Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 18 mar 2015, 13:21
nefretis, dokladnie! Bo tak to jak 'wyleczymy' jedno, czy zbadamy, ze jest jednak ok, to zaraz pojawi sie cos kolejnego i tak w kółko. Ludzie mysla, ze jak tylko sie dowiedza, ze wyniki sa ok, to juz bedzie dobrze. A niestety gow... prawda! :-/
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nefretis 18 mar 2015, 13:32
nerwa..dokładnie. Robienie wyników przynosi złudną nadzieję i zakłamane wytchnienie. Ilez to razy się przekonałam ja i inni tu.

Objawy wędrują, u innch szybko, np. zmieniają się co 2 tygodnie u innych trwają rok i dłużej. Sama coś o tym wiem.
Miałam przez prawie rok "raka zołądka" - jak na złość objawy nie przeszły po gatroskopii a wg. zasady powinny.
To było za proste dla mnie, ha!, nie jestem taka 'głupia' żeby wyzdrowieć po dobrych wynikach, nie ze mną te numery - tak wtedy myslałam i sądzę, że to już kolejny etap wtajemniczenia nerwicy i hipochondrii!

. Moja psychika wie, że w nerwicy objawy powinny przejść po badaniach - a mi nie przeszły.
Były jeszcze miesiąc albo dłużej...przeszły same, nie wiem kiedy ale wzamian pojawiły się bóle jelitowe. Nawet nie zauwazyłam tej subtelnej przemiany.
przestrzegam wszystkich badających się przed zapętleniem - nie zawsze objawy przechodzą natychmiast po usłyszeniu dobrej diagnozy, ale chyba Ameryki nie odkryłam 8)

przez Aurelitka 18 mar 2015, 13:38
ja byłam pewna że mam raka języka, teraz jakoś język zszedł na drugi plan od kiedy macam węzły ;/

-- 18 mar 2015, 12:42 --

i już wiem że na pewno mam tego pod pachą z prawej strony, z lewej nic nie czuję :why:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez olga_xxx 18 mar 2015, 13:42
Mili89, Ardash Dziękuje Wam za miłe słowa :) Tak, ja też podziwiam moją mamę, znajomi, rodzina, a nawet lekarze....Chciałabym chociaż w drobnej części mieć tyle optymizmu w sobie i patrzeć na świat tak jak Ona :)

Odnośnie hydroxyzyny, miałam z nią krótką przygodę ale odstawiłam bo byłam później nie do życia, tylko mi się spać chciało. Przerzuciłam się na nervosol, ziołowy syropek, który na mnie wyjątkowo działa. Nie jest szkodliwy, można spróbować :)

Po wczorajszej zumbie wszystko mnie dzisiaj boli, czuje się jak stara babcia...w krzyżu mnie łamie, nogi mnie bolą haha wychodzi jaka zastana jestem, cudowna kondycja :D

A może dzisiaj odłóżcie lęk na jutro ? I zróbcie sobie jeden dzień chillu ? Choroby nie uciekną, a dzisiaj taka piękna pogoda :))

przez Pawelt 18 mar 2015, 14:30
Wychodzę zaraz do pracy i zahaczę o aptekę i zakupię nerwonal. Sprawdzę jak działa i dam znać ;)
X_x

przez malenstwo31 18 mar 2015, 14:40
olga_xxx, jesteś niesamowita. naprawdę dajesz sobie radę z wszytskim.
Moja mama jak dowiedziała się ,że ma raka podeszła do tego jak do grypy i powikłaniami z nią. cały czas mi mówi,że nic mi nie jest i żebym z niej brała przykład.

przez Pawelt 18 mar 2015, 15:14
Był tylko nerwosol to kupilem ;)
X_x

przez Mili89 18 mar 2015, 15:17
Aurelitka, kazdy czlowiek kochana ma wezly chlonne wiesz?;) wiec nic dziwnego, ze jak naciskasz, macasz to wkoncu je wyczuwasz- a i uwazaj! bo po takim naciskaniu Ci sie zrobia 3x wieksze! nie wolno tak robic :nono: :nono:
ja teraz tez mam wyczuwalne wezly na szyji, po prawej mam juz troche czas - po przeziebieniu ! mam nadzieje, ze jutro lekarka Cie uspokoi i przestaniesz tam sie naciskac, dotykac itp bo zrobisz sobie krzywde wkoncu !

co do badan- to ja jestem w Anglii i teraz nawet jak mnie korci to nie moge sama ich zrobic, moge tylko prosic lekarza o skierowanie, a oni niechetnie je daja ....mialam badania pare tyg temu wiec pewnie mi sie nie uda ich naklonic- a chcialam zbadac b12 i ferrytyne... zobaczyc jak to teraz wyglada ...

wzielam w nocy Setaloft- po 3 dniowej przerwie w braniu spowodowanej grypa zoladkowa- masakra... w nocy nie moglam usnac...czemu ja glupia wzielam ten lek na noc :roll: :roll:
zastanawiam sie czy bedzie odrazu dzialal czy znow usze miesiac czekac ??
nie bralam przy grypie, bo i tak by sie nie wchlonal...

a te zawroty glowy czytalam, ze moge miec przez nagle odstawienie leku :(
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez malenstwo31 18 mar 2015, 15:19
Mili89, Kochana jak nie brałas 3 dni to żadna przerwa. on tak szybko nie wypłukuje się z organizmu. 3 dni to w ogóle nie ma znaczenia. stęzenie utrzymuję sie 2 tygodnie.
Ja kiedys wyjechałam na weekend i nie brałam 4 dni Pani dr powiedziała ,że spoko bo stężenie w organzmie jest. jakby bylo ponad tydzien to mogłoby zacząć się coś dziać w działań niepożądanych jak przy nagłym odstawieniu.

przez Mili89 18 mar 2015, 15:29
malenstwo31, dziekuje :) pocieszylas mnie :)
w ulotce czytalam, ze niektorzy maja objawy odstawienne juz przy jednej pominietej dawce- tak jest w ulotce...
moze to tez kwestia psychiki...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Aurelitka 18 mar 2015, 15:31
Mili89, własnie wiem , tak naciskałam pod pachą, ze teraz mnie piecze i boli ona, ale go czuję :( na szyi to nie muszę zbytnio naciskać już są , obiecałam sobie że jak te węzły będą ok to dam sobie spokój, pójdę do psychologa i zacznę żyć

przez malenstwo31 18 mar 2015, 15:38
Mili89, spokojnie, nie czytaj ulotek:) w setalofcie napisane jets ,ze mozesz zachorować na nowotwór.
olej ulotki, wyrzuć:)

przez olga_xxx 18 mar 2015, 15:57
malenstwo31 Dziękuje, staram się być silna dla niej, ale wiadomo że nie zawsze się to udaje, zdarzają się i momenty gorsze ale to chyba naturalne, jesteśmy tylko ludźmi. Oswoiłam się z tą chorobą, ze śmiercią - jakkolwiek to brzmi, nie myślę tylko o sobie, o tym że zostane sama, co ja biedna zrobię etc. Ważne żeby nie cierpiała, żeby jej nic nie bolało a ja sobie jakoś poradzę, najwyżej zamkną mnie w pokoiku bez klamek ;)

przez Aurelitka 18 mar 2015, 16:03
ja już sama nie wiem co mam myśleć, czuję się taka wykonczona, przepłakałam pół dnia, ciągle bym spała, ciągle czuje w sobie lęk i stres, nic mi się nie chce, bolą mnie te pachy i pieką, chyba umieram już ;/

Sortuj wg