Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

lulu.onthebridge, a to jestem ciekawa dlaczego nie można łączyć go z wenlą. ja tak brałam, wenlę w dawce 112,5 albo 150, hardcorowy to był mix i nie czułam niczego złego, coś tam niby podwyższa stężenie wenli, ale ja nie odlatywałam ani nie czułam niczego dziwnego

 

przereklamowane te interakcje :D mój lekarz to wszystko miksuje nawet moklo pozwala mi z pseudoefedryną, alkoholem, bo twierdzi, że nic mi nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, Jestem kilka dni bez benzo, chodzę spać o 22-23 a nie jak wcześniej o 20. Muszę wstać jak zwykle o 6 rano. Mimo to czuję się mniej zmęczony a senność w ciagu dnia ustąpiła.

 

-- 17 gru 2013, 19:27 --

 

Widzę światełko w tunelu

no to dla mnie nie ma leku w takim razie, niezaleznie od tego na jaki przekaznik sie zadziała, czy na jeden czy wiecej, w roznych kombinacjach, efekt jest taki sam, nie dziala tak jak ma dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, no właśnie ja też tak przez chwilę brałam i miałam wrażenie że to idealny miks, ale dwóch lekarzy kazało mi zejść z wenli do zera, choć to schodzenie to był niezły hardcore i myślę, że spokojnie mogłam sobie zostać na 37,5 np na noc, bo na mnie to działało usypiająco przeciwlękowo, a czasem mam problem z pobudzeniem wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wellbutrin to bardzo dobry lek jest, dziwię się, że na tym forum jakoś ludziom nie pasuje (w tym wątku większość to negatywne opinie). Wellbutrin to najwyżej oceniany lek na tzn. drug ratings gdzie oceniają leki ludzie z zagranicy (głównie USA) - są tam tysiące opinii (jak np. na ask a patient). Wellbutrin wygrywa bezkonkurencyjnie (wśród leków które mają też masę opinii, a nie 1 czy 2 dobre oceny).

Przeglądałem sobie z ciekawości dokładniej te opinie i sugerowanie się nimi pozostawia wiele do życzenia. No sory ale jeżeli ktoś ocenia ten lek na 10/10 a pisze ze bierze go od 2 albo 3 dni to jaka wartość ma taka ocena? I takich przypadków było sporo że lek dostaje max ocene po paru dniach stosowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy krótkim zażywaniu bupropion ma half-life 11h, przy regularnym stosowaniu 14-21h, a jego metabolity od 20-37h. zrób 2-3 dni przerwy.

 

A co do tego miejsca Wellbutrinu we wszelkiej maści rankingach to GSK ostatnio wyłapało karę 3 miliardy dolarów m.in. za nieetyczny, agresywny marketing Wellbutrinu i wynajęcie lekarza dr Drew, który zachwalał bupropion jako remedium na m.in. dysfunkcje seksualne po ssri i zaburzenia odżywiania, a według badań okazało się to wielką ściemą. Mogły też iść za tym łapówki dla psychiatrów, żeby wypisywali recepty na well.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger,

Brałeś go kiedyś?

A co do tego czasu półtrwania to jak to jest z tym? Lek po jakimś czasie regularnego stosowania osiąga w organiźmie stężenie stacjonarne, co wg definicji znaczy ze osiągane jest to po osiągnieciu stanu stacjonarnego w którym szybkosc wprowadzania leku jest rowna szybkosci jego eliminacji, wiec czy te okresy półtrwania nie powinny być krótsze w momencie osiagniecia stezenia stacjonarnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy krótkim zażywaniu bupropion ma half-life 11h, przy regularnym stosowaniu 14-21h, a jego metabolity od 20-37h. zrób 2-3 dni przerwy.

 

A co do tego miejsca Wellbutrinu we wszelkiej maści rankingach to GSK ostatnio wyłapało karę 3 miliardy dolarów m.in. za nieetyczny, agresywny marketing Wellbutrinu i wynajęcie lekarza dr Drew, który zachwalał bupropion jako remedium na m.in. dysfunkcje seksualne po ssri i zaburzenia odżywiania, a według badań okazało się to wielką ściemą. Mogły też iść za tym łapówki dla psychiatrów, żeby wypisywali recepty na well.

:-| przykre to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, stężenie stacjonarne po ok 8 dniach zażywania. Nie zaburza funkcji seksualnych i nie druzgocze libido (czy przywraca? Po ssri jest gigantyczna różnica). U mnie hamuje apetyt. Nic slodkiego nie w wchodzi (czekolada, ciasta, słodkie napoje). Po augumentacji piwem powraca apetyt na zwykłą paszę (na słodycze nie) . Jeśli chodzi o odstawianie, robiłem to z dnia na dzień bez redukowania dawki, bez żadnych nieprzyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, stężenie stacjonarne po ok 8 dniach zażywania. Nie zaburza funkcji seksualnych i nie druzgocze libido (czy przywraca? Po ssri jest gigantyczna różnica). U mnie hamuje apetyt. Nic slodkiego nie w wchodzi (czekolada, ciasta, słodkie napoje). Po augumentacji piwem powraca apetyt na zwykłą paszę (na słodycze nie) . Jeśli chodzi o odstawianie, robiłem to z dnia na dzień bez redukowania dawki, bez żadnych nieprzyjemności.

Hamuje apetyt? Szczególnie na słodycze? U mnie wręcz odwrotnie :(

Za to libido bardzo wzrosło, co troche mnie męczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w końcu przyczynę złego działania Wellbutrinu

Trochę mi to zajęło, może się komuś przyda. Gdy brałem Wellbutrin jakiś czas temu pojedynczo w dawce 150 mg wywoływał raz aktywizacje a raz jakieś dziwne osłabienia, efekt dokładnie odwrotny. Teraz miałem przepisany z Parogenem, Wellbutrin rano, Parogen wieczór. Do godz. 15 bywało dobrze a po 15 znów osłabienia dziwne, stany lękowe. Było to dość widoczne ze o stałej porze coś się psuje więc było przypuszczenie że Parogen eliminuje te niekorzystne działania Wellbutrinu, ale ze biore go na wieczor to do 15 nastepnego dnia juz go nie starczało, lekarz potwierdził ze moze tak byc i kazał zmienic dawkowanie obydwu leków na rano. Zmieniłem ale troche zmniejszyłem dawke Parogenu i znów było to samo, tyle ze troche pozniej niz o 15. Jak zwiększyłem Parogen te dziwne osłabienia zniknęły.

 

Ten lek, przynajmniej u mnie, powoduje chyba jakąś nierównowagę neuroprzekaźników, skoro rozwiązaniem na jego złe działanie było dodanie odpowiedniej dawki leku podnoszącego poziom serotoniny.U mnie objawiało się to strasznym osłabieniem i zmęczeniem, przypuszczam że u innych będzie to co innego, głównie stany lękowe, bo moje reakcje są bardzo dziwne. Więc jeżeli komuś nie do końca pomaga Wellbutrin może spróbować dołożyć SSRIi sprawdzić czy jest poprawa czy nie. Narazie biorę krótko to połączenie, ale wystarczająco żeby zauważyć że nazwijmy to działania uboczne Wellbutrinu może wyeliminować odpowiednia dawka SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic on blokuje receptory acetylocholiny a to ma inne działanie niż blokowanie receptorów cholinergicznych (które ma np. paro).

 

Co do ocen wellbutrinu to zdarzają się takie, ale i inne leki mają wystawiane oceny po paru dniach. Poza tym patrzysz ile jest ocen, np. na ask a patient wellbutrin (w różnych postaciach) ma ponad 3000 ocen, więc wystawianie ocen po paru dniach to będzie jakiś procent, reszta to normalna ocena po odpowiednim czasie. Wellbutrin ma wysokie oceny bo nie powoduje senności, nie zaburza libido i nie ma innych działań ubocznych które mają SSRI. A ponadto jest u wielu bardzo skutecznym lekiem przeciwdepresyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2011 Well był poza top10 najczęściej przepisywanych antydepresantów.

Najczęściej wypisywano citalopram i sertralinę. Ale i tak benzo(Xanax) zdeklasowało wszystkie antydepresanty jeżeli chodzi o liczbę recept. :lol:

 

http://psychcentral.com/lib/top-25-psychiatric-medication-prescriptions-for-2011/00012586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to najpopularniejszy lek ale zazwyczaj najwyżej oceniany (badanie jest z USA a GSK - producent wellbutrinu to firma brytyjska, to na pewno też ma znaczenie). W USA jak zwykle citalopram bardzo popularny. Dziwi mnie popularność trazodonu (chyba głównie ze względu na poprawianie snu bez zwiększania apetytu). No i sole amfetaminy jak zwykle wysoko, witamy w USA. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem 6 dzień na tym leku i od 2 mam zwiększone lęki...Dzisiaj siedząc mam uczucia ,że moje stopy nogi muszą chodzić,biegać.Same się rwą do chodu.

O znalazłem Zespół niespokojnych nóg mi się pojawił.Schodzę z tego leku ,bo nie wytrzymam.. Mam jedno nowe opakowanie pełne... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem 6 dzień na tym leku i od 2 mam zwiększone lęki...Dzisiaj siedząc mam uczucia ,że moje stopy nogi muszą chodzić,biegać.Same się rwą do chodu.

O znalazłem Zespół niespokojnych nóg mi się pojawił.

Czy przy tych zwiekszonych lekach czujesz jakies oszolomienie albo oslabienie?5 mg esci moze jest za malo,bylo pisane ze dodatek ssri do wellbutrinu nie ma na celu wyeliminowania lekow po nim,jest to nieprawda,mam porownanie jak bralem sam wellbutrin, z mala dawka ssri i z wieksza,przy wiekszej lek po wellbutrinie zniknal

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czuje oszołomienie...Na escitalopramie jestem tylko dlatego ,że sam tak postanowiłem.Lekarz chciał mi ją odstawić całkowicie ,a byłem na 10 mg.Mam zwiększoną mianserynę która powinna niwelować lęki well.To jest dopiero początek ,więc możliwe ,że pozniej lęki by były mniejsze ,bo i well by się wkręcił i miansa.Narazie schodzę z tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JużTuByłem zespół niespokojnych nóg ma podłoże w zablokowaniu dopaminy, a więc to kwetiapina może go wywoływać. Jeśli czułeś coś takiego na wellbutrinie to na pewno nie był to typowy zespół niespokojnych nóg tylko jakieś pobudzenie i napięcie (być może o podłożu noradrenalinowym). Neuroleptyki z kolei są znane z powodowania zespołu niespokojnych nóg przez blokowanie dopaminy. Wellbutrin jest pro-dopaminowy. Zespół niespokojnych nóg leczy się agonistami dopaminy a nie ich antagonistami.

 

Jak już to są znane przypadki zespołu niespokojnych nóg przy użyciu mianseryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×