Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez disgusted 13 maja 2010, 21:37
Jacy my wszyscy jesteśmy precyzyjni - 2mm, 4mm, 7mm :D normalnie linijki w palcach :D.
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

przez Kirian 13 maja 2010, 21:37
Gritss napisał(a):Co do mojego kłucia, oczywiście tez co chwila uciskam aby sprawdzić czy jest tam coś niepokojącego..

Kłucie w boku to pewnie efekt bólu jelita. Częste u nerwicowców - najczęściej jest to zespół jelita drażliwego, na które wyjątkowo podatne są osoby cierpiące z powodu nadmiaru stresu. Czyli my :D Swoją drogą - nie leczyłeś się przypadkiem antybiotykiem jakiś czas temu? U mnie podobne kłucie (lewy bok) okazało się efektem zamieszkania w jelicie grzybków, które przyplątały się po kuracji antybiotykami. Dały znać o sobie blisko 2 miesiące później, więc początkowo w ogóle nie skojarzyłam faktów. Wyszły dopiero w badaniu. Może (jeśli dolegliwości nie ustąpią) przetuptaj się dla świętego spokoju do lekarza. Jeśli jelita będziesz mieć napięte, to najprawdopodobniej wesołe jelito drażliwe... A zresztą - lekarze mądrzejsi, więc na pewno coś poradzą. No i mają dużo więcej obiektywizmu niż my, panikarze ;)
[url]www.lekomanka.pl[/url] - ciekawy blog pisany przez osobę, która jak ja ma problem z uzależnieniem od leków nasennych i cierpi na depresję. Fajnie się czyta.

przez Gritss 13 maja 2010, 21:38
emigrant1, napisałeś o afcie i teraz dopiero się dowiedziałem, że to co miałem w niedawnej przeszłości to właśnie afta.. Pamiętam, że okropnie bolało, nie mówiąc już o jedzeniu ostrych, słonych czy kwaśnych potraw :)

Jacy my wszyscy jesteśmy precyzyjni - 2mm, 4mm, 7mm :D normalnie linijki w palcach :D.

uwierz mi, że ja już nawet próbowałem przytykać linijkę do skóry i sprawdzać jakiej wielkości mam te węzły :) I nawet po Twoim poście spróbowałem precyzyjniej określić wielkość tego teoretycznie największego i jest on mniej więcej jak pół szerokości mojego palca wskazującego - palec ma równe 1,5cm.

Kłucie w boku to pewnie efekt bólu jelita. Częste u nerwicowców - najczęściej jest to zespół jelita drażliwego, na które wyjątkowo podatne są osoby cierpiące z powodu nadmiaru stresu. Czyli my :D Swoją drogą - nie leczyłeś się przypadkiem antybiotykiem jakiś czas temu?

Miałem receptę na Nimesil, ACC 600 i Esberitox N, nie wiem czy któreś jest antybiotykiem:) Ale raczej nie. Kłucie pojawiło się dzisiaj, podczas stresu. Do tego czuję leciuteńkie kłucie przy kaszlu na lewo od serca, ale tylko wtedy, gdy o tym myślę. Nieraz świadomie się sprawdzam i nic mnie nie boli, a po chwili dopiero się uaktywnia - to kwestia psychiki? Jak myślicie?
Ostatnio edytowano 13 maja 2010, 21:47 przez Gritss, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez klebek_nerwow 13 maja 2010, 21:40
Disgusted, bardzo bym chciała, żeby tak było i taką mam nadzieję :) Ale kiedyś się tak nie macałam i cholercia nie mam przez to porównania. Brałam pod uwagę taką możliwość, że może kotek podzielił się ze mną toksoplazmozą, ale wtedy już bym tego nie miała. Jeśli rzeczywiście coś miałoby mi dolegać to marzę o tym, żeby była to cukrzyca, tarczyca albo borelioza, albo cokolwiek, co nie należy do chorób, których się obawiam. Heh ostatnio co chwilę siedzę w przeciągach i teraz mam obolałą całą szyję. Można powiedzieć, że sama zadbałam o to, bym miała o czym rozmyślać :)
Co do temperatury to prawda, tak sobie mówię, ale mimo to nie mogę wbić tego do swojego zakutego łba.
Najlepsze jest to, że odkąd wmawiam sobie te choroby, to gdziekolwiek nie pójdę zawsze gdzieś musze zobaczyć ich nazwy, czy t na bilboardzie, czy to w gazecie, czy w ksiązce jakiś motyw się taki pojawi, w krzyżówce, a wtedy schizy są jeszcze większe. To tak, jakby moje gałki oczne wyostrzyły wzrok na te słowa ;p

Może to takie czasy, że każdy coś sobie wmawia. Bo jak zauważyłąm nie jestem jedyną osobą, każdy sie teraz nad sobą rozczula, bo gdzieś coś zasłyszał czy wyczytał. Może to przez media po prostu.

[Dodane po edycji:]

Świetnie. Przypomnieliście mi o aftach. Tego objawu jak na razie mi brakuje, ale pewnie już niedługo ;p

przez disgusted 13 maja 2010, 21:48
Taaak, to jest normalka - te choroby są zawsze i wszędzie i wszystko mówi nam, że je mamy :D.

przez isabella_28 13 maja 2010, 21:54
Mialam problemy techniczne dzis z wejsciem na forum:(Niewiem dlaczego :mhm:
Kurcze dzis mam zly dzien gdyz nie wyspalam sie;/ O 3 nad ranem obudzilam sie i juz problem byl z zasnieciem.Musialam wziasc lek;/ Wkurzam sie bo moim wielkim problemem jest bezsennosc.Od 4 lat mecze sie z tym.Oto jeden ze skutkow ubocznych piep....nerwicy.Zaczelo sie niewinnie od jednej nieprzespanej nocy!Wkrecilam sobie ,ze nie zasne juz nigdy!Zaczeam brac leki.I tak jest do dzis z przerwami.Czasami jest super i spie cudownie,ale zawsze musze wziasc tabsa(biore dawki minimaln),ale jak wezme to sie uspokajam,wiem ,ze zasne.Tym bardziej,ze wstaje na 7 rano do pracy.Nic na moje samopoczucie gorzej nie dziala niz nieprzespana noc;/;/Takze to jest na pierwszym miejscu w mojej chorobie.Pozniej jest hipochondria i nerwica natrectw.Najgorsze,ze objawy nasilaja sie z wiekiem.Brak slow.Tak ciezko z tym wygrac.Dla mnie to nierealne.Ciagle jeden lek nakrecam nasteonym i bledne kolo.
Nerwica to moja porazka zyciowa :-|
Tak bardzo bym chciala byc spokojna osoba,myslaca racjonalnie:(
Pozdrawiam Was cieplutko :uklon:
isabella_28

przez Gritss 13 maja 2010, 21:57
Przed chwilą włączyłem tv na polsat i pierwsze co padło to temat chemioterapii ;/ Jakieś fatum? I tak jak mówi disgusted, gdy się na coś wyczulimy to wszystko nam wskazuje na to. Przypadkowi ludzie rozmawiający na przystanku, billboard, temat w "Pytanie na śniadanie" itp. Ogólnie teraz zazdroszczę ludziom, którzy nic sobie nie robią z żadnych dolegliwości, mają luzackie podejście do siebie. Tak jak ja miałem jeszcze niedawno. Ogólnie chciałbym być teraz dzieckiem niczego nieświadomym i cieszącym się z kaszlu i wyższej temperatury tylko dlatego, że nie pójdzie do szkoły. A nie tak jak teraz szukanie chorób w internecie czując jakiś objaw :)

przez disgusted 13 maja 2010, 22:00
isabella, ja też się dziś nie wyspałam. ale u mnie to jest tak, że jak śpię z zamkniętym oknem, to jest mi w nocy tak gorąco, że aż się budzę - i co ciekawe, nie pocę się w ogóle, jest mi po prostu nieznośnie ciepło. Czasem mam wrażenie, że sobie to wmawiam, bo bywa że nie chce mi się otwierać okna i wtedy zanim zasnę myślę tylko o tym, że NA PEWNO będzie mi gorąco i będę źle spała, bo okno jest zamknięte.

przez isabella_28 13 maja 2010, 22:09
No to tez ciekawie.Ja to juz mysle,ze kiedys predzej czy pozniej wywioza mnie tam gdzie nie ma klamek:D
isabella_28

przez Gritss 13 maja 2010, 22:10
isabella_28 napisał(a):No to tez ciekawie.Ja to juz mysle,ze kiedys predzej czy pozniej wywioza mnie tam gdzie nie ma klamek:D

Tak swoją drogą, ciekawe czy dobre jedzenie tam mają :P

przez disgusted 13 maja 2010, 22:13
Przez Ciebie zachciało mi się jeść.

przez Gritss 13 maja 2010, 22:17
disgusted napisał(a):Przez Ciebie zachciało mi się jeść.

A ja od kilku dni nie mam apetytu, nawet na słodycze, które wcześniej wchłaniałem w dużych ilościach. Zobaczę jak odstawie leki na dobre czy minie, bo w efektach ubocznych wymieniony jest brak łaknienia :)

przez disgusted 13 maja 2010, 22:19
Czytanie ulotki, zwłaszcza rybryczki "skutki uboczne", to główna przyczyna skutków ubocznych!

przez Gritss 13 maja 2010, 22:28
Ale mi sama choroba jeszcze do końca nie przeszła :) Do teraz mam kaszel, który znika już powoli, do tego od dwóch dni moją mamę rozłożyło i tak samo na nic nie ma ochoty:)

Sortuj wg