Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Aurora88

Anime i manga

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten wątek dla osób, które jak ja lubią oglądać anime i czytać mangi.

Możemy tu sobie polecać ulubione tytuły jak i chwalić się, co tam ostatnio widzieliśmy 🙂

Zacznę od tego, że ostatnio oglądałam film anime "Kimi ni no wa" ("Your name") i mnie całkowicie zachwycił. Ma piękną grafikę, ujmującą historię z fajnymi, komediowymi wstawkami 🙂 Polecam bardzo!

A jeśli chodzi o fajną mangę, to czytałam najpierw po PL, teraz po ANG mangę "Horimiya". Jest na bieżąco wydawana i w fajny sposób opowiada o relacjach męsko-damskich u japońskich nastolatków. Nieszowinistycznie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja przygoda z anime zaczęła się od "Another", czyli dość grubo ;)

Właśnie skończyłam 3 sezon Shingeki no Kyojin i jestem pozytywnie zaskoczona! Zdecydowanie zasługuje 10/10. Z niecierpliwością czekam na ostatni, 4 sezon.

Co do tytułów, co wymieniłaś to również oglądałam. Horimiya z tego co pamiętam również ma ekranizację, jednak manga jest lepsza.

Co do moich ulubionych pozycji to wygląda to następująco: Claymore (manga zdecydowanie lepsza jednak dostępna jedynie po polsku online), Naruto (pomimo, że autor nieco zepsuł serię czuję do niej ogromny sentyment), Kara no Kyoukai i Cossette no Shouzou (przepiękna ścieżka dźwiękowa i kreska), Aoi Bungaku Series (wspaniałe historie, które trudno zapomnieć), Shinsekai Yori (wspaniale przedstawiony świat antyutopijny). Znajdzie się jeszcze parę pozycji, które mnie zachwyciły. Ostatnio miałam w sumie roczną przerwę od anime, ale powoli wracam do oglądania. Aktualnie zaczęłam oglądać Darling in the FRANXX i mam nieco mieszane uczucia.

A tak w ogóle to posiada ktoś myanimelist.net?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja oglądałam anime wiele lat temu (ponad 10) więc sobie muszę odświeżyć tytuły, ale w ostatnim czasie czasami coś oglądam. Ogólnie lubię anime studia Shaft. Z podanych przez Ciebie tytułów niemal niczego nie kojarzę (ale wstyd!) ale zaraz sobie poczytam w internecie opisy i moze coś zobaczę 🙂 Nie bardzo mam pomysł co oglądać, bo stare klasyki są stare i  brzydkie a w nowych się srednio orientuje :D

Mam konto na MALu (o tu) ale nie używam już, nawet się zalogować nie mogę, chwilowo korzystam z anime-planet (o tu) i tam wrzucam bieżące rzeczy.

Edytowane przez Aurora88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz link do mojego MALa  może coś wybierzesz dla siebie. Polecam serie, które oceniłam na +7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skończyłam oglądać Darling in the FranXX. Chwilami ciągnęło się i nudziło, ale zakończenie nadrabia. Takie dobre 6/10

Wzięłam się teraz za kontynuacje 3 serii Naruto, czyli "Boruto". Masashi mógł już sobie ten 3 sezon i nową generację odpuścić. Schematy powielane, wieje nudą i ilość zapychaczy sprawia, że odpuściłam sobie rok temu po obejrzeniu 80 odcinków, ale z czystego sentymentu do starych bohaterów i całego uniwersum, brnę dalej wierząc, że coś mnie jeszcze w tej serii zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi