nocy, racja też po nim czułam się zmęczone. I dlatego z niego zrezygnowałam. Obecnie jestem na ketrelu i jest o.k.
Lekarka obawiała się mi go przepisać bo powoduje senność i spadek ciśnienie. U mnie czegoś takiego nie ma więc jest dobrze.
Elyse

przez Inso 18 sie 2013, 23:22
Ja po zmianie z 7,5 mg na 15 odpadłam. Tak mnie zamulił, że nie kontaktowałam, nie ogarniałam żadnych bodźców. Odstawiłam te pól tabletki i jest lepiej. Czuję się zdrowo, mdli ale da się wytrzymać, zaktywizowal, ale nie do przesady zniknęly psychozy i dobrze działa w chadzie. Ale biorę go dopiero miesiąc zobaczymy, co dalej.

Wysłane z mojego PMP7280C3G za pomocą Tapatalk 4

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Shannon 19 sie 2013, 12:35
Mnie on usypia, biorę go od 6 tygodni i zastanawiam się, czy może się jeszcze coś zmienić. Mam po nim tak, że czuję potrzebę bycia w ruchu, nie mogę się skoncentrować, jestem zmęczona jednocześnie.
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Elyse 19 sie 2013, 16:00
Shannon, też tak miałam. Lekarze zachwalają, że taki nowoczesny lek i mało skutków ubocznych. Wymieniłam go na ketrel.
Elyse

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Gojira 25 sie 2013, 14:06
Dostalam Abilify na aktywizacje, ale zamiast mnie odhamowac, przytlumia i usypia. Czy jest tu ktos, u kogo skutek uboczny w postaci zmeczenia minal i lek rozwinal swoje pozytywne dzialanie?
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Elyse 25 sie 2013, 14:42
miałam na początku 7,5mg. Mnie ta dawka aktywizowała. Lekarz mi zwiększył do 15mg bo 7,5 to mało i wtedy poczułam agresywne działanie tego leku czyli potrzeba ciągłego ruchu i poczucie zmęczenia.
U mnie poczucie zmęczenia nie ustępowało. Dopiero jak zmieniłam na ketrel jest lepiej.
Elyse

Sortuj wg