Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Krwiozercza_Mysz 12 gru 2014, 15:44
nefretis no w końcu ! Oczywiście, że to prawda! W przypadku Ani to ona genetycznie była obciążona rakiem trzustki...
Krwiozercza_Mysz

przez braksił22 12 gru 2014, 15:47
nefretis oczywiście, że masz rację :) No w moim przypadku zdarza się mi zemdleć/zasłabnąć, ale jest to efekt sporej anemii :) Wiem, że większość moich objawów ma podłoże psychosomatyczne, a te które mam rzeczywiście z powodu choroby, są podkręcane przez moją hipochondrię :)
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez fuzzystone 12 gru 2014, 15:47
U mnie to wiąże się z przesadnym wsłuchiwaniem się we własne ciało...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nefretis 12 gru 2014, 16:09
Krwiozercza_Mysz nie jest łatwo tak mysleć, ale czasem (jedni cześciej inni mniej) każdy z nas ma pewnie jakieś przebłyski normalności, wiary, że jest i bedzie dobrze. Nikt z nas przecież nie lezy w łózku 24h z powodu depresjii i beznadziei, jakoś żyjemy, napewno nie w komforcie ale funkcjonujemy w domu, rodzinie, itp:)

braksił22 wiem. Masz realne niedomagania. Czytałam Twoją historię. Powiem Ci , ze i tak jesteś silny wbrew nazwie nicka:)
Widzisz, czesto tak jest że osoby z róznymi traumami nie wytrzymują. Ja też miałam niełatwe dziecinstwo, no fakt pod wzgl. materialnym dobre ale zapewniam, że to nic jeśli nie ma miłości, poczucia bezpieczenstwa, i czucia, ze jest się chcianym i wyczekiwanym, uwielbianym przez rodziców dzieckiem.

fuzzy ja też sie wsłuchuję, o ile db siegam pamięcią to pierwsze oznaki miałam w wieku kilku lat, byłam przewrazliwona na puncie własnego oddechu i bicia serca. A teraz to jest obłęd, z dokładnym oglądaniem skóry, oczu, ważeniem się i mierzeniem temp. :o

przez fuzzystone 12 gru 2014, 16:16
nefretis napisał(a):
fuzzy ja też sie wsłuchuję, o ile db siegam pamięcią to pierwsze oznaki miałam w wieku kilku lat, byłam przewrazliwona na puncie własnego oddechu i bicia serca. A teraz to jest obłęd, z dokładnym oglądaniem skóry, oczu, ważeniem się i mierzeniem temp. :o

ja obsesyjnie oglądam skórę i oczy, zwł. worki spojówkowe.

Dzisiaj umieram ze strachu o ten język.

-- 12 gru 2014, 15:41 --

Krwa, zdiagnozowałam sobie chorobę wrzodową żołądka.

przez braksił22 12 gru 2014, 16:46
nefretis napisał(a):fuzzy ja też sie wsłuchuję, o ile db siegam pamięcią to pierwsze oznaki miałam w wieku kilku lat, byłam przewrazliwona na puncie własnego oddechu i bicia serca. A teraz to jest obłęd, z dokładnym oglądaniem skóry, oczu, ważeniem się i mierzeniem temp. :o

Ja również miałem pierwsze oznaki hipochondrii już w dzieciństwie. Pamiętam jak 3-4 razy w tygodniu byłem u mojego lekarza rodzinnego i wmawiałem sobie prze przeróżne choroby, od białaczek, przez stwardnienia rozsiane, po sepsy srepsy. Później miałem okres całkowitej remisji "objawów", aż wszystko wróciło ze zdwojoną siłą. Siedziałem w domu przez bite dwa lata, wychodząc w tym czasie może z 10 razy na zewnątrz. Wykształciła się u mnie ogromna agorafobia, która do tej pory jeszcze daje o sobie znać. Cieszę się, że trafiłem na terapię, która pozwoliła mi w większym stopniu pozbyć się tego problemu.
Jeśli chodzi o wsłuchiwanie się we własne ciało.. no cóż, nadal to mam, ale już nie wertuje w internecie, nie szukam chorób, nie nakręcam się. Strasznie mi doskwiera moja bladość. Zawsze sobie myślę co inni myślą, jak mnie widzą. Pewnie myślą, że jestem chory, że zaraz zasłabnę, że może jestem naćpany. Drugim problemem jest niedowaga spowodowana rzeczywiście chorobą. Chciałbym być taki jak 3-4 lata temu, kiedy miałem 15kg więcej, kiedy mogłem bez obawy założyć krótki podkoszulek i jakieś szorty. Teraz to jest niemożliwe. Nie akceptuję siebie takim jakim jestem, ale pracuję nad tym :)

fuzzystone napisał(a):Krwa, zdiagnozowałam sobie chorobę wrzodową żołądka.

Nie można samemu sobie postawić diagnozy :) Oczywiście, można mieć podejrzenia, ale to lekarz po szczegółowych badaniach może postawić taką diagnozę. STOP DIAGNOZOWANIU SAMEGO SIEBIE! :nono:
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez Krwiozercza_Mysz 12 gru 2014, 16:59
Nie ma reguły. Ja jestem jedynaczką. W dzieciństwie byłam rozpieszczana i uwielbiana przez rodziców i co z tego. Nerwica i tak mnie dopadła :P

-- 12 gru 2014, 17:00 --

fuzzy też miałam biały nalot na języku ale to od zatok .. Masz problem z zatokami? Może to być jeszcze kandydoza..
Krwiozercza_Mysz

przez malenstwo31 12 gru 2014, 17:02
fuzzystone, ja mam tak samo, ale odkad wznowiłam terapie juz mnie.

-- 12 gru 2014, 17:08 --

nefretis napisał(a):Słuchajcie, mam wrazenie, ze lżej jej gdy straszy innych, ma wówczas swiadomość, ze inni też maja tak zepsute lękiem zycie jak ona. Ale ja po cześci ją rozumiem, musi gdzieś to wylać (szkoda, ze tu), poza tym jest obciązona, ma objawy, ma traumy. Zrozummy ją.

Ja tez znam rózne dziwne przypadki, czy to z zycia czy z forów (w koncu czyta sie tego troche:P) ale żeby z taką pewnością siebie pisać, że mając dany objaw i dobre wyniki nalezy podejrzewać raka?
Ja się pocieszam tak - jesteśmy stosunkowo młodzi, wiekszośc nowotworów spotyka sie u ludzi po 50-tce, szczególnie brzucha. Taka Anna przybylska to jakies rzadkości, o ktorych sie głosno mówi.
Nikt z nas nie ma raczej takich objawów, ze mdleje w domu i jest na silnych przeciwbólowych. Każdy ma jakies bóle ale nie są one ciągłe, narastające z dnia na dzień. Wszystkie nasze dolegliwości związane są z lękiem (każdego z nas osobna). Prawda?...

moja mam też miała raka , a nie robie tego co ona. w sumie to jesteśmy po to tutaj aby wzajemnie się "odkręcać"a nie nakręcać. Masz racje Ania Przybylska była chora ale też obciązona bardzo genetycznie, dużo szumu się zrobiło bo była znana. Ja osobiście bardzo ją lubiłam i po jej śmierci tez miałam objawy raka trzustki. ale nie możemy dać się zwariować!
Mamy nerwicę i musimy sie spierać a nie dołować,
P.S moj powiększony węzeł to............. zwykły pryszcz. chyba zatkałam kanaliki potowe. a w pracy w TOI TOI nie ma mlustra dopiero w domu sprawdziła:) :D :D :D :D oj gdyby głupota umiała fruwac byłabym już pod niebem:)

przez Krwiozercza_Mysz 12 gru 2014, 17:09
fuzzystone napisał(a):Krwa, zdiagnozowałam sobie chorobę wrzodową żołądka.

Gdybyś miała wrzody to ból nie dał by ci spokojnie żyć :)

-- 12 gru 2014, 17:11 --

malenstwo31 zwykły pryszcz a tyle problemów narobił ;)
Krwiozercza_Mysz

przez sinister 12 gru 2014, 17:11
A ja wkręcam sobie raka zoladka, co z tego, ze na poczatku listopada mialem wyniki badania histopatologicznego, po gastro w polowie pazdziernika i nic w niej nie wyszlo ehh. Ale mam nudnosic, wiem ze zapalenie zoladka nie jest takie proste do wyleczenia, ale juz zaleczylem i znowu. :/ Ide wyplacic ostatnie pieniadze jakie mi zostaly i robie w przyszly tyg to usg tarczycy, moze jeszcze morfo zrobie ehh pierd. nerwica

przez Krwiozercza_Mysz 12 gru 2014, 17:15
sinister Nudnosci tez mozna miec od nerwicy. Ja od tygodnia codziennie rano mam np.
Krwiozercza_Mysz

przez sinister 12 gru 2014, 17:26
Ahh czego nie można mieć od nerwicy... Kocham Was! :* Nie jesteśmy sami, każy z nas przez to bagno przechodzi, ale nie dajmy się zwariować:PMnie jest teraz mega goraco spocilem sie jak wieprz, a zaraz ide na randke masakra jakas totalna

przez nefretis 12 gru 2014, 17:32
sinister ja tez mam nudnosci, juz z miesiąc, powiem Ci, że mozliwosci chorób jest wiele, aż nie wiem co sobie wybrać :D

(a tak serio, boję się ich, nie wymiotuje ale mam jakis taki jadłowstręt i mdłosci, szczególnie cięzko jest zjesc sniadanie)

braksił22 masz odpowiednią dietę? z witaminami, mięsem, jajami? Moze masz alergie na gluten, tam tez sie chudnie, ma anemie i wiele dziwnych objawów, robiłeś testy?

przez braksił22 12 gru 2014, 17:40
nefretis napisał(a):braksił22 masz odpowiednią dietę? z witaminami, mięsem, jajami? Moze masz alergie na gluten, tam tez sie chudnie, ma anemie i wiele dziwnych objawów, robiłeś testy?

Ja pod kątem gastrologii jestem przebadany już wzdłuż i wszerz. Nie mam celiakii, nie mam alergii pokarmowych. Dietę mam na Crohna, biorę suplementy (żelazo, magnez) + sterydy :)

Sortuj wg