Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Kawa Szatana

Użytkownik
 • Zawartość

  296
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

784 wyświetleń profilu
 1. Sny mają niesamowitą moc, nieprawda? :) Potrafią wywołać tak silne uczucia, których doświadczanie może trwać bardzo długo. Wiem po sobie. Jeden z nich przywował uczucia sprzed lat do pewnej uroczej damy, której obraz, od jakiegoś roku, mam w głowie i to on doprowadził do tego, że postanowiłem coś ze sobą zrobić. Jednak "Czas leczy rany.". Dalej czasami o niej fantazjuję (ciężko się powstrzymać), ale postanowiłem, że nie chcę wchodzić do jej życia i od tamtego momentu wszystko, w swoim tempie, wraca do normy. Kilka rzeczy, które myślę, mogą Tobie pomóc: - skupienie się na pracy/pasji - poznawanie nowych miejsc i ludzi - unikanie kontaktów z obiektem swoich westchnień - unikanie miejsc kojarzących się z daną osobą - wmawianie sobie, że to nie pierwsza i nie ostatnia miłość i że gdzieś tam czeka na Ciebie ktoś lepszy - zrozumienie, że miłość do swojego wyobrażenia o danej osobie nie równa się miłości do danej osoby (myślę, że o miłości "do danej osoby" można mówić, gdy kogoś się zna) - unikanie muzyki, czy innych tego typu rzeczy, które stwarzają Tobie warunki do fantazjowania i pielęgnowania tego uczucia, którego doświadczasz Nie zapomnisz o nim tak łatwo, jeśli będziesz pielęgnować swoje uczucia.
 2. @alone05To nie śnieg. To łupież. Ktoś TAM na górze, oszczędnie stosuje szampon do włosów.
 3. @pacjent13Jeśli nigdy nie myślałeś pozytywnie, albo przez niewielką część swojego życia, to bardzo ciężko będzie to zmienić. Żadne moje słowa nie sprawią, że nagle dostaniesz super mocy i postanowisz się o siebie zatroszczyć. W tym momencie jeden z Ciebie aprobuje moje słowa i, przynajmniej w pewnej części, zgadza się z tym co napisałem, a drugi z Ciebie, próbuje Ciebie utrzymać w tym samym miejscu, będzie Ci wmawiał, że nie dasz rady, nie warto, po co, strata czasu etc. co jest zrozumiałe. Nie zmienisz się nagle - jest to proces rozłożony, myślę, na miesiące jak nie lata. To co możesz zrobić teraz, to zwracać uwagę na to, czym karmisz swoje myśli i jeśli wyczujesz, że powodują one pogorszenie się Twojego samopoczucia, będziesz je kwestionował. Jak podjąć działanie? Wszystko zaczyna się od myśli. Naucz się wyczuwać i kwestionować te negatywne. Być może zabrało większość, ale nie zabrało całego. Możesz je wykorzystać w lepszy sposób, aniżeli dowalając sam sobie.
 4. Kawa Szatana

  NOWE Czy masz?

  @MelodiaaTo dobrze i źle. Dobrze, bo nie płaczesz (w każdym razie tego Tobie życzę) i dobrze, jak napisałaś, się rozbawiłaś, a źle w kwesti bielizny... Myślę, że czasem mokre gacie są ok. Żeby nie było, już nie będę poruszał kwestii gaci. Czy masz wielki telewizor?
 5. Kawa Szatana

  Liczymy do 500

  88 niekończących się historii.
 6. Kawa Szatana

  zadajesz pytanie

  @MelodiaaTo szkoda Gdybyś miała, to pomyślałbym, że być może jesteś moją sąsiadką, bo ona ma czepek... W kwestii wzroku, to jedyne, co noszę to oczy. Który Twój palec jest najdłuższy?
 7. Kawa Szatana

  Czy masz?

  Chyba nie.. do tej pory nie myślałem o nich, ale w sumie... przez Ciebie @Melodiaa (gdybym miał je pod ręką, to może byłoby "dzięki Tobie") nabieram na nie ochoty. Czy masz wąsy?
 8. Kawa Szatana

  Skojarzenia

  Pieniądze.
 9. @pacjent13Pewnie Zawsze to jakieś wyjście... nie? Jednak, myślę, że nie jest to "wyjście" z którego chcemy skorzystać. W jaki sposób dbasz o swoje myśli? Jacy ludzie Ciebie otaczają? Wspomniałeś, że na czymś Tobie zależy, wypisz te rzeczy i miej je przed oczami. Oglądasz wiadomości i słuchasz negatywnych informacji? Wyrzuć TV przez okno. Twoja sąsiadka wiecznie narzeka i krytykuje wszystko i wszystkich? Spakuj ją do wora i wywieź do lasu... (żartowałem... możesz mi ją podrzucić) Obserwuj to, jak Twoje otoczenie wpływa na Twoje myśli i pozbądź się tych negatywnych rzeczy. Jesteś tu, do tej pory sobie radziłeś, więc dlaczego by teraz odpuścić? Dzisiaj masz takie myśli, a jutro będziesz miał inne. Jesteśmy ludźmi i zmieniamy decyzje - tak samo decyzje o samobójstwie. Jestem przekonany, że gdyby niektórzy samobójcy poczekali jeden dzień dłużej, to część z nich była by dzisiaj wśród nas. Lubisz wyzwania? Może podejmij walkę o siebie z tym dziadostwem? Jeśli wygrasz, pokażesz innym, że da się, będziesz mógł pomagać innym, a niektórych mógłbyś nawet inspirować. Z pewnością nie będzie łatwo, ale myślę, że warto podjąć ten wysiłek. Mamy tą możliwość, aby decydować o sobie i o swoim życiu. Każdy dzień to setki decyzji, a każda decyzja wpływa na kierunek w którym podążamy. Gdybyś mógł pozbyć się swoich myśli w zamian za pozbawienie się mocy samostanowienia o sobie, skorzystałbyś? Życie definiują przyjemności i cierpienie, grunt to zachować rówowagę. To dobrze, że cokolwiek czujesz, to znaczy, że żyjesz i oby tak zostało tylko przechyl tą cholerną szalę... ps. wiem, mniej więcej, w jakim kierunku chcę zmierzać, jak chcę oddziaływać na innych i, co mogę im zaoferować - z powodu własnych egoistycznych pobudek, nie chcę tego wyrzucać do kosza. Inni też cierpią, tylko nie zawsze to widać. Swoją obecnością mogę, choć trochę, ulżyć im w ich cierpieniach.
 10. Orzeszki ziemne. Słoń, żyrafa czy orangutan?
 11. Kawa Szatana

  Rymujemy :)

  różowy -> krowy banany
 12. Kawa Szatana

  HIT czy KIT?

  Hit. KitKat
×