Skocz do zawartości
Nerwica.com

Który z leków najlepiej tłumi emocje?


Jurecki

Rekomendowane odpowiedzi

Rolą leków nie jest tłumienie emocji. U mnie całkowicie stłumił emocje lit w dawce powyżej 500mg, ale to był okropny stan. Czułam się jak zombie i tak się nie dało żyć na dłuższą metę, także moja lekarka bardzo szybko zdecydowała o zmniejszeniu dawki do takiej, która nie powodowała znieczulicy na wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że jest ogólnie przyjęte że najbardziej znieczula emocje i zobojętnia paroksetyna, zwłaszcza w wyższych dawkach. Coś w tym jest ale nie powiem, mnie sertralina też konkretnie znieczulała. Z kolei fluwoksamina mnie nietypowo pobudzała ale jest w cholerę opinii że ten lek zabija emocje. Zawsze są też neuroleptyki, choćby olanzapina, ona powinna tłumić emocje serio konkretnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na mnie najbardziej działa w taki sposób paro. Serio ten lek potrafi wyprać emocje. Teraz jest już trochę lepiej i nie czuje się jak typowe zombi ale naprawdę paro ładnie mi to robi. Kiedyś ciągle bym chodziła i płakała po tym co muszę wysłuchiwać non stop albo bym bardzo o tym myślała,a teraz? Teraz te słowa spływają po mnie 🤷

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcinzen Twoja wypowiedz została ukryta  gdyż podałeś dawkowanie. Następnym razem ostrzeżenie.

 

Proszę Państwa skoro powstał taki temat proszę się skupić na opisywaniu własnych doświadczeń. 

Inne wypowiedzi będą ukrywane a nagminne łamanie regulaminu skutkuje konsekwencjami.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szczebiotka napisał(a):

No na mnie najbardziej działa w taki sposób paro. Serio ten lek potrafi wyprać emocje. Teraz jest już trochę lepiej i nie czuje się jak typowe zombi ale naprawdę paro ładnie mi to robi. Kiedyś ciągle bym chodziła i płakała po tym co muszę wysłuchiwać non stop albo bym bardzo o tym myślała,a teraz? Teraz te słowa spływają po mnie 🤷

Też potwierdzam paro niszczy emocje, spłyca, ok niszczy lęki ale za jaką cenę, + motywacja lezy, trzeba się niemal do wszystkiego zmuszać, rozleniwia.. nigdy więcej SSRI :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AnnoDomino34 napisał(a):

Też potwierdzam paro niszczy emocje, spłyca, ok niszczy lęki ale za jaką cenę, + motywacja lezy, trzeba się niemal do wszystkiego zmuszać, rozleniwia.. nigdy więcej SSRI :(

A no właśnie. Chyba żaden inny lek tak mi tego nie robił. Czasami to czułam się jak jakiś robot 😳 paro jest świetne na lęki ale te jej uboczne skutki są straszne. Mimo wszystko ja nie mam innego wyjścia aby nie brać leków. Mi SSRI uratowało tak naprawdę życie, i to nie raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mienta napisał(a):

To podawanie dawek leków, które zażywamy, jest wbrew regulaminowi?

Nie. Opisywanie własnego leczenia jest w porządku. 

W tej wypowiedzi został podany lek i zaproponowana konkretną dawka w odpowiedzi na pytanie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jurecki napisał(a):

@Szczebiotka ciekawi mnie ile bierzesz tej paroksetyny. Długo już, jakbyś to policzyła bierzesz?

Ja jestem na dawce 40 mg od września 2022🤔 w lipcu zaczęłam brać. Kiedyś mi pomogło 20 mg ale tym razem było ciężko. Tylko nie myśl sobie że to jest takie totalnie fajne bo ma dużo skutków ubocznych, dla mnie ogólnie najbardziej dokuczliwe to senność na tą chwilę, brak motywacji by coś robić, brak libido i straszny apetyt na słodkie.

A co na to Twój lekarz? Ja jak mi coś nie pasuje to rozmawiam z lekarzem aby jakoś to ogarnąć, dlatego od końca roku 2022 dostałam dodatkowy SSRI do brania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szczebiotka napisał(a):

najbardziej dokuczliwe to senność na tą chwilę, brak motywacji by coś robić, brak libido i straszny apetyt na słodkie.

 

o to to jakbym siebie widział na tym leku.. a próbowałaś SNRI? podobny profil działania ale jest bardziej motywujący (noradrenalina oprócz serotoniny),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skakunna napisał(a):

Z moich doświadczeń najbardziej tłumił emocje escitalopram. Ale nie brałem takich hardkorów jak np. klomipramina, więc pewnie jest sporo bardziej tłumiących środków.

ja jadłem klomipraminę, ale paro jednak jest królem tłumienia emocje i uczuć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AnnoDomino34 napisał(a):

o to to jakbym siebie widział na tym leku.. a próbowałaś SNRI? podobny profil działania ale jest bardziej motywujący (noradrenalina oprócz serotoniny),

U mnie jest dosyć ciężko dobrać leki bo choruje na inne choroby jeszcze i biorę masę innych leków 😏 dlatego lekarze też nie chcą ryzykować i dają to co już jest sprawdzone.

5 godzin temu, skakunna napisał(a):

moich doświadczeń najbardziej tłumił emocje escitalopram

Biorę esci jako dodatek do paro, tj rano biorę paro a około 13-14 biorę esci. I akurat esci daje mi kopa i nie muli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z leków, które tłumią emocje i dodatkowo je stabilizują to polecałbym ci na dobry początek jakieś delikatne stabilizatory nastroju - tu najbardziej polecałbym lamotryginę, która powinna poprawiać dodatkowo także koncentrację. Też pregabalina może tłumić emocje, ale ona niektórych potrafi otumaniać przy tym. Też większość leków przeciwdepresyjnych może tłumić emocje - chyba najczęściej dzieje się to po lekach SSRI, które fajnie łączą się z lamotryginą albo i pregabaliną.

 

Wspomniany wyżej lit z kolei mocno obciąża organizm i wymaga kontroli laboratoryjnej. Jeśli chodzi ci tylko o tłumienie emocji, to jego bym odradzał. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neuroleptyki w wysokich dawkach i emocje uciekają perfekto. 
ssri w wysokich dawkach po jakimś czasie też mogą to powodować ale gdy tak się dzieje należy coś zmienić albo dawkowanie albo lek bo najlepiej jest gdy lęk się zredukuje a pozytywne emocje zostaną. Nie chcesz żeby jakiś lek czy wymazał emocje bo szybko tego stanu pożałujesz ,wolałbym mieć stany lękowe niż anhedonie spowodowana lekami , anhedonia to najgorsze uczucie na świecie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, eleniq napisał(a):

Wspomniany wyżej lit z kolei mocno obciąża organizm i wymaga kontroli laboratoryjnej. Jeśli chodzi ci tylko o tłumienie emocji, to jego bym odradzał. 

Żaden lekarz nie da pacjentowi litu bez wskazań. A kaprys pacjenta chcącego się pozbyć emocji nie jest wskazaniem ;) 

 

8 minut temu, hopefully.00 napisał(a):

Nie chcesz żeby jakiś lek czy wymazał emocje bo szybko tego stanu pożałujesz ,wolałbym mieć stany lękowe niż anhedonie spowodowana lekami , anhedonia to najgorsze uczucie na świecie. 

Zgadzam się w 100%. Paskudny stan. Inna sprawa, że emocje są człowiekowi potrzebne, nawet te trudne, bo one o czymś informują.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2024 o 13:01, Szczebiotka napisał(a):

A no właśnie. Chyba żaden inny lek tak mi tego nie robił. Czasami to czułam się jak jakiś robot 😳 paro jest świetne na lęki ale te jej uboczne skutki są straszne. Mimo wszystko ja nie mam innego wyjścia aby nie brać leków. Mi SSRI uratowało tak naprawdę życie, i to nie raz.

U mnie przestało działać po 14 latach czy jest jakiś lek który będzie działał podobnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×