Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kącik gracza


chory

Rekomendowane odpowiedzi

deader, Aliena oglądałem na pewno 10+ razy

U mnie Alien raz na rok obowiązkowo :D

 

nikt jeszcze nie wspomniał od Dead Space, która potrafiła mnie przestraszyć.

IMHO niezły ale... horroro-schematyczny. Może ja mam skrzywione podejście, bo horrorów w życiu się naoglądałem tyle ze grajac w DS co chwila miewałem momenty typu "OK, z tej kratki wentylacyjnej za chwilę wylezie potwór jak się odwrócę.. o, proszę, TRATATATA" :D Ale muszę przyznać DS2 jedną rzecz - to gra z najlepiej zrobionymi... tunelami wentylacyjnymi :lol: Serio, w co drugiej grze jest jakiś fragment gdzie trzeba chwilę popełzać po wentylacji i zwykle jest to metalowy korytarzyk służący zamaskowaniu doczytania danych. W DS2 po wentylacji łaziło się kilka razy, za każdym razem tunele wyglądały inaczej, najbardziej wbił mi się w pamięć fragment przypominający jednostkę centralną HAL9000 z "Odysei Kosmicznej".

 

Dla mnie najstraszniejszym horrorem w postaci gry pozostanie zawsze chyba Silent Hill 2 ze wzgędu na to że jak w najlepszych horrorach - pokazuje że źródłem największego strachu, demonów itp. jest sam człowiek i jego umysł.

 

Z podobnego powodu Alan Wake też mi się podobał.

 

to możne w takim razie kogoś przestraszył Max Payne, albo chociaż czuł dreszczyk niepokoju grając w tą grę.

Całą trylogię uważam za arcydzieło, największe emocje przy "2", ale raczej nie ze strachu co ze względu na klasyczny noirowy klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałam Max Payne, bo przy tych Star Warsach to zasnąć idzie jak się patrzy.

Których? Tych online?

 

EDIT: bo mi się przypomniało; wczoraj w przypływie nostalgii szperałem do starych numerach Secret Service (kto pamięta, baczność!), i w jednym z numerów z '96 znalazłem taki kwiatek w dziale "listy do redakcji":

 

1614064_590858384335597_383844371_o.jpg

 

Ciekawe czy koleś z Opoczna dostał jakies pieniędze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podobnego powodu Alan Wake też mi się podobał.

Miałem o nim wspomnieć bo też mi się podobał i zagrałem w niego krótko po lekkim apgrejdzie blaszaka więc wrażenie również grafiką zrobił, nie wiem czemu nie skończyłem go, byłem już chyba blisko końca, jak zawsze znudziłem się pewnie ;] Imho naprawdę solidna gra i nie miałem z nią żadnych kłopotów, bagów, przyjemne sterowanie, ona generalnie przypomina mi trochę Metro 2033 pod jednym względem- ma taki specyficzny dość ciężki klimat, który trochę odrzuca, nie wiem jak to działa nawet bo przecież taki lubię ale dla mnie jakiś taki pesymizm się z tych 2 gier wylewa + ta jednak schematyczność po pewnym czasie, że nie mam ochoty na powtórkę czy dokończenie, ale ogólnie polecam, pamiętam, że zbierała wysokie oceny i 10 chyba nawet a sam dałbym jej mocne 8 co w mojej skali dla gier to jest czołówka gier ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotor 1. deader,

Próbowałem kiedyś grać ale mne turowa walka odrzucała. Wolę ponapierdzelać bezpośredio :D "Force Unleashed" bardziej dla mnie. Albo "Repiblic Commando". A tak w ogóle to się wkurzyłem na Disneya, bo zadeptali zajebiście zapowiadającą się grę przy wykupie franczyzy :x

 

[videoyoutube=BQyGu4EqZsU][/videoyoutube]

 

Łosie!

 

Z podobnego powodu Alan Wake też mi się podobał.

Miałem o nim wspomnieć bo też mi się podobał i zagrałem w niego krótko po lekkim apgrejdzie blaszaka więc wrażenie również grafiką zrobił, nie wiem czemu nie skończyłem go, byłem już chyba blisko końca, jak zawsze znudziłem się pewnie ;] Imho naprawdę solidna gra i nie miałem z nią żadnych kłopotów, bagów, przyjemne sterowanie, ona generalnie przypomina mi trochę Metro 2033 pod jednym względem- ma taki specyficzny dość ciężki klimat, który trochę odrzuca, nie wiem jak to działa nawet bo przecież taki lubię ale dla mnie jakiś taki pesymizm się z tych 2 gier wylewa + ta jednak schematyczność po pewnym czasie, że nie mam ochoty na powtórkę czy dokończenie, ale ogólnie polecam, pamiętam, że zbierała wysokie oceny i 10 chyba nawet a sam dałbym jej mocne 8 co w mojej skali dla gier to jest czołówka gier ;)

Ja pamiętam że przeszedłem całą z marszu w dwa dni pod rząd, specjalnie cisnąłem żeby mi się nie znudziła. Po pierwsze fajny klimat mroczny, po drugie te tak lubiane przez nerdów nawiązania do ksiażek Kinga czy do Twin Peaks (nie wspominając o Max P...), po trzecie KLIMAT jeszcze raz... :D Perfekcyjny "blockbuster". Gra właśnie na 10, tyle że... niestety, raczej na jeden raz. Gdy się już wie "o co się rozchodziło" to jakoś nie chce mi się do niej wracać. Chyba że tak jak pisze slow_mo, komuś mógłbym ją przejść bo byłoby to prawie jak "przechodzenie" filmu.

 

W sumie przypomniała mi się jeszcze jedna, Heavy Rain - szkoda że wyszło tylko na PS3 bo nie wszyscy mieli okazję zagrać w kolejne arcydzieło. Jak "Alan Wake" jest growym "spadkobiercą" seriali typu Twin Peaks, tak "Heavy Rain" to takie growe "Siedem". Ta gra też ma MOMENTY. Takie że się siedzi na skraju kanapy i zagryza łapy :D

 

[videoyoutube=J9K_T_klwRQ][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mehh...Alien: Isolation robi Creative Assembley, znowu nakręcają hajp, wypuszczą zdeformowanego potworka i pozwolą fanom zrobić sobie coś z tym na własny rachunek, tak jak z Rome II? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gimme thath shit now!!!

Z cyklu strategii poważnie czeszących mózgownicę, zwłaszcza przeciwko ludziom w multi, to takie szachy opakowane w zmieniony motyw rozgrywki i z ładniejszą oprawą graficzną ;) nawet trudniejsze od szachów na swój sposób, ponieważ tam mimo, że musisz myśleć naprzód to widzisz ruch przeciwnika, tutaj decyzję podejmujecie obaj i ten czynnik losowy niczym z rzutów karnych dodatkowo utrudnia rozgrywkę. Grałem trochę w ich poprzednią grę- Frozen Synapse i mimo kilku tylko godzin przeciwko komputerowi uważam tamten tytuł za mistrzostwo świata w gatunku strategii, kolejny dowód, że można robić wybitne gry małym nakładem i z archaiczną, jak na obecny czas, grafiką.

Szkoda, że early access do tego kosztuje aż 22,99 euro :( wciąż szkoda mi dać stówę na grę w pół-ciemno, za tyle mógłbym mieć 3 świetne płytki z muzyką, gdyby tylko było za 10 euro to bym się nie zastanawiał ani chwili.

Frozen Synapse właściwie bym nabył mimo już 3 lat na karku, za 24 zł chodzi, ale nie mam pewności czy nie wymarło mocno multi, zwłaszcza w momencie kiedy Frozen Endzone beta już jest i coraz bliżej premiera.

No a tu wśród Was fanów strategii to chyba w ogóle nie ma, pfff... :?

buka coś tam trochę może ale jak tam z mózgiem u niego to niewiadomo, pewnie niewesoło.

[videoyoutube=0dYrOQ1p3ZU&hd=1][/videoyoutube]

 

-- 11 mar 2014, 19:11 --

 

do tego ścieżki dźwiękowe w Synapse i tu to chyba jedyna elektronika w grach jaka mi zupełnie pasuje...

dabstep srapstep kurfaa!! :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a tu wśród Was fanów strategii to chyba w ogóle nie ma, pfff... :?

buka coś tam trochę może ale jak tam z mózgiem u niego to niewiadomo, pewnie niewesoło.

 

Może jak wyjdzie civ VI(bo V ssie) to wróce do grania,obecnie jakoś mnie przestało to interesować.EU już Reibenie przerobiłeś ze szukasz nowych wrażeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[videoyoutube=/watch?v=H-zs0ezaXng][/videoyoutube] Aktualnie sie tak wkręciłem w tego dziwnego rpg ze szkoda gadac:D

A ja sie wukr*łem bo M$ pierdzielnął update zabezpieczeń a 240 zeta wykładać na grę jakos srednio mnie rajcuje :roll: Cóż, za rok będzie na steamie za dychacza to wyrwę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, No ja Ci powiem ze naprawde polecam jak sie pojawi w tym steamie. Mozna niezle sie pobrechtac z tej gierki.

Na czym pocinasz tak btw w takim razie, PS3 czy X360? A że warto to cholerrrrka wiem, czekałem na tą grę od kiedy skończył sie 17 sezon SP :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×