Skocz do zawartości
Nerwica.com

Obywatelu Do Roboty!


Kawa Szatana

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonany plan:

TbPQZkZ.png

 

#1. Słówka:

iJSYRDt.png

 

#2. Can, Must, Should – obejrzany materiał, zrobione notatki

https://www.youtube.com/watch?v=km3xMfQSmAU

 

#3. Czytanie:

https://www.gutenberg.org/cache/epub/69460/pg69460-images.html

 

#4. Mówienie: - włączone napisy I powtarzanie z drobnym opóźnieniem, aby słyszeć wypowiadane słowa, a następnie starać się je prawidłowo wymówić

eg.

 

 

 

#5. “Słuchanie” podczas snu:

 

 

#6. Pisanie: - 1h w realu nie równa się 1h ciągłego pisania.

SSfYUzQ.png

 

Na kodowanie zabrakło mi czasu. Wymieniłem w laptopie paste termoprzewodzącą I go wyczyściłem w środku. Teraz jest cichutko, jest lepsze odprowadzanie ciepła I tym samym procesor się tak nie grzeje, zauważyłem wzrost wydajności.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2022 o 23:11, Kawa Szatana napisał:

Chcę również zredukować długość snu do 6 godzin

Umarlabym

 

W dniu 19.11.2022 o 23:11, Kawa Szatana napisał:

1. Chcę osiągnąć prędkość w pisaniu bezwzrokowym min. 500 znaków na minutę / 100 słów tj. zaliczyć test z taką prędkością.

W jakim celu taka umiejetnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie:

- Dokładnie nie mierzyłem, ale jest to minimum.

3HiGHSe.png

 

 

#1. Słówka:

TngrWMG.png

 

#2. Kodowanie:

Dużo czasu tracę na myślenie nad danym projektem tj. jak zrobić, aby łatwo było później zarządzać kodem. Z czasem coraz sprawniej będzie mi szło.

https://codepen.io/matmaka/pens/public

UtkuNHS.png

 

#3. Pisanie:

5rmKEds.png

 

@maribellcherryMyślę, że to kwestia zmiany nawyków i odrobiny cierpienia, a co do pisania, to dużo piszę. Szybciej wprowadzasz znaki -> więcej czasu oszczędzasz, nie męczysz się pisząc, możesz pisać w całkowitym mroku nawet nie patrząc na klawiaturę, piszę już wystarczająco szybko, ale 500 znaków jest osiągalne, więc chce do nich dobić. Ponadto uczysz się systematyczności, wytrwałości, zyskujesz pewność siebie, bo jednak coś potrafisz etc.

OeCV3qK.png

 

@JureckiSęk w tym, że odpoczynek nie działa na mnie korzystnie - łapie wtedy doła.

 

@SzczebiotkaWybacz, proszę ;/ Następnym razem pójdzie mi lepiej 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie:

Czas nauki: 15h 20min (policzone już ze słuchaniem). Byłoby więcej, ale się trochę rozproszyłem.

 

5m6IXw0.png

 

 

#1. Słówka:

qDsuE3U.png

 

#2. “So”, “Neither” – notatki + HTML:

Zacząłem pisać w LibreOffice, ale wygodniej jest mi pisać w ‘Joplin’ przy użyciu HTML. Później zawsze mam możliwość dowolnej stylizacji dokumentu przy użyciu CSS. Mam możliwość wygodnej synchronizacji plików z Dropbox etc.

Ehta5wl.png

 

#3. “Przeczytaj frag. Książki”:

zamiast książek zacząłem czytać artykuły na daily.dev:

 

wVS70hN.png

 

#4. “Ćwicz mów. Z YT”:

- no nie, siebie nie nagram…

 

Oglądam materiały w języku angielskim, które mnie interesują I przy tym powtarzam zdania za bohaterami danego wideo.

 

#5. “Słuchanie podczas snu”:

No “słucham”.

 

#6. “Twórz projekt”:

Wcześniej przećwiczyłem “subgrid”. Później zacząłem tworzyć “Checkout Form”, ale ostatecznie skupiłem swoją uwagę na stworzeniu komponentu “Shopping Cart”. Z organizacji kodu jak I ze stworzonej logiki jestem zadowolony (choć wymaga jeszcze poprawek).

 

https://codepen.io/matmaka/pen/XWYOmaE

 

GM29BKD.png

 

#7. Pisanie:

wXd5mlw.png

 

Jest blisko (czas pisania: 1 min.):

 

bAXvpd5.png

 

Wystarczy jeden dobry dzień I zalicze pozostałe testy, a wtedy uznam, że potrafię osiągnąć prędkość 500 znaków I tym samym zmniejszę czas pisania z 1h do 30 min.

 

Przepisanie normalnego tj. złożonego z normalnych zdań, 30 minutowego tekstu potrafię ukończyć z prędkością +- 90 znaków, także jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Dzisiaj swojego planu, poza słówkami, nie realizowałem. Skupiłem się na stworzeniu szablonu.

Planuję, co 3 miesiące (obecnie stworzyłem tylko 3) aktualizować swój szablon i wprowadzać pewne usprawnienia, jednak to już w wolnej chwili. Pozostała, myślę, kwestia wizualna, jakieś formatowanie warunkowe etc.

Szablon jest zbudowany z wielu plików połączonych ze sobą. Jeden arkusz jest przeznaczony na ustawienia, a reszta to już zwykłe plany. Wpisanie nazwy zadania poskutkuje uzupełnieniem pól: "czas planowany" i "czas rzeczywisty", które trzeba uzupełnić. W przyszłości planuje, aby to działo się automatycznie, po wpisaniu odpowiedniego zadania do którego byłaby przypisana odpowiednia wartość.

 

9CXJkjz.png

 

Poniżej są ustawienia.

Formatowanie(zebra) i uzupełnienie wartości 'L. P.' odbywa się automatycznie, po wpisaniu wartości w pole nazwa.

 

Poniższe wartości są pobierane przez poszczególne arkusze (ułatwia to zarządzanie). Fajnie byłoby, gdyby dodanie zadania w ustawieniach, automatycznie generowało określoną liczbę wierszy w arkuszu. Obecnie jest pobierana tylko nazwa zadania.

OxIjg2f.png

 

wvbKTdj.png

 

Nazwy zadań, które są pobierane przez poszczególne arkusze.

 

ZeKYt8m.png

 

Q03UJEs.png

 

mmbfRgx.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#1. Angielski - zaliczony:

wnkCzzK.png

 

Przerobiłem dzisiaj słówka medyczne (2 zestawy z najniższym wynikiem - trafiły do trudnych słówek i tam będę je przerabiał):

T1b5ffT.png

 

#2. Pisanie - zaliczone:

ZaQu4GP.png

 

Wymieniłem w laptopie klawiaturę. Teraz jest czysta, klawisze nie są pościerane i chodzą gładko. Dzięki temu teraz przyjemniej mi się pisze. Prędkość pisania po wymianie (czas: 30sek, czas ostatniego wyniku: 10min.):

SSgXBcX.png

 

 

W swoim szablonie uwzględniłem czas przerw.

Jeśli suma czasu wolnego i czasu snu jest większa niż 24, to wyświetla się wartość z "Czas pracy > czas wolny!".

Jeśli suma czasu wolnego i czasu snu jest równa 24, to wyświetla się wartość z "Zaplanowałeś cały dzień!".

Jeśli suma czasu wolnego i czasu snu jest mniejsza 24, to jest wykonywana kalkulacja, której wynikiem jest wartość określająca godziny możliwe do wykorzystania w planie.

UhNRbXu.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kawa Szatana, podziwiam te Twoje skomplikowane tabelki :D mi do rozpisywania zadań wystarczy Trello :D 

a takich codziennych, bieżących rzeczy do zrobienia, to kalendarz (z którego korzystam raz na pół roku, ale czasem mi się zdarzy :D )

Dzisiaj za to mam kupę roboty i zaraz się za to zabieram, żeby mieć wieczór wolny.

  • przygotować się do korków z chemii - na szczęście część zadań dla dziewczęcia już mam uszykowane
  • uaktualnić CV, bo pojawiła się ciekawa oferta pracy i w sumie żal nie spróbować chociaż 
  • ogarnąć testy do środowej poprawy jednego egzaminu ze specjalizacji - tu jest plus, że jak się nie wyrobię z nauczeniem tego do środy, to po świętach będzie inny termin, ale wolałabym napisać to już teraz, żeby mieć z głowy
  • ogarnąć trochę w pokoju
  • paznokcie 
  • przeczytać z 3 rozdziały książki po angielsku - trzeba podnieść skilla, bo do branży, w której chce pracować angielski niezbędny
Godzinę temu, Kawa Szatana napisał:

Przerobiłem dzisiaj słówka medyczne (2 zestawy z najniższym wynikiem - trafiły do trudnych słówek i tam będę je przerabiał)

Uczysz się potocznego angielskiego medycznego, czy celujesz też w specjalistyczny? W angielskim medycznym wiele rzeczy ma 2 określenia właśnie. Inaczej powiesz do "laika" a inaczej będziesz rozmawiać ze specjalistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acherontia styxDobry wieczór, przepraszam, że tak późno odpisuję.

 

Jeśli chodzi o angielski, to jestem ślepym strzelcem tj. w nic nie celuję. Chcę nauczyć się wszystkich słówek ze strony, a następnie, co jakiś czas je powtarzać. Nawet jeśli część słówek zapomnę, to zdecydowanie łatwiej będzie mi je sobie przypomnieć, aniżeli się ich nauczyć. Gdy ogarnę te ze strony, to znajdę inne źródło, a tamte tylko będę powtarzał.

 

Bardzo podobają mi się Twoje zadania 🙂 Zwłaszcza paznokcie. Może i ja bym je do swojego planu wrzucil... kto wie. Jak tam zadania? Mam nadzieję, że pokój lśni, a książka wchłonęła Ciebie na kolejne 3 rozdziały. 😜

 

 

#1. Stworzenie notatek z angielskiego („prepositions”):

cY2V0YS.png

 

#2. „prepositions” – ćwiczenia:

ZWhbVgz.png

 

#3. Czasy ćwiczenia:

Present Simple:

pOtiUl6.png

 

Present Continuous:

2mBXy7Z.png

 

Present Perfect:

mPgtIss.png

 

#4. Szablon:

Ostatnia prosta. Coż z numerami tygodnia namieszałem i myślę, że dobrze byłoby to ogarnąć. "ZADANIE" nie powinno otrzymać kolorku.

 

Formatowanie odbywa się automatycznie po wprowadzeniu danych. Jeśli dana data to już przeszłość, to otrzymuje ona status "NIEAKTUALNE" i pozostałe komórki są odpowiednio stylowane, np. zadania nie zrobione otrzymują czerwony kolorek itp.

 

Jeśli planowany czas zadań = rzeczywisty czas zadań, to dane zadanie otrzymuje kolor zielony.

 

Jeśli dany dzień tygodnia = dziś, to otrzymuje on odpowiednie formatowanie.

 

Czas wolny = doba - czas snu - zadania zaplanowane - czas przerw

Czas zagubiony = doba - czas snu - czas rzeczywisty (czas wykonanych zadań) - czas przerw. Celem jego stworzenia było kontrolowanie, czy realizuję swój plan, czy może robię zadania bez planu.

 

AHFMJEt.png

 

2G9qffL.png

 

Pobudka o 5? To będzie wyzwanie...

Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kawa Szatana napisał:

Jak tam zadania? Mam nadzieję, że pokój lśni, a książka wchłonęła Ciebie na kolejne 3 rozdziały.

No paznokci nie zrobiłam xD etyki i prawa też nie ogarnęłam (ale na to mam jeszcze trochę czasu). Już mi się nie chciało, zresztą chciałam mieć chociaż wieczór wolny, bo cały weekend spędzę na kursie + dzisiaj jeszcze te nieszczęsne korki 🙄 ale mam nadzieję, że dzisiaj o 18 max będę w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

#1. Słówka:
aJnaflb.png

 

#2. Pisanie:
QIg52xw.png

 

#3. Szablon:

Dni ze statusem "NIEAKTUALNE" w których zadanie nie zostały wykonane w pełni otrzymują odpowiednie formatowanie (czerwone tło).

Dni tygodnia wyświetlają się prawidłowo.

Dany dzień otrzymuje status "NIEAKTUALNE" wraz z końcem dnia.

Zadania wykonane tj. takie gdzie czas planowany = czas rzeczywisty otrzymują odpowiednie formatowanie (zielone tło).

 

Obecnie myślę jak pobrać odpowiednią nazwę tygodnia z pliku 'settings' i umieścić ją w nazwie tygodnia. To jutro.
TjC5Ouh.png

 

#4. Rąbanie drewna

 

@acherontia styxW takim razie jest mi bardzo smutno z powodu Twoich paznokci 😕

 

@neonDzięki za propozycję! Jednak obecnie chcę skończyć szablon i ułożyć sobie jakoś plan dalszej nauki (może na parę miesięcy w przód). Praca z drugim człowiekiem oznaczałaby uwzględnienie jego terminów, poszukiwania kompromisów etc (dla mnie to jest męczące).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kawa Szatana napisał:

@acherontia styxW takim razie jest mi bardzo smutno z powodu Twoich paznokci 😕

Jutro albo w poniedziałek je ogarnę ;) w każdym razie do środy muszę, bo w środę mamy spotkanie świąteczne w pracy, na którym wypadałoby wyglądać jak człowiek 😅 albo coś człowiekopodobnego 😂 jutro po kursie nie mam już korków, to będę wcześniej w domu, to może się uda :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

#1. Inne:

- Czytaj książkę (Unfck Yourself Wyjdź z głowy do swojego życia):

7m0HLeh.png

 

#2. Pisanie:

jBFpX9c.png

 

#3. Słówka:

PZ2msOr.png

 

#4. Szablon:

la9wHfI.png

 

Dodatkowo 10 min. medytacji z:

 

 

 

 

@acherontia styx Trzymam kciuki!

 

@Melodiaa Lata stagnacji i narastającej we mnie frustracji mnie ukształtowały. Odpuścić nie mogę.

 

 

Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×