Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

ja juz prawie miesiąc na dawce 200mg + 1\3 trittico. I powiem że juz powoli odczówam pozytywne działanie. W końcu jak w sklepie dziś byłem to prawie jak nowonarodzony. Nie bałem się na nikogo patrzeć , w oczy. Czułem się tak...jakby to powiedzieć normalnie. Bez lęków itd.

 

A jak bez leków bylem to masakra , bałem sie wejsc do sklepu praktycznie.

 

Także mówie nie zniechęcać się po krótkim czasie brania, gdyż nie musi jeszcze lek działać. A ja sie przekonalem na wlasnej skórze ,że warto czekać:!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz miesiac biore Asentre 50mg. Pierwsze dwa tygodnie byly ok, leki i wewnetrzny niepokoj zniwelowane, niestety teraz sytuacja sie pogorszyla. Do tego doszla mega demotywacja i obojetnosc. Moja lekarka nie chce mi przepisac lekow aktywizujacych, poniewaz moga one tez nasilic podobno stany lekowe.

 

Moze wy cos pomozecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zasugeruj lekarzowi neuroleptyk (np. Solian, Zolafren lub Fluanxol) lub stabilizator nastroju. Na pewno nie działają prolękowo, wręcz przeciwnie pregabalina na przykład jest zarejestrowana do leczenia zaburzeń lękowych uogólnionych, a neuroleptyki stosuje się przy nerwicach lękowych. Porozmawiaj o tym z lekarzem, powinien coś zaradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Aktualnie jestem na Zolofcie 100 mg (rozbity na 2x dziennie po 50). Nie wiem co myslec, co robic.

Pierwsza epizod depresyjny mialam w 2006, zaczelo sie duzo wczesniej jazdami somatycznymi. Potem pelen wachlarz (panika, lomoczace serce itd., poranne wybudzanie), runda po lekarzach i diagnoza. Terapia (2 lata), po poprzedniej, ktora trwala 4 i byla prowadzona bez wyraznych powodow plus Lexapro 10 mg, Xanax doraznie (0,25 lub 0,5) i Hydro 10 mg. Lexapro bralam 8 miesiecy. Wyleczylam sie. 2 lata spokoju, potem przedwczesny porod, dziecko 2 mies. w szpitalu - i jazda. Najpierw leki, potem somatyzacja (z mroczkami, zawrotami, dretwieniem rak), potem jazda po bandzie i wjazd w pelna depresje poporodowa. Terapia, Lexapro, najpierw 5 potem 10. Mialam straszna somatyzacje przez pierwszy miesiac - poty w nocy, utrata laknienia, chudniecie i swira medycznego, hipochondrie. Przeszlo, Lexapro 7-8 mies., zadnego benzo. SSRI wlaczono mi kilka mies. po wystapieniu objawow, bo karmilam. Imo pozno. Po odstawieniu mialam 2 mies. normalnosci. I zaczelo sie od nowa - najpierw lomotanie serca, potem leki i wjazd w dygot. Od sierpnia narasta, pod koniec wrzesnia doszly zawroty glowy. Wlaczylam neurologa. RTG, Betaserc na 3 tyg. (dzialal i nie dzialal). Diagnoza - zaburzenia lekowe, lek napadowy i uogolniony. Psychiatra stwredzil, ze nie da mi lekow, bo to bez sensu, wszystko jest do przerobienia na terapii. Terapeutka to samo. Bylo coraz gorzej, przestalam jesc. Skrzywienie w kregach szyjnych i rehabili. nie tlumaczy objawow. Doszly ataki paniki. Zmienilam lekarza na bardziej doswiadczonego i terapeutke. Dostalam Zoloft - 50 mg. Ciezko wchodzilam w niego, mialam skutki uboczne (przy L. slabiej, drugi raz w ogole). Nudnosci, bole zoladka, zmeczenie, ospalosc. Poczatkowo zjazd w dol. Poprawa slaba. Dawka zwiekszona po miesiacu do 75. Nadal podobnei, zawroty sie lekko wycofuja, ale potrafia wrocic. Maksymalnie 6 dni bez kolowacizny. Neurolog wymysla dziesiatki badan (dodam, ze 1,5 roku temu mialam rezonans glowy i nic), potem sie wycofuje i potwierdza diagnoze o somatyzacji.

 

Po jakiejs poprawie wracaja lęki. Dawka zwiekszona do 100 mg. 3 dni fajne, na innym poziomie percepcji, dzis znowu doly. Zawroty.

Miewam podwyzszona temp., oslabienie. Sztywnieje mi kark, mam nerwobole glowy. Neurolog zlecila rezonans ponownie, ale uwaza, ze to bez sensu. Nie biore benzo, nie uspokajam sie niczym. Psychiatra mowi, zeby jeszcze poczekac i ew. zmienimy SSRI lub dodamy neuroleptyk.

Trace nadzieje. Leki nakrecaja we mnie jazdy, ze choruje fizycznie. Wymyslam coraz bardziej skomplikowane teorie.

Co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie leki czy teraz sertralina? Sertralina jest trochę innym SSRI niż lexapro i jeśli dobrze na niego reagowałaś to powinnaś moim zdaniem do niego wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Nie wiem czy pod dobym tematem piszę, ale jestem nowa i musze te tematy ogarnąć, od dwóch miesięcy biorę lek setaloft, jako, że nie brałam nigdy leków lekarz przepisał mi 50mg, jedna tabl. na dzień, nie dałam rady takiej dawki przyjmować i biorę po pół....tylko, że przez te 2 miesiące zaczęłam bardzo przybierac na wadze, czy Wy tez tak macie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn masz zwiększony apetyt? Niektórzy mają na SSRI zwiększony apetyt ale z tego co wiem sertralina ma stosunkowo mały odsetek ludzi z przyrostem wagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że jem teraz tyle co jadłam zanim zaczęłam brac lek....tylko, ze nigdy wcześniej nie wstawałam w nocy, bo miałam ochote na czekoladę, a teraz czasami tak mam...tylko, ze było to zaledwie kilka razy.

Może woda się zatrzymuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

a mi dzis o dziwo pstryk! lepiej. Jakby zaczelo dzialac, jestem niezmiernie zdumiona. Lek przygaszony, objawy nikle.

mikaska, zatrzymanie wody nie daje efektu zwyzki laknienia, tylko opuchniecia kostek i nadgarstkow oraz twarzy i zmniejszenie parcia na pecherz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Przepraszam, jeśli już ktoś pisał na ten temat, ale zależy mi na czasie i nie ogarnę wszystkich postów.

Moja nastoletnia córka bierze od niedawna Setaloft 50mg. Wszystko jest o.k., tylko że teraz taka pogoda, że się ostro przeziębiła, wgl ma tendencje do zapadania na choroby górnych i dolnych dróg oddechowych. Wcześniej też troszkę chorowała, ale obyło się bez antybiotyku. Teraz znowu jest chora i nie wiem, czy raczej nie będzie potrzebny antybiotyk jednak.

Nasz lekarz rodzinny nie bardzo wie, jaki antybiotyk można łączyć z Setaloftem....

Bardzo proszę o pomoc, jeśli ktoś brał antybiotyk przy Setalofcie, to jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał, ale z jakąś taką obawą i ostrożnością do tego podchodzi, że odczułam, że nie jest pewny.........

Czytam ulotkę, ale tam nie ma konkretnych nazw leków antybiotyków, tylko jakieś składniki, pochodne.... ja- laik w tym się nie orientuję...:((((

Jak wykupię antybiotyk, to chcę mieć pewność, że nie będzie interakcji, a nie dopiero po przeczytaniu jego ulotki, z której i tak wiele się nie dowiem......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech lekarz przepisze to, co uważa, a zanim zrealizujesz receptę, wpisz w google nazwę tego antybiotyku. Poczytaj czy w interakcjach nie ma ogólnie leków antydepresyjnych. Pewnie będą leki antydepresyjne IMAO, ale tym się nie przejmuj, bo Setaloft nie należy do tej specyficznej grupy. Jeśli się okaże, że Twoja córka nie może tego brać to wracaj do lekarza, niech przepisze coś innego.

 

O, najlepiej weź ulotkę od Setaloftu do lekarza.

 

W mojej jest napisane m.in. że nie można tego stosować z lekami przeciwbólowymi zwanymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) jak ibuprofen (Ibuprom, Nurofen), celekoksyb, kwas acetylosalicylowy (aspiryna, polopiryna), diklofenak. Reszta to leki przeciwpsychotyczne, przeciwzakrzepowe, przeciwpadaczkowe, na serce, na cukrzycę itp. O antybiotykach ani słowa czyli chyba można brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marta K, dzieki za odpowiedź, wiem, że zatrzymanie wody nie wpływa na łaknienie, ale wpływa na przyrost wagi pokazany na wadze.

nie wiem czy setaloft wpływa na tycie??? i to pierwsze pytanie, a drugie czy zatrzymuje wode w organiźmie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiekszam dawke do 300mg na okres jakis 2 tygodni, potem schodze wpierw do 250mg a po miesiacu stabilizuje na 200mg tak jak było.

ketrel za bardzo mi namieszał w receptorach serotonergicznych i musze teraz to naprawiac.

 

zauwazylem ze Sertralina bardzo szybko zaczyna na mnie działać po zwiększeniu dawki, czasem nawet po 4h od zwiekszenia

dawki, po niecałym tygodniu czuję już typowe pożądane znieczulenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem 25-letnią kobietą cierpiącą na depresje. Potrzebuję porady czy odstawić leki. Biorę od 4 miesięcy 25mg dziennie (po większej dawce wymiotuję). Ziewam caly czas, jestem bardzo senna, śpię dużo ale nie mogę się wyspać (dodam, ze nigdy nie miałam problemów ze snem), mam dziwne sny erotyczne, i bardzo dużo piję alkoholu, bo po prostu jakby muszę (to również wcześniej mi się nie zdażało) jem w nocy (przytyłam 5 kilo), mam problemy z koncentracją itp.

Nie wiem czy jest sens brac leki które mają więcej skutków ubocznych niż pozytywnego dzialania, po prostu czasem mam wrażenie ,że wolałam wersję siebie z depresją. Proszę o poradę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×