Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Odstawiłam citalopram i od razu wejście na paroksetynkę :mrgreen: Ponoć dobry lek na natręctwa myślowe :) Marze o tym, żeby w końcu pozbyć się natręctw do końca. Do paroksetyny 20 mg ma duloksetynę 90 mg i trittico na noc 75 mg. Moja lekarka jest odważna, bo mi takie mieszanki aplikuje że szok :D

escitalopram 15mg przestał wystarczać...ja z dnia na dzień czuję się coraz lepiej, ale jeszcze spięcie, jakieś myśli po głowie, których się boję np. myśl obraz myslowy że robie zakupy mnie zaczął straszyć, po prostu tak się odzwyczaiłam od obrazów myślowych :D Dzisiaj 3ci dzień na paro i czuję się spokojniejsza, przez dwa dni miałam brać pół tabletki, a później całą...

 

Wspomagająco aplikowałam hydro 25 mg około godziny 16.00 przez 3 dni, wczoraj hydro wzięłam o 16.00 właśnie. Nie wiem czy efekt uspokojenia utrzymuje sie po hydro jeszcze? Wyczytałam, że hydro działa jakieś 4-6h a najdłużej 12h więc chyba już go nie mam w organizmie? Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam 120 mg... + citalopram 20 mg :) :)

 

Od wczoraj jestem na paro 20 mg i duloksetynie 90 mg :) Czuję się znacznie spokojniejsza, nie ma już lęku idącego do dupy, że tak powiem, pewnie lękowcy wiedzą o co chodzi. Zostało mi tylko spięcie Więc chyba coś się zaczyna dziać w końcu pozytywnie. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,a samą paroksetyne przetestowałaś w dawce 50-60 mg ?

 

Nie na razie nie :) Jak pisałam kiedyś z natręctw wyleczył mnie escitalopram, licze że w końcu teraz się wytaraskam po całości już z natręctw i fobii.

 

tzn wyleczyl przestałas brac i wszystko wrocilo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie po zaprzestaniu Paroksetyny można brać Wenlafaksyne?

 

Od razu. W ogóle przestawianie się na inny lek robi się na zakładkę...

 

-- 17 lut 2018, 19:27 --

 

,a samą paroksetyne przetestowałaś w dawce 50-60 mg ?

 

Nie na razie nie :) Jak pisałam kiedyś z natręctw wyleczył mnie escitalopram, licze że w końcu teraz się wytaraskam po całości już z natręctw i fobii.

 

tzn wyleczyl przestałas brac i wszystko wrocilo ?

 

przestał działać :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak coś pomaga w kwestii zespołu lęku uogólnionego w dawkach 100 mg w zastrzyku ale po paru razach działanie słabnie i potem nie działa ,

ale prawdziwą ulgę przynosi klonazepam w zastrzyku coś pięknego aż się rozmarzyłem :D kiedyś jednej nocki jak miałem odpał do dostałem klorazepan 10 mg ale jak nie pomogło to diazepam w zastrzyku ,a na koniec klonazepam w zastrzyku i jeszcze zolpidem i mnie tak uwaliły te pielęgniarki ,że odpłynąłem w objęcia Morfeusza,a jak dupa mnie bolała na następny dzień po serii zastrzyków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś brałem paroksetynę przez kilka miesięcy i jej nie doceniłem. Dopiero jak przyjrzałem się okresowi czasu, w którym ją stosowałem i czasie przed/po, to doszedłem do wniosku, że tylko po niej było mi najbliżej do normalności :great: 2 tygodnie temu postanowiłem do niej wrócić, i obecnie jestem na 20mg/d. Jutro mam zamiar wskoczyć na 40mg i taką dawkę stosować. Już jest trochę lepiej po tych 14 dniach, a co to dopiero mnie czeka. Jestem dobrej myśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś brałem paroksetynę przez kilka miesięcy i jej nie doceniłem. Dopiero jak przyjrzałem się okresowi czasu, w którym ją stosowałem i czasie przed/po, to doszedłem do wniosku, że tylko po niej było mi najbliżej do normalności :great: 2 tygodnie temu postanowiłem do niej wrócić, i obecnie jestem na 20mg/d. Jutro mam zamiar wskoczyć na 40mg i taką dawkę stosować. Już jest trochę lepiej po tych 14 dniach, a co to dopiero mnie czeka. Jestem dobrej myśli :)

 

Najważniejsze że jesteś dobrej myśli - to podstawa udanego leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskoczenie z 20mg na 40mg paskudnie pogorszyło mi humor :bezradny: Fizycznych uboków na szczęście prawie nie odczuwam.

Z jednej strony dobrze, że człowiek zaczyna odczuwać potrzebę wyjścia z domu, jednak później przypomina mu się, że tak naprawdę nie ma gdzie i z kim iść :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskoczenie z 20mg na 40mg paskudnie pogorszyło mi humor :bezradny: Fizycznych uboków na szczęście prawie nie odczuwam.

Z jednej strony dobrze, że człowiek zaczyna odczuwać potrzebę wyjścia z domu, jednak później przypomina mu się, że tak naprawdę nie ma gdzie i z kim iść :bezradny:

 

Samemu można spacerować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paro jest dobrym lekiem :) , w depresji wystarczy już 20 mg , w zaburzeniach lękowych 30-40 mg w ocd 40-60 mg

 

Dobrym ale może sie wypalic, choć to zalezy od organizmu u mnie słuzył 15 lat w dawce 60mg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 lat to sporo :) Cały czas byłeś na 60mg?

 

tak, nieźle co:) było chyba z 10 prób odstawienia, najdłużej wytrzymałem na remisji bez leku 3 miesiące..

paro 60mg niszczyło kompletnie leki, natręctwa, fobie.. nastrój taki, że miało sie wyje.. na wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paro jest dobrym lekiem :) , w depresji wystarczy już 20 mg , w zaburzeniach lękowych 30-40 mg w ocd 40-60 mg

 

Dobrym ale może sie wypalic, choć to zalezy od organizmu u mnie słuzył 15 lat w dawce 60mg :)

 

sluzyl ? czyli w koncu odstawiles ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paro jest dobrym lekiem :) , w depresji wystarczy już 20 mg , w zaburzeniach lękowych 30-40 mg w ocd 40-60 mg

 

Dobrym ale może sie wypalic, choć to zalezy od organizmu u mnie słuzył 15 lat w dawce 60mg :)

 

sluzyl ? czyli w koncu odstawiles ?

 

 

tak bo sie wypalił ostatecznie..przeszedłem na TLPD Klomipramina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×