Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii zarobkowania takie działanie leku nie wygląda najlepiej :( Nie chce mi się zbytnio robić czegoś bardziej złożonego. W nocy z piątku na sobotę w łóżku spędziłem chyba ponad 13 godzin. W tym stanie chyba szczególniej nie chce dbać o wygląd, porządek i mycie się :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z powolnością to w moim przypadku problemy były od małego. Natręctwa zaczęły się pojawiać chyba ok. 6 r. ż. Nie pamiętam bardzo dokładnie, kiedy zacząłem brać paroksetynę, ale myślę, że to było kilka lat temu. Skutki uboczne działania paroksetyny mogą być bardzo niekorzystne, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie (np. ograniczenie sprawności psychomotorycznej mogące wywołać jazdy samochodem, obniżenie dokładności wykonywanych czynności (jak jest się bardziej powolnym, "sennym" to nic dziwnego), co raczej dobrze się nie przekłada na zdolności do pracy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z powolnością to w moim przypadku problemy były od małego. Natręctwa zaczęły się pojawiać chyba ok. 6 r. ż. Nie pamiętam bardzo dokładnie, kiedy zacząłem brać paroksetynę, ale myślę, że to było kilka lat temu. Skutki uboczne działania paroksetyny mogą być bardzo niekorzystne, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie (np. ograniczenie sprawności psychomotorycznej mogące wywołać jazdy samochodem, obniżenie dokładności wykonywanych czynności (jak jest się bardziej powolnym, "sennym" to nic dziwnego), co raczej dobrze się nie przekłada na zdolności do pracy).
Może spróbuj z innym ssri?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się efektów ubocznych, zwłaszcza tych bardziej nieprzyjemnych czy bardziej upośledzających. Mi sytuacja środowiskowa (np. agresywna matka, z którą mieszkam) też nie pomaga w życiu. A moje natręctwa bywały bardzo niemiłe i wolałbym ich nie mieć. Nagłe odstawienie paroksetyny może wywoływać nieprzyjemne objawy, np. zawroty głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, biorę paro już od 7 tygodni (dawka 20 mg) i jest coraz lepiej.

Normalnie się wysypiam, odeszły objawy somatyczne nerwicy. Nawet jak mocniej zabije mi serce to mam to gdzieś.

Pierwsze 2-3 tygodnie były trudne i ciężkie, ale jest już dużo lepiej. Mogę nawet normalnie skupić się na czymś, odeszly myśli natrętne. Nie jestem ospały, Mogę nawet poczytać książkę i się uczyć. Nie mam już problemów z pamięcia. Paro napędza mnie do działania. Codziennie chcę coś robić.

Dlatego warto poczekać co najmniej dwa miesiące, aż lek zacznie działać. Naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, biorę paro już od 7 tygodni (dawka 20 mg) i jest coraz lepiej.

Normalnie się wysypiam, odeszły objawy somatyczne nerwicy. Nawet jak mocniej zabije mi serce to mam to gdzieś.

Pierwsze 2-3 tygodnie były trudne i ciężkie, ale jest już dużo lepiej. Mogę nawet normalnie skupić się na czymś, odeszly myśli natrętne. Nie jestem ospały, Mogę nawet poczytać książkę i się uczyć. Nie mam już problemów z pamięcia. Paro napędza mnie do działania. Codziennie chcę coś robić.

Dlatego warto poczekać co najmniej dwa miesiące, aż lek zacznie działać. Naprawdę.

 

cranberrries, :brawo::brawo::brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, biorę paro już od 7 tygodni (dawka 20 mg) i jest coraz lepiej.

Normalnie się wysypiam, odeszły objawy somatyczne nerwicy. Nawet jak mocniej zabije mi serce to mam to gdzieś.

Pierwsze 2-3 tygodnie były trudne i ciężkie, ale jest już dużo lepiej. Mogę nawet normalnie skupić się na czymś, odeszly myśli natrętne. Nie jestem ospały, Mogę nawet poczytać książkę i się uczyć. Nie mam już problemów z pamięcia. Paro napędza mnie do działania. Codziennie chcę coś robić.

Dlatego warto poczekać co najmniej dwa miesiące, aż lek zacznie działać. Naprawdę.

Ja jestem już równiutki miesiąc na paro i nie jestem zadowolony, ale zamierzam brać je jeszcze przez miesiąc tak jak psychiatra przykazał. Póki co zamykam się w sobie po tym leku strasznie. Oczywiście jestem taki z natury, ale bez leków miewałem lepsze dni kiedy byłem bardziej otwarty, a teraz czuje się taki jakiś wyobcowany non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, biorę paro już od 7 tygodni (dawka 20 mg) i jest coraz lepiej.

Normalnie się wysypiam, odeszły objawy somatyczne nerwicy. Nawet jak mocniej zabije mi serce to mam to gdzieś.

Pierwsze 2-3 tygodnie były trudne i ciężkie, ale jest już dużo lepiej. Mogę nawet normalnie skupić się na czymś, odeszly myśli natrętne. Nie jestem ospały, Mogę nawet poczytać książkę i się uczyć. Nie mam już problemów z pamięcia. Paro napędza mnie do działania. Codziennie chcę coś robić.

Dlatego warto poczekać co najmniej dwa miesiące, aż lek zacznie działać. Naprawdę.

gdyby tak działało u każdego to byłoby warto, ale tak nie jest, więc czy warto czy nie to ocenia każdy na swoim przykładzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy połączenie SSRI tzn. moich leków które mam w podpisie z DECA-DUROBOLIN moze nasilic nerwice lub miec jakies oplakane skutki uboczne ???

 

Nandrolon nie wchodzi w interakcje z lekami z sygnaturki, ale jak już Ashton zauważył problemy ze zdrowiem psychicznym i koksowanie niespecjalnie idą ze sobą w parze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy połączenie SSRI tzn. moich leków które mam w podpisie z DECA-DUROBOLIN moze nasilic nerwice lub miec jakies oplakane skutki uboczne ???

 

Nandrolon nie wchodzi w interakcje z lekami z sygnaturki, ale jak już Ashton zauważył problemy ze zdrowiem psychicznym i koksowanie niespecjalnie idą ze sobą w parze.

 

a odblok po nandrolach to jedna wielka deprecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie biore.... pytam...

1. bo mam problem z tłuszczykiem i wagą.... mimo ćwiczeń 5 razy w tygodniu...waga zaczeła stać w miejscu....

2. poprawa samopoczucia... wiele osób proponowało mi bym zbadał sobie poziom testosteronu i przyjął go właśnie w normalnej dawce leczniczej nie, sterydorwej by poprawić sobie motywacje która fakt faktem u mnie ostatnio leży.... lub bezpieczniejszy środek który właśnie bardzo działa na metabolizm to DECA Durobolin, stąd pytam.... nie mam ochoty koksować.... ale byłem ciekaw waszego zdania... czy to faktycznie tak wspaniale działa... i czy cos by mi bylo po 3-4 zastrzykach.... czy to wogole cos by dało....

 

każdy z nas który tu jest i jego waga przekroczyła jakiś tam pułap marzy by schudnąć.... łykamy i tka ciężką chemie która wpływa na nasz mózg.... :P

wiec byłem ciekaw opini specjalistów tutejszych..... którzy zapewne nie jedno już brali ;P....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie biore.... pytam...

1. bo mam problem z tłuszczykiem i wagą.... mimo ćwiczeń 5 razy w tygodniu...waga zaczeła stać w miejscu....

2. poprawa samopoczucia... wiele osób proponowało mi bym zbadał sobie poziom testosteronu i przyjął go właśnie w normalnej dawce leczniczej nie, sterydorwej by poprawić sobie motywacje która fakt faktem u mnie ostatnio leży.... lub bezpieczniejszy środek który właśnie bardzo działa na metabolizm to DECA Durobolin, stąd pytam.... nie mam ochoty koksować.... ale byłem ciekaw waszego zdania... czy to faktycznie tak wspaniale działa... i czy cos by mi bylo po 3-4 zastrzykach.... czy to wogole cos by dało....

 

każdy z nas który tu jest i jego waga przekroczyła jakiś tam pułap marzy by schudnąć.... łykamy i tka ciężką chemie która wpływa na nasz mózg.... :P

wiec byłem ciekaw opini specjalistów tutejszych..... którzy zapewne nie jedno już brali ;P....

 

 

problem może leżyć w niskim poziomie testosteronu i wysokiej prolaktynie , tak jak to u mnie ma miejsce . zbadaj sobie poziom wolnego testosteronu , jest to postać aktywna biologicznie (czyli to jak się czujesz) zbadaj tez testosteron całkowity i LH i FSH (czy przysadka prawidłowo pracuje) . normy testo są zaniżone jak masz około 30 lat i wolny test masz po środku lub lekko niżej, to jest w normie . ja miałem poniżej normy w ogolę .

niski testosteron = depresja,anhedonia,otyłość brzuszna,lęki,fobie . niski testosteron to niska dopamina , wysoki testosteron wysoka dopamina. zachodzi korelacja .

wysoka prolaktyna blokuje testosteron .

wysoki kortyzol blokuje testosteron , szczególnie wolny.

problemy hormonalne depresja . możesz zbadać też TSH . niedoczynność tarczycy to to samo , otyłość,deprecha i ogólnie chujnia.

tak syntetyczny testosteron to super antydepresant , pogadaj z z Ewgf , on się na tym dobrze zna , leci na tym , ale potem blokuję się oś-podwzgórze-przysadka i musisz robić odblok na nolvie,clomidzie lub hcg , lub serm któryś + hcg.

 

 

ja miałem LH poniżej normy , FSH w dolnej normie . testosteron wolny ponizej dolnej normy, całkowity tak samo . mój poziom testo równał się przedziałowi wieku 80-90 lat , lub kobiety.

prolaktyne ponad norme . a TSH 3,6 które przy moim wieku powinno być max 2,5.

 

skończyłem kuracje na clomidzie , po którym mało co nie jebnełem samobója. do tego dostinex po którym człowiek jest sennym . ogólnie jedna wielka porażka . w PON jak to gówno wypłucze się organizmu idę znowu na badania ,testo itp i do androloga , jak będzie trzeba to wkoczę na HTZ

 

-- 17 maja 2016, 00:21 --

 

pogadaj z Ewgf , ma dużą wiedze i ci poradzi , mi pomógł.

 

-- 17 maja 2016, 00:30 --

 

jak masz hormony zjebane to żaden antydepresant nie będzie działał. zresztą przy depresji przeważnie ma się nadmiar kortyzolu , niski testo , od stresu itd . takie nie kończące się koło .

 

-- 17 maja 2016, 00:31 --

 

https://portal.abczdrowie.pl/pytania/depresja-czy-niski-testosteron

 

-- 17 maja 2016, 00:39 --

 

jeszcze możesz mieć tak że testosteron całkowity będziesz mieć w normie , a wolny w dolnej granicy i tez się będziesz źle czuł , mimo że całkowity jest wporządku , dlatego wiele ludzi robi błąd badając sobie sam testo całkowity , który nie przekłada się na to jak się czujesz , bo może nie konwertować do wolnego przez np: nadmierny kortyzol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co nieraz tu czytałem, gdy ponownie bierze się paro, lek rozkręca się dłużej i być może już nie tak silnie. A co z innymi SSRI - czy one także będą się dłużej rozkręcać, tylko dlatego, że w ubiegłym roku przez ok 7 miesięcy brałem paroksetynę?

I jeszcze jedna kwestia, jak również padło tu wiele razy, paro jest jednym z najbardziej rozleniwiających SSRI. Przypomnijcie mi, który działał aktywizująco, Sertralina? Wenlafaksyna? I to samo pytanie: czy gdybym któryś z nich zastosował, musiałbym czekać na efekty dłużej niż zwykle?

 

Dopowiem, że chodzi mi głównie o leczenie depresji. Na lęki biorę obecnie klona (tylko proszę bez komentarzy, że klon to doraźnie, bo silny, bo uzależnia i nie jest rozwiązaniem. To mój świadomy wybór).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FENIKSX

Jak juz pisalem trenowalem wyczynowo sporty silowe,takze deca testosteron,winstrol i wiele innych nie sa mi obce,i sprawa wyglada tak,ze dopuki bedziesz bral to bedziesz sie czul zajebiscie,nic nie koliguje z tabl.no moze latwiej cie bedzie zdenerwowac,problem pojawia sie pozniej jak odpuszczasz,bo np.organizm przyzwyczaji sie do wysokiego testosteronu,a nagle przestaniesz brac i poziom spada,to stany depresyjne masz murowane,ale jesli juz chcesz brac deca to 3 lub 4 strzaly ci wogule nic nie dadza,wiem to z doswiadczenia,i kazdy ci to powie kto w tym siedzi.10 to takie male minimum,i mowie o takim leczniczym braniu,a nie zeby byc wielkim,i to samo dotyczy testosteronu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co nieraz tu czytałem, gdy ponownie bierze się paro, lek rozkręca się dłużej i być może już nie tak silnie. A co z innymi SSRI - czy one także będą się dłużej rozkręcać, tylko dlatego, że w ubiegłym roku przez ok 7 miesięcy brałem paroksetynę?

Co do rozkrecania sie dluzej, to nie sadze, aby dluzej miala sie rozkrecac. Mechanizm dzialania SSRI jest mniej wiecej taki sam (jezeli chodzi o ich glowny MOA), a pewne zmiany juz zaszly, wiec moim zdaniem powinna nawet szybciej wystrzelic.

 

I jeszcze jedna kwestia, jak również padło tu wiele razy, paro jest jednym z najbardziej rozleniwiających SSRI. Przypomnijcie mi, który działał aktywizująco, Sertralina? Wenlafaksyna? I to samo pytanie: czy gdybym któryś z nich zastosował, musiałbym czekać na efekty dłużej niż zwykle?

 

Dopowiem, że chodzi mi głównie o leczenie depresji. Na lęki biorę obecnie klona (tylko proszę bez komentarzy, że klon to doraźnie, bo silny, bo uzależnia i nie jest rozwiązaniem. To mój świadomy wybór).

Sertralina jest najbardziej aktywizujacym SSRI. Nie, efekt dzialania sie 'kumuluje', jako, ze glowny mechanizm dzialania jest podobny, zatem nie trzeba znowu czekac 'od nowa'. Klonazepam w pewnym sensie moze odwracac dzialanie SSRI, zatem moze pomysl chociaz o innym benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem artykuły na necie, że paroksetyna zmienia osobowość redukując neurotyzm. Czy zmiany te są trwałe? Zauważyłem, że po kuracjach paroksetynowych, nie reaguję już neurotycznie w różnych sytuacjach, chyba, że mam doła. Ostatnią tabletkę paroksetyny wziąłem gdzieś na początku lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś po paro szczękościsk albo w nocy drętwiały mu ręce?

 

Ja mam szczekoscisk, mega napięcie w szyi, czasami przygryzam sobie język jak się zdenerwuje i szybko mówię.

A ręce mi nie dretwieja ale napinaja mi się miesnie i wykrecaja mi się palce jak w spastycznym porazeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×