Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez TOFIK 20 sty 2007, 11:15
świezo wykryta jak rozumiem przez internistę? jak na mój gust najpier mozna podejść do psychologa i porozmawiać. u psychiatry skończy się raczej jakimiś prochami i tyle.
i czy to aby bardziej nie depresja niż nerwica.
co do badań to różnie bywa. czasami lekarz chce żeby zrobić cała masę różniastych badań żeby wyeliminować inne choroby lub schorzenia. ale jak mówię, tym bym się nie martwił a poszedł do psychologa i najpierw porozmawiał. psycholog podpowie czy jest warto wspomóc się farmakologią czy też nie.
i staraj się nie zamykać w domu. serio. to nie pomaga.
pozdrawiam!

przez skaza 20 sty 2007, 11:30
Re. hariko
Nie miałem robionej te bronchoskopi. zbadali mi tylko przełyk no i do żołądka.Lekarz sie tym zasugierował ze te stany mam zmienne raz mocniej ,raz łagodnie. No i zaobserwowałem że te bardziej to czułem jak właśnie jak byłem poddenerwowany, lub jakiś delikatny stres. No i to go chyba w tym utwierdziło.

przez Wesnaa 20 sty 2007, 12:09
Wiesz, tu nikt nie jest ekspertem jesli chodzi o zdrowie itp. każdy się tutaj dzieli jakby swoim doswiadzczeniem zwiazanym z nerwica i nie tylko. Opisany przez Ciebie kłopot moze byc wynikiem wielu spraw. Masz 15 lat, to wiek dojrzewania, moze przechodzisz go bardzo intensywnie, stad płacz i agresja. Poza tym moze to byc zwiazane z jakimis lekami czy nerwica, albo innym choróbskiem tego typu, pocztayj sobie dokladnie to forum, przegladnij wszystkie objawy, no bo inaczej tu nikt Ci nie pomoze ;)
Second Life Syndrome

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wesnaa 20 sty 2007, 12:23
Dobre to ostatnie zdanie" czuje sie jak jakis debil, który nIe umie podejmowac decyzji w swoim życiu". Ja tez tak się czuje. nie moge sie nigdy na cos zdecydowac. Jak juz cos postanowie, to po sekundzie mysle " a może to byłoby lepsze?" Czuję się z tym okopnie, jak małe dziecko, w dodatku ze strachu przed wszystkim podejmuje decyzje pod wpływem innych osob, noi wtedy jest"bezpiecznie"...wiem, to idiotyczne..
A co do Twojej pracy, to może jednak warto sprobowac, byle nie kosztem studiów ;)
Second Life Syndrome

przez Lusi 20 sty 2007, 12:35
Pozwólcie, że się wtrącę.

a.leksandraa napisał(a):najwyraźniej są tu tylko amatorzy

I tu masz rację. My chodujemy nasze nerwice zupełnie amatorsko.

a.leksandraa napisał(a):zależy mi tylko dowiedzieć się co mi jest

To chyba znaczy, że chciałabyś usłyszeć diagnozę.

Rozumiem, że jesteś nerwowa i atakujesz ludzi bez powodu ale nie tędy droga. Tutaj wszyscy mamy swoje "odchyły" ale powstrzymujemy się z całych sił aby nie robić boruty na forum.
Jeśli chcesz uzyskać jakąkolwiek pomoc na tym forum to radzę Ci panować nad sobą.

Pozdrawiam
ExModerator

przez teamc 20 sty 2007, 20:17
Przeczytalem caly wątek! I mam pytanie czy pomogly ci porady innych?? Ja mam potezne problemy jestem przybity zdolowany. Nagle w zyciu mi sie wszstko zawalilo. Mialem hobby przez cale zycie! lecz 4 lata temu poznalem moja druga połowke i wtedy to wszstko sie zaczelo!! Bylem zakochany nie zwracalem uwagi na znajomych. Poprostu sie nie liczyli dlamnie! Lecz od 1 roku mam depresje bardzo silna, na dodatek mialem miec obrone pracy inzynierskiej w poniedzialek a tu nagle promotor stwierdzil ze moja praca sie nie nadaje!!! Psychika mi siadla kompletnie, poddalem sie! Jesttera taka wielka presja namnie! Rodzina sie patrzy namnie dziwnie, dziewczyna mnie dobija na kazdym kroku!!! Mialem kiedys hobby a mianowicie motoryzacje lubie naprawiac samochody czuje sie wtedy taki dowartosciowany, az tu nagle mi zabronila tego robic zabronila mi sie spotykac ze znajmymi! od 2 lat niebylismy na zadnej zabawie z innymi znajomymi!! NIedaj sobie rady. Chcialbym znia zerwac ale nie potrafie! Jestem tak jak by zastraszony wewnatrz. Dodam ze wszscy znajmoi mi mowi ze ona mnie zniszczyla! Ja im niewiezylem, ale teraz to zaopserwowalem. Pomoz cie mi!! Bire magnezB6 bralem kiedys chlorprothixen ale efekt byl zly bo stalem sie potym ulegly!!! niemialem swojego zdania!! A na dzien dzisiajszy jeszcze ta obrona ktora sie nie odbedzie :( :( :( .. Przepraszam ze to sa powyrywane slowa nigdy sie nie otwieralem przed innymi i jest mi ciezko otym pisac. Lzy mi leco gdzy pomysle sobie o ciekich chwilach!

przez Nerw86 20 sty 2007, 20:21
Swiezo wykryta przez lekarza rodzinnego jednak ciagnie sie od dawna, w wyniku zaistnialej sytuacji sie nasilila moja choroba. Nie wiem czy mowic tu o depresji, raczej bardziej to jest nerwica jak depresja. Choc depresja moze troche i tez w tej sytuacji... :( Nie mam zaufania cos do psychologow bo bylam u 2 i dwoma sie zrazilam ale moze zdecyduje sie i z jego pomocy skorzystac. No zalezy mi bardziej na jakism leczeniu bez lekow bo studiuje i chcialabym byc przytomna i nie sypiac non stop.

przez Adaś2222 20 sty 2007, 21:49
Moim zdaniem to nerwica-lękowa z elementami depresji ale tak na prawde to powie Ci to tylko psychiatra na co tak na prawde cierpisz mytu mozemy tylko spekulowac. Ja Ci radze tak, idz do psychiatry on zapisze Ci leki dzieki, ktorym wrocisz do normalnego zycia od razu mozesz sie zapytac o psychoterapie zeby Ci cos polecil. Pamietaj na to trzeba czasu leki nie dzialaja od razu. Glowa do gory bedzie dobrze. Co do psychologow to zgadzam sie z Toba.

przez TOFIK 20 sty 2007, 22:35
Nerw86 napisał(a):bylam u 2 i dwoma sie zrazilam

wiesz, ja chyba u czterech i dopiero trafiłem na tego "pasującego" :lol:

przez Kasia30 20 sty 2007, 23:07
nie wolno pod żadnym pozorem tak myśleć o sobie.Musisz koniecznie porozmawiać z kimś z psychologę zobaczysz to ći pomoże nie możesz być z tym sama .POzdrawia gorąco Kasia

przez Nerw86 21 sty 2007, 00:19
Nie wiem sama , trudno mi sie sama zdiagnozowac, na dniach odwiedze psychiatre to zobaczymy co on powie. Wiekszosc czasu spedzam sama ze soba przed kompem albo na spaniu tak zawsze bylo. Ostatnio ktos tez mi poradzil abym do ludzi wychodzila ale ilez mozna nachodzic rodzine i znajomych?

przez Nerw86 21 sty 2007, 00:21
Jestem z Toba, i mysle ze jestes nie tyle fajna co i bardzo ladna dziewczyna ;)

przez TOFIK 21 sty 2007, 00:51
łeee, kiepski sposób. mnie ostatnio powiedzieli że jak się nie próbuje, to nie daje się szansy sobie samemu.

przez Wesnaa 21 sty 2007, 14:15
Jak czytam Twój post to mam wrażenie jakbyś opisała i moje uczucia...rozumiem,ze czujesz się jak w jakieś matni, albo i gorzej, jakby z tego juz nie było wyjscia i w ogóle, sama klęska...tak bardzo chce się coś zrobic, cos zmienic, ale jakas siła trzyma cię przy sobie w jednym miejscu, nie pozwala odetchnac... :? :? :? Ja zawsze łapie sie tych chwil kiedy mam lepszy humor, kiedy wstępuje we mnie wiara, ze cos sie uda, ze cos sie zmieni, zaczynam sie cieszyc najbardziej malutkimi sprawami jakie mi sie przytrafiaja, one dodaja mi sił. Postaraj sie i tak, małe kroczki, malenstwa dosłownie, a dodadza wiecej wytrzymalosci niz nam sie zdaje, po nitce do klebka, jak to mówia ;)
Second Life Syndrome

Sortuj wg