Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie-moglibyście mi polecić filmy "inne niż wszystkie" o nadziei,o zmianie życia na lepsze,o obrocie spraw o 180 stopni.Bardzo mi żależy żeby takie obejrzeć.Z góry dzięki!!

Hmm...

Taksówkarz, Czas Zabijania, Punisher (ten nowy), Black Hawk Down...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam filmy:

- "Elling". To komedia o dwóch znerwicowanych, nieporadnych życiowo dorosłych facetach. Można z tego filmu wiele wynieść. Pokaaazuje, że nie ma lęków, których nie dałoby się pokonać.

-"Terminal" film o dążeniu do celu pewnego upartego faceta, który komus cos obiecał.

-" Za wszelką cenę" trudny film, ale warto zobaczyć, borykanie się z błędami przeszłości, teraźniejszości... rewelacja

-" Siostry" czyli polepszenie więzów rodzinnych, radykałna zmiana swojego życia, porzucenie pędu za dobrami doczesnymi.

Jak już obejżysz chociaż któryś z nich daj znać. Z chęcią polecę Ci więcej pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnolia

bardzo chciałabym Ci pomóc, ale paradoksalnie mimo, że jestem lękowcem :lol::lol::lol: ......... oglądam i tłukę non stop horrory :lol::lol::lol:

czy ktoś tak ma jeszcze :?::lol:

pozdrawiam :D

 

 

 

hehe -właśnie skońćyzłam oglądac następny horror/ triller i zaczęłam sięzastanawiać jak jest z Wami, bo ja mam kupe lęków mniejszych lub większych,ale po takich filmach (mimo iż uwielbiam ten gatunek) mam tarszne lęki i albo musze spać z kimś albo zaraz po takim filmie puszczam komedie, ktorą nawet po pare razy widziałam ,bo zaczynają mną targać różne dziwne myśli... casami nawet absurdalnie niemozliwe didado1 też masz lęki po horrorach itp :> I kto mi wyjaśni dlaczwgo mimo lęków tak bardzo lubie oglądac takie filmy ?? Chcem sobie cos udowodnić czy jak :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Les Choristes (Pan od muzyki ) KONIECZNIE!!!

(Jeden z najpiękniejszych filmów jaki widziałam w ciągu ostatnich lat)

2. Pod Słońcem Toskanii

3. Shall We Dance ( Zatańcz ze mną )

4. Ladies in Lavender ( Lawendowe wzgorze )

 

Z kolei godny polecenia film akcji to oczywiście obie części "Straży Nocnej"

1. Straż nocna / Nocznoj dozor

2. Dzienna Straż / Dnevnoy dozor (Nocznoj dozor 2)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim 'Piękny umysł' oraz 'Lot nad kukułczym gniazdem'. Polecam również film 'Bent' oraz 'Brokeback Mountain'. Mimo, że prawie żaden z tych filmów nie kończy się szczęśliwie to po każdym z tych filmów chodziłem jak naćpany przez kilka następnych dni. O, i jeszcze 'Requiem Dla Snu' :) Naprawdę gorąco polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uwielbiam horrory ! Później po nich nie mogę spać ale co tam i tak warto ,za jakiś czas strach przechodzi i następny horrorek oglądam ;)

 

 

ja po horrorach itp staram sobie wmówić,ze to tylko film, fikcja,że to nie istniej i jak dobrze sobie przetłumacze to będzie w miarę OK, jak np po filmie boogiemen... odrazu wmoiwlam sobie,ze zadne potfory w szafie nie istnieja i nie mam z tym problemu, gorzej jsli film jes o duchach, diabłach itp. Np. film głosy rześladuje mnie za kazdym razem jak w głośnikach kompa odzywa się siec komórkowa ;/;/;/ (czy jak to sie tam nazwya)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crash (swienie pokazane interreakcje miedzy ludzmi) niestety nie znam polskiego tytulu

 

Polski tytuł to "Miasto Gniewu", jakkolwiek ciężko mi się było przebić przez pretensjonalny ton kina amerykańskiego, polityczną poprawność i przewidywalność, film obejrzałem 2 razy;-) Ogólnie oceniam jako ponad przeciętny.

 

Natomist niekwestionowanym mistrzostwem świata ostatniej dekady jest dla mnie "Jak w niebie", tytuł oryginalny "Sa som i himmelen", reżyser Kay Pollak - miłość, pasja, życie. Polecam wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja uwielbiam horrory :mrgreen: no poprostu....

Ale zwykle sie po nich nie boję spać po ciemku czy tam wychodzić wieczorem. Czasem widzę jakieś dziwne kształty, ale to chyba jest normalne nie? Dla kogoś kto się napatrzy ;)

Pamiętam Ring. To było dobre. Aż ciarki po plecach chodzą... Albo Cube...

Pozdrawiam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koyaannisquatsi - z muzyką Petera Gabriela. Ten film mnie zabił. Nigdy nie sądziłem że można oddać tyle uczuć w obrazie i dźwięku. Obejrzałem raz i nie chcę go więcej oglądac żeby nie zepsuć tego wrażenia.

No i Matrix. Oglądałem chyba z 10 razy. Jak wyszedłem z kina po premierze to się poczułem co najmniej dziwnie. Dzięki niemu wiele spraw przemyślałem i inaczej spojrzałem na świat.

I trochę nie na temat, ale skończyłem ostatnio czytać książkę "Zen i sztuka oporządzania motocykla" - rewelacja. Bardzo ciężka ale naprawdę warto. To do czego próbowałem dojść własnymi drogami, tu jest dokładnie ukazane, jak na dłoni. Polecam każdemu kto nie może znaleźć miejsca w tym stechnicyzowanym świecie. I nie ma tam wiele o Zen i motocykach :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Requiem dla snu jest straszne, strasznie mnie zdołował, tak samo jak Tańcząc w ciemnościach z Bjork w roli głównej. Ktoś wcześniej pisał o Les Choristes - gorąco polecam, wspaniały film i świetna muzyka. Bardzo pozytywny film. Oczywiście Amelia - po prostu uwielbiam ten film. Warto też obejrzeć Czekoladę, od tych słodyczy od razu jest lepiej. ;) Jeśli ktoś gustuje w komediach romantycznych to Masz wiadomość. Horrorów nie oglądam. Jestem bardzo strachliwa. Po obejrzeniu Piły miałam przez miesiąc koszmary senne i poszłam do psychologa, bo myślałam że ktoś chce mnie zabić. Br..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąz powracam do "Efekt motyla" , "Miasto aniołów" , "Forrest Gump" , "Przerwana lekcja muzyki" , "Co gryzie Gilberta Grapae'a" , jest tez piękna historia miłości tylko nie pamiętam dobrze tytułu "Między niebem a piekłem"...czy jakos tak...no i "Shrek" jest nie do pobicia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nic śmiesznego"-dla mnie majstersztyk.Po obejrzeniu człowiek robi wszystko,zeby nie skończyć tak jak Adaś.

"Dzień świstaka"-urocze

"Efekt motyla"-pomaga się pozbyć tego iluzorycznego wrażenia,że gdybyśmy zrobili kiedyś coś inaczej nasze losy potoczyłyby się korzystniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×