Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez rudegirl 18 sie 2008, 15:45
Witaj Filomatko, trochę ostatnio nie miałam czasu i dopiero dziś nadrobiłam zaległości czytając nowe posty :)) kochana, w ciąży testy na HIV nie są obowiązkowe i większość lekarzy w ogóle nawet nie wspomina o tym,żeby zrobić. Ja miałam 2-ch lekarzy i żaden nic nie wspominał. Mojej kumpeli lekarz zaproponował ale ona nie zrobiła- nikt nie może Cię zmusić. Kurka, szkoda że masz tak jak ja- boisz się oczekiwania na wynik.. Gdybyś zrobiła test to byłby spokój, na pewno :))Wiem,że pytanie które Ci zadam głupio zabrzmi, ale jednak czy facet którego opatrywałaś wyglądał na ćpuna np.? Ile miał lat tak na oko? Tak z ciekawości pytam. Pewnie gdyby sprawdzić statystyki w jaki sposób ludzie się zarażąją to w naszym kraju jednak byloby to głównie przez używanie jednej igły przez ćpunów,i bardzo ryzykowne zachowania seksualne, za to nie znalazłby się żaden przypadek zarażenia przy opatrywaniu rannego. Albo byłyby to naprawdę pojedyncze przypadki w skali kraju. Tak sądzę. Ale nie bedę się mądrować gdyż łatwo komuś radzić :)) Ja rozumiem Twój strach , ale wiem tez,że nic Ci nie jest :)) Pozdrawiam Cię najserdeczniej :))
Kitty, a nie przyszło Ci do głowy że schudłaś bo zrobiłaś parę kilosów na piechotę? Poza tym ja np. latem zawsze chudnę bo więcej łażę, mniej jem (upały). Żyły na rękach wyłażą jak jest gorąco. Uściski :))

przez alus222 18 sie 2008, 15:59
To ja już nie wiem jak jest z tą ciążą i badaniem na hiv. Z którą koleżnaką bym nie rozmawiała to każda mówila, zę ją na hiv badali, naprawdę ! I nawet się nie pytali czy chcą. Tylko jednej, własnie 6 lat temu się pytali. A w zestawieniu badań jakie się robi w ciązy , to widnieją przeciwciała hiv jakoś tak. To ja już nie wiem. Może raz robią raz nie robią, zależy gdzie.

przez lolalka 18 sie 2008, 16:01
dlatego aulss poczekam jeszcze ( by nie stesowac rodziny) z tym tk.chociaż naprawdę to dziwne ale cały czas mam wrażenie że coś tam po tej lewej stronie głowy jest nie tak( już nawet nie całkowity brak zdorwego rozsądku:)).Ale pocieszam się że przy guzie to chyba by bolało a mnie tylko kłuje raz tu raz tam taki jak by skurcz krótki impuls.przypominam sobie jazdy z serduchem wygladało to podobnie tez co chwilke ból który znikał jak sie pojawił no i fakt że po badaniach wszystko ustało - przestałam się na tym koncentrowac to musiało przyjśc cos nowego nie wiem czy dobrze to sobie tłumacze?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lolalka 18 sie 2008, 16:08
mnie jak byłam w ciąży cztery lata temu nawet nie spytali o takie badania - myślę że to indywidualna sprawa przyszłej mamy i tyle - nikt do tego nawet nie może zmusic

przez Filomatka 18 sie 2008, 16:13
Ja wiem, jak myślę logicznie, że nie mam hiv, rudegirl. Ale wymęczają mnie fobie, nerwica. Jestem już tym bardzo zmęczona...

przez rudegirl 18 sie 2008, 16:24
dasz radę, Filomatko :)) W nerwicy są gorsze i lepsze dni. Ale jak Cię strasznie przypili to pewnie w końcu ten test zrobisz i tyle :))A wtedy będziesz się musiała pogodzić z wynikiem (ujemnym, oczywiście) :))
Co do tych badań na HIV w ciąży to owszem, lekarze czasem pytają albo nawet dają skierowanie- ale nie trzeba ich robić. Moja koleżanka powiedziała lekarzowi,że nie zrobi, po prostu. Nikt nie może nikogo zmusić.

przez Filomatka 18 sie 2008, 16:36
Mam pytanie, czy to możliwe, żeby usnąć i się nieobudzić? Mam taki lęk. Chyba po tym poście, zresztą nie wiem. Uroiło mi się że ktoś w nocy po domu chodzi. Wiem, że to bez sensu, ale skąd on wiedział że będę umierać? I że już blisko sąd?

przez afrodita 18 sie 2008, 17:54
WitaM WSZYSTKICH!
Jestem tu calkiem nowa, wiec nie znam zwyczajow. Na poczatku sie przywitam. Nazywam sie Afrodita i mam 27 lat. Mieszkam w Niemczech i tutaj przezywam wszystkie swoje depresje i leki, na ktore cierpie odkad tylko pamietam. Jako dziecko przezylam straszne rzeczy o ktorych tutaj jednak nie chce pisac. Nie lubie sie nad soba rozczulac. Problem w tym, ze nadal cierpie na silne leki, z ktorymi walcze jak tylko umie. Codziennie wmawiam sobie, ze juz mam to za soba, ze ten problem mnie nie dotyczy, ze pokonalam napady paniki i nie dam powrocic lekom, ale prawda jest taka, ze codziennie´mecza mnie one od nowa.
Od kilku miesiecy czuje sie znowu gorzej. Biegam po specjalistach i robie badania na wszystko co w miedzyczasie mnie boli lub bolalo. Na poczatku zaczelam sie interesowac strasznymi wzdeciami, ktore pojawily sie niewiadomo dlaczego calkiem nagle w marcu tego roku. Po kilku badaniach krwi, gastroskopii, usg, rtg, ktore nie wykazaly zadnych zmian, zaczelam sie przejmowac dretwiejaca lewa noga. nie wiem dlaczego nagle zaczelam ja czuc zupelnie inaczej niz dotychczas. Poniewaz mam krzywy kregoslup kilka tygodni przeczekalam az "samo minie". Nie minelo, zaczelo sie z reka.
Mam dosc samej siebie, mojej hipochondrii i leku przed smiercia. Moja mama zmarla na raka i od tamtej pory wyszkkuje sobie chorobska.
Czy mozecie mi jakos pomoc, poradzic do jakiego lekarza sie nalezy sie udac z takimi objawami. Sama juz nie mam sily na odwiedziny kolejnego specjalisty. Boje sie o swoje zycie. SKAD BIORA SIE TAKIE LEKI?

Z gory dziekuje wszystkim tym, ktorzy sie wypowiedza w tym temacie.
Afrodita

przez carlos 18 sie 2008, 18:10
Hmm
na początku nie podejrzewałem się o jakiekolwiek zaburzenie na tle psychicznym.
Później myślałem że:
-nerwica natręctw
-depresja/depresja paranoidalna
-derealizacja
-rak mózgu ( tylko podejrzenie)
- nerwica lękowa
- Schizofrenia, po prostu czuje się jakbym ją miał i tak jakbym był tego przekonany :/
Ehh :/
myślałem jeszcze o alzheimerze ale to odpada ^^

przez lolalka 18 sie 2008, 19:29
dlaczego tak łatwo można sobie wmówic raka mózgu ja wariuję już od tygodnia z moimi bólami głowy z lewej strony :( a na tomografie mogę liczy za trzy tygodnie oszaleję do tego czasu( o ile wogóle miją zrobia)

przez lolalka 18 sie 2008, 19:58
i pomyślec że jeszcze 3 tygodnie temu myślałam że mam chore serducho a teraz jestem dziko przekonana że to jakiś guz mózgu to jest jakieś wariactwo!!!!!!!

przez kajmanka 18 sie 2008, 22:16
ech, okropne sa te nasze lęki :(
u mnie doszło kolejne- bol oczu.. bola i rano sa cale zapuchniete.. tak samo konczyny, szczegolnie prawa reka i noga. i wierzyc mi sie nie chce, zeby to od nerwicy bylo! nerwica daje rozne objawy, ale przeciez nie puchnie sie od tego!!!!
PRawda??

PS. mi rowniez jak bylam w ciazy lekarz nic nie mowil na temat badan w kierunku HIV.
Kasia

przez kitty341 19 sie 2008, 23:34
czeeść, ja dzis mam wyjatkowo spokojny dzien, zadne nowe choroby nie wystapily.. w sumie mialam co robic dzisiaj wiec za bardzo nawet nie pamietalam o starych;)

lolalka
Wto Lip 08, 2008 7:12 pm
""i pomyślec że jeszcze 3 tygodnie temu myślałam że mam chore serducho a teraz jestem dziko przekonana że to jakiś guz mózgu to jest jakieś wariactwo!!!!!!!""

skad ja to znam?:)

adam, cos dlugo sie juz nie odzywasz.. co u Ciebie? cos sie dzieje??
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez adam_s 20 sie 2008, 22:55
jutro gastroskopia na 8:30.. Jak się czuję na samą myśl o niej to chyba nie muszę mówić?
GG: 5988000

Sortuj wg