Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

hej holoł, witam wszystkich :) wenlę biorę od niedawna (75 mg ale docelowo więcej) i jest to mój pierwszy post w tym temacie

 

A chciałabym zapytać czy komuś tutaj piszącemu wenla pomogła na obsesję? (nerwica i depresja to również komponenty mojej choroby)

 

dodam, że brane wczesniej przez 7 i pół miesiąca esci pomogło trochę - zaktywizowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KoalaLala, Wenlafaksyna jest wskazana przy depresji, nerwicy, fobii społecznej, agorafobii, lęku uogólnionym i panicznym. Mnie kiedyś wyciągnęła z depresji, nerwicy i fobii społecznej. Więc odpowiadając na Twoje pytanie: Tak, wenlafaksyna pomogła mi na natręctwa. A natręctwa to chyba to samo co obsesje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szaraczek, no właśnie chyba nie do końca, u mnie nerwica natręctw była raczej podciągana pod nerwicę lękową. a obsesja to osobny komponent. natręctwa szybko mi się udało wyleczyć, jeszcze na esci, przymus sprawdzania dotykiem, przyglądania się przedmiotowi obsesji i inne takie. gorzej z natręctwem myśli, bo to determinuje moje życie od ponad roku

 

pomogła Ci, zgodnie z opisem, dawka 150 mg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KoalaLala, Wenlafaksyna jest wskazana przy depresji, nerwicy, fobii społecznej, agorafobii, lęku uogólnionym i panicznym. Mnie kiedyś wyciągnęła z depresji, nerwicy i fobii społecznej. Więc odpowiadając na Twoje pytanie: Tak, wenlafaksyna pomogła mi na natręctwa. A natręctwa to chyba to samo co obsesje?

Szaraczek no ja wlasnie cierpie na te zaburzenia biore juz 4 tyg /150mg i poki co sa zmiany ale male fobia spoleczna troche sie poprawila lek ciut zmiejszyl deprecha troche....ale objawy somatyczne srednio i ciagle czuje niepokoj trzese sie takimi falami to przychodzi wczesniej tak nie mialam i to mnie zaczyna wkurzac i niewiem czy zmienic ten lek czy dac mu jeszcze szanse? Co mi doradzasz ? ( i wszyscy z doswiadczeniem tego leku ) Pozdrawiam i pogody ducha zycze :papa: :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KoalaLala, Pomogła, i to powyżej moich oczekiwań, ale dopiero po kilku miesiącach od rozpoczęcia kuracji. To było jakieś 5 lat temu. Teraz jestem na wenlafaksynie od prawie 2 miesięcy. Wciąż czekam.

Mala1122, Dzięki za życzenia :smile: To fajnie, że już po miesiącu leczenia widzisz efekty. Ja na wenli muszę czekać co najmniej kilka. Za kilka dni miną 2 miesiące i cały czas czekam. Czy masz zmieniać czy nie zmieniać leku to bardziej pytanie do Twojego lekarza a nie do nas. Nikt tutaj nie może brać odpowiedzialności za Twoje leczenie. Pozdrawiam

Vengence, Póki co nie. Jednak w sumie wcale mnie to nie dziwi. W czasie pierwszej kuracji nią po tym samym czasie też nie było żadnych oznak poprawy. A co u Ciebie? Jesteś bez leków aktualnie? Jak samopoczucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KoalaLala, Pomogła, i to powyżej moich oczekiwań, ale dopiero po kilku miesiącach od rozpoczęcia kuracji. To było jakieś 5 lat temu. Teraz jestem na wenlafaksynie od prawie 2 miesięcy. Wciąż czekam.

Mala1122, Dzięki za życzenia :smile: To fajnie, że już po miesiącu leczenia widzisz efekty. Ja na wenli muszę czekać co najmniej kilka. Za kilka dni miną 2 miesiące i cały czas czekam. Czy masz zmieniać czy nie zmieniać leku to bardziej pytanie do Twojego lekarza a nie do nas. Nikt tutaj nie może brać odpowiedzialności za Twoje leczenie. Pozdrawiam

Vengence, Póki co nie. Jednak w sumie wcale mnie to nie dziwi. W czasie pierwszej kuracji nią po tym samym czasie też nie było żadnych oznak poprawy. A co u Ciebie? Jesteś bez leków aktualnie? Jak samopoczucie?

Zacząłem kuracje duloksetyną, podobny lek do wenlafaksyny, ale dopiero 4 dzień biorę więc, nie mogę nic powiedzieć,

duży plus tego leku to brak skutków ubocznych, minimalne są, ale nie ma to porównania z wenlafaksyną. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że warto poszukać innego leku jeśli w wenli coś nam nie pasuje.Mnie na lęki wenla średnio pomogła,może jestem bardziej zmulony.Uczucie napięcia,kołatania serca i inne dolegliwości fizyczne pozostały,lęk przed zawałem dalej mi doskwiera.Psychicznie też szału nie ma.Po dawce 150mg myślałem ze zejde.

 

 

Słuchaj muzyki w słuchawkach, spaceruj z słuchawkami + rozmowa z psychologiem-psychoterapeutą. Wyzdrowienie się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 3 miechy koncze wenla, tak moj lekarz postanowil. Widzial Diametralna poprawe w moim zachowaniu, podejsciu do zycia, poziomie energii i satysfakcji z zycia, itd. Tak jak pisalem wczesniej, dalej mam super dni, pelno pomyslow, banan na ustach, sen mega, zero depresji i lękow / nerwic :).

 

Dawka 3 miesiace 150mg/dzien, Efectin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś tam działa. Jak nie brałem to to prawie podjąłem próbę samobójczą, a myślałem o tym codziennie i w ogóle była masakra jakaś ze mną już w pewnym momencie. Teraz jest trochę lepiej chociaż dalej szału nie ma. No ale strach pomyśleć co by było jakbym tak teraz odstawił....samobój na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter007, Z drugiej strony po co odstawiać leki i być może narażać się na powrót nerwicy i depresji skoro można żyć bez tych chorób biorąc wenlę? :smile:

 

Kilka lat jak nie bralem lekow to czulem sie NAJLEPIEJ na swiecie !. Dlatego jestem gotow odstawic Wenla i dalej zyc super szczesliwy, dla mnie chemia to nie rozwiazanie. Jak mam epizod nerwicy, to OK. Na dluzsza mete to nie !.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter007, Hmm. Trochę przeczysz sam sobie. Piszesz jak to wenla fajnie na Ciebie działa. Minęła depresja i nerwica. Kiedyś pisałeś nawet, że zacząłęś podrywać dziewczyny. Z tego co pamiętam przed wenlą dokuczała Ci nerwica. Pamiętam jak pisałeś. Teraz piszesz, że chemia to żadne rozwiązanie, ale z drugiej strony musisz oddać wenli to, że wyprowadziła Ciebie na prostą. Skąd więc u Ciebie taka chęć do jej odstawiania i życia bez niej? Czyżbyś wolał starego "siebie" z lękami? Nie twierdzę, że po odstawieniu wszystko Ci wróci, ale trzeba otwarcie napisać, że tak też może być czego oczywiście Tobie nie życzę. I co wtedy? Też powiesz, że najlepiej czujesz się bez leków? Czasem trzeba brać leki a ja z Twojego ostatniego postu odniosłem wrażenie (być może mylne), że nie chciałbyś być w żadnym stopniu zależny od chemii. Ja bez zastanawiania się wolę siebie bez lęków i depresji a z codziennym przyjmowaniem wenli niż bez zażywania leku z nerwicą i depresją. Tym bardziej, że wenlafaksyna nie jest uzależniającym lekiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenle biore po raz pierwszy. Wczesniej 3x Esci po max 3 miechy i mialem spokoj na 1-3 lat. Na wenli czuje sie super, w porownaniu do balaganu jakim bylem jak sie nerwica rozpoczyna. Bez lekow czuje sie jeszcze lepiej, tylko sie nie udzielam na tym forum wtedy. Ja #1 epizod nerwicy mialem z 10 lat temu, esci 3 miechy 10mg i wrocilem do zycia. Moje zycie jest bez lekow, leki biore tylko jak mam epizod nerwicy, ktory powraca co mniejwiecej co 2 lata.

 

Co najlepsze, te 2lata = totalna wolnosc od depresji, nerwicy, etc. Czuje sie normalnie.

 

Po co mam jesc ta chemie, jak wiem ze jestem w stanie sie wyleczyc na jakis czas i miec fantastyczne zycie bez pamitania codziennie o lykaniu tabsow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenle biore po raz pierwszy. Wczesniej 3x Esci po max 3 miechy i mialem spokoj na 1-3 lat. Na wenli czuje sie super, w porownaniu do balaganu jakim bylem jak sie nerwica rozpoczyna. Bez lekow czuje sie jeszcze lepiej, tylko sie nie udzielam na tym forum wtedy. Ja #1 epizod nerwicy mialem z 10 lat temu, esci 3 miechy 10mg i wrocilem do zycia. Moje zycie jest bez lekow, leki biore tylko jak mam epizod nerwicy, ktory powraca co mniejwiecej co 2 lata.

 

Co najlepsze, te 2lata = totalna wolnosc od depresji, nerwicy, etc. Czuje sie normalnie.

 

Po co mam jesc ta chemie, jak wiem ze jestem w stanie sie wyleczyc na jakis czas i miec fantastyczne zycie bez pamitania codziennie o lykaniu tabsow ?

Peter007, No właśnie to mam na myśli. Nie dało Ci nic do myślenia to, że za każdym razem po odstawieniu leków choroba prędzej czy później wraca? Chcesz tak do końca życia wracać co jakiś czas do psychotropów? Nie lepiej wyleczyć to porządnie? Myślałeś o jakiejś terapii w połączeniu z farmakoterapią? No i ciesz się, że leki za każdym razem zaskakują u Ciebie. Bo nie wszyscy mają to szczęście. Brałeś 3x escitalopram i za każdym razem zaskoczył. Teraz wenla. I też zaskoczyła. Widocznie Twojemu organizmowi te leki są potrzebne. A dokładniej serotonina. Może Twoje zaburzenia nerwicowe wynikają z nierównowagi chemicznej w mózgu. Nie chcę być złym prorokiem, ale jeśli tak jest, to teraz po odstawieniu wenli nerwica znów wróci. Pozwolisz, że spytam. Skoro escitalopram za każdym razem wyciągał Cię z nerwicy, dlaczego za 4 razem zdecydowałeś się na wenlafaksynę? Przypomnisz raz jeszcze po jakim czasie i na jakiej dawce zaskoczyła u Ciebie wenla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter007, no powodzenia, obys nie wrocił z placzem ;)

 

-- 04 mar 2016, 12:58 --

 

Peter007, Coś szybko Twój lekarz podjął decyzję o odstawianiu. Żeby tylko po odstawieniu nie spotkało Ciebie to samo co mnie kiedyś.

 

Lacznie 6-7 miechow na Wenla, chyba optymalnie.

optymalne to jest minimum 3 lata, a nie 7 miesiecy.

 

-- 04 mar 2016, 13:00 --

 

KoalaLala, Pomogła, i to powyżej moich oczekiwań, ale dopiero po kilku miesiącach od rozpoczęcia kuracji. To było jakieś 5 lat temu. Teraz jestem na wenlafaksynie od prawie 2 miesięcy. Wciąż czekam.

Mala1122, Dzięki za życzenia :smile: To fajnie, że już po miesiącu leczenia widzisz efekty. Ja na wenli muszę czekać co najmniej kilka. Za kilka dni miną 2 miesiące i cały czas czekam. Czy masz zmieniać czy nie zmieniać leku to bardziej pytanie do Twojego lekarza a nie do nas. Nikt tutaj nie może brać odpowiedzialności za Twoje leczenie. Pozdrawiam

Vengence, Póki co nie. Jednak w sumie wcale mnie to nie dziwi. W czasie pierwszej kuracji nią po tym samym czasie też nie było żadnych oznak poprawy. A co u Ciebie? Jesteś bez leków aktualnie? Jak samopoczucie?

Zacząłem kuracje duloksetyną, podobny lek do wenlafaksyny, ale dopiero 4 dzień biorę więc, nie mogę nic powiedzieć,

duży plus tego leku to brak skutków ubocznych, minimalne są, ale nie ma to porównania z wenlafaksyną. :pirate:

małe uboki, cud, ciekawe jak na mnie by zadziałało. :bezradny:

 

 

A u mnie nadal uboki na wenli ale coraz mniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ szaraczek , mylisz się co do interpretacji własnej czyli myślisz sobie, że kiedy się odstawia leki to wszystko wraca. Raz że jesteś pesymistą a dwa, dlaczego ma wracać, jeśli przywróci się właściwy metabolizm przekaźnika to nic się nie nawraca, wbrew pozorom to nie jest tak samo jak z insulina w cukrzycy. U wielu osób nie wraca, a lek biorą na zasadzie kuracji a nie "protezy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×