Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Lekarka przepisała mi Wellbutrin XR 300mg, wcześniej brałem dawkę 150mg i było w miarę ok. Po zażyciu 300mg robię coś szybciej niż myślę , albo mam wrażenie że w ogóle nie myślę nad tym co robię.

 

Moje pytanie brzmi: Czy tabletkę 300mg można podzielić na pół?

 

W ulotce napisali żeby nie rozkruszać ich, ale zapłaciłem za opakowanie w dawce 300mg 170zł i nie uśmiecha mi się płacić kolejnych 110zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz jesli zrobisz to w ten sposób ze dalszą 150-tke podzielisz znowu na pół i będziesz przyjmować 75 rano drugie 75 w południe lub w nocy. Tak to wygląda w przypadku buropionu IR (natychmiastowe uwalnianie, dostepny w USA) w którzy przekształca się XR po podzieleniu

 

-- 10 sty 2014, 17:58 --

 

mała poprawka, wygląda na to ze wprowadzenie samego bupropionu w chlorowodorek skutkuje spowolnieniem uwalniania. Dlatego bupropion XL po przełamaniu przekształca się w buropion SR a ten dopiero po przekształceniu go w inną sól staje się bupropionem IR

 

cytat z ulotki

 

WELLBUTRIN SR 150 mg twice daily to the immediate -release formulation of bupropion at 100 mg 3 t

imes daily, peak plasma concentrations of bupropion at steady state for WELLBUTRIN

SR were approximately 85% of those achieved with the immediate release

formulation. There was equivalence for bupropion AUCs, as well as equivalence for both peak plasma con

centration and AUCs for all 3 of the detectable bupropion metabolites. Thus, at steady state, WELLBUTRIN SR, given twice daily, and the immediate release formulation of bupropion, given 3 times daily, are essentially bioequivalent for both bupropion and the 3 quantitatively important metabolites.

 

czyli po polsku biorąc za dawkę dobową 300 mg

3x dziennie 100mg bupropionu IR = 2x 150mg dziennie bupropionu SR = 300 mg bupropionu XL

 

sens zdania się nie zmienia. 2x dziennie 75mg bupropionu SR (powstaje po przełamaniu tabletki) jest równe jednej dziennie bupropionu XL 150mg. Choć brzmi to skomplikowanie to nie musisz się obawiać o skutecznosc leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, dzięki za informacje. W takim razie jutro rano biorę 75mg i w południe 75mg o ile uda mi się równo podzielić tą tabletkę.

 

-- 11 sty 2014, 09:31 --

 

Hej,

 

Pytam ponownie , bo w sumie to zakręciłeś mnie z tymi rodzajami XL, SR, IR.

 

Mnie interesuje to czy POŁOWA TABLETKI WELLBUTRINU XR 300MG ZADZIAŁA TAK JAK JEDNA TABLETKA WELLBUTRINU XR 150MG?

 

-- 11 sty 2014, 09:37 --

 

Chodzi mi o to , ze chce brać 150mg Wellbutrinu XR rano i 150 mg w południe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XL czy XR to jest chyba to samo. Extended Release - przedłuzone uwalnianie. Takie tabletki przeznaczone są do przyjmowania raz dziennie lek uwalnia sie przez 24 godziny.

SR Susteined Release (też przedłuzone uwalnianie ale lek uwalnia sie szybciej bo przez 12 godzin) przeznaczone są do przyjmowania 2 x dziennie.

A IR czyli natychmiastowego uwalniania do 3 x dziennie.

 

Jak chcesz przyjmować 300mg na dobe to bierz 300mg XR 1 x dziennie lub podziel na 3 części po 100mg i przyjmuj to 3 x dziennie (co 8 godzin). Ewentualnie może bierz narazie mniejsza dawke 225mg - czyli podziel 300mg na 4 czesci i bierz po 1/4 trzy x dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella,

ile bierzesz to połączenie? ja tez brałem z SSRI ale poza chwilowymi przebłyskami było coraz gorzej, gdzieś wyczytałem ze jego działanie na dopaminę jest słabsze niz sertraliny

 

Biorę od 23 grudnia, czyli nawet nie miesiąc. Ale efakt zauważyłam dość szybko, po tygodniu już było lepiej. Z tym, że Well biorę już kilka miesięcy, 23 grudnia dołączyłam Cital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego wychodzi ze to raczej zasługa Citalu, a jezeli zmęczenie jest dalej to nie powinno tak być teoretycznie na tym leku bo on ma dawać energię, ale to jest tylko wszystko super w teorii, jak przyjdzie co do czego to potrafi być zupełnie inaczej

Sama jestem zaskoczona, że coś w końcu zadziałało. Psychiatra mi powiedzial, że połączenie tych leków daje u wielu osób dobre efekty.

To zmęczenie mnie jednak martwi i jedzenie...tu też się nie poprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam Wellbutrin też u wielu osób daje dobre efekty, czytałem opinie wielu na których zadziałał bardzo dobrze aktywizująco, tylko ze widocznie powodem ich zmęczenia był niedobór noradrenaliny, jezeli powodem jest co innego tak jak chyba u mnie to nic nie zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santiago20, tak, brałam 112,5 mg wenli lub 75 z 150 mg wellbutrinu. i żyłam, choć wellbutrin od początku sam, albo z czymkolwiek innym pogarszał mi lęki, z wenlą go brałam prawie 2 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore od niedawna wellbutrin 300 mg + fluoksetyna 20 mg i dostalem strasznego kopa i pobudzenia, ale mam natrectwa - natretne mysli, ktorych nie moge sie pozbyc. czyy to moze byc "zasluga" wellbutrinu ? nigdy wczesniej tak nie mialem...

jak za duży kop to mozna obnizyc dawkę Wellbutrinu do standardowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adhab, Wellbutrin nie jest zalecany dla mających problem z wszelkimi psychozami z powodu tego, że działa na poziom dopaminy a ten jest ściśle z nimi powiązany.

 

-- 15 sty 2014, 15:40 --

 

Chciałbym dać + Wellbutrinowi, pozostanę jednak neutralny. Jest dla mnie tylko mniejszym złem niż inne leki, z mniejszą ilością uboków. Z grubsza moje wnioski w tym temacie:

 

farmakologia-depresji-w-tpliwa-skuteczno-t47581.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×