Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Mi terapia nic nie dała, sami mi kazali spadac bo ja mam zycie ustawione itd. tyle ze problem z somatyką, mam bóle. I zadna terapia mi na to nie pomoze. Zreszta na forum jak wczesniej wspomnialam jest cale mnostwo osob ktore chodza na terapie i ciagle pisza x postow jak to im zle, takze jakby terapia miala wyleczyc to skad tyle ludzi i w sumie zadnego postu pozytywnego. Oczywiscie jak komus pomaga psychoterapia niech chodzi dla mnie to strata czasu, sama pracuje z ludzmi i mam ogląd codzienny na tego typu sprawy, jeszcze nie widziałam zeby ktos został wyleczony mimo ze u nas sa certyfikowani psychoterapeuci i mowia dokładnie to samo, ze psychoterapia to kit. Owszem biora ludzi na sesje itd, ale myslicie ze pracuja dla ideałow? Nie dla kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo5HT1 weź otwórz jakieś leczenie czy diagnozowanie przez neta a nie rób tego za darmo :pirate: panie wszechwiedzący. Po co ja cię w ogóle wyciągałem z tych ignorowanych :pirate:

JA nie diagnozuję. Pomyliłeś się, nie udało Ci się. Może dlatego, ze jesteś miko. Co do tego drugiego gościa, Vegance czy jak mu tam..... spuszczam kurtynę milczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo5HT1 weź otwórz jakieś leczenie czy diagnozowanie przez neta a nie rób tego za darmo :pirate: panie wszechwiedzący. Po co ja cię w ogóle wyciągałem z tych ignorowanych :pirate:

JA nie diagnozuję. Pomyliłeś się, nie udało Ci się. Może dlatego, ze jesteś miko. Co do tego drugiego gościa, Vegance czy jak mu tam..... spuszczam kurtynę milczenia.

Załóż sobie tą kurtynę na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo5HT1 weź otwórz jakieś leczenie czy diagnozowanie przez neta a nie rób tego za darmo :pirate: panie wszechwiedzący. Po co ja cię w ogóle wyciągałem z tych ignorowanych :pirate:

JA nie diagnozuję. Pomyliłeś się, nie udało Ci się. Może dlatego, ze jesteś miko. Co do tego drugiego gościa, Vegance czy jak mu tam..... spuszczam kurtynę milczenia.

Załóż sobie tą kurtynę na głowę.

Kto by cie słuchał, haaaaaaa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć, że lek działa. Wróciła mi energia, co za tym idzie chęć do działania. Znów jestem kreatywny i mam głowę pełna pomysłów. Uboków prawie już nie ma. Tylko ten bezsens życia. Z tym to na terapii muszę sobie poradzić.

A ile czasu bierzesz ten lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć, że lek działa. Wróciła mi energia, co za tym idzie chęć do działania. Znów jestem kreatywny i mam głowę pełna pomysłów. Uboków prawie już nie ma. Tylko ten bezsens życia. Z tym to na terapii muszę sobie poradzić.

A ile czasu bierzesz ten lek?

GRATULACJE ! ! ! To cala na przod...jak dlugo czekales na efekt i w jakiej dawce. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala1122, niespełna 3 tyg. :mrgreen: Zakładam, ze to jeszcze nie pełna moc. Dawka 150mg/d
oby tak dalej :)

 

Au mnie uboki ale do zycia, pewnie dzieki temu ze wczesniej bylam na 37.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałam wczooraj wiadomość do mojej doktor. Nie wpadłam jeszcze w taki stan odkąd biorę leki. Opisałam jej wszystko. Nie chciałam dzwonić, ponieważ ona jest bardzo zajętą osobą.Streściłam sytuację, opisałam objawy i poprosiłam o pomoc, albo o sygnał kiedy będzie wolna aby porozmawiać. Dziś odpowiedziała mi, że depresja nasiliła się z powodu okresu przedwiosennego, że wielu ma z tym problem. Dołoży mi drugi lek. Jaki, napiszę juro, bo jadę do gabinetu odebrać receptę. Przyznam, ze mi ulzyło :)

Obstawiam, że dostaniesz mirtazapinę lub ewentualnie mianserynę :D

 

A jak są tolerowane te leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałam wczooraj wiadomość do mojej doktor. Nie wpadłam jeszcze w taki stan odkąd biorę leki. Opisałam jej wszystko. Nie chciałam dzwonić, ponieważ ona jest bardzo zajętą osobą.Streściłam sytuację, opisałam objawy i poprosiłam o pomoc, albo o sygnał kiedy będzie wolna aby porozmawiać. Dziś odpowiedziała mi, że depresja nasiliła się z powodu okresu przedwiosennego, że wielu ma z tym problem. Dołoży mi drugi lek. Jaki, napiszę juro, bo jadę do gabinetu odebrać receptę. Przyznam, ze mi ulzyło :)

Obstawiam, że dostaniesz mirtazapinę lub ewentualnie mianserynę :D

 

A jak są tolerowane te leki?

Przeze mnie super. Brałem przez prawie 4 miesiące mianserynę 30mg na noc i super sen, fajne sny, skutków ubocznych nie zaobserwowałem, no może delikatnie zwiększony apetyt ale nie jakoś bardzo, bo nic nie przytyłem. Teraz od kilkunastu dni biorę 15mg mirty na noc i też spoko, lepiej trochę nawet. W pierwszym dniu bolała mnie głowa trochę i byłem senny cały dzień ale teraz już jest spoko, fajnie się zasypia po tym, a sny są niesamowite. Skutków ubocznych też nie zaobserwowałem, apetyt trochę mniejszy niż na mianserynie. Ogólnie wydaje mi się, że oba leki się fajnie komponują z wenlą. Póki co nie zamierzam odstawiać. Tylko z mianseryną może być tak, że jak weźmiesz 30mg pierwszy raz to Cię zwali z nóg dosłownie. Dlatego ja pamiętam, że zaczynałem od 1/4 tabletki - i już zasnąłem jak dziecko, potem zwiększałem do 1/2 tabletki i po tygodniu cała - 30mg. Przechodząc na mirtę od razu 15mg i było spoko. Oczywiście robiłem wszystko według zaleceń psycholki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Cię zaskoczę. Dostałam Ketrel 25mg. Padłam. Moj ojciec do dostał to na swoje jazdy alkoholowe i paranoje (dosłownie) miał brac pol tabletki. A ja /cenzura/ mam brac 2. Moje zaufanie do tej baby legło w gruzach. No noe wezme tego na pewno. :x

A mówiła czemu akurat daje Ci neuroleptyk? Sugerowałaś coś, że chcesz np. mirtę ?Kurczę dziwne, bo ogólnie to wiem, że leczą depresję kwetiapiną ale no raczej nie często. No ale chyba lekarz wie co robi. To nie jest chyba jakaś "kosa" wśród neuroleptyków jeszcze. Mówiłaś, że boisz się to brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmawiałam z nią. Napisałam do niej i opisałam wszystko, bo nie mogłam sie dodzwonic. Ona mi napisała, ze to z powodu przedwiosnia, bo duzo osob jej zglasza sie z tym samym. Recepte zostawila mi recepte do odbioru po prostu. I tyle.

Ona doskonale wie, ze ja nie chce aby leki mnie masakrowaly... Wiec dziwi mnie jej recepta. Wszystkiego sie spodziewałam ale nie tego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×