Nerwica a używki

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Fazo 21 sty 2006, 05:09
Czemu sie boicie kawy? Ona szkodzi?
Ja bez kawy nie pociagne... spalbym non-stop. :P

przez Ania1976 21 sty 2006, 05:15
U mnie kawa nasila wszystkie objawy somatyczne. Ponoc dzieje sie tak, bo kawa wyplukuje z organizmu magnez, ktory Nas uspokaja.
Po kawie nawet z duza iloscia mleka mam totalny ucisk w gardle i bol glowy, ogolne rozdraznienie.
Polecam Cappuccino, lub zbozowa, to tez jednak kawa;-)

$$$ :lol:
(zeby tak wygrac wreszcie w Totka i wyjechac na 2tyg.do osrodka SPA)
Ania1976

przez bibi 21 sty 2006, 10:13
ja próbowałam juz wszystkiego
ale na ten lęk nie ma mocnych. odpadło mi wszystko prócz soków i wody.
nie wierzę nawet bezkofeinowym kawom.
a cappucino z magnezem też zawiera kawę ( co z tego ze 8%!! )
a może to i lepiej??
w końcu jestem zdrowsza
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DarkAngel 21 sty 2006, 10:25
Teraz po kawie, zaczynają mi sie strasznie telepać ręce. 1000 myśli na sekundę, a głowa jak balon....... Wcześniej piłem cztery dziennie, a teraz tylko zbożową. Co do papierosów, to uwielbiam palić i nic po nich mi nie jest....
Obrazek
ExModerator

przez kasiek 21 sty 2006, 10:32
Angel,troche nie za duzo tych nałogów.Może zamienisz je na jeden jakis bardziej sympatyczniejszy......,który pozwoliłby Ci sie naprawde odpreżyc!A co do kawy,to ja tez bardzo ją lubie,leje do niej bardzooo duuużo mleka i.....dodaje szczypte kardamonu! :) :roll:

przez Michal78 21 sty 2006, 12:08
Kilka miesięcy temu nie wyobrażałem sobie dnia bez dwóch kaw. Jak objawy nerwicy zaczęły wracać, musiałem odstawić całkowicie.
Teraz piję słabą herbatkę. Tydzień temu zachciało mi się kawy inki :-), która bardzo mi porawiła humor. Normalnie to bym pogardził takimi "pomyjami" ;-).

przez cicha woda 22 sty 2006, 21:29
Fazo napisał(a): Ja bez kawy nie pociagne... spalbym non-stop. :P

Dokładnie. Nie kojarzę ataków z wypiciem kawy, ona często pomaga mi wyjść z domu, bo przeważnie rano jestem strasznie padnięta :?
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez Patrycja 24 sty 2006, 17:31
To jest kapuczino with magnez???? WOW! Muszę poszukać. Dark Angell ja mam sposoba na telepkę po kawie! mnie też po kawie telepie i jeszcze się zaczynam bać (taki nieokreślony niepokój)a kawę bardzo bardzo lubię. Po słabej tak nie mam,ale jak wypiję za mocną(albo za dużo) i mi się ta trzęsiawka zaczyna,to piję bardzo duzo wody na raz! Wtedy kofeina sie wypłukuje i jak reką odjął :D czego to się nie wymysli,żeby poczuć smak czarnej kawy bez cukru!
nie graj, nie udawaj, nie popisuj się,nie wstydż się siebie!

przez Aniolek_74 24 sty 2006, 17:41
Zawsze ledwo otwarłam oczy to pierwsze to było kawa i papieros. No i oczywiście jakiś czas później jazda z paniką. Teraz rano najpierw herbatka z pokrzywy, niop papieros, potem śniadanko i dopiero kawa. I już jakos mniej tych ataków porannych jak an razie.

przez innge 24 sty 2006, 17:44
Patrycja napisał(a):czego to się nie wymysli,żeby poczuć smak czarnej kawy bez cukru!

dokladnie tak 8)
...a ty... badz... ze mna..., ktory jestes...,
zanim splosze cie mych powiek... zlym... szelestem...

Re: picie kawy i herbaty

przez Justyna72 24 sty 2006, 20:13
marmarc napisał(a):Czy macie jakieś doświadczenia z negatywnym wpływem picia kawy lub herbaty przy problemach nerwicowych? Ja osobiście odstawiłem te używki 3 miesiące temu (najwyżej raz w tygodniu słabiusienką herbatę wypijam), ale szczerze mówiąc dużych zmian nie zauważyłem...

Ja zauwazam pewien "lekotworczy" wplyw picia szczegolnie kawy. Podnosi ona przeciez cisnienie a mocna lub wypijana rzadko pobudza w znacznym stopniu reakcje lekowe. Ponadto wyplukuje magnez, bardzo potrzebny do prawodlowego funkcjonowania ukladu nerwowego.
Justyna72

przez reirei 24 sty 2006, 22:24
Patrycja napisał(a):To jest kapuczino with magnez???? WOW! Muszę poszukać.
Ale mi się historyja z podstawówy przypomniała :lol: :lol: :lol:
Szkoda że wam nie opowiem, taaaaaka długa :D :D :D
"kapuczino" z magnezem to powód dla którego opanowałem techniki crackersko-wytrychowe do perfekcji i przeszedłem na ciemną strone mocy, ale lol :lol:
ehh, niektóre wspomnienia`s great... ;)
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

przez marmarc 25 sty 2006, 12:42
A ja właśnie kupiłem sobie cappuccino z magnezem - żeby w pracy z rana wypić. Spac się cholera chce, do tego jeszcze taka zimnica. Ciekawe czy mi się pogorszy...
Marc.

przez Olka 25 sty 2006, 12:45
marmarc napisał(a):A ja właśnie kupiłem sobie cappuccino z magnezem - żeby w pracy z rana wypić. Spac się cholera chce, do tego jeszcze taka zimnica. Ciekawe czy mi się pogorszy...
Marc.

hehe......capuccino nie zawiera kofeiny, wiec napewno Cie nie obudzi i napewno Ci sie nie pogorszy:)))))
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

Sortuj wg