Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie nie zgadzam z tymi danymi. W leksykonach lekarskich jest wyraznie napisane , ze im wyzsza dawka tym mocniejsze dzialanie na serotonine.

 

Ja bralem przez 7 dni 12,5 mg i kompletnie nic nie poczulem. NIc, zero. 25 i tak samo.

 

Nawet jest napisane, ze przy NN, dysmorfofobii i depresjach psychogennych powinno sie stosowac dawki min. 100 mg. A na gonitwe mysli i ciezka NN trza brac np co najmniej 150 mg Sertry.

 

 

Nie mowiac o tym, ze w USA, gdzie psychiatria jest na najlepszym poziomie na swiecie na porzadku dziennum lecza dawkami rzedu 300-400 mg Sertry, 40-60 Esci, 80-100 Paro , 400 mg Wenli i maja efekty. Wystarczy poczytac amerykanskie fora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, wybacz, ale Amerykanie nie są dla mnie żadnym autorytetem. To najgłupszy naród na świecie, żyjący w kraju paradoksów, gdzie każdy pies ma swojego psychiatrę.

 

Brałam dawki sertraliny od 25 mg do 200 mg i najlepiej się czułam na 25-50 mg. Oczywiście, niektórzy mogą potrzebować większej ilości leku, na przykład przy NN, ale wyższe dawki to większa nerwowość, większa amotywacja, większe lęki i wewnętrzne rozdygotanie. Ja jakoś tej serotoniny przy 200 mg nie czułam, o dopaminie już nie wspomnę.

 

Jestem za stosowaniem najmniejszej dawki spełniającej oczekiwania pacjenta, choćby ze względu na skutki uboczne i komfort życia we wszelkich jego przejawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R.,

 

Moze narod ogolnie do madrych nie nalezy.

 

Jednak czolowe uniwersytety w USA sa jednymi z najlepszych na swiecie.

 

Usa w wielu dziedzinach przoduje albo jest w czolowce np w astronomii, astronautyce, psychiatrii, poziomie zaawansowania technologii informatycznych etc etc...

 

Naukowcow, osrodki badawcze maja najlepsze na swiecie.

 

 

Na Ciebie Sertra w ogole kiepsko dzialala. Dzialala na Ciebie lękotworczo ? Wiec to juz dyskfalifikuje ten lek w Twoim przypadku, gdyz powinien on dzialac troszke antylekowo. Zwlaszcza przy duzej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na downregulację czeka się około dwóch miesięcy. W tym czasie lęki mogą jeszcze przybrać na sile. Jest to cecha wszystkich SSRI z wyjątkiem fluoksetyny. Sertralina działała na mnie dziwnie, na małej dawce były wahania nastroju- dni wspaniale przeplatane z takimi do d... Olanzapina nieco stabilizowała, ale nie do końca, bo zamiast dwóch przepisanych tabletek brałam połówkę.

 

Większe dawki to brak napędu, motywacji, lęki, nerwowość, natręctwa i czarne myśli. Jednym słowem marnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje obsesje i kompulsje działa tylko fluoksetyna, do tego w dawce 40-60 mg. Nawet przy Anafranilu 225 mg natręctwa miały się dobrze. Od jutra zwiększam Seronil na 40 mg.

 

Lękotwórcze działanie SSRI na początku brania to norma a nie wyjątek. Dlatego ludzie dostają do antydepresantów benzo lub leki przeciwpadaczkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anno u mnie fluoksetyna przez pierwsze 2 tygodnie także zwiększała lęki. Co prawda mniej niż inne SSRI ale jednak. To wg mnie najbardziej przyjazny, jeśli chodzi o efekty uboczne lek z grupy SSRI. Niestety chyba najdłużej trzeba na nim czekać na poprawę.

 

Podstawowa dawka danego leku dobierana jest głównie poprzez testy na ludziach - wychodzi wtedy najskuteczniejsza i najbardziej przyjazna dawka. Tak czy owak dawki podstawowe są to często dawki początkowe danego leku - np 50 mg dla sertraliny czy 20 mg dla fluoksetyny oraz 10 mg dla escitalopramu itd. U wielu osób konieczne będzie podniesienie dawki leku.

 

Anno a kiedyś jak brałaś fluoksetynę to jak wyglądało u Ciebie wdrażanie dawek? Byłaś na początku na 20mg? Po jakim czasie wtedy zwiększyłaś? Tzn że lek zaczął działać dopiero na 40 mg? Zastanawiam się czy nie podnieść. Jestem ponad 2 tyg na 20 mg i efekty uboczne zmalały, ale pozytywów większych brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko, brałam fluo razem z Fluanxolem, który zadziałał u mnie od pierwszej dawki, wiec trudno mi określić początek działania Seronilu. Po prostu od razu poczułam się dobrze. Przez miesiąc brałam 20 mg, potem weszłam na 40, ale nie z powodu braku poprawy w przypadku depresji, tylko dlatego, ze moim celem była likwidacja natręctw. Przy niższej dawce było pod tym wzgledem lepiej, ale zniknęły całkowicie dopiero przy 40 mg.

 

Wiem, ze nie lubisz neuroleptyków, ale może warto by było dołączyć do fluoksetyny flupentiksol. One się bardzo dobrze komponują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałam asentrę przez kilka m-cy i skończyło osę jak zwykle- depresją i truciem

skutków ubocznych raczej nie miałam bo bardzo dobrze toleruję tego typu leki

dużym plusem było to że na niej, do czasu trucia,nie paliłam papierosów i to bezboleśnie, a wcześniej 30 szt dziennie,na innych lekach to się nie udaję,lęk jest zbyt silny a co za tym idzie papieros wyjątkowo smakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogla komus Asentra na fobie spoleczna ? Jak tak to w jakies dawce i po jakim czasie ?

 

-- Śr lut 16, 2011 8:36 am --

 

Na Asentrze czuje sie ciagle mega zdemotywowany do czegokolwiek, nawet zajecia, ktore kiedys mi sprawialy frajde, teraz musze sie do nich zmuszac.

 

Czy jest jakis lek na taki skutek uboczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba,

 

Nie polecalbym zwiekszania dawki dalej, co prawda sa tacy co biora po 300-400 mg Sertry i dziala na nich lepiej niz 200, ale jak mowisz, ze na Ciebie lek w ogole kiszkowo dziala...to chyba nie ma sensu.

 

Ja sertry nikomu bym nie polecil, najgorszy SSRI. Do niczego sie nie nadaje.

 

 

Jak SSRI to tylko krol Paroksetyna lub Fluoksetyna czy Escitalopram. Ewentualnie czasami Fluwoksamina.

 

Citalopram i Sertralina - bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×