Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 24 gru 2015, 12:40
Alex odpowiadam jeszcze na Twoje pytanie: dla mnie nie jest łatwiej. No może czasami, bo mąz pocieszy (choć ma szczerze dość , to wiadome), pomasuje spięty kark itp :smile:
Ale muszę się bardzo pilnować by mnie nie rozłozyło, czasami to jest b. męczące i wymaga mnostwa wysiłku. czasami chciałabym odpuścić. mam ciągłą swiadomośc że ich męczę. mam małe dziecko, to mnie bardzo udupiło brzydko mówiąc...jestem przerażoną kurą domową, chorującą na hipochondrię:) przynajmniej mozna się pośmiać :great:

przez Alexandra 24 gru 2015, 12:47
Nefretis, ja doskonale to rozumiem. To, ze ma się dom, pieniądze, rodzinę nie ma związku z odczuwanymi symptomami, nerwica czy depresją. Niektórzy tego nie rozumieją, gdyż uważają, ze tego typu dobra sprawiają, że nie powinnaś mieć żadnych problemów. Ja moze nie mam jak Ty męża czy dziecka, ale też z zewnątrz nie moge narzekać: mam swoje mieszkanie, samochod, pracę, wakacje, ferie, wyjazdy. A to co przechodzę to matrix. Wydaje mi się ze z bliską osoba byłoby inaczej, ale tego też nie moge wiedzieć. Życzę Wam Wesolych Swiat bez objawów choc ja mam je juz od rana. Buziaki :)

przez Scenic 24 gru 2015, 16:58
nefretis napisał(a):hej idziecie na pasterkę? w ogole do koścoła> ja nie dam rady. Mili mnie zrozumiesz:) - poczucie omdlenia, strach, panika i te sprawy
Buziaki

Też przechodziłem przez nerwice.
W kosciele myslałem ze zaraz zemdleje. Sprawdzanie pulsu. Dziwny smak w buzi. itp.

Teraz daję rade, Z tego da sie wyjść po woli ale skutecznie. Tak samo z schizy i innych badania mówią,ze około 25% osób trwale przechodzi .

Teraz biorę tylko witaminy + tran .

Przy hipochondrii trzeba umiec zając sobie czas . Najgorsze jest siedzenie i myslenie o tych chorobach i objawach . Człowiek sie nakręca i wariuje.

Wesołych. :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 24 gru 2015, 18:05
nefretis, ja niestety do kosciola nie pojde- z takich samych wzgledow jak Ty ... szczegolnie, ze jestem 2 tyg przed terminem porodu- nie bede ryzykowac odejscia wod w srodku Mszy :D

zdrowych i spokojnych Swiat kochani !
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez alu 25 gru 2015, 22:25
nefretis, dziś zobaczyłam ile mamy razem wspólnego :) Też ostatnio przeglądałam forum równy rok wstecz (wątek o emetofobii, już Cię tam widziałam:P) i też sie załamałam, że rok później jestem w tym samym, gównianym punkcie. Choć w tym roku zdarzyło się wiele dobrego, to jednak było to wyszarpane życiu z gardła i okupione okrutną walką gdyby nie jakiś irracjonalny strach. Też mam ciągłe objawy (gula w gardle, zaciśnięte gardło, mdłości, brak apetytu, ataki nudności, ze "już prawie" rzygam, lęk, pocenie, drżenie). Strasznie trudno przerwać to błędne koło, ale życie jest po to, żeby żyć, nie? :) Proszę Cię, poczytaj o programie "Thrive" by Rob Kelly, kup książkę i sumiennie rób ćwiczenia. Ja mam wariant dla emeto i WIEM, że może on pomóc tylko trzeba solidnie do niego przysiąść. MUSIMY zmienić myślenie i wtedy znikną objawy, nie na odwrót. Serio. Mój mąż też bardzo mnie wspiera i równie bardzo ma dość-wcale mu się nie dziwie, bo ileż można gadać o rzyganiu i grypie żołądkowej? Proszę, spróbuj zrobić krok do przodu z tego bagna, bo czas będzie uciekał.

Kilka lat temu umarła moja dalsza ciotka-hipochondryczka. Twierdziła, że umiera i trwało to przez 60 lat. Przeżyła wszystkich, zmarła mając 92 lata, bez chorób, bez męczarni, po prostu zasnęła. Zrujnowała sobie i rodzinie 60 lat życia, bo cały ten czas zadręczała siebie i wszystkich chorobami, dolegliwościami, łykała tony leków, wydawała majątek na badania, a dekady temu wcale nie były one tak łatwo dostępne, więc była pewna, że lekarze konowały coś przegapiły. Nigdzie nie wyjeżdżała, niczego nie doświadczyła, bo każdego dnia była pewna, że już teraz ujawni się jej straszna choroba.
alu

przez Mili89 26 gru 2015, 11:27
Hej! Jak tam nastroje? Ja dalej sie kuruje. Budzac sie rano meczy mnie straszny kaszel, bo caly katar splywa do gardla:( zaczynam juz panikowac, ze to nie minie do porodu :((jestem wykonczona:(( ciagle zatkany nos. Kaszel.. Biore antybiotyk, ale chyba wszystko poprostu musi zejsc z zatok zeby przeszlo...pocieszcie jakos:(

przez martini123 26 gru 2015, 15:32
Az mi sie smiac chce. Ostatnio pisalam zemi przeszlo a dzisiaj pisze. Na kregoslupe w miejscu gdziezapina sie stanik wyczylam kulke. Na linii kregoslupa. Jakby guz. Wpisalam w google, domyslcie sid co tam wyczytzlam. To mnie nie boli. Nie wiem co to moze byc ale oczywis ie sie martwie....

przez martini123 26 gru 2015, 18:33
Ponizej przy ledzwiach tez tak mam. Chyba po prostu jestem krzywa i mem wystajace kregi. Chociaz zawsze myslalam ze wystaja wszystkie albo wcale..

przez Mili89 26 gru 2015, 19:13
martini123, moze byc jeden bardziej wysuniety od drugiego. A mialas koedys rtg kregoslupa? Masz skrzywienie?

przez martini123 26 gru 2015, 19:35
Pewnie mam skrzywienie, zdziwilabym sie gdybym nie miala z moim trybem zycia ale rtg nie mialam. Teraz jak tak macam caly kregoslup no to rzecziwscie to jest uczucie jakbym miala kilk abardziej wystajacych od pozostalych

przez Mili89 26 gru 2015, 20:27
No widzisz;) ja kiedys polowe mialam odstajacych mialam skrzywiony strasznie kregoslup, ale dlugo cwiczylam zeby to jakos naprawic i jest duza roznica;) odwiedz kiedys ortopede, bo kregoslup sie koedys odezwie, a lepiej tego uniknac;))

przez nefretis 27 gru 2015, 14:56
Martini ja też tak macam. To chyba nie są żadne guzy, tylko kręgi. zasadzie to boję się dotykać kręgłosłupa i wymacywać bo tych gulek tam trochę jest a wiadomo jak łatwo się nakręcić.
Nie czytaj tych pieprzonych googli , hah sama Ci doradzam a całe popołudnie w pierwszy dzień świat spędziłam na półleżąco w salonie z telefonem w dłoni. Wszyscy pytali co ja tam czytam, a ja waliłam kłamstwo za kłamstwem:( Znowu czytałam o zoładku, trzustce, o pierwszych objawach, co ile się badać itp.

Alu, odpowiadam tutaj, tam już nie będę;) To mega smutne, że nie robimy większych kroków na przód. To własnie bardzo ładnie widać w historii pisania tu... U mnie tęz w tym roku wydarzyło się dużo dobrego, był okres dłuższych remisji (niestety nie takich na 100% ale na 80-90 i wystarczało mi to, dało się żyć).
Masz rację ja nie mam typowej emetofobii. Ale objawy mam dokłądnie takie o jakich piszesz. Zaraz poczytam o tym programie.
Historia Twojej ciotki pocieszyła mnie po częsci - że jednak umarła w spokoju nie cierpiąc na to czego się bała. Piszę, że po częsci bo zmarnowała zycie sobie i innym. To dokładnie jak ja, ile to już lat nigdzie nie jeżdzę, nie mam większych planów, nie umiem się cieszyć, nie chcę sprawiać sobie przyjemności "bo po co..i tak przecież..."
Alu kiedyś chyba Tobie pisałam o mojej córce, ona ma rzeczywiście emeto i codziennie boi się wymiotów i grypy żołądkowej. Pyta mnie w kółko zielona z lęku "mamo nie będę wymiotować"? :( Powiedz kiedy ostatnio naprawdę wymiotowałaś i miałaś tą cholerną jelitówkę?

Bo ona jakieś 6 lat temu. Tłumaczę jej, że zobacz - 6 lat lęku na darmo, zmarnowałaś sobie 6 lat zycia, nie wychodziłyśmy z domu, nie jechałaś na wycieczki klasowe, odmawiałaś sobie róznego dobrego jedzenia...powoli zaczyna widzieć logikę irracjonalnego zachowania, ale to jest silniejsze. Jak ją zemdli np. wieczorem to koniec:(
Ja staram się nie przyznawać do moich mdłości. Przedwczoraj wstałam w nocy siku i ogarnąl mnie taki lęk, że to już, gorąco w ciele, zawirowanie w brzuchu, dźwiglęło mi żoładek, dreszcze, nagły ślinotok i zdrętwienie ust, szybszy oddech dokłądnie jak "przed".
Nienawidzę tego. Nie wiem kiedy złapie. Mam wrażenie, zełapie kiedy jestm najbardziej spokojna i powinno być ok:(
ale się nagadałam.

Mili jak tam? Pojadłaś chociaż? przeszło Ci trochę?

przez Mili89 27 gru 2015, 17:55
nefretis, z kaszlem juz lepiej wczoraj maz kupil mi stodal syrop i chociaz nie wierze w homeopatie to naprawde widac efekty:) poza tym jestem bardzo senna ciagle bym spala, a musze troche posprzatac, bo za pare dni mam odwiedziny Rodzicow... A nie moge sie zebrac w sobie, ciagle tylko ziewam...:D

przez bezsilna_22 27 gru 2015, 18:27
A ja już nie wiem co robić ze swoim życiem.

Sortuj wg