Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Amelcia33 03 lis 2013, 17:42
Ja w swojej przeszłości nerwicowej o dziwo od serca trzymam się z daleka. Ciekawe czemu? ( jak mniemam serce mało kanceropodobne-chociaż swojego czasu szukałam czy taki nowotwór istnieje :mrgreen: Mnie dzisiaj chłop prawie zabił jak znowu zaczęłam jęczeć, dosłownie . Wciąż do mnie nie dociera , że tak silny ból może być z mojego łba ( a przecież i głowa, brzuch i inne też tak bolały jak nigdy, ostatnio przed rtg to miałam takie bóle w klatce że schodziłam). Mam nadzieję , że w tym tygodniu się to skończy:) Jeszcze walnę ze dwa badanka i jak nie zejdę to grzeczniutko podreptam do psychiatry , zresztą chyba i tak to zrobię.

przez magnolia84 03 lis 2013, 17:51
Amelcia33 ja przy napadach paniki, lęku miałam wszystkie choroby, każdego dnia kilka nowych, a przypuszczenie zawału towarzyszyło mi codziennie w konsekwencji czego dwa razy zabrało mnie pogotowie. Kiedy później okazało się, że były to napady panicznego lęku było mi strasznie głupio
magnolia84

przez Sayace 03 lis 2013, 19:00
Hm, nie wiem czemu, ale czuję się jakbym mówił do ściany, jeśli komuś odpowiem/staram się pomóc to ta osoba od nowa zaczyna swoje wyszukiwanie następnego problemu, bez jakiejkolwiek reakcji na moją powyższą odpowiedź, what the hell is going on?!
´Cause it's always raining in my head,
forget all the things I should have said.

~ Staind - Epiphany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fuzzystone 03 lis 2013, 20:33
Sayace napisał(a):Hm, nie wiem czemu, ale czuję się jakbym mówił do ściany, jeśli komuś odpowiem/staram się pomóc to ta osoba od nowa zaczyna swoje wyszukiwanie następnego problemu, bez jakiejkolwiek reakcji na moją powyższą odpowiedź, what the hell is going on?!

Ponieważ części osób piszących tutaj nie zależy na wsparciu, ale na jęczeniu i płakaniu - wez choćby Paulę, która co jakiś czas urządza histerie na tle swojego raka kości - z tego co pamietam jakiś czas temu wypisywała to samo (była u jednego z najlepszych specjalistów w Polsce, który raka wykluczył) i dostała ostry opieprz od forumowiczów - jak widać nic nie trafiło.

Jeśli o mnie chodzi, to nadal się zadręczam, ALE zrobiłam niewielki postęp - opanowałam się i przestałam wyszukiwać informacji o chorobach w necie. Zauważyłam, że dzieki temu dużo mniej się nakręcam - i dlatego przestałam. O dziwo, kołatanie serca powoli, ale to bardzo powoli zmniejsza się...

przez MalaMi1001 03 lis 2013, 21:06
fuzzystone napisał(a):Ponieważ części osób piszących tutaj nie zależy na wsparciu, ale na jęczeniu i płakaniu - wez choćby Paulę, która co jakiś czas urządza histerie na tle swojego raka kości - z tego co pamietam jakiś czas temu wypisywała to samo (była u jednego z najlepszych specjalistów w Polsce, który raka wykluczył) i dostała ostry opieprz od forumowiczów - jak widać nic nie trafiło.

Masz rację. Mój były wymyślił sobie taką rzecz, że rano kiedy się budzi na dziąsłach osadza mu się brunatny śluz z wątroby i czuje się jakby gnił od środka. I to wszystko przez wypadek, który miał miejsce 2 lata temu i doznał lekkiego uszkodzenia kręgosłupa. Na nic tłumaczenia, że to fizycznie niemożliwe, żeby cokolwiek z wątroby ot tak sobie dostawało się do jamy ustnej. No i jeszcze do swoich przekonań dorzucał śpiewkę, ze lekarz mu powiedział, ze to możliwe, że ma "stres na wątrobie". Opowiadał, że gnije od środka, a kiedy ktoś próbował mu racjonalnie pomóc pomocy odmawiał, bo on wie lepiej.

przez Amelcia33 03 lis 2013, 21:27
Też się lekko zgniła czuję :D No i tak mi pięknie szło bo kości pogoniłam precz na chwilę to patrzę i na czerwono siusiam , wykończę się jak nic. Boję się wrócić wiadomo gdzie. Oby to buraki poczyniły:) lub ten nieszczęsny pęcherz. A może ja już widzę na czerwono? :D Jak miałam zawroty których nie miałam to i to możliwe:)

przez magnolia84 03 lis 2013, 21:30
Amelcia33 to buraczki! ja też tak miałam :smile: nie nakręcaj się już !!!!! :nono:
magnolia84

przez MalaMi1001 03 lis 2013, 21:36
Pewnie, że buraczki! Ja kiedyś jak byłam mała taką aferę w domu zrobiłam, ze umieram, bo siusiam na czerwono :P Płakałam i nie mogli mnie uspokoić :P

przez fuzzystone 03 lis 2013, 21:41
Amelcia33 napisał(a):Też się lekko zgniła czuję :D No i tak mi pięknie szło bo kości pogoniłam precz na chwilę to patrzę i na czerwono siusiam , wykończę się jak nic. Boję się wrócić wiadomo gdzie. Oby to buraki poczyniły:) lub ten nieszczęsny pęcherz. A może ja już widzę na czerwono? :D Jak miałam zawroty których nie miałam to i to możliwe:)

jeśli mocz miałaś taki różowo-szkarłatny to bodajże betanina z buraków :)

przez mariika 03 lis 2013, 21:47
Czy chociaż jedna osoba pisząca tutaj ma tyle objawów chorobowych co ja? Codziennie jakieś nowe pobolewania. Jedne się kończą, drugie zaczynają.
Wszystkie badania ok. Hipochondria to paskudztwo.

przez magnolia84 03 lis 2013, 21:48
mariika czytaj wyżej :))
magnolia84

przez Lolek20L 03 lis 2013, 21:50
Parę dni miałam spokój. Po rozmowie z osobą, która miała takie same objawy znowu zaczęłam się bać,że mam guza mózgu.
Do tego doszły jeszcze rak gardła i skóry bo mam jakieś 2 dziwne kropki na ciele.. :(

przez MalaMi1001 03 lis 2013, 21:51
A możecie mi coś wyjaśnić? Pytam bo zwyczajnie chciałabym zrozumieć jak działa ten mechanizm. Skoro wiecie, że chorujecie na hipochondrię, dlaczego przejmujecie się tymi fałszywymi objawami? Nie lepiej je ignorować jak natręctwa?

przez mariika 03 lis 2013, 21:53
Czas chyba zażywać coś na uspokojenie ;)

Sortuj wg