Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez madziks27 16 wrz 2015, 17:05
Cześć kochani.
Jestem nowa, staram się gdzieś znaleźć swoje miejsce. Łatwo nie jest, bo hipochondria w moim przypadku to tylko jedna z ,,odnóg" nerwicy lękowej:)
Chcę Wam natomiast opisać, jak mocno już zbzikowałam i powiedzieć, że sama już nie potrafię sobie pomóc.
Nowotwór towarzyszy mi w każdej chwili, każdy dzień to nowa choroba lub kontynuacja poprzedniej.
Pozwólcie, że wymienię co już ,,miałam":
-rak mózgu
-piersi
-gardła
-krtani
węzłów chłonnych
-kości
-płuc
-szyjki macicy
- krwi
- skóry
- jelita grubego
-trzustki
-żołądka
- wątroby
- schizofrenia
Ja pieprzę... Można coś jeszcze wymienić? Obecnie jestem na etapie raka płuc z racji przebywanego właśnie zapalenia oskrzeli i uciążliwego kaszlu.
Wariuję... Niszczę życie sobie i najbliższym... Nie mam już celu w życiu ponieważ boję się, że niedługo i tak umrę i zabezpieczenie finansowe wolę zostawić synkowi. Za 1,5 r mam swój ślub i boję się, że do tego czasu umrę. Każdego dnia się boję.
Nie wspomniałam, że 3 lata zażywałam paxtin, 2 ms temu odstawiłam sądząc, że wyszłam na prostą...
Pozdrawiam serdecznie

przez Mili89 16 wrz 2015, 18:00
madziks27, a myslalas o tym zeby wrocic do lekow ? jesli nie ma poprawy to powinnas znow zaczac brac leki i moze wtedy gdy poczujesz sie lepiej- nie przerywac leczenia, a udac sie na psychoterapie- to wtedy dobry moment na ten krok...

nie trac czasu i energii na ta wstretna nerwice :*
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez madziks27 16 wrz 2015, 20:42
Mili89, myślałam, myślałam... Jutro chcę się umówić do psychiatry. Zauważyłam, że teraz, kiedy jestem chora i nie palę moje chore myśli stopują. Tak jakby palenie papierosów je wywoływało.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pawelt 16 wrz 2015, 20:47
madziks27, mówią, że alko i fajki pogłębiają nerwicę, więc warto rzucić w cholerę. 3m się
X_x

przez Pawelt 16 wrz 2015, 20:48
AAAA witamy w klubie ;}
X_x

przez madziks27 16 wrz 2015, 21:05
Pawelt -chyba wolałabym nie witać, ale witam serdecznie:)

przez lukasz_kra 17 wrz 2015, 11:27
Witajcie,
Ja także mam tak że przypisuję sobie różne choroby. Wystarczy że mnie gdzieś lekko zaboli, zakłuje i już choroba gotowa.
Teraz już trochę mi to mija. Sadzę że to standard przy nerwicy.

Co do alkoholu i papierosów to ograniczyłem jedno i drugie. Papierosy wprawiają mnie czasem w zły nastrój, kojarzą się mi z początkiem ataku lękowego. Alkohol natomiast w rozsądnych ilościach (np. dwa piwa -ostatnio piję takie droższe regionalne, które są jeszcze prawdziwymi piwami) nie szkodzą mi, wręcz co 3 dni mam taki rytuał wieczorem, że kladę się na kanapie otwieram piwko, puszczam jakiś ciekawy film i wtedy odpoczywam od codziennych lęków. Co ciekawe boję się cokolwiek wypić jak jeszcze jest jasno na zewnątrz.

przez madziks27 17 wrz 2015, 13:49
A ja w ogóle boje się piić alkohol:) Oczywiście okazjonalnie nie odmawiam, czasem z narzeczonym kupimy sobie piwo ale wódka jest zakazana. Co do papierosów wiem, że duża ich zasługa w moim czarnowidztwie a jednak nie rzucam; (

przez Pawelt 17 wrz 2015, 20:56
Zrobiłem sobie test na depresję i wyszło, że mam umiarkowaną depresję. Wow choroba, której nie muszę sobie wmawiać! Jestem wreszcie na coś chory :D :shock:
X_x

przez Mili89 18 wrz 2015, 00:35
Pawelt, :lol: :lol:

ja dzis mialam stracha i to niezlego- Dzidzia mi chyba na watrobe uciskala, ale bol byl taki, ze nie moglam chodzic ani brac wdechu, dotknac tez nie moglam pod zebrami- masakra...
az mnie trzeslo z nerwow, ale wzielam nospe, polezalam i jakos przeszlo, a juz chcialam jechac do szpitala... taka bylam wystraszona...masakra poprostu....
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Pawelt 19 wrz 2015, 06:36
Mili89, synek robi sobie miejsce w brzuszku :D
X_x

przez nefretis 22 wrz 2015, 22:02
Ale tu cisza, chyba już wszyscy wyleczyli się z tytułowego "przypisywania sobie chorób" :o
Co prawda ja nie...ale ograniczyłam google. Niestety pobolewania są nadal. Ale mniej lęku. Czasami myslę co ma być to będzie.
W sumie to w każdy dzien jest coś. Naprawdę. Raz wiecej raz mniej ale NIGDY ZERO.
Normalne dni były przed nerwicą. :(
Idzie jesień, macie jakieś zajęcia? Bo ja nie bardzo. I boję się jak przetrwam i czy nagle coś mi nie odbije i nie zacznę się znowu badać:(
Pozdrawiam

przez Pawelt 23 wrz 2015, 12:57
nefretis, ja z zajęć jesiennych to robię wina i z niecierpliwością czekam aż pojawią się grzyby w moich okolicach, a tak ogólnie to miewam lęki :P
X_x

przez malenstwo31 23 wrz 2015, 18:45
nefretis u mnie tez zawsze coś, ale zaczynam to olewać. naszczęście mam dużo pracy , to jesień jakoś minie. Musze do konca roku skończyć kontrakt , więc pracy mega dużo, po 12 h w pracy, czasami nie mam siły na nic po powrocie. Zaczęłam ćwiczyć, tak4 razy w tygdni , czasami uda mi sie uciec z pracy i lece na jogę. Jakoś się kręci :papa:

Sortuj wg