Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      15
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Cytrynka84, biorę 225 wenli. Lekarz miał urlop więc nie zapytałam, pewnie zapomniał kiedy powiedział że mam przyjść za tydzień (nie rejestrowałam się bo miejsc niema) , ale chyba będę brała 150mg. Miałam zwiększoną dawkę do 225 bo miałam mega kryzys, ale minęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałam rano teraz mi lekarz zalecił na noc. Jestem ciekawa czy mi snu czasem nie zaburzy bo jest aktywizujący.

 

-- 30 lis 2012, 13:39 --

 

jakoś śpię choć i tak się budzę. Lekarz powierział jak będzie zaburzał to rano z rertralina brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę abilify i czuję się bardzo dobrze po tym leku ,chyba najlepiej jak do tej pory strasznie drogi jest ten lek nie refundowany bo okolo 300 czy nawet 500 zł.Najfajniejsze jest to ,że nie ma skutków ubocznych typu tycia ,ostatnio jak brałam lek solian dostałam przesraszliwych skutków ubocznych jakoś dystonie mięsni ,aż znalazłam się na pogotowiu i musiano mi robic zastrzyk.Brałam równie leki nawet takie które mogły uszkodzi mi serce naszczescie odstawione są już musiałam wtedy miec robione ekg co miesciac ten lek to serdolec .Brałam także rispolet czy riset nie najlepsze jednak te leki jakies starej generacji i chciało mi sie po nich jesc i w ogóle czułam się zle.Po abilify czuję się świetnie wprawdzie nadal trochę nieogarnięta ale jeśli chodzi o inne objawy jak najbardziej ok.Czytałam o skutkach ubocznych tego leku i podobno tez jest to sztywnosc miescni a tak poza tym nie maskutków ubocznych.Biore ten lek na schizofrenie ale nerwice i zaburzenia lękowea dokładnie lęk napadowy też miałam .Także epizod psychozy.Pozdrawiam was serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie abilify za mocno działa. Mam po nim takie dziwne wrażenie jak jadę autobusem to wydaje mi się autobus jest za duży w stosunku do drogi. I czuję taki lęk. I pismo mi się po nim załamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś z Was przerzutkę z Solianu na Abilify ?

Ja stosuję Solian doraźnie i działa ok, ale gdy biorę go codziennie to efekt silnej stymulacji znika już po 5 dniach, jedynie pierwszego dnia jak wezmę 50mg AMI to mnie po 4h wywala z butów, dla mnie to stymulant i ciekaw jestem jak wrażenia po Arypiprazolu jeśli chodzi o objawy negatywne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaq-zaq3, nie brałem Abilify ale Solian owszem tak. Jego działanie pobudzające szybko ustąpiło i zrezygnowałem z dalszego brania kiedyś. Od niedawna jestem jednak na Rispolepcie, i efekt pobudzenia/aktywizacji utrzymuje się już długo i nie słabnie po ok. 4 tygodniach stosowania. Z tym, że stymuluje mnie praktycznie wyłącznie dawka 0,5mg, jedynka znacznie słabiej, więcej już tylko tłumi. Efekt utrzymuje się jakieś 2 godziny i występuje natychmiast niemal od zażycia. Z minusów - wilczy apetyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax-3, Zamieniłam Solian na Abilify, na abilify czuję się wybornie, normalnie, biorę z powodu objawów negatywnych i naprawdę nie pamiętam kiedy funkcjonowałam zwyczajnie jak człowiek. Nie stymuluje jakoś dziko, ale ja mam wolę i moc do działania, tak normalnie funkcjonuję, dokończyłam malowanie pokoju, napisałam pierwszy rozdział pracy magisterskiej, zniknęła arcy trudność czynności codziennych, nie zawsze się mi wszystko chce ale tak chyba mają zdrowi ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet te 15mg to dla mnie za mocne. Teraz będę szła do innego lekarza to albo zmienię albo mi zmniejszy.

Naprawdę jakoś nie zgrywam się z tym lekiem na tej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik, tak. zaczynałam od dawki 7,5 mg i czułam taką delikatna aktywizację.

Po dawce 15mg nie da się usiedzieć w miejscu. Po nim zaczynam liczyć czas przykładowo: ile jeszcze mam usiedzieć w kościele, ile zostało mi do położenia się spać. I to w środku takie odczucie: szybciej, szybciej, szybciej. Kiedy chcę spokoju to napędza mnie a ja tak nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem Abilify przez około 3 miesiące. W dawce 15mg. Jednak wystąpiła bardzo silna akatyzja. Lekarz mówił, że może to minąć z czasem, później zmniejszono dawkę o połowę, objawy trochę się zmniejszyły, ale nie szło wytrzymać w jednym miejscu. W końcu, po upływie tych kilkunastu tygodni, gdzie pobudzenie ruchowe było bardzo duże, lekarz zdecydował się odstawić całkowicie. Dopiero po około 2 tygodniach (akineton + lorazepam) mogłem odstawić leki korygujące i w końcu akatyzja zniknęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×