Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Bylam u psychiatry i dostalam Cital do Wellbutrinu...

Jaka dawka?cala czy polowka?

 

-- 23 gru 2013, 19:58 --

 

Dwa tygodnie od dodania Wellbutrinu do paroksetyny,dzis pierwszy raz od bardzo dawna cos poczulem

przez 4 dni polowka, potem cala.

Co poczules...?

 

Ja czytam o tym Citalu i troche sie podlamalam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cital chyba jako jedyny ssri jest dobrze przebadany w polaczeniu z Wellbutrinem,poczulem po raz piewszy od dawna jakies emocje,niestety zle,ja biore polowke Wellbutrinu i polowka paroksetyny jest za malo zeby zapobiec lekom,jak narazie 3/4 wystarcza,jest to dziwne bo wczesniej 3/4 powodowalo sennosc,teraz nie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak leczę się kilkanaście lat, nie ma co liczyć, ze nagle będzie git.

Wybrałem najmniejsze dla mnie zło Wellbutrin. Kochani moi, trzeba czasu.

Ile trwa przecietny epizod depresji? 6-9 miesięcy? Z doświadczenia wiem, ze nawet i dwa lata. Nie ma co skakać po lekach co kilka tygodni. Wybrać ten, na którym daje się radę i czekać na remisję. W końcu będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy zależy od organizmu.

 

-- 24 gru 2013, 09:02 --

 

Oczywiście, jak na każdym leku tak i na wellbutrinie potrzeba czasu. Ludzie postrzegają ten lek jako szybciej działający i pewne działanie rzeczywiście może pojawić się bardzo szybko ale tak jak każdemu lekowi przeciwdepresyjnemu tak i wellbutrinowi trzeba dać odpowiednią ilość czasu, najlepiej 8 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? W większości przypadków ludzie czują się lepiej na wyższej noradrenalinie - samopoczucie się poprawia w większości przypadków. Może się jednak pogorszyć lęk i napięcie a to może się przełożyć na pogorszenie samopoczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po 22 dniach na wellbutrinie i niestety po cudownym samopoczuciu ślad minął:( Czuję się w totalnej rozsypce, nie mam na nic ochoty i tylko chce mi się wyć. Po kilku początkowych dniach na wellbutrinie miałam spore nadzieje, że w końcu zacznę żyć i może coś zmienię w swoim życiu. Ktoś na innym forum napisał, że biorąc wellbutrin dopiero doszła do niego beznadziejność jego życia. Ja również pod odstawieniu SNRI na nowo odczuwam emocje. Czy ktoś z was miał podobnie i wellbutrin zaczął znowu po jakimś czasie działać antydepresyjnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil,

3 miesiące??

 

-- 31 gru 2013, 12:24 --

 

shimikaa,

to zależy co u kogo powoduje Wellbutrin, jak stany lękowe to fluoksetyna może nie być dobrym dodatkiem do niego, ja biorę do niego Parogen, który ma najsilniejsze dzialanie przeciwlękowe ze wszystkich SSRI i czasem nawet on nie daje sobie rady z efektami po Wellbutrinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje jest inne, brałem go samego chyba z pół roku albo dłużej, o ile na początku było jeszcze znośnie to z czasem było coraz gorzej, niestety lekarz nie uprzedził mnie ze jakies stany lekowe moze wywołać i przez to się z tym męczyłem miesiącami nie wiedząc z czego się źle czuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia po 4 m-cach:

Benzodiazepiny i alkohol (nawet male ilosci) bardzo źle komponują się z Wellbutrinem.

O kurcze w święta co nieco wypiłam, wprawdzie nie jakieś wielkie ilości i tylko wino, ale właśnie w tym tygodniu najgorzej się poczułam. Może coś jest z tym alko...

 

-- 31 gru 2013, 13:04 --

 

marwil,

3 miesiące??

 

-- 31 gru 2013, 12:24 --

 

shimikaa,

to zależy co u kogo powoduje Wellbutrin, jak stany lękowe to fluoksetyna może nie być dobrym dodatkiem do niego, ja biorę do niego Parogen, który ma najsilniejsze dzialanie przeciwlękowe ze wszystkich SSRI i czasem nawet on nie daje sobie rady z efektami po Wellbutrinie

 

Lęk był jedynie w tych początkowych dniach i paradoksalnie jakoś nie przeszkadzał mi w funkcjonowaniu, bo czułam się dobrze. Teraz czuję się jak w najgłębszej depresji: smutek, brak energii i motywacji, jeszcze jakaś taka złość doszła w tym wszystkim na cały świat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie alkoholu:

http://depression.about.com/b/2004/08/31/quick-tip-wellbutrin-and-alcohol-dont-mix.htm

 

Występuje krach po początkowej poprawie. Pózniej trzeba poczekać min. kilka tygodni, żeby ocenić działanie leku.

 

http://www.depressionforums.org/forums/topic/21489-worsening-of-depression-upon-starting-wellbutrin/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest tego przyczyną, ale ten lek ma niestabilne działanie i to wyraźnie widać

 

-- 31 gru 2013, 13:23 --

 

shimikaa,

ja nie miałem po tym leku z poczatku jakichs stanow lękowych tylko właśnie osłabienie, potem to sie skonczylo napadami lękowymi, u mnie osłabienie wiązało się ze stanami lękowymi, bo jak wtedy brałem Xanax osłabienie przechodziło, tak samo jak teraz biorę Parogen do Wellbutrinu to osłabienie po nim dzięki Parogenowi tez przechodzi,nie wiem czy u Ciebie mozna powiazac tez brak energii ze zwiększonymi stanami lękowymi które moze on powodować, jest to dosc nietypowy objaw zeby stany lękowe objawiały się osłabieniem, no ale u mnie tak to było, złosć tez się pojawiała, chyba wynik dzialania na noradrenaline

 

-- 31 gru 2013, 13:30 --

 

Moje spostrzeżenia po 4 m-cach:

Benzodiazepiny i alkohol (nawet male ilosci) bardzo źle komponują się z Wellbutrinem.

a u mnie dołączenie benzodiazepin było jedyną opcją, która polepszała moje samopoczucie wtedy, przez to wpadłem w uzależnienie, bo nie potrafiłem funkcjonować na Wellbutrinie bez benzo, a jak je łyknąłem to odżywałem nagle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×