Skocz do zawartości
Nerwica.com

Koronawirus- zagłada ludzkości czy niepotrzebna panika?


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

Studentką przyjechała z Hiszpanii. Ma 38 stopni i kaszel. Dzwoni na naszą polską infolinię. Czy ma pani 39 stopni ? Nie. Czy ma pani duszności? Nie. To proszę nam nie zawracać głowy. Testu też jej nie zrobili. DziewcZyna siedzi zamknięta w domu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańmy panikować i rozsiewać apokaliptyczne wizje. Jeśli będziemy mądrzy i zastosujemy się do wytycznych MZ, to zahamujemy epidemię. Wszystko zależy od naszej odpowiedzialności. Jak powiedział dr Szumowski, jeśli nie zachowamy się odpowiedzialnie, to nie powstrzymamy epidemii. Proste. Dotyczy to każdego z nas. A więc bądźmy mądrzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arnin napisał:

Dopiero zacznie się akcja gdy rząd ściągnie "rodaków" zza granicy, nagle pracujący/mieszkający za granicą sobie przypomnieli o Polsce...Takie osoby na lotnisku przechodzą jedynie pomiar temperatury i są pytane czy mają jakieś objawy zakażenia - jeżeli nie to puszczają ich do domu (autobusem, pociągiem, samochodem) na 14-dniową kwarantanne, to nic że po drodze zarażą wiele osób. Zamiast siedzieć tam gdzie są obecnie i tam przechodzić kwarantanne to lepiej ich sprowadzić z całego świata do nas - rząd przed wyborami musi pokazać jak to się "troszczy" o obywateli...A temat mszy świętych z ilością do 50 osób pozostawię bez komentarza aby nie obrazić uczuć religijnych innych osób i nie wylecieć z forum za to..

Też tak sądzę,że ci zagraniczni Polacy sporo podniosą nam koronostatystyki. Ja jakbym mieszkał np w UK, czy Niemczech to w życiu bym nie przyjeżdżał do Polski, bałbym się zarazić rodzinę, a na obczyźnie mało kto ma zaawansowano wiekowo i chorą  rodzinę. Więc robią to tylko z własnego strachu nie licząc się z Polakami w Polsce a przede wszystkim własną rodziną.  A rząd to sieje taką propagandę że nie da się już tego słuchać, nasze dotychczas "dobre" statystyki na tle Europy mają głownie źródło w małej ilości przeprowadzonych testów, a nie wspaniałej działalności  rządu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wiejskifilozof napisał:

A Rosja robi wielkie manewry na Krymie.

A Polska ma razem z wojskami Nato w liczebności 30 tysięcy  mieć manewry w kwietniu, póki co nie odwołane.  Czyżby Amerykańcy chcieli w Polsce wprowadzić stan wojenny, jest ku temu znakomita okazja.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, carlosbueno napisał:

Też tak sądzę,że ci zagraniczni Polacy sporo podniosą nam koronostatystyki. Ja jakbym mieszkał np w UK, czy Niemczech to w życiu bym nie przyjeżdżał do Polski, bałbym się zarazić rodzinę, a na obczyźnie mało kto ma zaawansowano wiekowo i chorą  rodzinę. Więc robią to tylko z własnego strachu nie licząc się z Polakami w Polsce a przede wszystkim własną rodziną.

Sądzę że niektórzy zwęszyli okazję na prawie darmowy lot kosztem Państwa, inni nie mają ubezpieczenia zdrowotnego za granicą i stąd ta panika bo musieliby płacić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carlosbueno napisał:

A Polska ma razem z wojskami Nato w liczebności 30 tysięcy  mieć manewry w kwietniu, póki co nie odwołane.  Czyżby Amerykańcy chcieli w Polsce wprowadzić stan wojenny, jest ku temu znakomita okazja.  

W razie wojny to NATO pomoże nam tak jak Francja i Anglia w 1939  ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carlosbueno napisał:

A Polska ma razem z wojskami Nato w liczebności 30 tysięcy  mieć manewry w kwietniu, póki co nie odwołane.  Czyżby Amerykańcy chcieli w Polsce wprowadzić stan wojenny, jest ku temu znakomita okazja.  

Powinni odwołać.Tak jak Euro przesunęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie a ja się boje o prace . Udało mi się zatrudnić dopiero na początku marca ponieważ od grudnia przez moja chorobę byłam nie do życia . Leki zaczely działać lęki się wyciszyły i znalazłam prace w znanej sieci RTV w galerii handlowej . I po półtora tyg pracy przymusowy przestój dwa tyg ...

Wiem ze to dobre bo epidemie trzeba zatrzymać ale wiem tez ze full polakow szczególnie tych na zleceniach zostało bez środków do życia . Ja na szczęście mam umowę o prace ale cholera wie jak to dalej będzie . 
Jak myslicie po dwóch tyg wszystko wróci do normy czy pociągnie się dłużej ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ka03 napisał:

Widzicie a ja się boje o prace . Udało mi się zatrudnić dopiero na początku marca ponieważ od grudnia przez moja chorobę byłam nie do życia . Leki zaczely działać lęki się wyciszyły i znalazłam prace w znanej sieci RTV w galerii handlowej . I po półtora tyg pracy przymusowy przestój dwa tyg ...

Wiem ze to dobre bo epidemie trzeba zatrzymać ale wiem tez ze full polakow szczególnie tych na zleceniach zostało bez środków do życia . Ja na szczęście mam umowę o prace ale cholera wie jak to dalej będzie . 
Jak myslicie po dwóch tyg wszystko wróci do normy czy pociągnie się dłużej ?
 

 

 

 

 

 

Jak się zrobi cieplej to wirus osłabnie, bo ponoć w wyższych temperaturach on nie przeżyje.

 

Edytowane przez Arkare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ka03 napisał:

Jak myslicie po dwóch tyg wszystko wróci do normy czy pociągnie się dłużej ?

Co to znaczy wróci do normy? Minister zdrowia mówi że szczyt zachorowań będzie za 2-3 tygodnie, także na pewno nie będą to 2 tygodnie, a raczej 2 miesiące. A po tych 2 może nawet 3 miesiącach wszystko będzie inne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wiosnę i wyższe temperatury to wcale nie jest to takie pewne, eksperci są podzieleni. Wirus ginie najprawdopodobniej po pewnym czasie w temp 60st.C. Natomiast na pewno szkodzi mu promieniowanie UV, więc trzeba mieć nadzieję, że słońce w porze letniej odwali robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie żeby przez przypadek nie wjechać za granicę tak jak Pan z tego filmiku: https://joemonster.org/filmy/103120/Przejechal_przez_przypadek_przez_granice_wroci_za_dwa_tygodnie

 

W ubiegłym roku były u nas afrykańskie upały...spotkałem się z opinią ludzi na temat tego że mróz pokona, wymrozi wirusa, tylko jakim cudem skoro wirusy w laboratoriach przechowywane są w ujemnych temperaturach??

U nas to jeszcze trochę potrwa, pewnie za 2-3 tyg będzie kulminacja, nie ma wątpliwości że dla branży turystycznych będzie to najgorszy sezon, a jak sytuacja się przeciągnie to wszelkie nadmorskie ośrodki będą mogły zwijać interes... Paliwo staniało, 4,13 za ON, niby jest powód do radości, ale raczej jest to zły zwiastun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, carlosbueno napisał:

Co to znaczy wróci do normy? Minister zdrowia mówi że szczyt zachorowań będzie za 2-3 tygodnie, także na pewno nie będą to 2 tygodnie, a raczej 2 miesiące. A po tych 2 może nawet 3 miesiącach wszystko będzie inne. 

 

Dlatego mnie najbardziej przerażają skutki ekonomiczne całej sytuacji . Co będzie z gospodarka . 

 

3 godziny temu, Arnin napisał:

Uważajcie żeby przez przypadek nie wjechać za granicę tak jak Pan z tego filmiku: https://joemonster.org/filmy/103120/Przejechal_przez_przypadek_przez_granice_wroci_za_dwa_tygodnie

 

W ubiegłym roku były u nas afrykańskie upały...spotkałem się z opinią ludzi na temat tego że mróz pokona, wymrozi wirusa, tylko jakim cudem skoro wirusy w laboratoriach przechowywane są w ujemnych temperaturach??

U nas to jeszcze trochę potrwa, pewnie za 2-3 tyg będzie kulminacja, nie ma wątpliwości że dla branży turystycznych będzie to najgorszy sezon, a jak sytuacja się przeciągnie to wszelkie nadmorskie ośrodki będą mogły zwijać interes... Paliwo staniało, 4,13 za ON, niby jest powód do radości, ale raczej jest to zły zwiastun.

Branża turystyczna kuleje , piloci wycieczek często maja własna działalność albo są na smieciowkach . Ci ludzie maja dzieci kredyty to jest straszne w sumie . 
 

Czytalam ostatnio ze strasznie spadają akcje w branży odzieżowej . 
 

Jak ktoś nie ma oszczędności a tylko kredyt to jest w nieciekawej sytuacji . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, carlosbueno napisał:

Co to znaczy wróci do normy? Minister zdrowia mówi że szczyt zachorowań będzie za 2-3 tygodnie, także na pewno nie będą to 2 tygodnie, a raczej 2 miesiące. A po tych 2 może nawet 3 miesiącach wszystko będzie inne. 

 

Dziś dzwoniłem do Ośrodka, mówił mi Kierownik.Ze , nie wiadomo.Kiedy wrócimy na zajęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arnin napisał:

Uważajcie żeby przez przypadek nie wjechać za granicę tak jak Pan z tego filmiku: https://joemonster.org/filmy/103120/Przejechal_przez_przypadek_przez_granice_wroci_za_dwa_tygodnie

 

W ubiegłym roku były u nas afrykańskie upały...spotkałem się z opinią ludzi na temat tego że mróz pokona, wymrozi wirusa, tylko jakim cudem skoro wirusy w laboratoriach przechowywane są w ujemnych temperaturach??

U nas to jeszcze trochę potrwa, pewnie za 2-3 tyg będzie kulminacja, nie ma wątpliwości że dla branży turystycznych będzie to najgorszy sezon, a jak sytuacja się przeciągnie to wszelkie nadmorskie ośrodki będą mogły zwijać interes... Paliwo staniało, 4,13 za ON, niby jest powód do radości, ale raczej jest to zły zwiastun.

Nad polskim morzem upałów nie było. A to że mróz zabija wirusy to jest tylko mit. Co do branży turystycznej nad polski morzem, to póki co jeszcze nic nie wiadomo może być totalna klapa, a może ludzie będą bać się wyjeżdżać za granicę i przyjadą nad polskie morze,, na razie to tylko gdybanie. Ja mimo że nie pracuje w branży turystycznej to jestem od niej zależny, bo latem dostarczamy towar głównie na ten rynek  i jak będzie tam kicha to w firmie też, póki co robimy na spowolnionych obrotach a 1/3 czasu pracy  zajmuje mycie i dezynfekcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Slayer napisał:

Polecam film "Epidemia strachu" jeśli ktoś nie widział,jakże aktualny.Wczoraj leciał w TV,jak ktoś chce rzucić okiem jest na CDA.

Widziałem, film w pewnym zakresie był proroczy, bo też wirus zaczął się w Chinach, ale to akurat było łatwo przewidzieć, dobrze chociaż nie zabija tak szybko jak ten w filmie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mark123 napisał:

Przyrost dalej spada, może jutro już nie będzie nowych przypadków.

Ale kryzys służby zdrowia dopiero przed nami, teraz liczba osób "dobijających" się do szpitala z katarem będzie rosnąć "wykładniczo".

Tak bym się nie cieszył, prawdopodobnie to chwilowe zachwianie i jutro może znowu ruszyć z kopyta. A jeżeli naprawdę zacząłby trwale spadać to chylę czoła przed Krzysztofem Jackowskim, który przepowiadał że 17 marca będzie szczyt a później zacznie spadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×