Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mi polecić jakiegoś terapeutę, który przyjmuje na NFZ ?

 

Wcześniej pojawiły się pytania o psychoterapeutów , którzy przyjmują w granicach ok. 60 -80zł. Myślę, że warto spróbować u pana Michała Kozaczuka. Jest kompetentnym człowiekiem. Co prawda nie wiem jak wyglądają obecnie u niego ceny, jak chodziłam płaciłam 50 zł za wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osob szukajacych informacji o terapii na Lenartowicza: http://psychoterapialenartowicza.blogspot.com/
przerazające :roll:

khaleesi co jest w tym przerażającego wg Ciebie?

Swoją drogą pisanie o tym na blogu chyba średnio pomaga potencjalnym pacjentom, niepotrzebnie wywołując lęk. Gdybym to przeczytała rok temu, to podejrzewam, że też bym się trochę nakręciła..choć jak czytam to dziś, to nie widzę w tym nic strasznego, bo jest to dla mnie oczywiste, oswojone i znane :) Jak każdy lęk, ten też jest do przełamania. Poza tym przyjście na terapię z nieświadomością tych wszystkich szczegółów funkcjonowania grupy (mówię tu o tych technicznych sprawach, które autor bloga opisuje) też pełni funkcję terapeutyczną, bo zmusza do pytania innych, do zainteresowania się, do stopniowego otwarcia się na nich i tak dalej. Mnie pierwszego dnia najbardziej przeraził właśnie ten "ogrom" zadań i funkcji, które trzeba tam ogarniać. Z miejsca stwierdziłam, że nie dam rady. Z czasem...wszystko okazało się możliwe do wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na takich lekarzy psychiatrów jak KATARZYNA BILSKA-ZARĘBA i MARIUSZ PATLA. To są bardzo źli ludzie, którzy działają na polityczne zamówienie i gotowi są u zdrowych ludzi orzekać choroby psychiczne aby umieścić kogoś pod przymusem w psychiatryku i "zamknąć człowiekowi usta". Tak zrobili z dr. Zbigniewem Kękusiem gdzie po 5 minutach rozmowy orzekli u niego kłamliwie schizofrenie z psychozą i urojeniami i zrobili to na podstawie mimiki i gestów. W orzeczeniu podali nie prawdę że stwierdzając chorobę analizowali także wcześniejszą historie leczenia Pana Kękusia. Tymczasem Nn nigdy nie leczył się psychiatrycznie. Później w sądzie "udawali greka", że to zapoznanie się z historią leczenia Kękusia to było PRZEJĘZYCZENIE i że takiej histori nigdy nie widzieli na oczy.

Aktualnie Pan Zbigniew Kękuś od kilku dni jest przymusowo trzymany w szpitalu psychiatrycznym na obserwacji na którą nie wyrażał nigdy zgody. W ramach protestu podjął głodówkę bez jedzenia i picia. Jutro mają zdecydować lekarze co z nim zrobić.

 

Historia dr. Zbigniewa Kękusia w pigułce:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od wielu lat zmagałem się z zaburzeniami lękowymi i depresją. Przeszedłem terapię u pana Pawła Zaporowskiego z Krakowskiej Terapii i moje życie się odmieniło. Czasem są jeszcze powroty starych mechanizmów działania, ale wiem już jak sobie z nimi radzić. Byłem też wcześniej na terapii na nfz, ale traktowali mnie tam jak przedmiot, pani tylko spoglądała na zegarek i często odwoływała spotkania. Zresztą na terapię na nfz czekałem 4 miesiące !!! Terapia prywatnie kosztuje, ale jest to całkiem inna pomoc i terminy są od zaraz. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nerwice i depresję, albo stany depresyjne. Nie leżę i nie patrzę w sufit. Raczej nie śpię w nocy, pole się, ściska mi żołądek, nie jem, krew mi pulsuje w nadgarstkach jak oszalała. Obawiam się wielu rzeczy, związku, relacji, oczekiwań ale w stanie lęku boję się totalnie wszystkiego: swojej choroby, choroby bliskich ich śmierci, pracy, przyszłości, że zostanę sama, albo że się poddam, że zwariuje. Chce zacząć terapie w centrum leczenia nerwic ul. LENARTOWICZA w Krakowie ale pewnie zejdzie do wiosny zanim się dostanę. W Między czasie myślę o oddziale Dziennym i terapii grupowej żeby jakoś się z tym oswajac. Polecono mi scanmed w Krakowie ul. ARMII KRAJOWEJ. Ktoś się może wypowiedzieć NT tych miejsc z własnego doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, po rozmowie z psychologiem dziś zdecydowałam poczekać na terapie nerwicy na LENARTOWICZA. W grupie w scanmedzie mogę sobie niepotrzebnie rozgrzewa coś, co trzeba zrobić porządnie a nie tylko doraźnie. Czekanie do wiosny na terapie doprowadza do szału, tymbardziej kogoś z Nerwica. Póki co zaplanowałem spotkania z psycholog raz w tyg żeby gadać na bieżąco o problemach, wybieram się jutro na jogę i może zacznę to robić regularnie, może jakoś czas mi upłynie. Jestem na zwolnieniu, martwilam się o powrót do pracy, ale odważyłam sir wczoraj na rozmowę dość szczera z szefem, okazał się wyrozumiały, bardzo mnie zaskoczył. Pozatym docenił szczerość bo go to uspokaja i widzi ze mam problem a nie kombinuje bo mam lenia. Praca jest mi potrzebna, a teraz wiem ze jak się rozpaczy czy wpadnę w nerwy mogę wyjść na spacer, albo jeśli chce mogę przychodzić w pasujących mi godzinach, bo to sklep internetowy więc jest robota do zrobienia ale o której to nieważne. Dał mi wolność, jeśli uznam że nie chce pracować też zrozumie. Kamień z serca, obawiałem się uzewnetrznic a warto było, on też zrzucił z siebie swoje lęki i obawy. I jakoś tak razem raźniej :) a miałam go za złośliwego dziwaka, który prędzej to wyśmieje niż zrozumie. Uff. Ktoś ma opinie o leczeniu nerwicy na LENARTOWICZA? wiem że to trwa 12 tyg, są grupy dzienne i popołudniowe, opieka jest kompleksowa i na NFZ. Tyle wiem. Idę 5.10 na pierwszą konsultacje, potem jeszcze badania i kolejne konsultacje i czekanie. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór specjalisty myślę że indywidualna sprawa każdemu spasuje kto inny, oni są tam po to żeby dopasować jakieś DSM albo ICD żeby nie było że nie wiedzą co jest a w rzeczywistości leczą objawy taką maja pracę. Im bardziej ktoś trzyma się regułek i kryteriów diagnostycznych z reguły mija się z rzeczywistością, psychiatria bardzo mało wie o procesach, które decydują o naszym zdrowiu psychicznym, i nie powinna udawać, że jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

potrzebuję kontakt do sprawdzonego psychiatry, który przyjmuje w Krakowie i zajmuje się terapią nerwicy lękowej.

Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki i osoby godne polecenia.

Mam nadzieję, że jest tu parę osób, które znalazły dobrego i kompetentnego lekarza i mogą podzielić się namiarami.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×