Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez magnolia84 03 lis 2013, 22:31
Sayace oczywiście, że nie trzeba. Mam znajomych, którzy nie posiadają komputera i nie mają dostępu do internetu ani też czasu na wyszukiwanie objawów ale wystarczają im codzienne spotkania z ludźmi, którzy na cos chorują i już zaczyna się wypytywanie o objawy i wkręcanie sobie chorób
magnolia84

przez MalaMi1001 03 lis 2013, 22:32
magnolia84 napisał(a):MalaMi1001 a czym ataki paniki różnią się od hipochondrii? Dla mnie niczym

Dla mnie wszystkim, bo gdybym podejrzewała u siebie coś poważnego i poszła do lekarza zrobić wszystkie możliwe badania i okazałoby się, że wszystko gra, poszłabym się uchlać ze szczęścia i całemu osiedlu po pijaku oznajmiła o 3 nad ranem, że jestem zdrowa, a nie wymyślała sobie kolejne choroby. Badanie lekarskie nic nie znaczy?

I przepraszam jeśli poczułaś się urażona, ale to nie jest z mojej strony zamierzony atak na osoby chorujące na to zaburzenie. Zwyczajnie nie rozumiem skąd się to bierze i co tym kieruje.
Ostatnio edytowano 03 lis 2013, 22:34 przez MalaMi1001, łącznie edytowano 1 raz

przez Sayace 03 lis 2013, 22:33
Bullshit, w obecnych czasach każdy ma komputer/laptop i internet! 8)
´Cause it's always raining in my head,
forget all the things I should have said.

~ Staind - Epiphany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magnolia84 03 lis 2013, 22:34
MalaMi1001 to tak nie działa w przypadku hipochondrii. Przecież gdyby ktoś sobie raz coś wkręcił i na tym zaprzestał nie nazywałby się hipochondrykiem! Jedni z tym sobie radzą lepiej, inni gorzej. Proste. Nie poczułam się urażona, tylko osłupiałam czytając takie Wasze komentarze i to na tym forum :)

-- 3 lis 2013, o 21:35 --

Sayace jasne! Tak jak każdy dziś ma auto...
magnolia84

przez Sayace 03 lis 2013, 22:37
magnolia84, auta akurat nie, ale komputer i internet już tak ;), są oczywiście wyjątki, ale bardzo mały %.

~ Staind - Epiphany

przez MalaMi1001 03 lis 2013, 22:38
magnolia84 napisał(a):MalaMi1001 to tak nie działa w przypadku hipochondrii. Przecież gdyby ktoś sobie raz coś wkręcił i na tym zaprzestał nie nazywałby się hipochondrykiem! Jedni z tym sobie radzą lepiej, inni gorzej. Proste

Ja to rozumiem, ale widzisz. Ludzie z NN wkręcają sobie natręctwa w teoretycznej obawie przed czymś realnym (częste mycie rąk, sprawdzanie czy dzrwi są zamknięte, żelazko wyłączone), ludzie z NL też mają jakieś konkretne powody tego strachu i w jakiś tam sposób potrafią je nazwać. A hipochondryk? Skąd się bierze ten lęk?

przez magnolia84 03 lis 2013, 22:39
Sayace a co prowadzisz statystyki? Są ludzie, którzy świadomie rezygnują z posiadania komputera/laptopa, tv czy innych "niezbędników"

-- 3 lis 2013, o 21:41 --

MalaMi1001 z obawy przed chorobą? Zapytaj Sayace dlaczego wkręcał sobie choroby skoro taki z niego hipochondryk (był)
magnolia84

przez Sayace 03 lis 2013, 22:42
magnolia84, i Twoi znajomi świadomie z tego zrezygnowali? Pozdrawiam w takim razie.
Hipochondrykiem wciąż jestem, ale już nie do tego stopnia, no i przede wszystkim uświadomiłem sobie, że na choroby tak naprawdę nie ma się wpływu, nawet jeśli by się robiło 1k badań dziennie, mieszkało w szpitalu z obawą przed jakąś chorobą, to wcześniej, czy później jakaś nas dopadnie, czy to rak, czy inny syf, to są rzeczy tak pewne jak śmierć, choć co do chorób, owszem można jakoś zminimalizować zapadnięcie na "coś tam", lecz nigdy nie ma się pewności.
Ostatnio edytowano 03 lis 2013, 22:45 przez Sayace, łącznie edytowano 1 raz

~ Staind - Epiphany

przez MalaMi1001 03 lis 2013, 22:45
magnolia84 napisał(a):Sayace a co prowadzisz statystyki? Są ludzie, którzy świadomie rezygnują z posiadania komputera/laptopa, tv czy innych "niezbędników"

-- 3 lis 2013, o 21:41 --

MalaMi1001 z obawy przed chorobą? Zapytaj Sayace dlaczego wkręcał sobie choroby skoro taki z niego hipochondryk (był)

Ale to wynika z już przebytych chorób czy może z bezsilnego przyglądania ludzkiemu cierpieniu czy tak po prostu? Ja np. fazę z gaszeniem światła miałam kiedyś taką, że wmówiłam sobie, że wczoraj przez przypadek nacisnęłam włącznik 2 razy i udało mi się coś, czego chciałam i zrobiłam to ponownie. I tak już poleciało. Ale frustracja kiedy gaszenie światła 2 razy nic nie dawało uświadomiła mi, ze to przecież bez sensu. No ale teoretyczny powód był.

przez magnolia84 03 lis 2013, 22:46
Sayace tak. Podziwiam ich za to, bo ja nie potrafiłabym. Poza tym weź pod uwagę, że są jeszcze ludzie, których zwyczajnie na to nie stać, no i ludzie w podeszłym wieku-hipochondrycy, którzy nie siedzą z lapkiem na kolanach i wyczytują choróbska. Również pozdrawiam
MalaMi1001 no więc sama widzisz...
magnolia84

przez Sayace 03 lis 2013, 22:50
magnolia84, wziąłem pod uwagę i takich ludzi, ale nie o nich wcześniej była mowa, tylko o Twoich znajomych, którzy jak domniemam nie są w podeszłym wieku.

~ Staind - Epiphany

przez magnolia84 03 lis 2013, 22:55
Sayace oni są w moim wieku.
magnolia84

przez MalaMi1001 03 lis 2013, 22:56
Sayace napisał(a):magnolia84, wziąłem pod uwagę i takich ludzi, ale nie o nich wcześniej była mowa, tylko o Twoich znajomych, którzy jak domniemam nie są w podeszłym wieku.

Wiesz 45 lat to nie podeszły wiek, a znam ludzi w tym wieku, którzy gubią się przy włączaniu przeglądarki internetowej, a jakoś im to nie przeszkadza w codziennym okupowaniu gabinetów lekarskich...

przez fuzzystone 03 lis 2013, 23:17
Jeśli chodzi o Internet, to niestety, ale potrafi on strasznie pogłębić hipochondrię... W większości informacji przewija się rak - jedna lekarka powiedziała mi, że rak jest chwytliwym tematem, który zwiększa klikalność. Głupia tarczyca czy cukrzyca nie budzi takich emocji jak nowotwór.

Po drugie ludzie na forach poświęconych chorobom często podają informacje wybiórcze - nie przedstawiają całego tła choroby, ale tylko kilka objawów i na podstawie tego inni się wkręcają... Na forum o ZZ ktoś puścił info, że zaczęło się od bólu ucha no i ludzie schizowali potem, że ZZ tym się objawia - a tak naprawdę, to ten ktoś miał zapalenie ucha a przy okazji ZZ...

Część ludzi wypisuje też kompletnie nieprawdziwe informacje i się nakręca - są całe sławne wątki na Kafeterii o domowych sposobach leczenia grzybicy pochwy - są tam wypisywane bzdury na poziomie Reymontowskich Lipiec (wkładanie czosnku do środka itp) - i kobiety w to wierzą!

Na gazeta.pl są fora o zdrowiu kobiet - tam wałkowany jest tylko i wyłącznie rak, tak jakby nie istniały inne dolegliwości...

Jeśli ktoś ma nerwicę lękową, która ma tendencje do objawiania się jako hipochondria, to wystarczy, że coś zaboli w kilku miejscach, wejdzie się na Internet i to wystarczy!

Sortuj wg