Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Wellbutrin jest ku...sko drogi, ale cenowo wyszlo by mnie wszystko podibnie jak sam fevarin.

 

Moim zdaniem strata pieniędzy, Paroksetyna jest tak silna w działaniu na serotoninę, że słabiutki bupropion nie ma szans na odczucie przy tak delikatnej stymulacji DAT.

Oczywiście można próbować, ale efekt będzie na pewno mizerny, zabawa dla bogatych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie miałem większych skutków ubocznych. Już kiedyś brałem i też obeszło się bez większych uboków. Tylko zastanawia mnie ta wątroba. Jest szansa że to przejdzie ? A może zrobić jakieś próby wątrobowe? Jak długo ładuje się paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie miałem większych skutków ubocznych. Już kiedyś brałem i też obeszło się bez większych uboków. Tylko zastanawia mnie ta wątroba. Jest szansa że to przejdzie ? A może zrobić jakieś próby wątrobowe? Jak długo ładuje się paro?

 

.....pewnie u każdego inaczej ale ok. 2 - 4 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim dostałam parogen ale oczywiście jak to ja duzo czytam i boję sie gi brać a raczej ze on uzaleznia ?

 

 

Nie uzależniają. Jeśli lekarz kazał Ci brać to bierz, widocznie masz ku temu wskazania. Przy odstawianiu może pojawić się pewien dyskomfort mniejszy lub większy ale przemija i nie występuje u każdego.

 

Czy to Twój pierwszy antydepresant w życiu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim dostałam parogen ale oczywiście jak to ja duzo czytam i boję sie gi brać a raczej ze on uzaleznia ?

 

 

Nie uzależniają. Jeśli lekarz kazał Ci brać to bierz, widocznie masz ku temu wskazania. Przy odstawianiu może pojawić się pewien dyskomfort mniejszy lub większy ale przemija i nie występuje u każdego.

 

Czy to Twój pierwszy antydepresant w życiu ?

 

 

Soty jesli pomyliłem ale czy to nie przypadkiem Ty tak umierales przy odstawianiu paro ? a teraz piszesz dyskomfort ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że ,,dyskomfort" to zbyt łagodne słowo...... :).... to prawda że miałem duuuuży problem z odstawieniem paroksetyny ale nie u każdego to musi wystąpić więc nie chciałem zbytnio straszyć ponieważ PAROKSETYNA jest dobrym, skutecznym lekiem i niejednemu pomogła .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że ,,dyskomfort" to zbyt łagodne słowo...... :).... to prawda że miałem duuuuży problem z odstawieniem paroksetyny ale nie u każdego to musi wystąpić więc nie chciałem zbytnio straszyć ponieważ PAROKSETYNA jest dobrym, skutecznym lekiem i niejednemu pomogła .....

Pomogła na czas brania, a ciekawe ilu pomogła ze wyleczyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że ,,dyskomfort" to zbyt łagodne słowo...... :).... to prawda że miałem duuuuży problem z odstawieniem paroksetyny ale nie u każdego to musi wystąpić więc nie chciałem zbytnio straszyć ponieważ PAROKSETYNA jest dobrym, skutecznym lekiem i niejednemu pomogła .....

Pomogła na czas brania, a ciekawe ilu pomogła ze wyleczyła

 

 

no nie , no nie oszukujmy się , chyba kazdy już to wie że leki nie leczą a zaleczają , w SSRI jest to tak jak podawanie środka bólowego na złamanie ręki , czyli nie wyleczysz złamania a uśmierzysz ból , lek jest pomocą ,jak u kogos działa na lęki to powinien w czasie brania leku , stykach się z tymi lękami jak najwiecej by się oswoić i potem bez leku było mu łatwiej , na depresje to samo , robić coś itp . leki nie leczą a działają tylko wtedy jak się je bierze , więc jak lek działa to po co go odstawiać. Kiedyś był taki mit że jak się bierze lek 6 miesięcy to potem pozostaje trwałe wyleczenie , oczywiście to bzdura . Leki pomagają,zaleczaja w czasie brania , po odstawieniu wszystko wraca , ale na lekach można wiele spraw pozałatwiać,niektóre mogą dodać,sił odwagi,pozbyć się fobi itp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to ująłeś aczkolwiek jestem ciekawy zakładając,że rok bym był w ciągłej abstynencji przy leczeniu antydepresantami po czym zmniejszeniu ich dawki do podtrzymującej przy uzyskaniu remisji jeszcze na jakiś czas i powolnym odstawieniu na ile efekt terapeutyczny by się utrzymał ale pewnie nie na długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że ,,dyskomfort" to zbyt łagodne słowo...... :).... to prawda że miałem duuuuży problem z odstawieniem paroksetyny ale nie u każdego to musi wystąpić więc nie chciałem zbytnio straszyć ponieważ PAROKSETYNA jest dobrym, skutecznym lekiem i niejednemu pomogła .....

Pomogła na czas brania, a ciekawe ilu pomogła ze wyleczyła

 

 

no nie , no nie oszukujmy się , chyba kazdy już to wie że leki nie leczą a zaleczają , w SSRI jest to tak jak podawanie środka bólowego na złamanie ręki , czyli nie wyleczysz złamania a uśmierzysz ból , lek jest pomocą ,jak u kogos działa na lęki to powinien w czasie brania leku , stykach się z tymi lękami jak najwiecej by się oswoić i potem bez leku było mu łatwiej , na depresje to samo , robić coś itp . leki nie leczą a działają tylko wtedy jak się je bierze , więc jak lek działa to po co go odstawiać. Kiedyś był taki mit że jak się bierze lek 6 miesięcy to potem pozostaje trwałe wyleczenie , oczywiście to bzdura . Leki pomagają,zaleczaja w czasie brania , po odstawieniu wszystko wraca , ale na lekach można wiele spraw pozałatwiać,niektóre mogą dodać,sił odwagi,pozbyć się fobi itp .

 

Właśnie ja sie całkowicie pozbyłem fobii mam nadzieję, ze cos zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część osób musi brać leki przez całe życie ale z pewnością są i tacy którzy je całkowicie odstawią i funkcjonują bez prochów. Po lekkich epizodach depresji, po krótkotrwałych zaburzeniach nastrojów wszystko wraca do normy i nie ma już potrzeby ładować psychotropy. Organizm wraca do równowagi i epizod z depresją odchodzi w zapomnienie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część osób musi brać leki przez całe życie ale z pewnością są i tacy którzy je całkowicie odstawią i funkcjonują bez prochów. Po lekkich epizodach depresji, po krótkotrwałych zaburzeniach nastrojów wszystko wraca do normy i nie ma już potrzeby ładować psychotropy. Organizm wraca do równowagi i epizod z depresją odchodzi w zapomnienie....

 

czyli dla fobików nie ma nadziei ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które odstawiały paro.

Jestem w trakcie obniżania dawki z 60mg (10mg co 5 dni) i zmiany leku.

Jakich objawów mam się spodziewać podczas odstawiania paro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które odstawiały paro.

Jestem w trakcie obniżania dawki z 60mg (10mg co 5 dni) i zmiany leku.

Jakich objawów mam się spodziewać podczas odstawiania paro ?

 

najgorsze były ,,prądy" w głowie, trzymały chyba z miesiąc po odstawieniu ale ja źle to przeprowadziłem bo z dnia na dzień z 40 mg do zera a tak się nie powinno robić

 

-- 11 lut 2018, 19:38 --

 

Część osób musi brać leki przez całe życie ale z pewnością są i tacy którzy je całkowicie odstawią i funkcjonują bez prochów. Po lekkich epizodach depresji, po krótkotrwałych zaburzeniach nastrojów wszystko wraca do normy i nie ma już potrzeby ładować psychotropy. Organizm wraca do równowagi i epizod z depresją odchodzi w zapomnienie....

 

czyli dla fobików nie ma nadziei ?

 

To sprawa indywidualna ale myślę że również z fobią można żyć bez leków. O tym powinien zadecydować lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

życie z fobią ( w moim przypadku szeregiem ) to nie życie, wolę życie na prochach funkcjonując w miarę normalnie jak reszta społeczeństwa niż jako kaleka intelektualny w nietrzeźwej rzeczywistości nerwicowca

 

a probowales odstawic leki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×