Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Jade teraz na polwce seroksatu, ale w ostatnim czasie nasilily sie stany napiec i lęki. Na całej tabletce wczesniej bylo całkiem OK. Ciekawe czy jak wroce do całej

tabletki to ten dobry nastrój wroci - mam na mysli brak napiec i lęków i ile to może zając czasu? Robil ktos wczesniej takie wracanie do poprzedniej dawki?

 

Wieslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze ICD mial moze anheodnie przed leczeniem. A ze po paroketynie ktos ma anhedonie nie jest dla mnie dziwne. Dziwne by byla raczej odwrotna sytuacja;).

 

Niecierpliwy...to dobrze ale jak dziewczyna wytrzymuje z Toba jak jestes taki znieczulony po lekach. Chyba ze nie nalezysz do tych ktorym paro znacznie odbiera"czlowieczenstwo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasman leki z tej grupy nie nadają sie do leczenia doraźnego nawet w dłuższych cyklach a to ze względu na swój mechanizm działania, tak że zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotlet123, ja poki co 2 tygodnie. Na razie wszystko jest na dobrej drodze choc niektore jej zachowania mnie denerwuja. lubudubu, ja generalnie jestem nadwrazliwy emocjonalnie i paro to powinna zbijac ale jakos tego nie robi. Biore juz 5 miesiac paro i nie odczuwam negatywnego wplywu na libido. I prawie nieodczuwalne "spaszczenie' emocji. Od jakiegos czasu nie przejmuje sie tym co inni o mnie mowia, mysla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uwielbiam ten stan, gdy nie denerwuje się gdy ktoś ma do mnie pretensję, a co lepsze nawet wyciągam wnioski czy ma racje w pewnych aspektach czy nie.

 

Ale niestety mój rozwód z rocznym partnerem już przesądzony. hlip, hlip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło, że zabrakło mi ostatnio Paxtinu 20mg i zorientowałem się za późno. W konsekwencji od 7 dni jestem bez paro receptę odbieram dopiero dziś i mimo, że biorę niewielką dawkę 20mg dziennie nagłe odstawienie to po prostu masakra :/ czuję się cały czas jak na kacu, mdłości, gigantyczne zawroty głowy i prądy w głowie (brain-zaps) - przestrzegam aby zejście z paro wykonywać stopniowo bo efekty uboczne potrafią dobić :/ ledwo można pracować.

 

Pozdrawiam

lifeless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odstawiasz nagle zjezdzajac od razu do zera to faktycznie jest nie do wytrzymania - ja dalem rade 3 dni i zlamalem sie lykajac tabletke. Trza zrobic tak - z 20 mg zejdz 10 na pare dni, nastepnie z 10 na 5, a po paru dniach ewentualnie jakies opiłki przez pare dni :P Po calkowitym odstawieniu mozesz poczuc skutki uboczne ale sa one nieporownywalnie mniejsze do tych po odstawieniu na zimnego indora. Pare dni i one znikna. Czyli wbrew pozorom nie jest tak zle z odstawianiem parox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapomniałam 2 dawek i dziś czułam się jakby mnie ktoś kręcił cały dzień na karuzeli, a potem kazał iść prosto. No i te osłabienieeeee.......

 

Nie mniej jednak lęku nie było, więc już się tak nie boję odstawienia. Wszystkie uboki zniosę, prócz lęków!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei imprezowałem jakis czas temu jednoczesnie biorąc paro i po pewnym czasie sie zorientowałem że dużo gorzej sie czuje....

 

no i jak przystopowałem z imprezami to wydaje mi sie a nawet jestem tego pewien że paro zaczęło sie od nowa wkręcać, przez 8 dni miałem kiepski nastrój itp.

 

teraz mija 14 dni no i jest już całkiem okej..no ale pozostają dalej obsesyjne, natrętne myśli ;/

 

czy ktoś mógłby mi powiedzieć po jakim czasie(zażywając paro normalnie bez imprez) myśli stają sie spokojniejsze i ogólnie pojawia sie większe uspokojenie i czy wogóle to będzie miało miejsce?? z tego co czytałem to na taki właśnie efekt anty-obsesyjny trzeba czekać dłużej? jest ktoś kto może sie wypowiedziec na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to na taki właśnie efekt anty-obsesyjny trzeba czekać dłużej

Jesli Paro okaże się u Ciebie lekiem trafionym to bardziej niż "na czekanie dłużej na Efekt" stawiał bym(w obsesjach) na wysokosć i dawki . Zresztą leczenie obsesji jest wyjątkowo trudne, a leki tylko okresowo pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 chodzi o to że właśnie to jest lek trafiony bo biore go już kilka lat tylko przez ostatni czas dużo imprezowałem, można powiedzieć że przez ostatnie dwa lata eksperymentowałem i już nie pamiętam po jakim czasie efekt uspokajający myśli, anty-obsesyjny sie wytwarzał...

 

w ostatnim czasie postanowiłem brać paroksetyne samą, żeby zobaczyć jak działa w pojedynke bez alkoholu itp. i tak ciężko jej sie rozkręcić, czasami odczuwam to działanie wieczorami w postaci lepszego nastroju, większego relaksu, ale nie może sie jakoś ustabilizować ten stan...

 

40 mg na dobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie może sie jakoś ustabilizować ten stan...

 

dołóż Lamotryginę , pięknie się komponuje z Paro.

jeszcze lepiej ( jak masz dojscie)przywal niskie dawki Metylofenidatu. Te dwa leki do Paro wydobyły mnie z odchłani chaosu. Sama Paro za cieńka w gaciach nawet przy dawkach 50mg, więcej uboków niż szczęscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciwdepresyjne dzialanie lamotryginy to kapiszon. Tak tak ja wiem zaraz napiszecie ze funkcja potencjalizujaca itd ale ja bralem lamotrygine solo (200 mg czyli najwyzsza stosowana dawka chyba) i jej potencjal antydepresyjny to placebo, przynajmniej dla mnie... Biore dalej bo lekarz mi kaze,moja sytuacja poprawila sie dopiero po wlaczeniu antydepresantow. Watpie zeby lamotrygina wspierala choc troche antydepresant skoro sama nic nie potrafila zdzialac. Ale niech bedzie - dla swietego spokoju biore. To sa leki dla padaczkowcow i chadowcow a nie dla ludzi z depresja. w ostatnich latach chorym na depresje to sie wszystko wciska - przeciwpadaczkowe, neuroleptyki (tez kilka testowalem - gowno warte) i wszytsko jak nie leczy to przynajmniej "potencjalizuje" leczenie. nie wiadomo o co chodzi no to chodzi o pieniadze - ludzie z depresja (w tym epizodyczna) to chyba 10% populacji wiec ryneczek zbytu jest :D

 

Oczywiscie przedstawiam sprawy z mojego punktu widzenia jesli komus to pomaga to bierz pan/pani dalej i czyn sobie ziemie poddana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skutków ubocznych i tego że jak zaczne to będe musiał już zawsze to brać - tego sie boje...

 

a co do paroksetyny można dodać żeby odczuwać większy spokój wewnętrzny i spokojne myśli? swego czasu pernazyne próbowałem i z powodzeniem jako dodatek stosowałem przez ponad rok...inne opcje jakie próbowałem to dodatek w postaci lerivonu(nasila obsesyjne myśli u mnie) niestety, trazodon(tylko przez tydzień próbowałem) i też nic, propranolol dobry na drżenie i zwiększa skupienie na tym co sie chce powiedziec i nie zwracanie uwagi na publiczność(jaka by nie była) bromazepam(czasami dobrze zadziała z paro, nawet euforycznie, ale uzależnia, hydroxyzyna(uspokajacz a raczej otumaniacz), buspiron(sen mi pogarszał istotnie i jakos nie potrafił sie rozkręcić, czasami wręcz powodował rozdrażnienie)...więc tak czy siak mam nadzieje na jakies nowe leki jako dodatek do paro...może wkońcu coś wyprodukują naukowcy

 

ciągle pisze o "dodatku" bo nie chce rezygnować z tak dobrego leku jakim jest paro:) to jeden z dwóch leków SSRI który mi naprawde pomógł, a ten drugi to fluoksetyna która z obsesji potrafiła swego czasu wyciągać w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×