Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, stracony2 napisał(a):

Prawie 2 miechy na paro, anhedonia trzyma się mocno. W każdej możliwej chwili śpię lub leżę bez celu, obejrzenie filmu to wyzwanie, praca to wyzwanie, nic nie cieszy, nic nie motywuje. Ciągle jestem senny mimo spania po 10 a w weekendy więcej godzin. Biegam na bieżni co 2 dzień, wydolnościowo jest ok i mam z tego satysfakcję ale radości i endorfin po bieganiu już nie. PARO zabrało mi stały lęk ale odebrało znacznie więcej. Planuje jeszcze wytrzymać i schodzić w ciągu 2 miesięcy. Jutro wizyta u psychiatry, może coś dorzuci, żeby było jednak lepiej. Teraz to życie bez życia. :(

JAkbym swoja historię słyszał, miałem lęki, nigdy depresji , anhedoni, paro mi skasowało leki ale w gratisie dało cos znacznie gorszego - depresje, anhedonie, apatie, to jest gorsze od lęków... tak działają na niektórych SSRI niestety u mnie pomogła dopiero zmiana leku na SNRI

12 godzin temu, Ju467 napisał(a):

a jakie skutki uboczne u ciebie były?

pytasz po odstawce czy na leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AnnoDomino34 napisał(a):

JAkbym swoja historię słyszał, miałem lęki, nigdy depresji , anhedoni, paro mi skasowało leki ale w gratisie dało cos znacznie gorszego - depresje, anhedonie, apatie, to jest gorsze od lęków... tak działają na niektórych SSRI niestety u mnie pomogła dopiero zmiana leku na SNRI

 

Co Ci pomogło? Jak pisałem po zakończeniu brania prawie każdego leku mam jakiś czas dobry okres bez lęków a jak wracają to po jakimś czasie próbuje innego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stracony2 napisał(a):

Co Ci pomogło? Jak pisałem po zakończeniu brania prawie każdego leku mam jakiś czas dobry okres bez lęków a jak wracają to po jakimś czasie próbuje innego leku.

Wenlafeksyna ale w najwyższych dawkach, bo działa na noradrenaline i dopaminę, brałeś ten lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2024 o 07:48, interludium napisał(a):

jak u was z wagą po paroksetynie? będę zaczynać z nią swoją przygodę, ale niestety przez ED moja głowa siedzi w bardzo dużym lęku przed braniem jej… ma wpływ tylko na apetyt czy bez znaczenia, a waga i tak rośnie? sorry, potrzebuję uspokojenia.

Nie wiem jak u innym ale na początku brania paro nie miałam w ogóle apetytu. Teraz mija mi 5msc i zjadłam bym nawet konia😂😂 i parcie na słodkie mega. Staram się pilnować z jedzeniem,ale już przytyłam 5kg😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Aganiok napisał(a):

Nie wiem jak u innym ale na początku brania paro nie miałam w ogóle apetytu. Teraz mija mi 5msc i zjadłam bym nawet konia😂😂 i parcie na słodkie mega. Staram się pilnować z jedzeniem,ale już przytyłam 5kg😁

najgorsze było wybudzenie w nocy i taki narkotyczny głód na cukry proste co wpadło w ręce do wszamane do oporu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Aganiok napisał(a):

Nie wiem jak u innym ale na początku brania paro nie miałam w ogóle apetytu. Teraz mija mi 5msc i zjadłam bym nawet konia😂😂 i parcie na słodkie mega. Staram się pilnować z jedzeniem,ale już przytyłam 5kg😁

ojejku liczę że też przytyję!!

1 godzinę temu, AnnoDomino34 napisał(a):

 

pytasz po odstawce czy na leku?

na leku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Aganiok napisał(a):

Nie wiem jak u innym ale na początku brania paro nie miałam w ogóle apetytu. Teraz mija mi 5msc i zjadłam bym nawet konia😂😂 i parcie na słodkie mega. Staram się pilnować z jedzeniem,ale już przytyłam 5kg😁

Ja przytyłam 2 kg. Też parcie na słodkie. Ale teraz się przystopowało. Ale często budzę się rano z wilczym głodem. 

38 minut temu, Aganiok napisał(a):

O tak i nie ma się umiaru

 

A ty do kiedy miałaś uboki? Ja miałam przez pewien czas w miarę spokój, a od paru dni jakby na nowo się wkręcało🤷‍♀️wczoraj koszmarnie, dziś nawet względnie. Tak jakby raz niedocisnienie raz pobudzenie

Edytowane przez Raissa667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ju467 napisał(a):

@Raissa667a ty jakie miałaś skutki uboczne? lub masz dalej? długo jesteś na leku?

Zaczęłam 4. miesiąc. Raczej łagodnie mi się wkręcało. Od paru dni gorzej🤷‍♀️nudności, zawroty głowy, zalewającego gorąco, niepokój, osłabienie, uciski w głowie, pieczenie skóry, naprzemiennie uczucie zimna i gorąca. Tak jakby teraz dopiero tak naprawdę się wkręcało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aganiok napisał(a):

Nie wiem jak u innym ale na początku brania paro nie miałam w ogóle apetytu. Teraz mija mi 5msc i zjadłam bym nawet konia😂😂 i parcie na słodkie mega. Staram się pilnować z jedzeniem,ale już przytyłam 5kg😁

właśnie odkąd rozpoczęłam paro apetyt zerowy i na dodatek ogromny niesmak 😩 ehh, na szczęście myślę, że dam radę się powstrzymywać, silna wola ma swoje plusy, a że do słodkiego nie za bardzo mnie ciągnie to tym bardziej 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ju467 napisał(a):

@Raissa667a ty jakie miałaś skutki uboczne? lub masz dalej? długo jesteś na leku?

skutki uboczne to wlasnie ten głód narkotyczny na cukry proste w środku nocy,  i zamulenie, brak motywacji , troche sie trzeba zmuszać do wszystkiego ale chyba wiekszosc tak ma na tym leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ja od tygodnia biorę półtorej tabletki zamiast jednej i mam uderzenia gorąca, głowa mnie boli mam jakąś nadwrażliwość na głośne dźwięki, trzesawki brak apetytu i przeokropna suchość w buzi ale to straszna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Ju467 napisał(a):

właśnie ja od tygodnia biorę półtorej tabletki zamiast jednej i mam uderzenia gorąca, głowa mnie boli mam jakąś nadwrażliwość na głośne dźwięki, trzesawki brak apetytu i przeokropna suchość w buzi ale to straszna..

To ja tak mam teraz. Po skończeniu 3ciego miesiąca. Ale przeciwlękowo działa🤷‍♀️dawki nie zwiększałam teraz. Tydzień temu zaszczepiłam się nuvaxovid. I w zasadzie od tamtej pory taka jazda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Raissa667 napisał(a):

To ja tak mam teraz. Po skończeniu 3ciego miesiąca. Ale przeciwlękowo działa🤷‍♀️dawki nie zwiększałam teraz. Tydzień temu zaszczepiłam się nuvaxovid. I w zasadzie od tamtej pory taka jazda. 

tragedia jak tu być spokojnym 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stracony2 napisał(a):

Prawie 2 miechy na paro, anhedonia trzyma się mocno. W każdej możliwej chwili śpię lub leżę bez celu, obejrzenie filmu to wyzwanie, praca to wyzwanie, nic nie cieszy, nic nie motywuje. Ciągle jestem senny mimo spania po 10 a w weekendy więcej godzin. Biegam na bieżni co 2 dzień, wydolnościowo jest ok i mam z tego satysfakcję ale radości i endorfin po bieganiu już nie. PARO zabrało mi stały lęk ale odebrało znacznie więcej. Planuje jeszcze wytrzymać i schodzić w ciągu 2 miesięcy. Jutro wizyta u psychiatry, może coś dorzuci, żeby było jednak lepiej. Teraz to życie bez życia. :(

To dopiero poczatki te dwa miesiące...Mi paro wkrecalo sie baaardzo długo Ale wiem że nie warto się poddawać Z każdym tygodniem będzie coraz lepiej,uwierz mi...wszystko sie wynormuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ju467 napisał(a):

wiecie teraz ważę mało i boję się że jak teraz nie mam apetytu przez ten lek to schudnę jeszcze bardziej 😞i będę wyglądać gataln

Zaraz pewnie ci się odwróci i przytyjesz 😉 ten lek tak działa, raz nie możesz jeść a za moment nie możesz przestać 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukaszroz napisał(a):

To dopiero poczatki te dwa miesiące...Mi paro wkrecalo sie baaardzo długo Ale wiem że nie warto się poddawać Z każdym tygodniem będzie coraz lepiej,uwierz mi...wszystko sie wynormuje...

to zalezy od organizmu, u mnie anhedonia na ssri juz została , ale innych np aktywizował ten lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, AnnoDomino34 napisał(a):

Wenlafeksyna ale w najwyższych dawkach, bo działa na noradrenaline i dopaminę, brałeś ten lek?

Tak, brałem parę lat temu na dystymię bo wtedy nie odczuwałem nerwicy. Jak każdy lek dość szybko odstawiałem. Szkoda że nie robiłem notatek bo by się teraz przydały jak działał.

17 godzin temu, Aganiok napisał(a):

Nie wiem jak u innym ale na początku brania paro nie miałam w ogóle apetytu. Teraz mija mi 5msc i zjadłam bym nawet konia😂😂 i parcie na słodkie mega. Staram się pilnować z jedzeniem,ale już przytyłam 5kg😁

U mnie paro zabrała apetyt i ogólnie potrzebę jedzenia. Jem bo wiem, że muszę. Od kilku miesięcy staram się stosować post 16/8 i dietę z jak najmniejszą ilością węglowodanów ( ostatnio odpuszczona) i w pewnym momencie stanąłem na jednej wadze. Na paro w ciągu 2 mcy 3 kg w dół, przy czym przez anhedonię głównie praca i leżę, do tego tylko bieganie na bieżni 10-20 min co 2 dzień 

11 godzin temu, Lukaszroz napisał(a):

To dopiero poczatki te dwa miesiące...Mi paro wkrecalo sie baaardzo długo Ale wiem że nie warto się poddawać Z każdym tygodniem będzie coraz lepiej,uwierz mi...wszystko sie wynormuje...

Bez względu na uboki zamierzam brać jeszcze przynajmniej 2 miesiace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, stracony2 napisał(a):

Tak, brałem parę lat temu na dystymię bo wtedy nie odczuwałem nerwicy. Jak każdy lek dość szybko odstawiałem. Szkoda że nie robiłem notatek bo by się teraz przydały jak działał.

U mnie paro zabrała apetyt i ogólnie potrzebę jedzenia. Jem bo wiem, że muszę. Od kilku miesięcy staram się stosować post 16/8 i dietę z jak najmniejszą ilością węglowodanów ( ostatnio odpuszczona) i w pewnym momencie stanąłem na jednej wadze. Na paro w ciągu 2 mcy 3 kg w dół, przy czym przez anhedonię głównie praca i leżę, do tego tylko bieganie na bieżni 10-20 min co 2 dzień 

Bez względu na uboki zamierzam brać jeszcze przynajmniej 2 miesiace

Ja zawsze robię notatki mam notes i piszę każdy dzień nawet jaka dawka jakie samopoczucie, skuteczność itp, to bardzo pomaga i obrazuje potem, który lek jak działał. Wenlafeksyna na dystmie w max dawkach jest bardzo skuteczna, ale powyżej 225 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AnnoDomino34 napisał(a):

Ja zawsze robię notatki mam notes i piszę każdy dzień nawet jaka dawka jakie samopoczucie, skuteczność itp, to bardzo pomaga i obrazuje potem, który lek jak działał. Wenlafeksyna na dystmie w max dawkach jest bardzo skuteczna, ale powyżej 225 mg

Aż tak dużej dawki wtedy nie miałem na pewno

 

________

Na wizycie dostałem propozycję, żeby zwiększyć dawkę paro do 30 mg a może i 40mg później. Może wtedy anhedonia i senność minie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest dalej sens brać lek czy iść do psychiatry po zmianę? Jestem na paro 5 miesięcy ,ale co miesiąc zwiekszyłam dawkę o 20(w porozumieniu z lekarzem). Teraz jestem od miesiąca na 60 mg i dalej nic trzęsę się przy ludziach jak bym była alkoholiczką,boje się wzroku ludzi i OCD jak było tak jest.W następnym miesiącu mam zacząć terapię grupową ale ja nie dam rady tam pójść bo przecież ci ludzie pomyślą , że jestem jakąś narkomanką 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Paula001 napisał(a):

Czy jest dalej sens brać lek czy iść do psychiatry po zmianę? Jestem na paro 5 miesięcy ,ale co miesiąc zwiekszyłam dawkę o 20(w porozumieniu z lekarzem). Teraz jestem od miesiąca na 60 mg i dalej nic trzęsę się przy ludziach jak bym była alkoholiczką,boje się wzroku ludzi i OCD jak było tak jest.W następnym miesiącu mam zacząć terapię grupową ale ja nie dam rady tam pójść bo przecież ci ludzie pomyślą , że jestem jakąś narkomanką 

Może lek jeszcze nie miał możliwości się wkręcić skoro do tej pory dawka ciągle była zwiększana? Po każdej zmianie dawki skutki uboczne pojawiają się na nowo. A może dawka jest za duża? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×