Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.03.2019 o 21:18, pawel1981 napisał:

Hej

No właśnie apetyt jest epicki... na początku spadło mi jakieś 8~9 kilo i nie mogłem nic jeść. Parę gryzów dziennie i tyle. Potem gdy zacząłem się czuć coraz lepiej apetyt wracał... tyle że od paru tygodni ja jestem ciągle głodny! Wróciłem do tej samej wagi jaka była przed kryzysem i pomimo starań (pilnuje się żeby nie dojadać i nie jeść nic na mieście) waga powoluteńku idzie dalej do góry. Wychodzi na to że jestem z grupy szczególnej która tyje na wszystkich lekach 😞 Wydaje mi się że to nie tyle jednak kwestia samego leku co tego że jest mi lepiej. Tzn jak nic nie biorę to mam większą kontrolę nad przymuszaniem się do działań których zwyczajnie nie lubię (treningi, dietę, część monotonną mojej pracy itd) ale i jest mi psychicznie raz gorzej raz lepiej. Na Welbutrinie jest lepiej ale takie lepiej które wiąże się też z tym że nic mnie nie obchodzi i nic się nie chce bo "świat się nie zawali" jak czegoś nie zrobię.
 

Ja tyję na 300 mg, na 150 chudne. Na 300 mam to samo co ty i z nudy zajadam. Moze rowniez o to chodzi u Ciebie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie przy odstawieniu Wellbutrinu, przez pierwsze dwa tygodnie jest świetnie samopoczucie, lekarz nazwał to honey moon kiedy lek jeszcze działa i nie daje skutków ubocznych, potem jest mega zjazd, ja próbowałem kilkakrotnie i zawsze wracałem bo nie dawałem rady. Więc może uzależnić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pshemko18 napisał:

Uważajcie przy odstawieniu Wellbutrinu, przez pierwsze dwa tygodnie jest świetnie samopoczucie, lekarz nazwał to honey moon kiedy lek jeszcze działa i nie daje skutków ubocznych, potem jest mega zjazd, ja próbowałem kilkakrotnie i zawsze wracałem bo nie dawałem rady. Więc może uzależnić 

Uzależniasz się od dobrego samopoczucia po nim. Sam lek nie uzależnia. 

Edytowane przez kucharz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kucharz napisał:

Uzależniasz się od dobrego samopoczucia po nim. Sam lek nie uzależnia. 

Substancja czynna leku nie uzależnia, uzależnia zwiększona ilość dopaminy(efekt terapeutyczny) potem przy odstawianiu zaczyna jej brakować i skutki tego są przykre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wellbutrin to moj pierwszy lek na nastrój. dzis 9 dzien 50mg. Na przemian mam albo zmęczenie sennosc w dzien albo niepokój napięcie. spię dobrze. do tego robi mi sie od wewnatrz goraco i poty. raz byl skok cisnienia. czy te objawy sa przemijajace? na razie zero korzysci a jestem umęczona tymi objawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja biorę wellbutrin od roku i to solo w dawce 300 mg, objawy o których piszesz się zmniejszają lecz jak np w moim przypadku nie do zera.Po dłuższym czasie nie będą takie kłopotliwe. Zdaje sobie sprawę, że to lek nie dla wszystkich i niektórym może wręcz pogłębiać nerwicę, jednak na mnie np działa wyśmienicie bo mam depresję sezonowa z całkowitym zahamowaniem ruchomym ,zaznaczając, że bez lęków wiec może dlatego tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bambino napisał:

Co ten lek Ci daje? po dłuższym czasie te objawy nie będą tak nieprzyjemne- tzn po jakim? do 2-3 tygodniach?

Co mi daje?mam lepszy nastrój.  . . .mam znowu emocje . . .płacze śmieje się i czuje !!brakowało mi tego po leczeniu gownianymi sSri. Nie mam myśli samobójczych, wstaje z łóżka i nie zastanawiam się czy to ma sens czy nie ma bo zacząłem czuć satysfakcję z tego co robię. Musze Cię zmartwic, ale mnie np poranne mdłości czy bóle głowy ustąpiły może z 2 miesiące temu.Teraz czuje się na tyle dobrze ,ze nie zwracam na to uwagi.Myślę ze warto poczekać.  . . .tez miałem wątpliwości czy on pomoże no za dużo się naczytalem na forach 

Edytowane przez Choryminiu
Błąd wyrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis 13 dzien na Wellbutrinie 150. Rano obudzilam sie z niepokojem.  Jednak wzięłam kolejną tabletkę. Nakręca mnie do aktywności ale ten niepokój mnie wykańcza. Jest szansa , ze to ustapi? juz sklonna jestem dolozyc xanax ale nie moge bo popoludniu mam wieźdz samochodem dzieci. Moze taka reakcja bo to moj pierwszy lek z antydepres. Cisnienie wyzsze ale nie szaleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dokładaj xanaxu. To dopiero 13 dzień działanie jest jeszcze niestabilne i manifestuje się głównie przez uboki. Początek terapii TLPD to dopiero jest tragedia zaparcia, zmęczenie, działanie atropinowe, gorsze widzenie, arytmia, bezsenność i nadmierna senność, labilność emocjonalna. A ty bierzesz SDRI to chyba najlepszy antydep pod względem uboków. Chociaż jeśli ktoś ma nerwice to może nasilić lęki i somatykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bambino napisał:

Dzis 13 dzien na Wellbutrinie 150. Rano obudzilam sie z niepokojem.  Jednak wzięłam kolejną tabletkę. Nakręca mnie do aktywności ale ten niepokój mnie wykańcza. Jest szansa , ze to ustapi? juz sklonna jestem dolozyc xanax ale nie moge bo popoludniu mam wieźdz samochodem dzieci. Moze taka reakcja bo to moj pierwszy lek z antydepres. Cisnienie wyzsze ale nie szaleje.

U mnie niepokój zakrawał wręcz na paranoję. Co gorsza wykonywałem pewne działania które teraz nie wydają mi się do końca racjonalne. Staraj się nie rozwiązywać teraz żadnych problemów i unikać sytuacji gdzie ktoś może Cię czymś wystraszyć.

Wytrzymaj jednak bo lek działa. Działa nawet potem aż za dobrze i masz wszystko gdzieś.
Co do ciśnienia: U mnie jest w dalszym ciągu (a to już niedługo 3 miesiąc) i problemy ze wzrokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byly chwile popoludniu gdy niepokoj podkrecenie bylo umiarkowane. Zasnac trudno. Trzesawka pod koldrą. Ale przetrwalam. Jesli to nie minie to nie moze tak pozostac. O nie!  Rozumiem ze u niektorych to przechodzi a niektorym nie....i nie wiadomo jak u mnie bedzie. Dzis zaraz po obudzeniu nawet przed wzieciem tabletki duze napiecie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis 21 dzien na Wellbutrinie. Najbardziej dokucza teraz osłabienie i zmęczenie. Bywają okresy gdy chce mi się trochę aktywnosci ale częściej jestem zmęczona. Bardzej zmęczona  niż przed braniem leku. Czy ktoś tak miał? czy jest szansa ze ustąpi to z czasem. No i dzis bóle mięśniowe ale to da się wytrzymac. Zastanawiam sie czy kupowac drugie opakowanie czy jednak w odstawke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś skutki odstawienne? Ktoś odstawiał ten lek? W ulotce piszę aby lek odstawiać stopniowo, ale jak ktoś bierze 150mg to jak ma niby stopniowo odstawić? - przecież nie ma już mniejszych dawek!!!!!! Leków nie można brac co drugi dzień tylko trzeba codziennie stopnioworedukując dawkę (fluoksetyne możnaby brac co drugi dzien chyba bo ona ma dość długi czas półtrwania w organizmie)

 

Ma ktoś porównanie z metylofenidatem (dawkowanie lecznicze a nie do cpania czy niuchania nosem)?

 

Ma ktoś wiedze czy ten lek - bupropion/wellbutrin podaja też w szpitalach psychiatrycznych? Tani nie jest więc pewnie nie dają:/

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2019 o 19:19, Pshemko18 napisał:

Substancja czynna leku nie uzależnia, uzależnia zwiększona ilość dopaminy(efekt terapeutyczny) potem przy odstawianiu zaczyna jej brakować i skutki tego są przykre. 

 

W dniu 24.03.2019 o 18:05, kucharz napisał:

Uzależniasz się od dobrego samopoczucia po nim. Sam lek nie uzależnia. 

 

W dniu 24.03.2019 o 13:28, Pshemko18 napisał:

Uważajcie przy odstawieniu Wellbutrinu, przez pierwsze dwa tygodnie jest świetnie samopoczucie, lekarz nazwał to honey moon kiedy lek jeszcze działa i nie daje skutków ubocznych, potem jest mega zjazd, ja próbowałem kilkakrotnie i zawsze wracałem bo nie dawałem rady. Więc może uzależnić  

 

Kokaina też nie uzaleznia tylko uzaleznienie bierze sie z tego co dzieje się z neuroprzekaznikami po kokainie. POdobnie z amfetaminą , amfetamina nie uzaleznia tylko podbita dopamina i noradrenalina i odwrócony wychwyt zwrotny - zamiast wychwytu zwrotnego jest pompowanie neuroprzekaxnika do synaps.

Reasumując narkotyki nie uzalezniaja, uzaleznia to co sie dzieje w mózgu po narkotykach. Alkohol tez nie uzaleznia tylko to co dzieje się w mózgu po alkoholu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podawać tych skorupowanych oszustów do sądów! Wytaczać im procesy za spowodowanie uzaleznienia! Przepisuja leki i nie biorą za to żadnej odpowiedzialności. Tylko jak człowiek czuje sie fatalnie to jak ma brac udział w rozprawach sądowych? Można wytoczyć proces a potem wniosek o odroczenie z uwagi na stan zdrowia który nie pozwala stawić się w sądzie. Ile ludzi leczy się na odwykach od benzodiazepin. Albo lekarz mówi - jak nie może pan odstawić leku to musi Pan widocznie dalej brać. Trzeba się wziąć za tych pośredników sprzedazyt psychotropów.

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://tmedweb.tulane.edu/pharmwiki/doku.php/bupropion

 

bupropion2.png

Mechanism of action

Bupropion causes antidepressant activity as it selectively inhibits dopamine and noradrenaline re-uptake.[96] Bupropion can also stimulate the release of noradrenaline and dopamine from the presynaptic neuron. The primary metabolite, hydroxybupropion has the same effect as bupropion to block noradrenaline and dopamine re-uptake, so it extends the drug's duration of action.[96] Bupropion is also a non-competitive antagonist of nicotinic acetylcholine receptors so helps people to stop smoking as binding of the drug to these receptors causes their activation and reduces the craving for cigarettes.[97]

Na jakiej zasadzie bupropion stymuluje uwalnianie/wydzielanie dopaminy i noradrenaliny z neuronu przedsynaptycznego? Chociaż przejżałem jakieś polskie opracowanie na temat tego elku i tam pisało że bupropion nie powoduje stymulacji wydzielania neuroprzekaxników - to nie wiem trzebaby to zweryfikować szukając jakiś badań na ten temat. Amfetamina na ten przykład odwraca działanie transporterów które zamiast wychwytywać noradrenaline i dopamine to wpompowują te neuroprzekazniki do synapsy.

Analgesic and anti-inflammatory activities of bupropion in animal models https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4314873/
15 Years of Clinical Experience With Bupropion HCl: From Bupropion to Bupropion SR to Bupropion XL https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1163271/

https://en.wikipedia.org/wiki/Bupropion

0008362_bupropion-hcl-sr-100mg-60-tablet

..........

310766.jpg

Czy tabletki dostępne w Polsce tj. 150 i 300mg maja podziałkę do przełamania na pół? Gdybym chciał brać tylko 75mg to jak mam to niby zrobić?

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://ranking.abczdrowie.pl/d/frank-barton-psycholog-olsztyn-grudziadz-73758

osoba zadające pytanie poprosiła o odpowiedzi psychiatrów a pewna psycholog wyraźnie nie umie czytać ze zrozumieniem bo udzieliła odpowiedzi jednocześnie reklamując swoje wątpliwe usługi terapeutyczne czyli pogadanki o dupie marynie:D

odpisał też jakiś hipotyzer - hipnoterapia nastawiona na rozwiązywanie problemów i stwierdził że leki przeciwdepresyjne były modne 40 lat temu , OSZUST? Jak ktoś ma depresje taką że nie wstaje z łóżka to mu psycholog albo hipnoterapeuta pomoże? Czyli uzdrowią niczym biblijny jezus uzdrawiał - a czytałem że to był oszust , osoby będące z nim w zwmowie udawały chorych a Jezus udawał że ich uzdrawia:D

https://portal.abczdrowie.pl/pytania/czy-bupropion-moze-nasilac-leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×