Skocz do zawartości
Nerwica.com

BAKLOFEN (Baclofen Polpharma/ Sintetica, Lioresal Intrathecal)


Kalebx3 Gorliwy

Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      28
    • Nie
      4
    • Zaszkodził
      1


Rekomendowane odpowiedzi

kalebx ten lek dziala na prawde mi pomogl dzieki niemu robote znalazlem i na prawdel uzik jest super moge porozmawiac ze wszystkimi z ulicy i czuje sie swietnie do rozmowy i w ogole nawet dupy moge wyrywac na prawde pomaga polecam wam ten lek na prawde pomaga ja od paru miesiecy cos szukalem dopoki nie przeczytalem tego tematu i akurat ojciec to mial biore to trzeci dzien i to jest cud malina polecam wam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piątek wziąłem 2 tabsy troche miałem obawy bo to w ogóle na jakieś rozkurczenie mięsni i ten teges. rano wziąłem i po 1-2 godzinie czułe msuper luz nogi jak z waty miałem pełen luz hehe , sory ze sie powtarzam. Tak mnie energia wzięła no nie wiem jak to opisać , że zacząłem szukać roboty a od roku nic nie szukałem bo miałem te zakichane lęki , stracha wśrod grona ludzi , niepewnośc , jakby zamrożenie no nie ważne tam. w tym samym dniu znalazlem 2 roboty konkretne na poniedzialek jestem umowiony i oby do przodu! dziś wziąłem 3 tabsy cuzje się tak samo dobrze byłem pół dnia na mieście i nic zadnych lęków mysl itp! to na prawde dziala bynajmniej ja tak czuje i to nie są wymysły!

 

a no i jedna tabletka ma 10 mg tak?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde stary od prau lat się męcze z tym wszystkim , tak cięzko bylo juz sam nie wiedzialerm co mam robic! dobrze ze tak sie stalo , przeczytalem temat akurat ojciec to ma i jade na tym, bede jechal na pewno przez te 1-3 miechy ! no to ja mam 10 mg czyli jedna tabletka ma 10 mg tak? bo nie wiem jak to z tym jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam 10 mg czyli jedna tabletka ma 10 mg tak?

jak masz te z glęboka podzialką to sa 10 mg . Czyli jak weżmiesz 3 takie tabsy to masz dawkę 30 mg . Powiem Ci ,że pieknie zareagowałeś . Nic tylko cieszyć sie i skakać z radości . We Francji lekiem tym ( i to z powodzeniem leczą alkoholizm ). Dla mnie to niedoceniany lek, acz z wielka pozytywna mocą . Ty ja odkryłeś . Tylko nie przesadzaj z dawkami , jak Ci 30 mg starcza , bierz tylko 30 i nie podnośdawki , bo jeszcze cos skonocisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj są dwie dawki Baclofenu . 10 mg i 25 mg . 10 mg są z taką głęboką podziałka w środku , a 25 ( silniejsze ) sa całe płaskie .

Ja biorę dziennie około 37-50 mg dziennie . Jest dobrze . ;)

Bierzesz 37-50 w jednej dawce rano czy podzielone dawki.Jak najlepiej brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz od czasu do czasu jak tam u Ciebie leczenie tym lekiem . Może ktoś inny przeczyta i jemu też się poprawi .

Sam znam 2 nałogowych alkoholików , którzy dzięki temu lekowi nie maja sie ochoty naje-bać , a wcześniej bez tego leku co tydzien dawali ostro , do upadłego jak to sie mówi . Teraz panują nad swoim nałogiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiele piszecie o Baclofenie, ale jak go zdobyć?Psychiatra odmówił, co rozumiem, ponieważ psychoterapeuci traciliby robotę i czytając ich wypowiedzi na temat Baclofenu nie jestem dobrej myśli o wprowadzeniu go w Polsce do leczenia alkoholizmu. Jaki lekarz mi ten lek wypisze w Krakowie lub okolicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalka, nie wiem jaki lekarz może Ci pomóc w Krakowie, wiem za to że to naprawdę skuteczny lek w znoszeniu ochoty napicia się, dodatkowo rozluźnia (nie tylko mięśnie) i działa przeciwlękowo. Pochodź trochę po psychach, któryś na pewno jest na bieżąco z literaturą i czytał o jego potencjale w leczeniu alkoholizmu. Mój dr sam mi ten lek zaproponował, w dodatku rekomendował go jako nie uzależniający i wyjątkowo bezpieczny, w odróżnieniu od benzodiazepin można stosować go przewlekle. I na koniec - jest śmiesznie tani!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowa na tym forum. Dzisiaj byłam u lekarza, ponieważ mam bóle z tyłu głowy, a przy zginaniu szyi ból czuję w plecach. Czasami ból jest tak uporczywy, ze nie mogę spać. Robiłam rentgen kręgów szyjnych i z tym poszłam do lekarza. Dostałam baclofen, ibuprofen i coś na sen. Po przeczytaniu ulotki trochę się przestraszyłam. Weszłam na ten portal, szukając opinii o baclofenie. Sądząc z waszych wpisów dawka 30 mg to nie jest dużo. Mam wrażenie, ze lek ma za zadanie rozluźnić mięśnie szyi i te "trzymające" kręgosłup. Wy piszecie o lękach i chorobie alkoholowej, jednym słowem o przypadkach, o których nie ma mowy w ulotce. Czy baclofen jest bezpieczny?

Mam 25 lat i trochę się go obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tereś, Baklofen stosuje się we wszelkiego rodzaju stanach spastycznych- przy uszkodzeniach rdzenia kręgowego, innych urazach kręgosłupa, neuralgii nerwu trójdzielnego w przebiegu dziecięcego porażenia mózgowego, stwardnienia rozsianego(SM), SLA. Znalazł także zastosowanie w leczeniu chorobliwej czkawki oraz alkoholizmu-od jakiegoś czasu są prowadzone badania nad tym wskazaniem. Ogólnie ten lek własnie zmniejsza napięcie mięśni poprzecznie prążkowanych. Myślę, że nie powinnaś się obawiać tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz zalecił mi 3 tabletki 10 mg na dzień. W ulotce napisano, ze lek należy wdrażać powoli, najpierw połowę, potem zwiekszyć dawkę po 3 dniach. Jako lek, o ktrym trzeba pooinformować lekarza podczas stosowania baclofenu wymieniony jest m.in ibuprofen, ktry akurat zaordynował mi lekarz. M.in. stąd moje obawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim przeczytałam odpowiedź, wzięłam tę nieszczęsną tabletkę ibuprofenu i wydaje mi się, ze ból sie nasilił. Teraz wiem dlaczego. Czy to znaczy, ze lekarz o tym nie wiedział? Z dwojga złego wolę ból niż toksyczne działanie. Czy przy baclofenie można brać jakieś leki przeciwblowe?

Jesli tak, to np. jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to nie tak że u każdego i zawsze jakiekolwiek toksyczne działanie się objawi. Przeciwnie, u ogromnej większości nie będzie żadnych objawów, twój lekarz pewnie wie o tym ale nie uważa tego za istotne. Poza tym, toksyczne działanie - to brzmi groźnie, a w praktyce sprowadza się do tego że mogą być nieco silniejsze działania uboczne baclofenu, np. większa senność, rozkojarzenie. Na Twoim miejscu w ogóle bym się tym nie martwił. Brałem baclofen kilka miesięcy, w dawkach 30 - 90mg na dzień, czasem więcej. Jeśli bolała mnie głowa, co się u mnie często zdarza, brałem paracetamol albo polopirynę. Żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem Baclofen w dawce 25 mg- 50 mg jednorazowo na nerwicę natręctw, jako dodatek do paro i olanzapiny.

a to odosobniony i nietypowy przypadek ,żeby w Psychiatrycznej Polandii leczono Baclofenem NN .

A ja już w styczniu 2011 sam sobie ten lek zzaordynowałem , bo zauważyłem ,że właśnie do Paro dobrze się układa w walce z NN i jest pożyteczny przeciwko nerwicy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×