Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

adrian1233378

Użytkownik
 • Zawartość

  90
 • Rejestracja

 1. Nie mogę Ci niczego polecić bo nie wiem na co chorujesz. "Jaki typ lęku? jakie nasilenie? co było pierwsze depresja czy lęk?" To są bardzo ważne pytania, a użytkownik z forum nie da Ci dobrej rady. Lekarz też bierze dużo informacji z wyglądu pacjenta(że jest przygnębiony itd) To że ktoś choruje na depresję z wysokim lękiem to bardzo mało informacji, a każda jest ważna przy wyborze leku. A co do sertraliny+wellbutrin chodzi o to że dodajemy lek NDRI(zwiększa lęk) do SSRI(zmniejsza lęk i hamuje metabolit najważniejszy przy rozpadzie bupropionu, ale i tak ten lek działa na tą noradrenaline). Chodzi o to żeby była energia, nastrój, ale żeby nie było nasilenia lęku. Inaczej nie umiem wytłumaczyć sorry !
 2. Dzięki ! biorę 200mg sertraliny 300 bupropionu i 50mg kwetiapiny na sen.
 3. Ja biorę sertralinę+bupropion. Choruję na depresję z wysokim lękiem, nie wiem jak jest u Ciebie.
 4. Wenla bardzo uniwersalny antydepresant. Praktycznie na wszystkie choroby z kręgu depresyjno-lękowych działa. Ciekawe jak będzie działała ansofaxyna nowy antydepresant podobny do wenli, którego jeszcze nie ma
 5. @seneri pokonało co ciekawe dopiero jak dodałem wellbutrin to lęki zostały wyeliminowane
 6. Ja biorę sertralinę+bupropion. Choruję na depresję z wysokim lękiem, nie wiem jak jest u Ciebie.
 7. oczywiście to tylko porady, nie sugeruj się nimi. Pytaj lekarza.
 8. @Petek No jak klomi nie działa to sam już nie wiem. IMAO tutaj może być tylko skuteczniejsze(fenelezyna).
 9. 600 mg wenlafaksyny haha no nieźle Sam aż jestem ciekawy, miałeś jakąś korzyść z tego że na 600 mg wchodziłeś ? Tzn czy powyżej 375 mg można z tego leku coś wycisnąć ?
 10. Jak paroksetyna nie działa, to raczej coś z trójpierścieniowych warto spróbować: klomipramina,amitryptylina
 11. Jak masz objawy depresyjno-lękowe to najważniejsze jest znalezienie dobrze tolerowanego leku i bardzo ważna jest dawka i czas. Na mnie te leki na początku odwrotnie działały, miast pobudzać działały otępiająco i nie miałem siły. Czekałem b. długo na jednej dawce(3 miesiące) i dopiero super mnie pobudziło. Może wtedy mózg się w pełni przyzwyczaił do leku, sam nie wiem. Może to Ci w czymś pomoże.
 12. Te leki nie działają synergicznie, mimo wszystko nie ma między innymi interakcji. Powiem tak, nie pomoże Ci to długoterminowo i się tym nie wyleczysz. Może początkowo dać Ci ten metylofenidat pobudzenia, energii ale na dłuższy dystans nie pomoże. A przecież chcesz się wyleczyć. Lepiej już tą wenlafaksyne z bupropionem.
 13. @seneriA na co chcesz brać te leki ? na jaką chorobę ?
 14. Dokładnie tak jak mówisz, w miejscu sinawym jest skupisko receptorów opoidowych a jak wiemy miejscie sinawe pobudza cały mózgu. Gdy kończy się reakcja stresowa wtedy wkraczają do roli endorfiny, więc ten obszar jest mocno rozregulowany i w depresji i w zaburzeniach lękowych. Warto wiedzieć że sertralina + bupropion to chyba najskuteczniejsze kombo w depresji z dużym poziomem lęku. Potrzeba 5HT i NE w MDD, jednak w depresji z wyskoim lękiem też potrzeba pobudzić NE chociaż nie tak mocno jak w depresji edongennej, żeby nie zwiększyć lęku oczywiście. Dlatego stosujemy np: wenlafaksyna w mdd:do 375 mg, w PTSD:300 mg czy w GAD:225 mg. Im wyższa dawka tym wenlafaksyna mocniej działa na transporter noradrenaliny.
×